Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    19

    Default Σωστη χρηση συμπληρωματων

    Αποφασισα να συμπληρωσω τη διατροφη μου με καποια εξτρα -αφου νομιζω οτι αρχιζω να ψιλοκολλαω στα gains- τα οποια ειναι:
    uni-liver
    myofusion
    animal omega
    anavite
    Θα ηθελα συμβουλες για την καλυτερη κατανομη τους μεσα στη μερα..

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Όλα είναι από τα ακριβότερα στην κατηγορία τους χωρίς κανέναν λόγο (άντε εκτός από τη myofusion, λόγω γεύσης). Σου προτείνω να κάνεις μια καλύτερη έρευνα αγοράς και να δεις πρώτα τι χρειάζεσαι μέσα στη μέρα και μετά να καταλήξεις στα συμπληρώματα.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-10-11
    Posts
    19

    Default

    Εχετε δικιο για την τιμη, υπαρχουν κ αλλα καλα τα οποια τα χρησιμοποιω συστηματικα κ σαφως φθηνοτερα.
    Bασικα το uni-liver το θεωρω ενα φοβερο συμπληρωμα για εμενα γιατι δε μπορω να συμπληρωνω καθημερινα οσα χρειαζομαι απο τη διατροφη μονο. Πιο πολυ δλδ το θεωρω γευμα καλο, δεν ξερω αν κανω λαθος.
    Το Αnavite το ειδα πολυ μπομπα κ ειπα να το δοκιμασω (παιρνω adam πολυβιταμινη κανονικα). Ειδα κ β αλανινη μεσα κ ειπα να κανω μια δοκιμη καθως δεν θελω να παρω τιποτα αλλο εξτρα κ πιστευω θα μου δωσει καποιο boost στην προπονηση. (βασικα με 3 tabs νιωθω διαφορετικα, σαν να εχω παραπανω ενεργεια, νιωθω να ανεβαινει η θερμοκρασια κ κατι σαν τσιμπηματακια-τραβηγμα στο δερμα)
    Οσο για τα ομεγα 3 παιρνω omacor αλλα μιας που πληρωσα για τα υπολοιπα ειπα να χτυπησω κ το ανιμαλ :)
    Τα εχω ηδη αγορασει αυτα τα προιοντα απο εξωτερικο κ θα εκτιμουσα αν μου προτινατε πως να τα σπασω μεσα στη μερα..

  4. #4
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Συνιστώμενη δόση του Anavite, όπως γράφει η συσκευασία. (η beta-alanine 1,6 γραμμάρια είναι σχεδόν τίποτα)
    1 pack animal omega, όταν δεν έχεις ψάρι στη διατροφή, με γεύμα.
    Myofusion, όποτε δεν έχεις πρωτεϊνική τροφή στο γεύμα, σε ποσότητα που εξαρτάται από τις ανάγκες σου.
    Uni-liver, όταν είσαι ώρα νηστικός ή όταν δεν έχει αρκετή πρωτεΐνη το γεύμα σου. (καμία σχέση με γεύμα το uni-liver)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σωστή Λήψη Συμπληρωμάτων - Βοήθεια και Γνώμες;
    By cx_ in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-11, 01:14
  2. χρηση συμπληρωματων διατροφης
    By savvas_cafe in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 21-01-06, 16:25
  3. Χρήση Συμπληρωμάτων & Στασιμότητα (plateau)
    By ant29b in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 10-05-05, 06:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •