Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 20 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 584
  1. #91
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Οκ βρε παιδι μ δεν ειπα τιποτα!Καλα κανεις!Αλλα μην καταναλωνεις μεγαλες ποσοτητες!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  2. #92
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ενα κουταλακι γλυκου μαζι με ζεστο γαλα και τη βρωμη....

  3. #93
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Ε ναι και εξον αυτο δε μπορω να στερηθω και τελειως κατι γλυκο οταν μεχρι πριν λιγο καιρο σαβουριαζα καθε μερα...
    Μη το πεις ουτε του παπα ! Μια χαρα το πας και αμα κρινω και απο το αβαταρ ....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #94
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Μακαρι να μουν σαν την κοπελια στο αβαταρ αλλα...... χεχεχε ειμαστε σε πολυ καλο δρομο. ευτυχως εχετε και συνταγες για γλυκα εδω παιδια ειστε σωτηριοι διοτι ετσι θα ξεγελαω με αυτα ΚΑΙ το συζυγο για να μη μπαινουν σαβουρες στο σπιτι.....

  5. #95
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    .....Επισης τα ασπραδια ειναι πολυ καλα αλλα μην τα τρως καθε μερα να τρως αν ειναι 1-2 φορες την βδομαδα.

    Αγγελε νομιζω οτι κανεις λαθος ή κατι αλλο ηθελες να πεις.Γιατι να μην τρωει ασπραδια καθε μερα και να τρωει μονο 1-2 φορες την εβδομαδα?Δεν θα παθει κατι να τρωει και καθε μερα,ισα-ισα που καλο θα κανει στην φιλη μας αφου δεν χρησιμοποιει συμπληρωματα και την πρωτεινη της προσπαθει να την παρει μεσα απο φυσικη τροφη.

  6. #96
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by kostaspro View Post
    Αγγελε νομιζω οτι κανεις λαθος ή κατι αλλο ηθελες να πεις.Γιατι να μην τρωει ασπραδια καθε μερα και να τρωει μονο 1-2 φορες την εβδομαδα?Δεν θα παθει κατι να τρωει και καθε μερα,ισα-ισα που καλο θα κανει στην φιλη μας αφου δεν χρησιμοποιει συμπληρωματα και την πρωτεινη της προσπαθει να την παρει μεσα απο φυσικη τροφη.
    Γεια σ Κωστα!Οντως μπερδευτηκα φιλε συγνωμη κ απ το παπακι κ απο σενα.Απλα νομιζα οτι ελεγε ολοκληρα.Δικο μ λαθος.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  7. #97
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    οκ παιδια το χω!!!

  8. #98
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Καλημέρα φίλοι!!! Είμα πολύ χαρούμενη σήμερα γιατί -καθαρά για πλάκα πήγα να το κάνω- δοκίμασα ένα θεόστενο τζιν που το φορουσα μέχρι πριν ενάμισι χρόνο..... αργότερα δεν έμπαινε , μέχρι καβάλο έκανε και μετά πάθαινες ανακοπή- και ΝΑΙ ΦΟΡΙΟΤΑΝ!!! ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ!!!
    Το πρόγραμμα σήμερα έχει αερόβιο και κοιλιά, τα πόδια πονάνε πολύ από χτες αλλά πονάνε στα σωστά σημεία!!! Και τα χέρια να δειτε πονο μετά από τα ελευθερα τετράκιλα! Σιγα σιγα θα ανεβάζουμε
    Last edited by nina papaki; 08-03-12 at 10:13.

  9. #99
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μπράβο ρε Νίνα! Συνέχισε δυνατά!

  10. #100
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    ΝΑΙ ΦΟΡΙΟΤΑΝ!!! ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ!!!
    Αντε και με brazilian το καλοκαιρι
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #101
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Με εσας από δίπλα .... θα μασήσω σίδερα

  12. #102
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Μπραβο σ παπακι!Συνεχισε Γερα.!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  13. #103
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Γεια σ Κωστα!Οντως μπερδευτηκα φιλε συγνωμη κ απ το παπακι κ απο σενα.Απλα νομιζα οτι ελεγε ολοκληρα.Δικο μ λαθος.


    Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη αγγελε,το καταλαβα οτι κατι μπερδεψες γι' αυτο και το εγραψα!
    Και για να επανελθουμε στο topic να πω και εγω στην Νινα να συνεχισει ετσι δυνατα!
    Επισης να πω για το let's go που αναφερθηκε πιο πανω γραψε μας τις εντυπωσεις σου εαν πηγες και το ειδες,γιατι ειχα μια συζητηση με καποιους που πηγαιναν εκει και θελω να δω πως σου φανηκε εσενα.

  14. #104
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Παιδια καλημερα περασε αλλη μια βδομαδα σημερα ζυγιστηκα και το αποτελεσμα ηταν απογοητευτικο..... μα ειναι δυνατον να εχασα μονο 400 γραμμαρια αυτη τη βδομαδα? ( δεν περιμενω να αδιαθετησω, παρεπιπτοντως). Βεβαια το παρηγορο ειναι οτι μου μπηκε το τζιν που λεγαμε προχθες αλλα δε ξερω , λιγο μου φαινεται ....

  15. #105
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Επιπροσθετα , θα μπορουσα να σας ρωτησω τη γνωμη σας για την |myofusion σοκολατα? κι αν ξερετε αν σε κανει τουμπανο απο θεμα πρηξιματος....( για δεκατιανο την σκεφτομαι Η απογευματινο ... ...) Δε μπορω να τρωω καθε μερα ασπραδια και κοτοπουλο θα βγαλω πουπουλααααα. Επισης θα σας ποσταρω κι ενα προγραμμα που σκεφτομαι να ακολουθησω απο Δευτερα..... πληηηηηηηηηηζ παιδακια τα φωτα σας ευχαριστωωω

  16. #106
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Παιδια καλημερα περασε αλλη μια βδομαδα σημερα ζυγιστηκα και το αποτελεσμα ηταν απογοητευτικο..... μα ειναι δυνατον να εχασα μονο 400 γραμμαρια αυτη τη βδομαδα? ( δεν περιμενω να αδιαθετησω, παρεπιπτοντως). Βεβαια το παρηγορο ειναι οτι μου μπηκε το τζιν που λεγαμε προχθες αλλα δε ξερω , λιγο μου φαινεται ....
    Kάτσε ρε Νίνα μου..πόσο περίμενες να χάσεις δηλαδή σε 7 μέρες; 400γρ είναι νορμάλ, από τα οποια τα περισσότερα είναι νεράκι, γι αυτό νιώθεις ξεφούσκωτη.
    Μη ξεχνάς πως τώρα ξεκινάς και μπαίνεις σε μια σειρά, άρα να χεις λογικές απαιτήσεις από το σώμα σου.


    Η myofusion είναι από τις πιο γευστικές πρωτείνες, ειδικά η σοκολάτα είναι άπαιχτη από γεύση. Υπάρχει και η myofusion probiotic αν έχεις θέμα με φουσκώματα κλπ..
    Last edited by Kardoula; 10-03-12 at 15:13.

  17. #107
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post



    Η myofusion είναι από τις πιο γευστικές πρωτείνες, ειδικά η σοκολάτα είναι άπαιχτη από γεύση.
    Ο καθενας μας εχει διαφορετικη αντιδραση στα φουσκωματα εγω τη βρισκω οκ. Ηθελα κατι να πω ,αμα παρακαλαει μια γυναικα δεν μπορω να αντισταθω..
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  18. #108
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ειρηνακι μου καλησπερα οχ εκανα πατατα δε βρηκα την probiotic και πηρα την κανονικη -δεν την εχω ανοιξει ακομα - ελπιζω να μη βγαλω ολη τη μερα στην τουαλετα χχααχαχαχα

    Να σου πω λιγο τι σκεφτομαι περι φαγητου οτι ειναι μου λες

    Πρωινο γαλα 200 ml 1,5 % και κουακερ 4 k σουπας- θα προσπαθησω να κοψω την κουταλιτσα μελι !!!! Υποσχομαι !!!!
    Δεκατιανο myofusion με νερακι η και λιγο γαλα απαχο μεσα - να προσθεσω λεω κι ενα ξινομηλο εδω....!

    Μεσημερι Κοτοπουλο η σολωμο η αλλο ψαρι η μπιφτεκι κοτοπουλο η απαχο μοσχαρι ή συκωτι στη σχαρα ολα η στο αντικολλητικο εννοειται , μια πατατα ή γλυκοπατατα και πρασινη σαλατα αφθονη σαλατα με λιγο ελαιολαδο 1 κουταλια .1 μεγαλο μπιφτεκι η κομματι σηκωτι ή μισο στηθος κοτοπουλο .μια φετα σολωμο η ξιφια οχι πολυ παχια οπως την κοβει ο ψαρας!!!

    Απογευμα γιαουρτι τοταλ 0% με φρουτο - αν εχω παρει την πρωτεινη στο δεκατιανο....αναλογα κ με την προπονηση...δε μπορω να φαω αλλο γιαουρτι ειναι ΞΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑ

    Βραδυ ιδιο με το μεσημερι σε πιο προσεκτικη ποσοτητα

    Συνηθως κοιμαμαι αργα, αν λυσσαξω μετα κανα γιαουρτι 0 ή 2% με μερικα αμυγδαλακια......

    Τι λετε?????Λειπει κατι, ειναι πολλα???? Μη σερνομαι κιολας, παω gym 4 με 5 φορες....

    Ευχαριστω και παλι!
    Last edited by nina papaki; 10-03-12 at 15:30.

  19. #109
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Γραψε και τις ποσοτητες απο καθε γευμα :)
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  20. #110
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μια χαρά είναι η myofusion, δεν υπάρχει θέμα! Εγώ απλά κατάλαβα πως έχεις γενικότερα πρόβλημα πέψης.

    Καλή είναι η διατροφή σου, μπράβο Νίνα!
    Επόμενο βήμα αργότερα, να υπολογίζεις θερμίδες για να ξέρεις που κινείσαι. Είπαμε, σκαλί σκαλί, φτάνουμε στο στόχο.

  21. #111
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Εκανα edit παραπανω φιλοι μου!
    Ειρηνη μου το γαλα το κανονικο με πειραζει με κανει τουμπανο γιαυτο πινω χωρις λακτοζη αλλα δεν εχει λακταση μεσα η myofusion? Απο τυρια και γιαουρτι δεν εχω θεμα , μονο με το γαλατακι!
    Last edited by nina papaki; 10-03-12 at 15:32.

  22. #112
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δεν θα σε πειράξει καθόλου, έχει μέσα ένζυμα. Όταν δοκιμάσεις θα δεις πως θα ναι οκ!

  23. #113
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Καλησπερα Νινα!Τα 400 γραμμαρια σε μια βδομαδα ειναι παρα πολυ καλα μην σου φαινονται λιγα!!Και η διατροφη σου ειναι παρα πολυ καλη μπραβο!Μην αποθαρρυνεσαι απο τιποτα!Συνεχισε ετσι κ ολα θα γινουν!Καλη συνεχεια!
    Last edited by aggelos1994; 10-03-12 at 22:14.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  24. #114
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολη την παρεα....
    2 ερωτηματα παρακαλω τα φωτα σας
    1) Σκεφτομαι να παιρνω τη myofusion(παρεπιπτοντως δε με φουσκωσε καθολου και νοστιμη σα HEMO!) αμεσως μετα την προπονηση με βαρη, 4 ή 5 φορες τη βδομαδα( οσες μου βγει στο προγραμμα). Να παιρνω μισο ή ενα scoop? ( Φοβαμαι μη μαζευτει πολυ πρωτεινη για το σηκωτι που λενε και τετοια..)
    2) Παιδια ειναι φυσιολογικο να διψαω τοοοοοοοοσο πολυ? Πανω απο 3 λιτρα μιλαμε νερο! Μολις βγηκαν τα πολλα σαβουρολιπαρα...Δε μιλαμε για πρωτεινικη διατροφη αφου και σαλατα κ 2 φρουτα τη μερα τρωω και φυσικα συνθετους υδατανθρακες...
    Thank you!!!

  25. #115
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ένα scoop είναι εντάξει, δεν έχεις πρόβλημα.

    Το θέμα της πρωτεΐνης είναι η συσώρευση αμμωνίας που είναι παράγωγο του μεταβολισμού της, στα νεφρά. Έχεις πρόβλημα όμως όταν είναι πάρα πολύ μεγάλη η λήψη της πρωτεΐνης και περνάει τα φυσιολογικά όρια. Όσο πίνεις νερό, οπότε εδώ απαντώ, καλά κάνεις και διψάς. Πίνε νερό και μη φοβάσαι!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #116
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Μμμμ απλα φοβηθηκα ξερεις να υπερλειτουργια νεφρων κλπ κλπ απο αλλου τυπου διαιτες πρωτεινικες που οδηγουν σε σοβαρα θεματα με τα νεφρα. Παντως σημερα μετα το gym μισο σκουπ πηρα...φοβηθηκα. Γιατι ομως δε διψουσα τοσο με τις σαβουρες και τωρα λυσσαω??

  27. #117
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Δεν πρεπει να εχει σχεση η διατροφη οσο οτι γυμναζεσαι και χανεις πολλα υγρα.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  28. #118
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Συμφωνω μαζι σου αλλα θεωρουσα οτι με τα ...αναλαφρα αεροβια ομαδικα που εκανα, μεχρι να ξαναρχισω τα βαρη ,ιδρωνα πολυ περισσοτερο....Τι να πω εσεις τα ξερετε καλυτερα απο μενα

  29. #119
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Εκανα edit παραπανω φιλοι μου!
    Ειρηνη μου το γαλα το κανονικο με πειραζει με κανει τουμπανο γιαυτο πινω χωρις λακτοζη αλλα δεν εχει λακταση μεσα η myofusion? Απο τυρια και γιαουρτι δεν εχω θεμα , μονο με το γαλατακι!
    Καλησπέρα Νίνα! Καταρχήν καλή επιτυχία στο στόχο σου! Μία ερώτηση,επειδή δε βρίσκω γάλα με λιγότερη λακτόζη και χαμηλά λιπαρά,ποιο παίρνεις??

  30. #120
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Καλησπέρα και σε σενα και καλη επιτυχια !!!!! Υπαρχει το ΑΓΝΟ με 3% νομιζω λιπαρα, υπαρχει και το daily δελτα με 1,5 % απλα το δευτερο εχει ακριβως το διπλασιο κοστος , προτιμω το δελτα αλλα αν δε βρω ενιοτε παιρνω και το αλλο. Εξαλλου αμα γυμναζεσαι καθημερινα και προσεχεις τι τρως δε θα καταστραφεις για 2 % λιπαρα παραπανω..... Απο τοτε που τα πηρα παντως σωθηκα γιατι ημουν να κοψω το γαλα δια παντος, παρολο που τρελαινομαι !


 
Page 4 of 20 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 22:25
  2. Το Ημερολόγιο Της Ρίας
    By riaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 38
    Last Post: 23-12-10, 20:56
  3. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 17:44
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 08:57
  5. Ημερολόγιο m_ariel
    By m_ariel19 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-04, 02:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •