Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 20 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 584
  1. #1
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default Το ημερολόγιο μου

    Καλημερα παιδια μετα απο σκεψη και πολυ αναγνωση εδω μεσα αποφασισα να αρχισω κ γω καποιες καταγραφές έτσι για να μη τεμπελιάζω.... Λοιπον στο προκείμενο. Όσον αφορα διατροφη παίρνω ιδέες απο ολα αυτά τα καλούδια που γράφετε. Δεν έχω φτιάξει ακόμα κάτι πολύ συγκεκριμένο αλλά στον καθρέφτη που κοιτάχτηκα μόλις σηκώθηκα το πρωί με είδα εμφανώς ξεφουσκωμένη μετά απο μια βδομάδα προσοχής....(πρέπει να φύγαν τα υγρά φαντάζομαι άρα ΄τωρα αρχίζουν τα δύσκολα!εσείς τι λέτε?)

    Λοιπόν ύψος 1,70 θέλω να ξαναγυρίσω 57 με 58 κιλά όπως ήμουνα(ούτε δράμι παραπάνω) και οι καλές μου διαστάσεις όταν ήμουν αξιοπρεπώς γραμμωμένη ήταν 67 μέση 88 στήθος και 97 περιφέρεια(είναι πολύ ανοικτά τα κόκαλα της λεκάνης μου ....)τότε ήμουνα πολύ καλά.
    Οσον αφορα γυμναστική , γυμναστήριο εννοείται όργανα και βάρη, σπίτι παίζει διάδρομος , λάστιχο μεσαίας αντίστασης και βαράκια 3κιλά. Γιατι gym δε πάω καθε μέρα αλλά συνολικά ασκούμαι 5 φορές τη βδομάδα....

    Τώρα τα κακά μαντάτα, κιλά 62 -πως αντεξα να το δω χωρίς να πάθω ανακοπή δε ξέρω- και μετά τη μεζουρα ανά χειρας....μέση 70 και περιφέρεια 102 (!!!!!!!!μη βαράτε. μουντζώθηκα από μονη μου αρκετά....) .Περίμενα να τελειώσει η ...κάθοδος της Ρωσίας γιατι με αυτό που θα έβλεπα στη ζυγαριά θα με παίρνανε με φορείο!!!!Γενικά κάνω πολύ κατακράτηση πρήζομαι εύκολα προσπαθώ να πίνω πολύ νερό πράσινο τσαί και αφεψήματα εννοειται χωρις ζαχαρη , και τον καφέ μου εδώ και 2 χρόνια από τούρτα τον πίνω εντελώς σκέτο.....
    Καλημέρα και πάλι και περιμένω την ενθάρυνσή σας και τις απόψεις σας!!! Φιλιά σε όλες και όλους κι όσο θα προοδεύω υπόσχομαι και φωτο να βλέπουμε την πρόοδο.

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Πιστεύω ότι ο στόχος σου είναι παραπάνω από εφικτός !!! Αρκεί να μείνεις συγκεντρωμένη σε αυτόν. Θα φύγουν κι άλλα υγρά όταν αρχίσεις τη συστηματική αερόβια σε συνδυασμό πάντα με καλή διατροφή.

    Καλή επιτυχία !!!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Καλη επιτυχια στον στοχο σ παπακι!Μακαρι να τα καταφερεις!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  4. #4
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    αχος να μην εχεις για τιποτα...να ξεκινησεις σιγα σιγα και θα εχεις μονο καλοπροερετες και σωστες συμβουλες απο τα παιδια του φορουμ...ακου τους, συμβουλεψου τους και δες επισης τη δικη τους προσπαθεια και παρε εμπνευση απο το τι πετυχαν πολλοι εδω μεσα με οδηγο τις υποδειξεις και συμβουλες αυτου εδω του φορουμ...

    καλη αρχη και αγαπησε αυτο που θα ξεκινησεις...!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #5
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Καλη αρχη
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  6. #6
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Καλημέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Πιστεύω ότι ο στόχος σου είναι παραπάνω από εφικτός !!! Αρκεί να μείνεις συγκεντρωμένη σε αυτόν. Θα φύγουν κι άλλα υγρά όταν αρχίσεις τη συστηματική αερόβια σε συνδυασμό πάντα με καλή διατροφή.

    Καλή επιτυχία !!!


    Παιδια εσεις που ειστε ψαγμενοι 4 φορες αεροβια απο 45 λεπτα τη βδομαδα ειναι καλα ? με 65 % της ΜΚΣ

  7. #7
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μην αρχίσεις κατευθείαν με 4 αερόβιες τη βδομάδα !! Ξεκίνα με 1-2 αερόβιες, και σιγά σιγά ανέβαινε. Αν πέσεις με τα μούτρα στην υπερπροσπάθεια, θα εξαντληθείς !!!

    Ο ΜΚΣ, φρόντισε να βρίσκεται μεταξύ 75-80 %.

    Η διάρκεια της αερόβιας καλό είναι επίσης να ανεβαίνει σταδιακά. Δηλαδή ξεκίνα από 25-30 λεπτά και σιγά σιγά ανεβάζεις.

    Θα σε καθοδηγεί και η Ειρήνη με τον καιρό οπότε μην αγχώνεσαι. :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #8
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Γυμναζομουν εδω και 10 χρονια οποτε αυτο που σου λεω δεν ειναι κουραστικο για μενα ουτε τα βαρη κλπ. Τα κιλακια και οι ποντοι μπηκανε απο τρελή γουρουνιά στο φαι, πολυ ξεκαθαρα μιλαμε τωρα...

  9. #9
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    OK. Τώρα κάνεις καθόλου αερόβιες προπονήσεις ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #10
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Στο διαδρομο γρηγορο περπατημα ανηφορα εναλλαγες σε ταχυτητα και κλιση. το τρεξιμο το χω βαρεθει γιατι με ποναν κ τα γονατα ενιοτε οποτε παιζω με εναλλαγες. επισης στο γυμναστηριο ελλειπτικο και ποδηλατο , οταν την κανω εκει την αεροβια. η διαρκεια παιζει απο μιση εως μια ωρα τη φορα αναλογα με το χρονο που εχω .!

  11. #11
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ε πες ότι κάνεις ήδη αερόβιες βρε κοπέλα μου !

    Άσε το τρέξιμο ! Είναι καλύτερο το γρήγορο περπάτημα σε κλίση ή το ελλειπτικό, για να αποφεύγεις τους κραδασμούς, όπως σωστά κάνεις.

    Οι αερόβιες προπονήσεις σου, όταν γίνονται μετά τα βάρη, καλό είναι να μην ξεπερνάνε τα 40-45 λεπτά σε διάρκεια.

    Αν γίνονται μακριά από τα βάρη (άλλη μέρα ή ώρα), τότε μπορείς να φτάσεις μέχρι 60 λεπτά.

    Βέβαια, φροντίζεις τους παλμούς σου όπως σου έγραψα πιο πάνω.

    Δε νομίζω ότι χρειάζεσαι παραπάνω από 4 αερόβιες τη βδομάδα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  12. #12
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Ε πες ότι κάνεις ήδη αερόβιες βρε κοπέλα μου !

    Άσε το τρέξιμο ! Είναι καλύτερο το γρήγορο περπάτημα σε κλίση ή το ελλειπτικό, για να αποφεύγεις τους κραδασμούς, όπως σωστά κάνεις.

    Οι αερόβιες προπονήσεις σου, όταν γίνονται μετά τα βάρη, καλό είναι να μην ξεπερνάνε τα 40-45 λεπτά σε διάρκεια.

    Αν γίνονται μακριά από τα βάρη (άλλη μέρα ή ώρα), τότε μπορείς να φτάσεις μέχρι 60 λεπτά.

    Βέβαια, φροντίζεις τους παλμούς σου όπως σου έγραψα πιο πάνω.

    Δε νομίζω ότι χρειάζεσαι παραπάνω από 4 αερόβιες τη βδομάδα.


    Μμμμμμ τελεια . Να σε ρωτησω και κατι αλλο....Εχω ξεκινησει ενα εικοσάλεπτο προγραμμα κοιλιακών που περιλαμβάνει τα πάντα, ειναι αρκετα μπόμπα. Κάποτε βλέπεις καμάρωνα για αυτούς αλλά το γουρούνιασμα τους έκρυψε !!!! 3 ή 4 φορές την εβδομάδα λες?????

  13. #13
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Οι κοιλιακοί μας φτιάχνονται στην κουζίνα ! :)

    Πάνω από 3 φορές τη βδομάδα σε μη συνεχόμενες προπονήσεις, είναι υπερβολή !!! Άσε που θα έχεις χειρότερα αποτελέσματα από την υπερπροπόνησή τους.

    2-3 ασκήσεις είτε σεαπλά σετ είτε σε σούπερσετ είναι αρκετές για πλήρη εκγύμναση. Μην ξεχνάς ότι γυμνάζονται και σε άλλες ασκήσεις έμμεσα, σαν σταθεροποιητές μύες.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #14
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Και θα έρθω να συμφωνησω μαζί σου ότι φτιαχνονται στην κουζίνα..... ( Ποτε δε μπορεσα να καταλαβω όμως πως έτρωγα σα ζωον κι ήμουν έτσι όπως ήμουν και μόλις στην ηλικία μπηκε το 3 μπροστά άρχισαν να στοιβάζονται πόντοι-κατακρατήσεις.....)
    Απο υπερπροπόνηση πρήζονται δηλαδή??? οκ 3 φορές τη βδομάδα θα τους κάνω λοιπόν....

  15. #15
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Δεν παίζει ρόλο η ηλικία !! Μόνο οι ατασθαλίες !!!

    Από την προπόνηση, πρήζονται λόγω αιμάτωσης.

    Από την υπερπροπόνηση, θολώνουν και γενικά δεν αναπτύσσονται. Έχεις δηλαδή αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που επιθυμείς !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #16
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Και αλλη μια ερώτηση ( τώρα που σας βρήκα σιγά μη σας αφήσω χεχεχε |) επειδη πετάω πολύ τετρακέφαλο, γενικά έχω δυνατά πόδια, να αποφύγω τα γνωστά μηχανήματα και να προτιμήσω καθίσματα με άλματα , προβολές κλπ? Δε λέμε να αποφύγω όλα τα μηχανήματα, μόνο όσον αφορά το κομμάτι των τετρακεφάλων...μη βγω και με το πόδι του κατά τα άλλα συμπαθέστατου Καραγκούνη

  17. #17
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Χαχαχαχα

    Μήπως οι τετρακέφαλοι πετάνε μόνω λόγω προσωρινής αιμάτωσης και μετά επιστρέφουν στο φυσιολογικό τους μέγεθος και σχήμα ?

    Τα jump squat θα ζορίσουν αρκετά τις αρθρώσεις σου. Κάνε καλύτερα απλά καθίσματα μέχρι κάτω. Και οι προβολές είναι ωραία άσκηση !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  18. #18
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Οχι οχι αν με έβλεπες δηλαδή από κοντά όσοι με ρωτάνε αν γυμνάζομαι το καταλαβαίνουν πρώτα από τον τετρακέφαλο....Δεν είμαι δηλαδή για σούπερ μίνι , πετάει χαχαχα. Στο ποδήλατο φροντίζω να μη βάζω πολύ αντίσταση . Με jump squat δεν κάνω παρα πολλά συνδυάζω και άλλες ασκήσεις , πολλά καθίσματα, πλάγια καθίσματα με το ένα πόδι πίσω κλπ κι έτσι δε με ζορίζει. Προβολές δε κάνω πολλές με ζορίζει το δεξί γόνατο κι αυτό μου έμεινε από πρόπερσι το καλοκαίρι που έτρεχα κανά 10άρι τη μέρα ( βέβαια μου έκαψε πολύ λίπος απ το μηρό οπότε δε παραπονιέμαι )

  19. #19
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Jump squat και πλάγια καθίσματα, είναι αρκετά επιβαρυντικές ασκήσεις για αρθρώσεις !! Μόνο που τις είδα πρήστηκα !!

    Πρόσεχε με τις αρθρώσεις !!!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #20
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Να κάνω και την κρίσιμη ερώτηση??? Τώρα που για πρώτη φορά στη ζωή μου φτιάχνω και τη μάσα, σε 3 μήνες θα είμαι όπως ήμουνα????? Γλυκό μια φορά τη βδομάδα ή αν είμαι καλό κορίτσι και κάθε 2 βδομάδες!!!!Μίλησα για 4 με 5 κιλά αρχικά και απώλεια 2-3 πόντων από τα κρίσιμα σημεία......

  21. #21
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι βρε. Αφού σου το έγραψα από το πρώτο μου ποστ στο ημερολόγιο σου. Ο στόχος σου είναι πολύ ρεαλιστικός και εφικτός !! Απλά μην κολλάς κάθε μέρα στον καθρέφτη !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #22
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ο καθρεφτης και οι προπερσινες φωτογραφιες μου ειναι τα ισχυρότερα κίνητρα.....Για να μην πάρω το δρόμο για το περίπτερο-ζαχαροπλαστείο...

  23. #23
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Παιδια βρήκα πώς ανεβάζουν φωτό.....σας έρχεται να πάρετε μια εικόνα....

  24. #24
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Δε φαίνονται οι φώτος.

  25. #25
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Παιδια τω΄ρα φαίνονται? ούτε ξέρω τι έκανα χαχαχαχχ συγχωρήστε την ψιλοάσχετη νέα σας φίλη

  26. #26
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Τώρα φαίνονται !! Νομίζω ότι υπερβάλλεις !! Είσαι καλύτερα απ΄ότι λες.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #27
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Ναι καλα δεν με έχεις δει στα καλά μου γιαυτό μιλάς....Επειδή φυσική ξανθιά και ασπρη άσπρη σκέψου πόσο χάλια θα φαίνομαι με μαγιό....Α ξέχασα απέκτησα και κυτταρίτιδα στους γλουτούς!!!

  28. #28
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Εντάξει είναι τώρα.
    Όχι και χάλι! Σημασία έχει οτι έχεις συνειδητοποιήσει πως άρχισε να ''ξεφεύγει'' το σώμα σου από τα δικά σου πρότυπα και οτι αποφάσισες να αλλάξεις τις συνήθειές σου.
    Όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν!

  29. #29
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ε, τώρα θα φύγει η κυτταρίτιδα, και θα μαυρίσεις στη θάλασσα. Θα γίνουν ριζικές αλλαγές !!!

    Μην αγχώνεσαι !!!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  30. #30
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Χάλι , χάλι..... Δε μπορώ άλλο να με βλέπω έτσι .... Τι να κάνουμε , φαγαμε το καταπέτασμα επί 30 χρόνια, ώρα τώρα για διατροφή.....


 
Page 1 of 20 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Ημερολόγιο Μου!!
    By pipi fakidomiti in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 536
    Last Post: 18-04-11, 21:25
  2. Το Ημερολόγιο Της Ρίας
    By riaki in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 38
    Last Post: 23-12-10, 19:56
  3. Ημερολόγιο διατροφής...
    By WizeAss in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 25-06-05, 16:44
  4. Ημερολόγιο προπόνησης;
    By andreas67 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-12-04, 07:57
  5. Ημερολόγιο m_ariel
    By m_ariel19 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 11-11-04, 01:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •