Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 64 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1919

Thread: SadeAdu's - Log

  1. #61
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Το προσπαθώ το προσπαθώ όσο μπορώ καλύτερα, εύχομαι με τον καιρό το αποτέλεσμα να με ανταμείψει (αργά και σταθερά) και μετά θα σας φτιάξω για την ψυχολογική υποστήριξη όσα ταψιά cheese cake λαχταράει η ψυχή σας...σε cheat day εννοείται...μην νομίζετε οτι σας ωθώ στον δρόμο της ακολασίας!
    Θα παρακαλουσα οπως περιοριζοσασταν στα αλμυρα.....ο λογος ειναι προφανης !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #62
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Θα παρακαλουσα οπως περιοριζοσασταν στα αλμυρα.....ο λογος ειναι προφανης !!!
    Δώσε παραγγελία και θα το θυμάμαι να το φτιάξω!

  3. #63

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Η σταθεροτητα παντα ανταμοιβει να εισαι σιγουρη!!!Σε μικρο και σε τρελο μην ταζεις...μικρη δεν δηλωνω..αρα !Θα σε προτιμησω σε κατι τετοιες μερες ,βρισκω οτι εχεις εκλεπτισμενο γουστο στο τι ειναι τσιτ!!

  4. #64
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Η σταθεροτητα παντα ανταμοιβει να εισαι σιγουρη!!!Σε μικρο και σε τρελο μην ταζεις...μικρη δεν δηλωνω..αρα !Θα σε προτιμησω σε κατι τετοιες μερες ,βρισκω οτι εχεις εκλεπτισμενο γουστο στο τι ειναι τσιτ!!
    Άμα αρχίσω την παράθεση επιλογών σε μέρες cheat θα με πάρετε στο κυνήγι...αν και δεν είναι και κακή ιδέα θα συνδιαστεί με αερόβια-τρέξιμο!

  5. #65
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Δεν ξέρω αν το παθαίνετε και οι υπόλοιποι-πες...πάντως εγώ απο την μέρα που άρχισα την διατροφή έχει βγεί στην επιφάνεια η "αρσενική" μου πλευρά...άρχισε το μαρκάρισμα της περιοχής, το κυνήγι "χαμένου" αυγού εμμμ λάθος!...θησαυρού, πάλη για την "διεκδίκηση" τροφής....και πάει λέγοντας...πρωτόγονα πράγματα δηλαδή...αγριάδα neanderthal! Όταν στο ψυγείο γίνεται καθημερινή επιδρομή απο τα πεινασμένα "αρπακτικά" οι επιλογές είναι περιορισμένες...ή δέσιμο με αλυσίδες το ψυγείο (πρακτικά αδύνατο) ή φρούρηση με βάρδιες (χρονικά ανέφικτο) ή μαρκάρισμα για το ξεμπρόστιασμα των "αρπακτικών" (πρακτικότατο)!

    Αυγομαρκάρισμα...
    Τώρα μένει να βρώ λύση για το κοτόπουλο και τις βραστές πατάτες...
    Attached Images Attached Images

  6. #66
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μαγκη.....μαγκιαααααααα !!!!!
    Οχι για να δειτε τι ζορι τραβαμε εμεις τα αρσενικα με το μαρκαρισμα .....




    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #67
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Μαγκη.....μαγκιαααααααα !!!!!
    Οχι για να δειτε τι ζορι τραβαμε εμεις τα αρσενικα με το μαρκαρισμα .....




    Μάντηη :P
    Δεν πειράζει εδώ το κάνουμε εμείς...εσείς που είναι και στην φύση σας δεν θα το κάνετε?!!!

  8. #68
    Pumping Iron Kerberos's Avatar
    Join Date
    08-12-10
    Location
    Santa Barbara
    Posts
    415

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Δεν ξέρω αν το παθαίνετε και οι υπόλοιποι-πες...πάντως εγώ απο την μέρα που άρχισα την διατροφή έχει βγεί στην επιφάνεια η "αρσενική" μου πλευρά...άρχισε το μαρκάρισμα της περιοχής, το κυνήγι "χαμένου" αυγού εμμμ λάθος!...θησαυρού, πάλη για την "διεκδίκηση" τροφής....και πάει λέγοντας...πρωτόγονα πράγματα δηλαδή...αγριάδα neanderthal! Όταν στο ψυγείο γίνεται καθημερινή επιδρομή απο τα πεινασμένα "αρπακτικά" οι επιλογές είναι περιορισμένες...ή δέσιμο με αλυσίδες το ψυγείο (πρακτικά αδύνατο) ή φρούρηση με βάρδιες (χρονικά ανέφικτο) ή μαρκάρισμα για το ξεμπρόστιασμα των "αρπακτικών" (πρακτικότατο)!

    Αυγομαρκάρισμα...
    Τώρα μένει να βρώ λύση για το κοτόπουλο και τις βραστές πατάτες...
    ΕΓΡΑΨΕΣ!
    Donnot fear...Kerberos is here

  9. #69
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Xαχαχαχαχαχα, καλά η φωτό με τα αβγά είναι όλα τα λεφτά!!!
    Πλέον είσαι και επίσημα μέλος της μεγάλης οικογενείας μας Εγώ μετά από φασαρίες, γρυλλίσματα, γαβγίσματα και ότι άλλο μπορεις να φανταστείς πλέον δεν τολμάει κανείς στο σπίτι να ακουμπήσει φαγητό δικό μου. Και ξέρεις ποιο ειναι το αστείο της υπόθεσης.. ότι μπορούν να φάνε ότι θέλουν, όσο θέλουν, αλλά όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι το δικό μου είναι πιο γλυκό! Και όταν πάνε να τσιμπολογήσουν από το πιάτο μου κι εγώ είμαι έτοιμη να δαγκώσω, μου λένε "σιγά μωρέ πως κάνεις έτσι..". Οκ όμως το χουν καταλαβει, αν εξαιρέσεις μια φορά που μου έφαγαν κατα λάθος τις πατατες μου κι από τοτε αφήνω χαρτοπετσέτα πάνω στο πιατο που γράφω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!"

  10. #70
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Xαχαχαχαχαχα, καλά η φωτό με τα αβγά είναι όλα τα λεφτά!!!
    Πλέον είσαι και επίσημα μέλος της μεγάλης οικογενείας μας Εγώ μετά από φασαρίες, γρυλλίσματα, γαβγίσματα και ότι άλλο μπορεις να φανταστείς πλέον δεν τολμάει κανείς στο σπίτι να ακουμπήσει φαγητό δικό μου. Και ξέρεις ποιο ειναι το αστείο της υπόθεσης.. ότι μπορούν να φάνε ότι θέλουν, όσο θέλουν, αλλά όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχι το δικό μου είναι πιο γλυκό! Και όταν πάνε να τσιμπολογήσουν από το πιάτο μου κι εγώ είμαι έτοιμη να δαγκώσω, μου λένε "σιγά μωρέ πως κάνεις έτσι..". Οκ όμως το χουν καταλαβει, αν εξαιρέσεις μια φορά που μου έφαγαν κατα λάθος τις πατατες μου κι από τοτε αφήνω χαρτοπετσέτα πάνω στο πιατο που γράφω "ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!"
    Αχχχχχ και να ήξερες πόσο σε νιώθω Ειρηνάκι...ομοιοπαθούσες παιδί μου! Έπρεπε να έβγαζα φώτο το ύφος του πατέρα μου την ώρα που έγραφα με μαρκαδόρο πάνω στα αυγά...θα κέρδιζα βραβείο Πούλιτζερ!

  11. #71
    New Member LORA's Avatar
    Join Date
    13-09-11
    Posts
    54

    Default

    χαχαχα!παιδια ναι...και γω το τραβαω αυτο.φοβαμαι μη μου το φανε και πηγαινω συνεχεια στο ψυγειο να δω αν ειναι εκει!
    τα αυγα τα βραζω καθε πρωι και τα κρυβω σε ενα ντουλαπι μεχρι να κρυωσουν για να τα φαω!και το χειροτερο ειναι οτι δεν σε καταλαβαινουν.ασε που επειδη με βλεπουν και τρωω συνεχεια..οταν πανε να φανε απο το φαι μου και με βλεπουν οτι κανω πραγματικα σαν υστερικο...μου λενε 'σιγα μωρε τρωσ ολη μερα...θα σκασεις στο τελος'!!νομιζα οτι ολοι εσεις εχετε μια κατανοηση και πειθαρχια στο σπιτι...και οτι μονο σε εμενα συμβαινει!πηρα κουραγιο!

  12. #72
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Δευτέρα: Πόδια και κάποιες ασκήσεις για πλάτη

    Τρίτη: Plyometrics

    Τετάρτη: Χέρια-Στήθος και λίγες για ώμους

    Πέμπτη: Cardio

    Παρασκευή: Cardio

    Παρατηρήσεις:
    ===========

    1) Κακή επιλογή τα Plyometrics την Τρίτη μετά τα πόδια...την Τετάρτη σερνόμουνα!
    2) Ακόμα είναι πιασμένα τα χέρια μου και το στήθος απο την Τετάρτη
    3) Χωρίς να έχω κάνει ούτε μισό κοιλιακό πονάνε οι κοιλιακοί μου!!Μάλλον απο τα Plyometrics και το cardio??
    4) Τελικά το Cardio είναι το αγαπημένο μου πρόγραμμα! α) με κουράζει απίστευτα αλλά πραγματικά νιώθω οτι κάνει δουλειά β) γίνομαι παπί απο τον ιδρώτα γ) είναι συνδιασμός ασκήσεων έχει και plyometrics και core exercises και kempo(αυτό με τις μπουνιές κλωτσιές που λέγαμε?? ε αυτό)

    Αύριο θα πρέπει να γίνω "ξινή" και να αρχίσω τα ευχαριστώ ευχαριστώ δεν θέλω κάνω διατροφή blah blah blah...είναι τα 1α γεννέθλια του γιού της κολλητής μου και δεν το μπορώ να με πιέζουν και να επιμένουν και το ξέρω απο τώρα τι θα γίνει...είναι και η κολλητή μου ο θηλυκός Master chef...δράματα θα έχουμε πάλι αύριο! Με κουράζει αλλά τι να κάνουμε προτιμώ να χαλάω "σάλιο" για να εξηγώ..παρά για να τρώω :P

  13. #73
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    Καλά τα αβγά.....
    εγώ κάποτε κόλλησα στο φούρνο ¨"Μαίρη".(είχε μέσα κάτι μπιφτεκάρες!!!!)

  14. #74

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Κοριτσια εχω λιωσει απο τις περιγραφες σας.Ευτυχως τρωω πολυ κοτα βραστη ,που σε κανεναν δεν αρεσει σπιτι!!Οποτε γλυτωνω εν μερη !!

  15. #75
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλημέρα :)

    Το χθεσινοβραδυνό πάρτυ τελικά δεν ήταν και τόσο δράμα χααχαχαχ πειθάρχησα και έφαγα μόνο λίγο κοτόπουλο ψητό και 2 κεφτεδάκια και ήπια ίσα με 6 ποτήρια νερό σε 4 ώρες (ακόμα σκέφτομαι το kiwi με sprite που απαρνήθηκα!!). Η φίλη μου πάλι έκανε το θαύμα της και είχε φτιάξει "υπερπαραγωγές" και με το που με είδε να γουρλώνω τα μάτια δεν επέμεινε :P! Το δύσκολο της υπόθεσης ήταν η τούρτα του μπέμπη η οποία σου φώναζε "φάε με είμαι τόσο γλυκιά και γευστική"...αλλά της έριξα πόρτα και αυτής...εε ρε τι τραβάμε...αλλά μπρός τα κάλη τι είναι ο "πόνος"!! Σκεφτόμουν το βιντεάκι της Ειρήνης για την συνέπεια που πέρα απο την πλάκα με έχει πεισμώσει όσο κάνενα βίντεο-φώτο σχετικό με γυμναστική-διατροφή...παίζει play back στο μυαλό μου σχεδόν καθημερινά!

    Ιδού και μέρος του menu σήμερα που τα βλέπω χαίρομαι ακόμα πιο πολύ που αντιστάθηκα :P
    Attached Images Attached Images

  16. #76
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    XAXAXAXAXA Nα τα εκατοστησει ο μπεμπουλης
    Αλλα στο λεω παιζεις μπαμπεσικα ...που θελεις να μοιραστεις τις βασανιστικες ωρες που περασες με μας !!!
    Και τελος παντων στη μεσαια φωτο το ενδιαφερον ειναι σε αυτο που φαινεται μισο και οχι στο προφανες...

    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  17. #77
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    XAXAXAXAXA Nα τα εκατοστησει ο μπεμπουλης
    Αλλα στο λεω παιζεις μπαμπεσικα ...που θελεις να μοιραστεις τις βασανιστικες ωρες που περασες με μας !!!
    Και τελος παντων στη μεσαια φωτο το ενδιαφερον ειναι σε αυτο που φαινεται μισο και οχι στο προφανες...

    Χχαχαχαχα το άνω μισό σίγουρα δεν ήταν πειρασμός για μένα :P στο κάτω μέρος είχαμε το θέμα! Όσο για το μπαμπέσικα...ναι ναι δεν σας λυπάμαι γιατί ήδη αρκετοί εδώ έχετε χτίσει σώμα οπότε το έχετε περάσει αυτό το στάδιο πολλάκις!! Αααα και μην ξεχάσω περαστικά σουυ!! Προσοχή σήμερα στην Υπόγα!!

  18. #78
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Και μόνο που είδα τις φωτό νιώθω πως ανέβηκε το σάκχαρο!!
    Μπράβο ρε Μάγκυ που κατάφερες να αντισταθείς. Εκείνη τη στιγμή είναι δύσκολο, αλλά την επόμενη μέρα νιώθεις τέτοια ικανοποίηση ότι κέρδισες μια μάχη, που η γλύκα του διαρκεί περισσότερο από το να χες φάει τούρτα.

    Όταν βλέπει η μία την άλλη μέσα σε αυτή τη διαδικτυακή κοινότητα να κερδίζει τέτοιες "μάχες", παίρνει θάρρος για το δικό της αγώνα.

    Καλή Κυριακή!

  19. #79
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Χχαχαχαχα το άνω μισό σίγουρα δεν ήταν πειρασμός για μένα :P στο κάτω μέρος είχαμε το θέμα! Όσο για το μπαμπέσικα...ναι ναι δεν σας λυπάμαι γιατί ήδη αρκετοί εδώ έχετε χτίσει σώμα οπότε το έχετε περάσει αυτό το στάδιο πολλάκις!! Αααα και μην ξεχάσω περαστικά σουυ!! Προσοχή σήμερα στην Υπόγα!!
    Σε διαβεβαιω οτι καθε φορα ειναι το ιδιο βασανιστικο !!!!...γιαυτο αλλωστε και τα cheat meals.
    Σ ευχαριστω κουκλα μου , αν και η προσοχη πηγε περιπατο ....το παιξαμε εφηβοι σημερα !!!

    edid: Kαι για το αλλο.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  20. #80
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Για να κάνω ένα recap διατροφής-γυμναστικής, απο 29/10/2012 ακολουθώ την εξής διατροφή την οποία θα συνεχίσω επ' αόριστον :) ...και στις 23 Νοέμβρη θα συμπληρώσω το πρώτο "καθαρό" 30ήμερο p90x (τα Σ/Κ είναι off γιαυτό και δεν τα μετράω).

    1ο γεύμα : 100 γρ πατάτα βραστή & 3 ασπράδια (07:00)
    =Καφές με λίγο γάλα εβαπορέ light και stevia ή πράσινο τσάι=
    2ο γεύμα : 1 ξυνόμηλο (11:00)
    3ο γεύμα : 100 γρ σαλάτα(αγγούρι) & 100 γρ κοτόπουλο(14:00)
    4ο γεύμα :
    100 γρ πατάτα βραστή & 3 ασπράδια(18:00)
    =Γυμναστική (20:30)=
    5ο γεύμα :
    100 γρ σαλάτα(αγγούρι) & 100 γρ κοτόπουλο (22:00)
    6ο γεύμα : Γιαούρτι 2% & 10 αμύγδαλα ωμά (00:30)


    3 φορές την εβδομάδα αντί για κοτόπουλο τρώω μοσχάρι ή ψάρι...αλλά κυρίως μοσχάρι.

    Την εβδομάδα που μας πέρασε η γυμναστική είχε τα εξής:

    Δευτέρα: Πόδια (έφερε και μια μπάρα ο αδερφός μου και έλιωσα στα squat έκανα και deadlift 1η φορά χααχχα με ΤΡΕΛΑ κιλά!!! 15kg)

    Τρίτη: Cardio

    Τετάρτη: Στήθος - Ώμους

    Πέμπτη: Cardio

    Παρασκευή: Χέρια - Ώμους

    Παρατηρήσεις:
    ===========

    1) Κάθε φορά που κάνω πόδια ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να ξανάρθει η επόμενη φορά...
    2) Κάθε φορά που κάνω χέρια-στήθος-ώμους ανυπομονώ να τελειώσει το μαρτύριο...by far τα πιο αδύναμα σημεία, για τα push ups δεν το συζητώ...πρώτο το θέαμα στο σαλόνι μας...και μετά η επιθεώρηση του Σεφερλή! Ανυπομονώ να έρθει η στιγμή που θα μπορώ να κάνω κανονικά push ups...ΟΧΙ "γυναικεία"!!
    3) Για το αγαπημένο cardio να μην τα ξαναλέω...τα κάνει όλα και συμφέρει!!!
    4) Σαν να πετάγεται ένα "σπυράκι καλαμποκιού" στα χέρια μου εκεί που υποτίθεται οτι υπάρχουν μύες :P μετά απο το 1ο 90ημερο ελπίζω να του αλλάξω ονομασία και να βαπτιστεί κάπως αλλιώς...κάτι πιο power!!!

  21. #81

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Πολυ μου αρεσουν οι παρατηρησεις..εισαι σε πολυν καλο δρομο τεκνον μου!!!

  22. #82
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλησπέρα :) Άντε να περάσει και αυτή η μέρα απο χθές με έχει πιάσει να φάω χαλβά και ακόμα να τον ξεχάσωωωω...δεν είμαι πολύ των γλυκών δεν λιγουρεύομαι συχνά γλυκά (τα αλμυρά είναι άλλη ιστορία), το μόνο γλυκό που με τρελαίνει είναι ο σιμιγδαλένιος χαλβάς για τον οποίο... (εδώ συμπληρώνετε ότι θέλετε χαχααχαχ...!!!). Η μόνη σωτηρία είναι οτι χθές μαγείρευα τα γεύματα της εβδομάδας μέχρι τις 2 το βράδυ και δεν έχω κουράγιο να ξαναασχοληθώ με κουζινικά ούτε για να ανακατέψω βραστό νερό!

    Έτσι for the record έχω να φάω "γλυκό" απο 29 Σεπτέμβη που έφαγα 4 κουφέτα στον γάμο μιας φίλης μου :P (μετράει???). Η διατροφή καλά κρατεί, καλά κρατώ και εγώ μαζί της και η αποστολή "συρίκνωσης" πάει τέλεια! Το μόνο παρατράγουδο είναι το καθημερινό μουρμούρισμα για τους "πεταμένους" κρόκους και τα 3 υφασμάτινα παντελόνια που πήρα για την δουλειά πριν 1 μιση μήνα και απο κολλητά μου χουν γίνει κάτι παραπάνω απο άνετα θα λεγα χαχόλικα αλλά δεν ξέρω μπορεί να την χρησιμοποιώ μόνο εγώ αυτή την λέξη :P!

    Αααα και ελπίζω (επειδή σκοπεύω να συνεχίσω την γυμναστική επ αόριστον όσο πάει και έχω όρεξη) να μην έχω μείνει στην διαδικασία κουρούπα...κάθε μέρα λούσιμο μπιστολάκι και ξαναματαλούσιμο μπιστολάκι την επόμενη, είμαι και ο θηλυκός Σαμσών οπότε για προφανείς λόγους αν μείνω με 2 τρίχες πάει ΠΕΘΑΝΑ! φφφφφφφφφφ

    Τα είπα :P

  23. #83
    Pumping Iron mairh's Avatar
    Join Date
    14-08-12
    Location
    thessaloniki
    Posts
    497

    Default

    πολύ λούσιμο πέφτει κι εδώ!!!κι άσε δε ισιωτική και που και που καμια μπούκλα!!!!
    the question isn't can you? IT'S WILL YOU?

  24. #84
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Άντε να περάσει και αυτή η μέρα απο χθές με έχει πιάσει να φάω χαλβά και ακόμα να τον ξεχάσωωωω...δεν είμαι πολύ των γλυκών δεν λιγουρεύομαι συχνά γλυκά (τα αλμυρά είναι άλλη ιστορία), το μόνο γλυκό που με τρελαίνει είναι ο σιμιγδαλένιος χαλβάς για τον οποίο... (εδώ συμπληρώνετε ότι θέλετε χαχααχαχ...!!!).
    Ε ρε τι μας κάνεις τώρα... σκηνικό πριν 2 χρόνια.. πηγαιναμε στο χωριό και περναμε απο φαρσαλα. Σταματαμε να παρουμε χαλβα, ξέρετε... αυτον που μοσχοβολαει και σου σπαει τη μυτη το καβουρδισμενο αμυγδαλο, που ειναι φρεσκος φρεσκος και μυρωδατος, τυλιχτος στη λαδοκολα. Να το ανοιγουν μεσα στο αμαξι, να μυριζει παντου χαλβας και να μου λενε " φαε ενα κομματακι". Με το ζορι εβγαινε απο το στομα η λεξη "οχι ευχαριστω", ενω ολοι ξεραμε πως ετσι και με αμολουσαν θα ετρωγα και τη λαδοκολα, χαχαχαχα Έβγαλα λοιπον το ταπερακι και εφαγα το γευμα μου.
    Δεν το μετανιωσα, ένιωσα ότι είχα κερδίσει μία νίκη.
    Τα γλυκά και τα αλμυρά πάντα θα μας περιμένουν.. δεν φεύγουν.


    Έτσι for the record έχω να φάω "γλυκό" απο 29 Σεπτέμβη που έφαγα 4 κουφέτα στον γάμο μιας φίλης μου :P (μετράει???).
    Άντε καλέ που μετράει

    Η διατροφή καλά κρατεί, καλά κρατώ και εγώ μαζί της και η αποστολή "συρίκνωσης" πάει τέλεια! Το μόνο παρατράγουδο είναι το καθημερινό μουρμούρισμα για τους "πεταμένους" κρόκους και τα 3 υφασμάτινα παντελόνια που πήρα για την δουλειά πριν 1 μιση μήνα και απο κολλητά μου χουν γίνει κάτι παραπάνω απο άνετα θα λεγα χαχόλικα αλλά δεν ξέρω μπορεί να την χρησιμοποιώ μόνο εγώ αυτή την λέξη :P!
    μπράβο για τα παντελόνια! Οσο για τους κροκους μπορεις (για να γλιτωνεις τη μουρμουρα) να τα αφηνεις καπου και τα τρωνε τα περιστερια. Εγω τα εδινα σε γνωστο μας που ειχε καναρινια. Αλλα και παλι, δεν ειχα μουρμουρα, όποιος μιλαγε του πεταγα τον κροκο στη μουρη, χαχαχαχαχα


    Αααα και ελπίζω (επειδή σκοπεύω να συνεχίσω την γυμναστική επ αόριστον όσο πάει και έχω όρεξη) να μην έχω μείνει στην διαδικασία κουρούπα...κάθε μέρα λούσιμο μπιστολάκι και ξαναματαλούσιμο μπιστολάκι την επόμενη, είμαι και ο θηλυκός Σαμσών οπότε για προφανείς λόγους αν μείνω με 2 τρίχες πάει ΠΕΘΑΝΑ! φφφφφφφφφφ
    Πονεμένη ιστορία... δεν ισιωνω τιποτα, το αφηνω νατουραλ το μαλλακι, σαν αναμαλλιασμένη, αλλά καλύτερα έτσι παρά κουρουπα χαχα

  25. #85
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Mαντη μου εισαι απολαυση ....
    Γουσταρω να διαβαζω τα λεγομενα σου ,και θα το κανω εστω κι αν μεινεις κουρουπα....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  26. #86
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    ετσι και με αμολουσαν θα ετρωγα και τη λαδοκολα
    Και εσύ έχεις έρωτα με τον χαλβά??? Εντάξει δεν αισθάνομαι περίεργα πλεόν που προτιμώ τον χαλβά απο την σοκολάτα!

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Άντε καλέ που μετράει
    Χααχαχαχ τι καλά!! Όταν αποφασίσω κάααααααποια στιγμή να κάνω το 1ο cheat θα φτιάξω χαλβά είσαι καλεσμένη να μοιραστούμε την αδυναμία μας!

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Πονεμένη ιστορία... δεν ισιωνω τιποτα, το αφηνω νατουραλ το μαλλακι, σαν αναμαλλιασμένη, αλλά καλύτερα έτσι παρά κουρουπα χαχα
    Αν το αφήσω au naturel θα παραιτηθώ απο την δουλειά και θα πάω να δώσω βιογραφικό στο Αττικό πάρκο για άμεση πρόσληψη στο κλουβί με τα λιοντάρια!

  27. #87
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Mαντη μου εισαι απολαυση ....
    Γουσταρω να διαβαζω τα λεγομενα σου ,και θα το κανω εστω κι αν μεινεις κουρουπα....
    Να σαι καλά Θάνο πάντα γλυκομίλητος :)
    Αμα μείνω κουρούπα με χάσατε...οπότε στις πρώτες ενδείξεις απώλειας θα επανεξετάσω την αρχική μου άρνηση για au naturel κόμη και θα κινηθώ προς την τακτική της Ειρήνης...ε και μετά θα σας αφήνω να μπαίνετε τζάμπα στο Αττικό πάρκο στο section με τα αιλουροειδή θα χω κάνει ήδη κονέ με τον Jean-Jacques Lesueur θα ναι το αφεντικό μου!

  28. #88
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Αν το αφήσω au naturel θα παραιτηθώ απο την δουλειά και θα πάω να δώσω βιογραφικό στο Αττικό πάρκο για άμεση πρόσληψη στο κλουβί με τα λιοντάρια!

    Χαχαχαχαχαχα παναθεμα σε ετρωγα κοτοπουλο με αγγουρι την ωρα που το διαβασα και μου φυγαν απο το στομα απ τα γελια χαχαχαχαχα

  29. #89
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ο αυτοσαρκασμος ειναι το ανωτερο ποιοτικο χιουμορ που μπορει να εχει καποιος !!!!
    Τελικα εχεις τη μαγεια του αβαταρ σου.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  30. #90

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Φφφφφ τι ειπες τωρα..χαλβας και παστελι λατρεμενα!!!!Ανετα κανω τσιτ μονο με αυτα.Εδω που τα λεμε θα επρεπε να επιβραβευσεις τον εαυτο σου με μια μεριδα χαλβα,αν βεβαια πιστευεις οτι το ελεγχεις,για τον κοπο που εχεις κανει ολον αυτο τον καιρο.Θα σου κανει καλο και στην ψυχολογια αλλα θα σταματησεις και να το σκεφτεσαι.Ειπαμε ομως μονο αν νιωθεις οτι θα φας τοσο οσο θα σε κανει να μην το μετανιωσεις!!!


 
Page 3 of 64 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •