Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 108 of 108
  1. #91

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Ναι ρε... αλλιως δν παιρνεις ογκο... πρεπει να φας πιτσα και σαντουιτς !!! και στην γραμωση να μην τρως μετα τις 7:00!!! ποτε... δεν κανει να τρως βραδυ.... αχαΧΑΧΑχαΑχΑΧαχαχΑΧα

  2. #92
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Yπαρχη κανενας που να παραδεχεται οτι δεν ειναι καλος στο τιμονι η στο κρεβατι ??? Κατι αναλογο συμβαινει και σε αυτο το γεματο magic θρετ
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #93

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    ααααααααα και πρεπει να κανεις 25 σετ και 15 επαναληψεις αλλιως δεν γραμωνεις...!

  4. #94

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Yπαρχη κανενας που να παραδεχεται οτι δεν ειναι καλος στο τιμονι η στο κρεβατι ??? Κατι αναλογο συμβαινει και σε αυτο το γεματο magic θρετ
    +1000

  5. #95
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Yπαρχη κανενας που να παραδεχεται οτι δεν ειναι καλος στο τιμονι η στο κρεβατι ??? Κατι αναλογο συμβαινει και σε αυτο το γεματο magic θρετ
    χαχαχα παντα ευστοχος στισ απαντησεις!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  6. #96
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    Δεν σας επιαναν τα ιδια σετ παλικαρι μου γιαιτι δεν ειχες σωστη τεχνικη... Ελα να κανεις 12 σετ στο στηθος μαζι μου και να δω μετα αν εχεις κουραγιο να κανεις παραπανο... Δεν μπορω να ακουω ασυναρτισιες περι "καλουπιου" Το καλουπι παιζει ρολο ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ! Οι μυς των ανθρωπων δεν ειναι διαφορετικοι! Αν ηταν δεν θα ετσι φιλε μου δεν θα υπηρχε ιατρικη για καθε ανθρωπο θα ηταν διαφορετικο. Και οσο για την τεχνικη επιδη πιστευω οτι τα βαρυ δεν εχουν να κανουν μονο με την "σωματικη τεχνικη" αλλα και με την "πνευματικη συγκεντροση" Δηλαδη.. Καποιος μπορει να φαινετε οτι κανει σωστα την ασκηση αλλα! επιδη δεν ειναι συγκεντρομενος "δεν κανει δουλεια". Και παλι σου λεω οτι δεν ξερεις φιλε μου.. Γιατι αν ησουν σχετικος δεν θα τα ελεγες αυτα... Οσο για τα χρονια που ασχολισε δεν παιζει κανενα ρολο. ξερω ατομα 45 χρονων που ασχολουντε με το αθλημα 20 χρονια και ακομα λαθος ασκησεις , λαθος σετ κανουν. Οποτε δν μπορω να ακουω οτι καποιος ειναι εμπιρος επιδη παει 3 χρονια γυμναστηριο... Φιλικα παντα.. :)
    Συμφωνώ σε όλα.
    Καλά αυτός ο 45αρης είναι και της γενιάς του 60 μη ξεχνάς, η γενιά του 60 είναι η καλύτερη, έχουν πάντα δίκιο και είναι τέλειοι δάσκαλοι, ακόμα και αν οι γνώσεις τους τείνουν στο 0 σε οποιοδήποτε τομέα. Τι κι αν βάζει ζώνη και κάνει το deadlift μέχρι να ακουμπήσει το κεφάλι του πάτωμα ενώ ταυτόχρονα στην κατώτατη θέση ακουμπάει τη μπάρα για 3,5 λεπτά; Αυτό είναι το σωστό! Μη πω και για τους σουπερσετάκηδες τώρα που πήρα φόρα...

  7. #97
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Συμφωνώ σε όλα.
    Καλά αυτός ο 45αρης είναι και της γενιάς του 60 μη ξεχνάς, η γενιά του 60 είναι η καλύτερη, έχουν πάντα δίκιο και είναι τέλειοι δάσκαλοι, ακόμα και αν οι γνώσεις τους τείνουν στο 0 σε οποιοδήποτε τομέα. Τι κι αν βάζει ζώνη και κάνει το deadlift μέχρι να ακουμπήσει το κεφάλι του πάτωμα ενώ ταυτόχρονα στην κατώτατη θέση ακουμπάει τη μπάρα για 3,5 λεπτά; Αυτό είναι το σωστό! Μη πω και για τους σουπερσετάκηδες τώρα που πήρα φόρα...

    χαχαχαχαχαχαχαχα πεθανααα!!! χαχαχαχαχαχαχ
    Ωραια που τα λες!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  8. #98

    Default

    aggele1994 (εχεις και ωραιο ονομα μπαγασα χαχα λολ) και UltraB
    ναι φιλoι μου πιτσες!Σε μια φαση που εκανε γραμμωση μου ελεγε οτι
    εκανε μια εβδομαδα καθαρος απο υδατανθρακες και την εβδομη μερα
    εφαγε εναν ολοκληρο κορμο(γλυκο) αλλα γουατεβερ.

    UltraB οχι,ο συγκεκριμενος σε θεματα προπονησης ενταξει παλευοτανε
    ασε που ειναι τερας δυναμης και παντα ητανε σε χαμηλες επαναληψεις
    μεχρι 8 και μετα ηξερε και τα drop.

    Παυλιδη ναι το εχω παρατηρησει και εγω αυτο,δεν θα πω ψεματα
    οταν τους βλεπω-επικοινωνω μαζι τους-μοιραζομαστε '''γνωσεις'' ας
    πουμε,τους βλεπεις πως ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΛΑΘΟΣ,αλλα ωρες ωρες
    αναρωτιεμαι(μονο σε αυτους που ξερω οτι ειναι natural) ΠΩΣ ΣΤΟ καλο,
    πηραν αυτα που πηραν σε ογκο? Οκ περα της ομολογουμενως παρα
    πολυ καλης δυναμης ολοι αυτοι που λεω εγω εχουν ΑΞΙΟΣΕΒΑΣΤΟ ογκο,
    ειδικα για natural.Το μονο που εχω κατα νου ειναι τα
    χρονια προπονησης.Θα δειξει στο μελλον.

  9. #99
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by ghnatubb View Post
    aggele1994 (εχεις και ωραιο ονομα μπαγασα χαχα λολ) και UltraB
    ναι φιλoι μου πιτσες!Σε μια φαση που εκανε γραμμωση μου ελεγε οτι
    εκανε μια εβδομαδα καθαρος απο υδατανθρακες και την εβδομη μερα
    εφαγε εναν ολοκληρο κορμο(γλυκο) αλλα γουατεβερ.
    Μπορει να δουλευει πανω του μην τον παρεξηγεις βρε!!!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  10. #100

    Default

    Ναι ηταν κολπο να ανεβασει την λεπτινη μαζι με την σεροτονινη,ντοπαμινη και λοιπες ορμονες!

  11. #101
    Pumping Iron
    Join Date
    09-12-10
    Posts
    310

    Default

    χχαχ0αχ0α0χα0χα0χα0χα0χα0αχ0χαχ0αχα0χα0χα0χ0α0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χααχ0χ0αχ0αχ0αχ0αχ0α0αχ0χα0χαχ0αχα0χ0χ0α0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χαα0χ0χα0χα0χα0χα0χ0α0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0

  12. #102
    Bodybuilding Newbie ChPanos94's Avatar
    Join Date
    26-02-12
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    91

    Default

    Φίλε UltraB δεν απάντησες στην ερώτησή μου...εσύ που είσαι και σχετικός...αν ήμασταν σωμάτικα ίδιοι θα υπήρχε εξέληξη στις επιστήμες που ασχολούνται με το σώμα και την υγεία;; Δεν μπορώ να ακούω τέτοιες μπαρούφες...μιλούσατε για γονίδια κι ότι κάποιοι έχουν τα γονίδια και φτιάχνουν εκπληκτικά σώματα...αν ήμαστε όλοι ίδιοι λοιπόν μπορεί να φτιάξει ο καθένας το "τέλειο" σώμα;; κι αφού λοιπόν είμαστε όλοι ίδιοι, τότε γιατί υπάρχουν τόσες παραλλαγές σε ασκήσεις και προγραμματα γυμναστικης και διατροφής;; πραγματικά δλδ πόσο"ΣΧΕΤΙΚΟΣ" πρέπει να είσαι ωστε να πιστεύεις κάτι τέτοιο;; δεν σου επιτήθομαι αλλά σ αυτό είσαι πολύ λάθος φίλε μου...και δεν μπορεις να λες εμένα άσχετο ενώ πιστεύεις τετοια πραγματα...
    SHUT UP AND SQUAT!!!!!

  13. #103
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Έχεις παρερμηνεύσει τελείως το θέμα με τα γονίδια και την παρόμοια ανταπόκριση των σωμάτων στα προγράμματα. Κατ' αρχάς τα γονίδια που χαρίζουν το καταπληκτικό σώμα είναι αισθητικά γονίδια, όπως οι ευρείς κλείδες, η μικρή λεκάνη, η έντονη κορύφωση του δικεφάλου και άλλα τέτοια. Καμία σχέση με ανταπόκριση στα προγράμματα. Το πώς θα ανταποκριθείς στο πρόγραμμα εξαρτάται από την προσωπική προσπάθεια προφανώς και από τις διακυμάνσεις των ορμονών σου.

    Η επιστήμη έχει μιλήσει για την διάρκεια της προπόνησης, το εύρος των επαναλήψεων, τον χρονισμό των διαλειμμάτων. Προφανώς δε μιλάει απόλυτα για κάθε άνθρωπο, ωστόσο οι αποκλίσεις θα είναι μικρές, δηλαδή κάποιος μόνο και μόνο λόγω των ορμονών, ενώ όλα τα άλλα είναι ίδια με κάποιον 2ο, μπορεί να θέλει 5 λεπτά περισσότερα προπόνηση για να εξαντληθεί, ανήκει στο τυπικό σφάλμα (άσε που κι αυτό αντισταθμίζεται πολύ εύκολα ανεβάζοντας λίγο την ένταση). Αλλά εδώ μιλάμε για τεράστιες αποκλίσεις. Αν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο για να χτυπήσεις δυνατά τους μύες σου, προφανώς δε δουλεύεις αρκετά δυνατά κάθε σετ ξεχωριστά. Προσωπικά και full καθαρή διατροφή με +500 θερμίδες να κάνω, αν παίξω δυνατά τις 3 πρώτες ασκήσεις των ποδιών θα γονατίσω, ούτε σπίτι θα μπορώ να πάω.

    Το πρόγραμμα δεν είναι ούτε για δύναμη, ούτε για αύξηση/διατήρηση μυικής μάζας. Ίσως είναι για να φτιάξεις σώμα που πουλάει κάνοντας τις ασκήσεις παίζοντας ταυτόχρονα tetris, σε βάθος 15 χρόνων, δε γνωρίζω.
    Last edited by Παυλίδης; 17-03-12 at 15:45.

  14. #104
    Bodybuilding Newbie ChPanos94's Avatar
    Join Date
    26-02-12
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Έχεις παρερμηνεύσει τελείως το θέμα με τα γονίδια και την παρόμοια ανταπόκριση των σωμάτων στα προγράμματα. Κατ' αρχάς τα γονίδια που χαρίζουν το καταπληκτικό σώμα είναι αισθητικά γονίδια, όπως οι ευρείς κλείδες, η μικρή λεκάνη, η έντονη κορύφωση του δικεφάλου και άλλα τέτοια. Καμία σχέση με ανταπόκριση στα προγράμματα.
    Δεν ήθελα να μιλήσω για αισθητικά γονίδια αλλά για γονίδια στο DNA καθενός...στα προγραμματα αυτα υποτηθεται οτι θα παιξεις με κιλα που θα μπορεις να βγαλεις 10-12 επαναλληψεις...δεν θα μπορουσες να το κάνεις αν το split σου ειναι κάθε μέρα μια μυικη ομάδα και σε περίοδο plateau;
    SHUT UP AND SQUAT!!!!!

  15. #105
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Ε και τα γονίδια που διαμορφώνουν την κλείδα στο DNA είναι. Για ποια γονίδια μιλάς;

    Δεν έχει τόση σημασία πόσες είναι οι επαναλήψεις, και 20 να ήταν η ένσταση είναι η ίδια. Είναι πολλά τα σετ για κάποιον που κάνει δυνατή προπόνηση, δε χρειάζεται τόσα και από ένα σημείο και μετά μόνο κακό κάνει (εκτός, ξαναλέω, αν κάνεις χαβάλε προπόνηση).

  16. #106
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Fιλε μου θελω νατο δοκιμασω αυτο...αλλα ειπες οτι ειναι μεμονομενο προγγραμα για αυτο δεν εχει πλατη ...Μπορεις να βαλεισ και την πλατη για να ειναι ολοκληρωμενο?

  17. #107
    Bodybuilding Newbie ChPanos94's Avatar
    Join Date
    26-02-12
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Ε και τα γονίδια που διαμορφώνουν την κλείδα στο DNA είναι. Για ποια γονίδια μιλάς;

    Δεν έχει τόση σημασία πόσες είναι οι επαναλήψεις, και 20 να ήταν η ένσταση είναι η ίδια. Είναι πολλά τα σετ για κάποιον που κάνει δυνατή προπόνηση, δε χρειάζεται τόσα και από ένα σημείο και μετά μόνο κακό κάνει (εκτός, ξαναλέω, αν κάνεις χαβάλε προπόνηση).
    Μπορεί να κάνω λάθος με τον όρο "γονίδια"...και δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μου βγει το όνομα του "χαβαλετζη"...
    SHUT UP AND SQUAT!!!!!

  18. #108
    Bodybuilding Newbie ChPanos94's Avatar
    Join Date
    26-02-12
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by virbas View Post
    Fιλε μου θελω νατο δοκιμασω αυτο...αλλα ειπες οτι ειναι μεμονομενο προγγραμα για αυτο δεν εχει πλατη ...Μπορεις να βαλεισ και την πλατη για να ειναι ολοκληρωμενο?
    ναι...το πρόγραμμα είναι μεμονομένο δλδ για μια μυική ομάδα τη μέρα...μην φας 2 ωρο στο gym...είχα και το πρόγραμμα για την πλάτη αλλά έχω χάσει το χαρτί και δεν το θυμάμαι ακριβώς(επαναλήψεις)...πήγαινε κάπως έτσι:

    1.Ελξεις σε μονοζυγο (3drop sets 8-10-15)x2
    2.T-bar rows (3drop sets 8-10-15)x2
    3.Eλξεις στην τροχαλια (3drop 8-10-15)x2
    4.Κωπηλατική με μπάρα (3drop 8-10-15)x2
    5.Κωπηλατική στην τροχαλία (3drop 8-10-15)x2
    6. Pull over ss Οπισθολαίμιες ελξεις (3drop 8-10-15)x2

    η λογική του προγράμματος είναι η εξής: π.χ Νο4-->ξεκινάς με ένα βάρος που μπορείς να βγάλεις με σχετική δυσκολία 8 επαναλλήψεις...μετά ρίχνεις κιλά για 10 και μετά για 15...αυτό είναι 1 σετ...διάλειμμα και ξανα το ίδιο άλλη μια φορά...
    Νο6---> εδώ κάνεις πρώτα το pull over τα drop (βλ. νο1) και μετα χωρίς διάλειμμα πας τροχαλία για έλξεις όπου κάνεις κι εκεί τα drop...αυτό είναι 1 σετ...διάλειμμα και ξανα το ίδιο άλλη μια φορά...
    SHUT UP AND SQUAT!!!!!


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Greg Plitt
    By ThunderK in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 29
    Last Post: 12-09-16, 03:09
  2. Greg Kovacs
    By XPeterX in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 18-03-10, 08:40
  3. greg valentino before and after!
    By RONI78 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 2
    Last Post: 24-06-08, 01:28

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •