Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Απώλεια Λίπους Στην Κοιλιά

    Καλησπερα παιδια.Ειμαι 1.75 και 65 κιλα.Κανω ογκο και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος καθως ειμαι σχεδον εκει που θελω απο πλευρα ογκου για τα λιγα κιλα που εχω.Η ερωτηση μου ειναι κλασικη.Φαινεται να εχω ενα ετοιμο six pack το οποιο καλυπτεται απο ενα λεπτο στρωμα λιπους κ το κανει απλα να φαινεται οτι ερχεται απο πισω.Θα ηθελα πολυ να βελτιωσω αυτο το σημειο.Τι προτεινετε?Αεροβια δε κανω καθολου.Και η αληθεια ειναι οτι νομιζω οτι και κληρονομικα δε με βοηθαει το σωμα μου καθως η κοιλια μου πριζεται πολυ ευκολα παρα τα λιγα μου κιλα και την προσεχτικη διατροφη μου.

    1)Να συνεχισω ογκο και να τρεχω?Αν ναι ποσες φορες τη βδομαδα κ ποση ωρα?

    2)Μηπως να το γυρισω στη γραμμωση?Δεν εχω κανει ποτε και δεν εχω ιδεα τι αποτελεσμα θα φερει.Η αληθεια ειναι οτι προτιμω να γραμμωμενα σωματα αλλα νομιζω ειναι ισως λιγο χαζο να ειμαι τοσο αδυνατος κ να κανω γραμμωση.

    3)Απλα υπομονη και θα εμφανιστουν?

    4)Κατι αλλο?

    Ευχαριστω!Κοιλιακοι ftw

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα.

    Αφού το λίπος στην κοιλιά είναι λίγο, και ζυγίζεις τόσα λίγα κιλά, καλύτερα να συνεχίσεις τον όγκο για να έχεις κάτι να γραμμώσεις αργότερα. Προς το παρόν, μην κάνεις αερόβια γιατί είσαι πολύ λίγα κιλά. Πολύ αργότερα, όταν αυξήσεις κάπως το βάρος σου, μπορείς να βάλεις 1 αερόβια τη βδομάδα, σε μέρα που δεν κάνεις προπόνηση με βάρη.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ!Κατι ακομα.Ποσες φορες τη βδομαδα πιστευεις χρειαζεται να τους γυμναζω?Το κακο ειναι οτι οταν κανω ολο το προγραμμα κ κοιλιακους κοντευω στο 2ωρο στη γυμναστηριο και ειναι παρα πολυ.Οποτε κανω κανα 2 φορες τη βδομαδα νομιζω ειναι καλα.

    Και τελος.Κοιλιακοι με γρηγορο ρυθμο καινε το λιπος απτη κοιλια και με αργο+βαρος δινουν ογκο στους κοιλιακους σωστα?Αν ναι πιο απτα 2 προτεινεις?

    Σε ευχαριστω κ μπραβο για τη βοηθεια σου γενικοτερα σε ολους!

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Οι κοιλιακοί δε χρειάζονται περισσότερο από 2-3 φορές τη βδομάδα προπόνηση.

    Οι 2 ώρες είναι για μια προπόνηση ? Είναι πάρα πολλές ρε συ. Πάνω από μια ώρα δεν έχει νόημα να κάνεις βάρη. Περισσότερο κακό παρά καλό κάνεις.....

    Το λίπος στους κοιλιακούς φεύγει με αερόβια και διατροφή. Η άσκηση απλά προσδίδει καλύτερο μυικό τόνο και γυμνάζει και τους 2 τύπους των μυικών ινών. Οι κοιλιακοί με το πρόσθετο βάρος, μπορούν να δώσουν λίγο περισσότερο όγκο.

    Μπορείς να συνδυάσεις τους 2 τρόπους εκγύμνασης των κοιλαικών που λες. Να κάνεις μια άσκηση των 3 σετ με τον ένα τρόπο, και μια δεύτερη άσκηση πάλι των 3 σετ με πρόσθετο βάρος και λίγες επαναλήψεις.

    Να'σαι καλά φίλε μου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 17-04-15, 18:04
  2. Ο Ρόλος Των Υδατανθράκων Στην Απώλεια Λίπους
    By PetexHLS in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 26-06-05, 10:50
  3. Το γιαούρτι βοηθά στην απώλεια λίπους
    By yiannis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 14-04-05, 19:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •