Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default εχω κολλησει

    καλημερα σας.εχοντας ενα χρονο πλεον στην πλατη μου με βαρη εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα μιας και το σωμα εχει μνημη και επανηλθε πολυ γρηγορα.ξεκινησα 45 κιλα κανοντας οχι ακριβος διατροφη αλλα προσεχοντας να ειναι ποιοτικο το φαγητο που τρωω.αργοτερα βρηκα τις θερμιδες συντηρησης και σε αυτο προσθεσα +500 θερμιδες για να βαλω κιλα και εφτασα τα 53-54.ενω στην αρχη μπαιναν αρκετα ευκολα ειναι τωρα 3 μηνες που εχω μεινει στασιμη και αν τυχον παραληψω ενα σνακ πεφτω.μου ειναι δυσκολο να προσθεσω και αλλες θερμιδες μιας και με αυτες που τρωω σκαω.περνω και 2 σκουπ πρωτεινη την ημερα.πως θα πρεπει να κινηθω απο δω και περα,γιατι παρολο που με ενα μαγιο φαινεται οτι ειμαι γυμνασμενη,με ρουχα οχι και τοσο.α ξεχασα να πω οτι περνω και μια πολυβιταμινη.την πολυτιμη συμβουλη σας παρακαλω πολυ

  2. #2
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    και γω ειχα το ιδιο προβλημα γιατι απο το καλοκαιρι πηρα σχεδον 19 κιλα...εκει που κολλουσα αυξανα λιγο τα macros της διατροφης μ...δηλ αντι για 10 κουταλιες βρωμη στο πρωινο εβαζα 12...αντι 1 μπανανα μετα την προπονηση τις εκανα 2...αντι καζεινη με νερο...επινα καζεινη με γαλα...προσθεσα και λιγα λιπαρα οπως ωμεγα 3 και αντι 1 κουταλια ελαιολαδο εβαζα 1,5 στη σαλατα...το ξερω πως ειναι κουραστικο και σε καταλαβαινω...απλα κανε μικρες αλλαγες στη διατροφη σου και δεν θα το καταλαβεις καν...προσεχε ομως μην ξεφευγεις πολυ...

    και κατι αλλο...μειωσε και λιγο το αεροβιο αν κανεις
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλημέρα Marion!

    Το πρόβλημά σου δηλαδή είναι ότι με το που ρίξεις λίγο θερμίδες, πέφτεις αμέσως σε βάρος.
    Μια καλή λύση είναι να βάζεις στη διατροφή σου τροφές που είναι "συμπαγείς" σε θερμίδες. Πχ ξηροί καρποί, ελαιόλαδο, κρόκο αβγού, φυστικοβούτυρο, ταχίνι (γενικότερα καλά λιπαρά που δίνουν αρκετές θερμίδες). Υδατάνθρακες όπως αποξηραμένα φρούτα (πχ σταφίδες στο πρωινό σου), φρούτα (μπανάνα κλπ). Κόκκινο κρέας αντί για ψάρι-αν τρως (εκτός από σολωμό που έχει λιπαρά και περισσότερες θερμίδες).
    Ελάττωσε τις φυτικές ίνες αν τρως πολλές σαλάτες γιατί δίνουν κορεσμό γρήγορα.
    Και εννοείται πως στο γυμναστήριο τα δίνεις όλα! Αερόβια όσο χρειάζεται για να κρατάς καλή φυσική κατάσταση.

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Aν και εχεις κανει μεγαλη προοδο (+10κιλα) δε καταλαβα το στοχο σου (να φαινεσαι γυμνασμενη με ρουχα ?) Εγω ειμαι 90 και δεν το εχω καταφερει αυτο ΨΙΤ εσυ απο πανω μη σπρωχνεις...... νταξει
    Last edited by tsourekas; 29-02-12 at 13:02.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    αεροβιο κανω 15 λεπτα 5 φορες την εβδομαδα μετα απο βαρη για αποθεραπεια.θελω να παρω λιγο ογκο,γιατι ενω εχω χαμηλα ποσοστα λιπους και πολυ καλη γραμμωση μελω να μπει λιγος ογκος και ας πρεπει να θυσιασω λιγη γραμμωση.καρδουλα το μοσχαρι δε το τρωω μονο σε μπιστεκι που το φτιαχνω με απαχο κιμα και κουακερ αντι ψωμι,τρωω ομως 2-3 φορες την εβδομαδα σολωμο η σκουμπρι

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    η αληθεια ειναι οτι εχω κανει μεγαλη υπερβαση περνοντας 10 κιλα αλλα θελω να φαινονται και λιγο.καποιοι φιλοι μου μου λενε οτι δε φαινεται οτι εχω παρει τοσα κιλα και πρεπει να δουν την ζυγαρια για να πειστουν

  7. #7
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by marion dion View Post
    η αληθεια ειναι οτι εχω κανει μεγαλη υπερβαση περνοντας 10 κιλα αλλα θελω να φαινονται και λιγο.καποιοι φιλοι μου μου λενε οτι δε φαινεται οτι εχω παρει τοσα κιλα και πρεπει να δουν την ζυγαρια για να πειστουν
    ασε τους φιλους σου...οσο σου λεν δεν σου φαινετε τοσο το καλυτερο...σημαινει πως δεν λιπωνεις πολυ...αν εχεις αυτο το πλεονεκτημα δουλεψε το και θα δεις εντυπωσιακα αποτελεσματα...!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    φιλε leo ξεκινησα 45 κιλα με 11.5 λιπος και πηρα 10 κιλα και 13% λιπος.οταν λες να το εκμεταλευτω τι ακριβος εννοεις?

  9. #9
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by marion dion View Post
    φιλε leo ξεκινησα 45 κιλα με 11.5 λιπος και πηρα 10 κιλα και 13% λιπος.οταν λες να το εκμεταλευτω τι ακριβος εννοεις?
    αφου μπορεις να παιρνεις κιλα χωρις να λιπωνεις πολυ εκμεταλλευσου το οσο παει...και γω πανω κατω ετσι ειμαι...αν και πηρα 19 κιλα δεν λιπωσα παρα πολυ ετσι ακομα συνεχιζω να περνω και μαζι με τα κιλα ερχονται και τα μυικα κιλα που σε περιοδο γραμμωσης θα αναδειξουν ολη τη δουλεια μας...φυσικα εξαρτατε απο τον καθενα τι στοχους εχει...να κοιτας τον καθρεφτη και εσυ αποφασιζεις για το τι θελεις να κανεις...οσο δε λιπωνεις συνεχιζε κατα την γνωμη μου...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  10. #10
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    τι υψος εχεισ? κ γω το ιδιο θεμα εχω κ δεν με πιστευει κανεις πως εχω παρει κ μ την δινει!!
    ταχινι -φυστιοβουτυρο βαλλε οντως..

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    1.63 ειναι το υψος μου.μα δεν ειναι πολυ εκνευριστικο.επειδη αυτοι καθοντε και δεν κουνανε ουτε το μικρο τους δαχτυλακι,οποτε οτι μπαινει φαινεται κιολας νομιζουν οτι ολοι ειναι το ιδιο.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by marion dion View Post
    1.63 ειναι το υψος μου.μα δεν ειναι πολυ εκνευριστικο.επειδη αυτοι καθοντε και δεν κουνανε ουτε το μικρο τους δαχτυλακι,οποτε οτι μπαινει φαινεται κιολας νομιζουν οτι ολοι ειναι το ιδιο.
    ναι ναι αρκετα εκνευριστικο..κ νομιζουν οτι δεν τρως κιολας κ αυτο ειναι πυ μ την δινει!!αντι να δουν προοδο βλεπουν στασιμοτητα!!

  13. #13
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    μπα το ξερουν οτι τρωω απλα νομιζουν οτι δεν περνω κιλα.εχει πλακα ομως οταν ειμαστε για φαι που μενουν μ....ες με τις ποσοτητες που τρωω,αλλα ειναι τελειος διαφορετικο να τρως ενα φιλετο απο το να τρως τηγανιτα οπως κανουν αυτοι.και μετα αναρωτιουντε γιατι παχαινουν


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μάλλον έχω κολλήσει!
    By Efraim in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 25-02-12, 16:57
  2. Εχω κολλησει για τα καλα...Και δεν ξεκολλαω!
    By @troulsta@ in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 34
    Last Post: 06-10-08, 03:53
  3. Εχω κολλήσει στα 56 κιλά!!!
    By djmos in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-05, 01:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •