Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 584
  1. #151
    Pumping Iron rax87's Avatar
    Join Date
    26-01-12
    Posts
    385

    Default

    Α καλα...αν δεν το χω ξεπερασει ως τοτε θα παρω ηρεμηστικα!
    no pain...no gain!!

  2. #152
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Καλησπερα Αγγελε την πεινα την εχω απο Δευτερα που αλλαξα προπονητικο πλανο (μια μυικη ομαδα καθε μερα κ 4 φορες τη βδομαδα αεροβιο_).

    Παντως μαρεσει πολυ αυτου του ειδους η προπονηση νιωθω οτι κανω δουλεια και οχι λιγα απ ολα , κ νιωθω το σωμα μου πολυ ζωντανο.
    Καλησπερα Παπι.Ισως να πεινας επειδη αλλαξες το προγραμμα σου και καταναλωνεις πιο πολυ ενεργεια κατα την διαρκεια του.Ειχα μια υποψια για τον υπνο αν ηταν χθεσινη μονο η πεινα αλλα αφου ειναι τοσες μερες αυτο νομιζω οτι θα ναι.Για να δουμε τι θα πουν και τα αλλα παιδια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  3. #153
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ναι ναι παιδια γιατι δεν παλευεται χαχχχαχχα. Σημειωτεον οτι δεν αισθανομαι χωμα μια χαρα ειμαι ,χρονικα η διαρκεια των προπονησεων ειναι η ιδια απλα αλλαξε το στυλ. ναι και απο υπνο φουλ.

  4. #154
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Ναι ναι παιδια γιατι δεν παλευεται χαχχχαχχα. Σημειωτεον οτι δεν αισθανομαι χωμα μια χαρα ειμαι ,χρονικα η διαρκεια των προπονησεων ειναι η ιδια απλα αλλαξε το στυλ. ναι και απο υπνο φουλ.
    Καλη συνεχεια!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  5. #155
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Φιλοι μου καλησπερα η σημερινη μου ερωτηση εχει ως εξης. Η πεινα (μιλαμε για πεινα οχι για λιγουρα!) σημαινει οτι θα πεσει ο μεταβολισμος και θα αρχισει να κραταει το σωμα προκειμενου να επιβιωσει το λιπος? Η εχει να κανει με αλλαγη διατροφικων συνηθειων και αποχη απο σαβουρες? Μηπως πρεπει να βαλω περισσοτερο συνθετο υδατανθρακα? Εντοπιζεται απογευμα και μετα, χθες το βραδυ μουρχοταν να φαω τα πομολα και τα καγκελα τελικα το αντιμετωπισα με ενα μηλο κ μια μικρη χουφτα αμυγδαλα (μετα το δειπνο μιλαμε) και δε νιωθω και καμια τυψη γιατι μερεντα και φερερο μου κανανε νοηματα κι εκανα πως δεν τα εβλεπα!

    Νίνα μου απέχεις πολύ από το στάδιο αυτό που περιγράφεις ή αλλιώς το starvation mode, όπου το σώμα αντιστέκεται. Πάνω κάτω μια βδομάδα διατροφής έχεις κλείσει, άρα το απορρίπτουμε.

    Ο λόγος που νιώθεις τέτοιες πείνες είναι επειδή μέχρι τώρα είχες συνηθίσει σε άλλο είδος. Τα γλυκά και συγκεκριμένα η ζάχαρη είναι εξάρτηση. Το σώμα σου είχε μαθει σ'αυτό κι εσύ απότομα του τα κόβεις μαχαίρι. Έτσι λοιπόν αντιδράει με αυτές τις ακατανίκητες κρίσεις πείνας.
    Γι αυτό λέμε και ξαναλέμε πως η μετάβαση πρέπει να γίνεται σταδιακά. Αλλιώς τα αποτελέσματα θα ναι ξεσπάσματα σε ότι βρεθεί μπροστά σου μερέντες, σοκολατάκια κλπ.. Και άντε σήμερα κρατήθηκες.. αύριο;

    Υπολόγισε τις θερμίδες σου και κινήσου ισοθερμιδικά. Προσπάθησε το 80% από αυτά που τρως να ναι καθαρά σε πρώτη φάση. Αραιά και που τρώγε κάτι γλυκό πχ ένα σοκολατάκι, αλλά μέχρι εκεί, ίσα ίσα να σε ξεγελάσει. Είναι και ψυχολογικό το θέμα και μόνο που ξέρεις ότι δεν μπορείς να φας το λαχταράς περισσότερο.
    Επόμενο βήμα να καθαρίσεις τη διατροφή σου στο 90%.
    Κατανάλωνε υδατάνθρακες αργής απορρόφησης για να κρατάς τα επίπεδα σασκχάρου στο αίμα σταθερά. Πχ βρώμη, καστανό ρύζι (αυτά που ήδη τρως δηλαδή) και μη ρίχνεις χαμηλά τους υδατάνθρακές σου. Περίπου το 40% των θερμίδων σου πρέπει να αποτελούνται από αυτούς.

  6. #156
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ευχαριστω πολυ Ειρηνακι μου γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω... Ναι το παραδεχομαι οτι ειμαι εξαρτημενη, και ναι υπηρξε κ μεσημεριανο γευμα που συνοδευσα το ψαρι μου με μια μετρια γλυκοπατατα.... τι να φτουρησει αυτη ? επρεπε πχ να τις ειχα κανει 2 ....

    ειδες ομως κρατηθηκα χτες !

    Πραγματικα θαυμαζω απριοριστα τους ανθρωπους που δεν τρωνε γλυκα και δεν τους νοιαζουν και καθολου....Πραγματικα ομως.

  7. #157
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Η ζωή είναι πολύ μικρή για να μην τρώμε καθόλου γλυκά Εγώ θα μπορούσα να ζω μόνο με σοκολάτα, χαχα.
    Και σου μιλάει κάποια που κατάφερε πριν χρόνια να χάσει 22 ολόκληρα κιλά.. Άρα γνωρίζω πολύ καλά αυτή την εξάρτηση και γενικά την ψυχολογία.
    Το "αντίδοτο' είναι α) να μην πέσεις στην παγίδα που κανουν οι περισσότερες και ρίχνουν απότομα τον υδατάνθρακα πιστεύοντας ότι είναι ο "κακός" της υπόθεσης που δεν χάνουν λίπος και δε γραμμώνουν β) να μη περάσει στο υποσυνείδητό σου ότι "απαγορεύεται" να φας γλυκό γ) η μετάβαση να γίνεται σταδιακά και δ) να βρίσκεις γλυκά "υποκατάστατα" όπως πχ το γιαουρτάκι με κακάο και άλλα διάφορα που θα βρεις στην ενότητα των συνταγών.

    Να σαι καλά!

  8. #158
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Νίνα μου απέχεις πολύ από το στάδιο αυτό που περιγράφεις ή αλλιώς το starvation mode, όπου το σώμα αντιστέκεται. Πάνω κάτω μια βδομάδα διατροφής έχεις κλείσει, άρα το απορρίπτουμε.

    Ο λόγος που νιώθεις τέτοιες πείνες είναι επειδή μέχρι τώρα είχες συνηθίσει σε άλλο είδος. Τα γλυκά και συγκεκριμένα η ζάχαρη είναι εξάρτηση. Το σώμα σου είχε μαθει σ'αυτό κι εσύ απότομα του τα κόβεις μαχαίρι. Έτσι λοιπόν αντιδράει με αυτές τις ακατανίκητες κρίσεις πείνας.
    Γι αυτό λέμε και ξαναλέμε πως η μετάβαση πρέπει να γίνεται σταδιακά. Αλλιώς τα αποτελέσματα θα ναι ξεσπάσματα σε ότι βρεθεί μπροστά σου μερέντες, σοκολατάκια κλπ.. Και άντε σήμερα κρατήθηκες.. αύριο;

    Υπολόγισε τις θερμίδες σου και κινήσου ισοθερμιδικά. Προσπάθησε το 80% από αυτά που τρως να ναι καθαρά σε πρώτη φάση. Αραιά και που τρώγε κάτι γλυκό πχ ένα σοκολατάκι, αλλά μέχρι εκεί, ίσα ίσα να σε ξεγελάσει. Είναι και ψυχολογικό το θέμα και μόνο που ξέρεις ότι δεν μπορείς να φας το λαχταράς περισσότερο.
    Επόμενο βήμα να καθαρίσεις τη διατροφή σου στο 90%.
    Κατανάλωνε υδατάνθρακες αργής απορρόφησης για να κρατάς τα επίπεδα σασκχάρου στο αίμα σταθερά. Πχ βρώμη, καστανό ρύζι (αυτά που ήδη τρως δηλαδή) και μη ρίχνεις χαμηλά τους υδατάνθρακές σου. Περίπου το 40% των θερμίδων σου πρέπει να αποτελούνται από αυτούς.
    Οριστε.Αυτη ειναι απαντηση.!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  9. #159
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    22 κιλα τι να πω εισαι αξιοθαυμαστη τουλαχιστον χαιρομαι που μπορεις να με καταλαβεις...

    οσο για το γιαουρτι σου με το κακαο με εχει σωσει απειρες φορες κ καθε φορα που πιανω το κακαο απ το ντουλαπι σε θυμαμαι!

    εινAI το απολυτο must η ενοτητα με τις συνταγες σας....

  10. #160
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Οριστε.Αυτη ειναι απαντηση.!

    Σας ευχαριστω πολυ παιδια φιλακια παω για αεροβιο στο διαδρομο μου!

  11. #161
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    22 κιλα τι να πω εισαι αξιοθαυμαστη τουλαχιστον χαιρομαι που μπορεις να με καταλαβεις...

    οσο για το γιαουρτι σου με το κακαο με εχει σωσει απειρες φορες κ καθε φορα που πιανω το κακαο απ το ντουλαπι σε θυμαμαι!

    εινAI το απολυτο must η ενοτητα με τις συνταγες σας....
    Γι αυτό φταρνίζομαι συνέχεια;;

    Λοιπόν αν θες να το κάνεις και πιο σπέσιαλ, την επόμενη φορά που θα πας στο σουπερ μαρκετ, πάρε ένα κουτάκι φρουί ζελέ γιωτης χωρίς ζάχαρη (ότι γεύση σου αρέσει, πχ φράουλα ή κεράσι) και βάζε μισό κουταλάκι στο γιαούρτι με το κακάο. Πρόσθεσε αν χρειαστεί και ελάχιστο νεράκι. Θα γίνει ακόμα πιο καλό!!!!


    Καλή αερόβια!!!

  12. #162
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Kοριτσια δεν ειστε μονες σε αυτον τον αγωνα ,μπορειτε ξερετε οτι σας νιωθω απο 97 στα 74
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #163
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Εγω εχω χασει 13 ως τωρα!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  14. #164
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Καλησπερα καλη εβδομαδα και σουπερ προπονησεις σε ολη την παρεα!!!

    Να κανω μια ερωτησουλα????Επειδη ειμαι αθεραπευτη μακαρονου(τι να κανουμε!χεχε) ειναι υπερβολη ενα μεσημεριανο γευμα -το κυριο μεταπροπονητικο- να αποτελειται απο μακαρονια ολικης ,αυγουλακι κ ασπραδια στο αντικολλητικο και λιγο φετα πολυ χαμηλων λιπαρων? (170 θερμιδες στα 100 γραμμαρια) εχετε καποια αλλη εναλλακτικη σε τυρι εκτος απο κοτατζ απο την εμπειρια σας?

  15. #165
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Καλησπερα καλη εβδομαδα και σουπερ προπονησεις σε ολη την παρεα!!!

    Να κανω μια ερωτησουλα????Επειδη ειμαι αθεραπευτη μακαρονου(τι να κανουμε!χεχε) ειναι υπερβολη ενα μεσημεριανο γευμα -το κυριο μεταπροπονητικο- να αποτελειται απο μακαρονια ολικης ,αυγουλακι κ ασπραδια στο αντικολλητικο και λιγο φετα πολυ χαμηλων λιπαρων? (170 θερμιδες στα 100 γραμμαρια) εχετε καποια αλλη εναλλακτικη σε τυρι εκτος απο κοτατζ απο την εμπειρια σας?
    Γεια σου Νινα.Το μεσημεριανο σου ειναι το μεταπροπονητικο σου καθε μερα?
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  16. #166
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ε οχι βεβαια ,κανα δυο φορες τη βδομαδα ,ετσι να ξεφευγουμε λιγο απο τα ιδια

  17. #167
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Ε οχι βεβαια ,κανα δυο φορες τη βδομαδα ,ετσι να ξεφευγουμε λιγο απο τα ιδια
    Αρα αυτες τις 2 μερες τρωγε αυτο που ειπες παραπανω.Αν και θα χρειαστεις παραπανω πρωτεινη.Τις υπολοιπες π δεν ειναι μεσημεριανο-μεταπροπονητικο τα ιδια τι τρως?
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  18. #168
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Τελεια ετοιμαζομαι να το χτυπησω!!!!

    Τις υπολοιπες παιζω, κοτοπουλο στηθος με μπασματι ή καστανο ρυζι, γλυκοπατατα (την προτιμω απο την κανονικη), σολωμο ή αλλο ψαρι, και οπωσδηποτε μια φορα τη βδομαδα μοσχαρισιο συκωτι. Τρωω και κανενα καλαμακι κοτοπουλο με πιπεριες (μου το φτιαχνει ο κρεοπωλης μου πολυ καθαρο κρεας) η και μοσχαρι κρεας οσο πιο απαχο βρω. Και σαλατουλα εννοειται. (συνηθως πρασιναδα ή αγγουρι). Αλλες φορες κανω ομελετα στο αντικολλητικο . Οσπριο καθε 15 με πειραζουν.

    Η επιλογη τυριου πως σου φαινεται? Προτεινεις κατι εναλλακτικα?

  19. #169
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Τελεια ετοιμαζομαι να το χτυπησω!!!!

    Τις υπολοιπες παιζω, κοτοπουλο στηθος με μπασματι ή καστανο ρυζι, γλυκοπατατα (την προτιμω απο την κανονικη), σολωμο ή αλλο ψαρι, και οπωσδηποτε μια φορα τη βδομαδα μοσχαρισιο συκωτι. Τρωω και κανενα καλαμακι κοτοπουλο με πιπεριες (μου το φτιαχνει ο κρεοπωλης μου πολυ καθαρο κρεας) η και μοσχαρι κρεας οσο πιο απαχο βρω. Και σαλατουλα εννοειται. (συνηθως πρασιναδα ή αγγουρι). Αλλες φορες κανω ομελετα στο αντικολλητικο . Οσπριο καθε 15 με πειραζουν.

    Η επιλογη τυριου πως σου φαινεται? Προτεινεις κατι εναλλακτικα?
    Ωραια φαγητα! Απλα μην τρως σαλατα Η λαχανικα στο μεταπροπονητικο σου.Κοιταξε οσον αφορα το τυρι εγω προτιμω το cottage αλλα αφου εχει τοσο χαμηλα λιπαρα αυτο που παιρνεις τρωγε το αν θελεις αλλα οχι σε μεγαλες ποσοτητες normal πραγματα.

    Υ.Γ Οι σαλατιτσες ειναι εξαιρετικο βραδυνο !
    Last edited by aggelos1994; 19-03-12 at 16:12.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  20. #170
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Κοιτα μιλαμε για μια ποσοτητα 30 γρ κι οταν ειναι 170 θερμιδες στα 100 γραμμαρια πταισματα δηλαδη. Να μη στερηθω κ τη γευση χχα.
    Το χτυπησα, εφαγα εσκασα το ευχαριστηθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ουτε αγγουρακι με το φαι? εννοω οχι καπακι μετα την προπο, αλλα στο κυριο γευμα που ακολουθει ,πιο μετα(παω γυμναστηριο το πρωι).

    Εγω το βραδυ δε μπορω μονο με σαλατα...θελω κατι σε πρωτεινουχο....γιαουρτι η κοτοπουλο..κατι ομως αλλιως δε χορταινω..... Υπολογιζω να μην ξεφευγω παντα ομως

  21. #171
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Κοιτα μιλαμε για μια ποσοτητα 30 γρ κι οταν ειναι 170 θερμιδες στα 100 γραμμαρια πταισματα δηλαδη. Να μη στερηθω κ τη γευση χχα.
    Το χτυπησα, εφαγα εσκασα το ευχαριστηθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ουτε αγγουρακι με το φαι? εννοω οχι καπακι μετα την προπο, αλλα στο κυριο γευμα που ακολουθει ,πιο μετα(παω γυμναστηριο το πρωι).

    Εγω το βραδυ δε μπορω μονο με σαλατα...θελω κατι σε πρωτεινουχο....γιαουρτι η κοτοπουλο..κατι ομως αλλιως δε χορταινω..... Υπολογιζω να μην ξεφευγω παντα ομως
    Στην σαλατα το βραδυ αν φας να προσθεσεις κατ τονο.Οχι μονη της εννοειται.Εγω σου λεω απλα μια ιδεα.Εγω σου λεω για μετα την προπο που τρως την το δυνατο σου γευμα το μετα-προπονητικο.Στο γευμα που λες εσυ που θα ειναι μετα απο καποια ωρα (1-2 ωρες μηπως? ) μπορεις να φας αλλα οχι μετα την προπο γιατι λογω των φυτικων ινων καθυστερει η απορροφηση των αλλων θρεπτικων ουσιων οπως ειναι η πρωτεινη που την χρειαζεσαι μετα την προπ.Ελπιζω να μην σε ζαλιζω απλα στα λεω για να κανεις οτι κανεις σωστα.Καλη συνεχεια!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  22. #172
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Οπα οπα Αγγελε μου, κατσε να σου πω γιατι ισως εγω δεν το αποδιδω καλα.

    Πρωινο γαλα 1,5% λιπαρα χωρις λακτοζη, 40 γρ βρωμη, μιση μπανανα κομμενη μεσα ,1 κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης (απο βιολογικα). Αυτο οταν ξυπναω και μετα απο μιαμιση ωρα ειμαι στο gym πανετοιμη .
    Οταν γυρισω συνηθως μπανανα και ενα σκουπ πρωτεινη .(κατα τις 12).

    Το μεσημεριανο μου συνεπως ειναι πιο μετα. Κανω βλακεια? Να τρωω μεσημεριανο δηλαδη πρωτα και να μεταθεσω αλλου το δεκατιανο?

  23. #173
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Οπα οπα Αγγελε μου, κατσε να σου πω γιατι ισως εγω δεν το αποδιδω καλα.

    Πρωινο γαλα 1,5% λιπαρα χωρις λακτοζη, 40 γρ βρωμη, μιση μπανανα κομμενη μεσα ,1 κουταλια αποξηραμενα μουρα χωρις προσθηκη ζαχαρης (απο βιολογικα). Αυτο οταν ξυπναω και μετα απο μιαμιση ωρα ειμαι στο gym πανετοιμη .
    Οταν γυρισω συνηθως μπανανα και ενα σκουπ πρωτεινη .(κατα τις 12).

    Το μεσημεριανο μου συνεπως ειναι πιο μετα. Κανω βλακεια? Να τρωω μεσημεριανο δηλαδη πρωτα και να μεταθεσω αλλου το δεκατιανο?
    Ελα βρε Νινα ενταξει εισαι.Το μεσημεριανο σου αν ειναι κατα τις 1-1:30(το πολυ) εισαι κομπλε. Ετσι και αλλιως το προγραμμα σου το φτιαχνεις οπως μπορεις.Μια χαρα εισαι φιλη μου dont worry!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  24. #174
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Τελειααααααααα thank you ειδες ποσα μαθαινω μαζι σας, τωρα πια υπολογιζω και θερμιδες και τα παντα ! (Αληθεια, 350 θερμιδες κατω απο τη συντηρηση ημερησιως καλα ειναι ???)

  25. #175
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    Τελειααααααααα thank you ειδες ποσα μαθαινω μαζι σας, τωρα πια υπολογιζω και θερμιδες και τα παντα ! (Αληθεια, 350 θερμιδες κατω απο τη συντηρηση ημερησιως καλα ειναι ???)
    Αφου κανεις υποθερμιδικη ναι καλα ειναι. Αλλα Κατεβασες 350 θερμιδες με την μια ομως?Η σταδιακα?

    Υ.Γ. Σορρυ που σε αφηνω ηρθε η ωρα να παω γυμναστηριο θα σ απαντησω μολις γυρισω.Τα λεμε!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  26. #176
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Αφου κανεις υποθερμιδικη ναι καλα ειναι. Αλλα Κατεβασες 350 θερμιδες με την μια ομως?Η σταδιακα?

    Υ.Γ. Σορρυ που σε αφηνω ηρθε η ωρα να παω γυμναστηριο θα σ απαντησω μολις γυρισω.Τα λεμε!

    ΟΚ οκ δωστα ολα, εγω τα δωσα το πρωι !!!! Ποδια φουλ!!!!!

    Ναι για να κατεβω τα 3 κιλα που θελω. Εχμμμμμ με τη μια νομιζω..... Παντως την παλευω μια χαρα μεχρι στιγμης, εχω επιλογες. Πολλες ειναι λες 350 ? Θελω να φτασω τα κιλα που επιθυμω ως το καλοκαιρι!!!

  27. #177
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by nina papaki View Post
    ΟΚ οκ δωστα ολα, εγω τα δωσα το πρωι !!!! Ποδια φουλ!!!!!

    Ναι για να κατεβω τα 3 κιλα που θελω. Εχμμμμμ με τη μια νομιζω..... Παντως την παλευω μια χαρα μεχρι στιγμης, εχω επιλογες. Πολλες ειναι λες 350 ? Θελω να φτασω τα κιλα που επιθυμω ως το καλοκαιρι!!!
    Koιταξε αφου εισαι Οκ δεν λεω οχι.Απλα κατα την γνωμη μου θα ταν καλυτερη η πιο σταδιακη μειωση θερμιδων π.χ 200 θερμιδες και σιγα σιγα μειωνεις.Αλλα οπως θελεις εσυ αφου σε βολευει ετσι δεν εχω λογο να σ αλλαξω γνωμη.Αν θελεις πεσ μου λιγο τα στατσ σου (βαρος πριν αρχισεις ,ποσο εισαι τωρα και ποσο θες να φτασεις)!

    Υ.Γ Η προπονηση πηγε καλα ανεβασα και τα κιλα ολα ωραια και καλα!Απλα με ταλαιπωρουν λιγο τα χερια μου γιατι ειναι πρησμενα.Οι παλαμες δηλαδη!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  28. #178
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Koιταξε αφου εισαι Οκ δεν λεω οχι.Απλα κατα την γνωμη μου θα ταν καλυτερη η πιο σταδιακη μειωση θερμιδων π.χ 200 θερμιδες και σιγα σιγα μειωνεις.Αλλα οπως θελεις εσυ αφου σε βολευει ετσι δεν εχω λογο να σ αλλαξω γνωμη.Αν θελεις πεσ μου λιγο τα στατσ σου (βαρος πριν αρχισεις ,ποσο εισαι τωρα και ποσο θες να φτασεις)!

    Υ.Γ Η προπονηση πηγε καλα ανεβασα και τα κιλα ολα ωραια και καλα!Απλα με ταλαιπωρουν λιγο τα χερια μου γιατι ειναι πρησμενα.Οι παλαμες δηλαδη!

    Γαντακια τα ξεχασες? Εμενα με σωσανε παντως... Μπραβο σου για τα κιλα, κ γω ανεβασα στο πλιε με αλτηρα το βαρος σημερα

    Λοιπον και για να μην ψαχνεις και ταλαιπωρεισαι εννοειται ,στο κανω πιο φραγκοδίφραγκο : Υψος 1,70 ξεκινησα 62 κιλα, τωρινο βαρος 61, θελω 58 με 57. Και να φαινεται πιο σφικτο το σωμα εννοειται.

  29. #179
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ασχετο πηρα για πρωτη φορα το MuscleMag σημερα (πωπω 9 ευρω το χουνε) εχει καποια πολυ ωραια αρθρα κ ασκησεις!

  30. #180
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Από εμένα καλή επιτυχία και καλή συνέχεια!!


 
Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 22:25
  2. Το Ημερολόγιο Της Ρίας
    By riaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 38
    Last Post: 23-12-10, 20:56
  3. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 17:44
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 08:57
  5. Ημερολόγιο m_ariel
    By m_ariel19 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-04, 02:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •