Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default Καλώς σας βρήκα!

    Χαιρετώ όλους σας με χαρά. Μόλις έγινα μέλος μετά από διάβασμα της στήλης σχετικά με το natural bodybuilding και την ομολογουμένως εξαιρετική συνέντευξη του κ. Γιάννη Γιαντζόγλου τον οποίο και συγχαίρω!
    Ο λόγος που χαίρομαι ιδιαίτερα είναι ότι μόλις ξαναξεκίνησα να γυμνάζομαι σε ηλικία που πλησιάζει τα 50 μετά από αρκετών χρόνων παντελή διακοπή (οικογενειακά βάρη, παιδιά, 2 δουλειές και κάποιοι μόνιμοι τραυματισμοί που πλέον έχω μάθει να ζώ μαζί τους). Είχα χάσει στην πορεία αρκετό βάρος, ένιωθα την υγεία μου να χαλάει και δεν πρόσεχα αρκετά τη διατροφή μου. Χωρίς καθόλου σωματική άσκηση άρχισα να νιώθω να γερνάω. Έτσι μετά το βασικό λόγο που γράφω παρακάτω πήρα την απόφαση να σταματήσω την σχετική κατρακύλα.
    Ξαναμπήκα με τον ίδιο ενθουσιασμό όπως τότε που ξεκίνησα στα 23 μου φοιτητής και κατάφερα στο ανασφαλές και πολύ αδύνατο σώμα μου των 54 κιλών να βάλω με τα χρόνια 24-25 κιλά σε σημείο που με ζήλευαν οι περισσότεροι φίλοι μου εκεί που κανείς τους δεν με υπολόγιζε. Η δε μεγαλύτερή μου ικανοποίηση ήταν ότι είχα γίνει το καμάρι των γονιών μου.

    Όμως ο βασικός λόγος που πήρα την απόφαση να ξαναγυρίσω στο άθλημα που αγάπησα και με βοήθησε τρομερά στη ζωή μου είναι ότι "έκλεισα" παρτενέρ προπονήσεων τον καλύτερο που υπάρχει: Τον 15χρονο γιό μου! Έχει ακριβώς το δικό μου σκαρί όταν ήμουν παιδί και ελπίζω ότι με σωστή, ασφαλή προπόνηση και διατροφή θα φτάσει μια μέρα να καμαρώνει και να καμαρώνουμε και οι γονείς του, έχοντας πράξει το καλύτερο για ένα καλογυμνασμένο και πάνω από όλα υγιές σώμα. Ήδη αθλείται στο καράτε έχοντας την καφέ ζώνη.

    Εύχομαι καλές προπονήσεις και πάνω από όλα υγεία σε όλους (γιατί είναι πραγματικά το μεγαλύτερό μας αγαθό)!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    για κατι τετοια posts εχω να λεω πως το bb ειναι αθλημα ευλογημενο που σε αναγκαζει να σεβεσε οποιον το πραττει με αγαπη και αφοσιωση...

    καλη αρχη φιλε μου και πανω απο ολα...RESPECT man!!!!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Ευχαριστώ πολύ. Οι στόχοι μου είναι δύο: Πρώτον να αγαπήσει το bb ο γιός μου και δεύτερον να μη σταματήσω ξανά.
    Ξανά ευχαριστώ!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    μεινε συντονισμενος εδω στη συχνοτητα μας...και δεν θα σε αφησουμε να τα ξαναπαρατησεις!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Thanks!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Χαιρετώ όλους σας με χαρά. Μόλις έγινα μέλος μετά από διάβασμα της στήλης σχετικά με το natural bodybuilding και την ομολογουμένως εξαιρετική συνέντευξη του κ. Γιάννη Γιαντζόγλου τον οποίο και συγχαίρω!
    Ο λόγος που χαίρομαι ιδιαίτερα είναι ότι μόλις ξαναξεκίνησα να γυμνάζομαι σε ηλικία που πλησιάζει τα 50 μετά από αρκετών χρόνων παντελή διακοπή (οικογενειακά βάρη, παιδιά, 2 δουλειές και κάποιοι μόνιμοι τραυματισμοί που πλέον έχω μάθει να ζώ μαζί τους). Είχα χάσει στην πορεία αρκετό βάρος, ένιωθα την υγεία μου να χαλάει και δεν πρόσεχα αρκετά τη διατροφή μου. Χωρίς καθόλου σωματική άσκηση άρχισα να νιώθω να γερνάω. Έτσι μετά το βασικό λόγο που γράφω παρακάτω πήρα την απόφαση να σταματήσω την σχετική κατρακύλα.
    Ξαναμπήκα με τον ίδιο ενθουσιασμό όπως τότε που ξεκίνησα στα 23 μου φοιτητής και κατάφερα στο ανασφαλές και πολύ αδύνατο σώμα μου των 54 κιλών να βάλω με τα χρόνια 24-25 κιλά σε σημείο που με ζήλευαν οι περισσότεροι φίλοι μου εκεί που κανείς τους δεν με υπολόγιζε. Η δε μεγαλύτερή μου ικανοποίηση ήταν ότι είχα γίνει το καμάρι των γονιών μου.

    Όμως ο βασικός λόγος που πήρα την απόφαση να ξαναγυρίσω στο άθλημα που αγάπησα και με βοήθησε τρομερά στη ζωή μου είναι ότι "έκλεισα" παρτενέρ προπονήσεων τον καλύτερο που υπάρχει: Τον 15χρονο γιό μου! Έχει ακριβώς το δικό μου σκαρί όταν ήμουν παιδί και ελπίζω ότι με σωστή, ασφαλή προπόνηση και διατροφή θα φτάσει μια μέρα να καμαρώνει και να καμαρώνουμε και οι γονείς του, έχοντας πράξει το καλύτερο για ένα καλογυμνασμένο και πάνω από όλα υγιές σώμα. Ήδη αθλείται στο καράτε έχοντας την καφέ ζώνη.

    Εύχομαι καλές προπονήσεις και πάνω από όλα υγεία σε όλους (γιατί είναι πραγματικά το μεγαλύτερό μας αγαθό)!
    Μπραβο σας π ξαναρχισατε ν γυμναζεστε να χαιρεστε τον γιο σας κ καλη αρχη!Ολα τα παιδια του φορουμ θα σασ βοηθησουν σ οτι θελετε πιστευω!Καλη συνεχεια

  7. #7
    Bodybuilding Newbie ΚΕΛΥ's Avatar
    Join Date
    20-12-11
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    98

    Default

    Καλησπερα σας...
    Οσο διαβαζα το post σας χαιρομουν και ολο πιο πολυ....συγχαρητηρια για οτι και οσα εχετε κανει και εχετε ενα μεγαλο BRAVO απο εμενα....
    Ελπιζω οι στοχοι σας και τα ονειρα σας να πραγματοποιηθουν...

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Σας ευχαριστώ πραγματικά όλους για τις ευχές σας. Είναι ότι πιό ενθαρρυντικό θα μπορούσαν να μου πούν. Με τέτοια υποστήριξη το θεωρώ απίθανο να σταματήσω ξανά να γυμνάζομαι αλλά ακόμη και αν υπάρξει τέτοια πιθανότητα, και μόνο που θα διαβάζω μερικά posts εδώ μέσα θα μου ανεβάζει full το ηθικό.
    Καλές προπονήσεις σε όλους!

  9. #9
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Απλά Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!!
    Τυχερός ο μπαμπάς αλλά τυχερός και ο γιος!!!!

    Να εθχηθώ τα καλύτερα και στους δυο σας λοιπόν.
    Σίγουρα ο πιτσιρικάς θα ξετρελαθεί!!!!!


    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by shadowmaker View Post
    Απλά Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!!
    Τυχερός ο μπαμπάς αλλά τυχερός και ο γιος!!!!

    Να εθχηθώ τα καλύτερα και στους δυο σας λοιπόν.
    Σίγουρα ο πιτσιρικάς θα ξετρελαθεί!!!!!

    Ευχαριστώ! Έτσι λέω και 'γώ μιας και με ρωτάει τί θα κάνει και πώς!
    Είπαμε να ξεκινήσουμε από τα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας αφού φύγουν κάτι υποχρεώσεις του γιού μου (εγώ εννοείται ότι συνεχίζω ήδη τις προπονήσεις) και συμφωνήσαμε να μιλάμε όπως ακριβώς οι training partners με τα ονόματά μας δηλαδή και όχι με αηδίες τύπου "μπαμπά" και "γιέ μου".
    Σιγά-σιγά και αφού ξεκινήσει και δώ ότι ενδιαφέρεται θα τον μυήσω και στο υπέροχο αυτό forum!

  11. #11
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by MikeNick View Post
    Ευχαριστώ! Έτσι λέω και 'γώ μιας και με ρωτάει τί θα κάνει και πώς!
    Είπαμε να ξεκινήσουμε από τα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας αφού φύγουν κάτι υποχρεώσεις του γιού μου (εγώ εννοείται ότι συνεχίζω ήδη τις προπονήσεις) και συμφωνήσαμε να μιλάμε όπως ακριβώς οι training partners με τα ονόματά μας δηλαδή και όχι με αηδίες τύπου "μπαμπά" και "γιέ μου".
    Σιγά-σιγά και αφού ξεκινήσει και δώ ότι ενδιαφέρεται θα τον μυήσω και στο υπέροχο αυτό forum!
    Καλη αρχη τοτε κυριε Μikenick! :) Kαι καλες πρπονησεις!

  12. #12
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default




    Φαντάσου λίγο την στιγμή στο 2:08 !!!!



    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Την έχω την κασέτα του Pumping Iron από τις παλιές μου συλλογές. Θυμάμαι ότι κάπου στη διάρκεια της κασέτας όταν τον επιβλέπει ο πατέρας του που γυμνάζεται δεν του λέει ο Lou: ..."make it hard dad"... και στο τέλος του κοματιού που παράθεσες παραπάνω που του λέει ο πατέρας του ..."that was easy" και του απαντά ..."easy; You do it!"
    Last edited by MikeNick; 04-02-12 at 02:37.

  14. #14
    Junior Bodybuilder ktinosGW's Avatar
    Join Date
    21-09-11
    Location
    Αλεξανδρουπολη
    Posts
    208

    Default

    Καλως ήρθες!!
    goustaro monozigo

  15. #15
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    καλημέρα και καλώς ήρθες!

  16. #16

    Join Date
    02-06-11
    Posts
    5,351

    Default

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας
    Τυχερά τα παιδιά σου που έχουν τέτοιο πατέρα :))
    Ταπεινά ...τα σεβη μου...
    καλή συνέχεια...

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-02-12
    Posts
    171

    Default

    Ευχαριστώ πολύ όλους σας για το εγκάρδιο καλωσόρισμα. Παράγγειλα και πρωτείνες - είχα να αγοράσω πάνω από δεκαετία - περισσότερο τις πήρα για να έχω ένα παραπάνω κίνητρο να συνεχίσω.
    Καλές προπονήσεις σε όλους!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλώς Σας Βρήκα
    By DIMITRIS D in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 11
    Last Post: 19-05-10, 05:27
  2. Καλώς σας βρήκα!
    By athogalo in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 18
    Last Post: 07-05-09, 21:13
  3. ++++++ Καλώς σας βρήκα ++++++
    By CAPTAIN in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-09, 17:57
  4. Καλώς σας βρήκα!
    By stelikos20 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 18
    Last Post: 30-03-09, 05:01
  5. Καλώς σας βρήκα...
    By N1k0s in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 16
    Last Post: 21-10-08, 00:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •