Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 172
  1. #31
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Βρε νικο 14 χρονων ειναι μιν κολας με τον αριθμο των πουσαπς που μπορεις να κανεις.Επισης εισαι πολυ λιγα κιλα δεν χρειαζεται καν να κανεις αεροβια για να σε βοηθηση να παρεις πιο ευκολα κιλα.Επισης η γυμναστικη που κανεις εκτος απο κοιλιακους ραχιαιους ειναι μονο δικεφαλοι με 4kg πουσαπς και μονοζυγο?Αν κανεις μονο αυτα μιν περιμενεις να δις εμφανη αποτελεσματα.Επισης αφου εχεις μπει στο λουκι της γυμναστικης η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να γυμναζεις ολες τις μυικες ομαδες βεβεα επειδη εισαι μονο 14 3 φορες την εβδομαδα γυμναστικη ειναι οτι πρεπει οποτε χωρισε το προγραμα σου αναλογα με αυτο.Καλη συνεχεια

  2. #32
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου!!!δεν γυμναζω μονο τα δικεφαλα...γυμναζω δικεφαλα-στηθος 3 φορες την εβδομαδα(γιατι εκει θελω να εστιασω) και πλατη-ωμους 1 φορα την εβδομαδα ...Μηπως φταιει επειδη δινω μεφαση στα διεκφαλα-στηθος και δεν δινω τοση εμφαση στην παλτη και τους ωμους?Επισης ποσα κιλα πρπει να φτασψ για να αρχισω να γραμμωνω,ειμαι 1.70 ι4ος και 56 κιλα(Τωρα ειμαι σε περιοδο ογκου και στοχος μου μεχρι το επομενο καλοκαιρι να εχω τελειωσι και γραμμωση)

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    κανεις αλλος για βοηθεια?

  4. #34
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    3 φορες την εβδομαδα μονο δικεφαλα στηθος ειναι υπερβολη και δεν ειναι καθολου καλο γιατι δεν αφηνεις να αναρωσουν και να αναπτυχθουνε.Λες οτι θελεις να εστιασεις δικεφαλα-στηθος αυτο δεν σημαινει οτι τα γυμναζουμε πολλες φορες μια γερη προπονηση αρκει για ολη την εβδομαδα.Θα σου αρεσε να φουσκωσει ο δικεφαλος και το στηθος και οι ομοι να ειναι μικροι?δεν θα φαινοταν καθολου ωραια.Τον ογκο σταματατων οταν εσυ νομιζεις πως εχεις βαλει ενα καλο ποσοστο μυικου ιστου για να το γραμμωσεις.Παντως η συμβουλη μου ειναι οτι για να βγει καλη η γραμμωση πρεπει να κανεις οκγο τουλαχιστον 2χρονια.Καλη συνεχεια

  5. #35
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Να σαι καλα φιλε μου!!!Αλλα εχω μια απορια...οταν τελειωσω τον ογκο τι θα αλλαξω σχετικα με την διατροφη,τα βαρη και το αεροβιο?Θα ενταξω στο προγραμμα το αεροβιο,τα βαρη θα τα μειωσω και την διατροφη θα την μικρινω?

  6. #36
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Και κατι ακομα...αν γυμναζω το ιδιο σκληρα στηθος-δικεφαλα και πλατη-ωμους δνε θα εχω τα ιδια αποτεελσματα σε καθε μυικη ομαδα?

  7. #37
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Τελιωσε πρωτα τον οκγο και οταν πας στην γραμμωση εδω θα ειμαστε δεν χανωμαστε :) Αν γυμναζεις σκληρα ολες τις μυικες ομαδες σιγουρα θα εχεις παντου καλα αποτελεσματα αλλα κιτα ειναι και λιγο θεμα γονιδιον δηλαδη το δυνατο σημειο καπιου μπορει να ειναι τα δικεφαλα και να αναπτισονται πιο γρηγορα απο τις αλλες μυικες ομαδες γυμναζοντας τα το ιδιο αλλουνου η πλατη και παει λεγοντας.Ελπιζω να σου εχω λυση ενα μεγαλο ποσοστο αποριων.Kαλη συνεχεια.

  8. #38
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Γεια σου φίλε μου.Με τον καιρό θα δεις αλλαγή.Μην βιάζεσαι να κάνεις πολλές επαναλήψεις,σιγά σιγά.Σου προτείνω να διαβάσεις εδώ σε αυτό το τοπικ τα ποστ που έχει κάνει ο POWERBUILDER.Πιστεύω θα σε βοηθήσουν στην ανάπτυξη των σημείων που θα σου δώσουν την "ώθηση" ώστε να πετύχεις τους στόχους σου στην προπόνηση.

  9. #39
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    ρπειδη θελω μεχρι τοαλλο καλοκιρι να εχω τελιωσει γραμμωση,η γραμμωση ποσο θα διαρκεσει 2-3 μηνες?

  10. #40
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Μέχρι το άλλο καλοκαίρι?!?!?!
    Η γράμμωση και ο όγκος "δεν έχουν διάρκεια".Αν σου αρέσει το σώμα σου έτσι όπως είναι είτε είσαι σε όγκο είτε σε γράμμωση το κρατάς.

  11. #41
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Εγω θελω να κανω ογκο να παρω 8 κιλα ακομη καιυπολογιζω μεχρι τον ιανουαριο να τα εχω βαλει(καλοκαιρι δυστυχως δνε ειναι ευκολο να κανω ογκο).Μετα λεω να μεινω στα ιδια κιλα για 2-3μηνες και μετα γραμμωση θελω να εχω τλειωσει μεχρι το αλλο κλαοκαιρι!!!!Σου φαινεται περιεργο?Αλλα οφβαμαι επειδη θελω κυριως να φιαξω κοιλικαους με ογκο μηπως δνε προλαβω να γραμμωσω τους κοιλιακους μου μεχρι το επομενο κολοακιρι και βγω σητν παραλια... Επισης οταν παιρνω κιλα τα παιρνω αναλογικα σε ολα τα μερη ου σωματος?

  12. #42
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Δεν βρισκω το τοπικ του powerbodybuilder...

  13. #43
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Nικο καλημερα!Για μενα το κλειδι για να φτιαξεις ενα σωμα εκτος της σωστης διατροφης ( που δεν σου χρειαζεται ακομα αυστηρη διατροφη απλα καθαρες τροφες.ΔΗλαδη σπιτικο φαγητο και οχι junk food) ειναι και να σου αρεσει αυτο που κανεις.Δηλαδη να το κανεις με μερακι.Αν γυμναζεσαι για το επομενο καλοκαιρι για να εχεις κοιλιακους δεν θα δουλεψει.Δεν λεω οτι δεν μπορεις να εχεις ενα ωραιο σωμα μεχρι το αλλο καλοκαιρι απλα ξεκινας με λαθος νοοτροπια οπως τα περισσοτερα παιδια στην ηλικια σου.Τουλαχιστον εσυ βρηκες το φορουμ να σου πει μερικα πραγματα.Καλυτερα να εχεις εναν μακροπροθεσμο στοχο-σκοπο τον οποιο θες να εκπληρωσεις και παλι να μην το κανεις γιατι "πρεπει" να βγεις στην παραλια κομματια αλλα επειδη σου αρεσει.

    Λοιπον αποψη μου ειναι να αφησεις την γραμμωση και να κανεις ογκο μονο.Και να αρχισεις γραμμωση μετα απο πολυ καιρο.

    Επισης τα κιλα μπαινουν σε ολο σου το σωμα.Και ως λιπος και ως μυικος ιστος.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  14. #44
    Pumping Iron Fanourakos's Avatar
    Join Date
    15-05-11
    Location
    Κρητη,Ηρακλειο
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Εγω θελω να κανω ογκο να παρω 8 κιλα ακομη καιυπολογιζω μεχρι τον ιανουαριο να τα εχω βαλει(καλοκαιρι δυστυχως δνε ειναι ευκολο να κανω ογκο).Μετα λεω να μεινω στα ιδια κιλα για 2-3μηνες και μετα γραμμωση θελω να εχω τλειωσει μεχρι το αλλο κλαοκαιρι!!!!Σου φαινεται περιεργο?Αλλα οφβαμαι επειδη θελω κυριως να φιαξω κοιλικαους με ογκο μηπως δνε προλαβω να γραμμωσω τους κοιλιακους μου μεχρι το επομενο κολοακιρι και βγω σητν παραλια... Επισης οταν παιρνω κιλα τα παιρνω αναλογικα σε ολα τα μερη ου σωματος?
    για την ηλικια σου αυτο που λες δεν στεκει εγω τωρα που ειναι και καλοκαιρι κιολας προσπαθω για ογκο λογο του οτι παω 4μηνες και εχω δει μεγαλη διαφορα και στους κοιλιακους που σε ενδιαφερουν και στα χερια οποτε μην αγχωνεσε με γραμωσεις και ογκους και αεροβιες τρωγε αρκετα και που και που αμα τυχει και εισαι με παρεα και πατε ολοι μαζι πχ σουβλατζιδικο κοπανα και εσυ κανενα μν κολλας εκει 14χρονων εισαι αμα δεν φας τοτε ποτε θα φας εγω τωρα που σου λεω 4μηνες πηγαινω ειμαι 18χρονων και απο 80 κιλα που προτοξεκινησα χωρις να χω κοιλιακους και πολυ μικροτερα χερια απο τι εχω τωρα με το να τρωω πολυ εχω φτιαξει και τους κοιλιακους και τα χερια που θες
    με λιγα λογια γυμνασου και τρωγε και αεροβιο μην κανεις στο γυμναστηριο κανε το σε καμια δραστηριοτιτα με τους φιλους σου μπασκετ ποδοσφαιρο και αλλα χιλλια δυο αυτα απο εμενα προςτοπαρον δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι
    Train insane or..Remain the same

  15. #45
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Εγω θελω να κανω ογκο να παρω 8 κιλα ακομη καιυπολογιζω μεχρι τον ιανουαριο να τα εχω βαλει(καλοκαιρι δυστυχως δνε ειναι ευκολο να κανω ογκο).Μετα λεω να μεινω στα ιδια κιλα για 2-3μηνες και μετα γραμμωση θελω να εχω τλειωσει μεχρι το αλλο κλαοκαιρι!!!!Σου φαινεται περιεργο?Αλλα οφβαμαι επειδη θελω κυριως να φιαξω κοιλικαους με ογκο μηπως δνε προλαβω να γραμμωσω τους κοιλιακους μου μεχρι το επομενο κολοακιρι και βγω σητν παραλια... Επισης οταν παιρνω κιλα τα παιρνω αναλογικα σε ολα τα μερη ου σωματος?
    Κοίταξε,είπες καταρχάς ότι το καλοκαίρι δεν είναι εύκολο να κάνεις όγκο.Πιστεύω το καλοκαίρι είναι αρκετά πιο εύκολο να κάνεις όγκο και όχι γράμμωση.Καθώς υπάρχουν διάσπαρτα ψυγεία με παγωτά και άλλα ανάλογα "καλοκαιρινά φαγητά" που θα σε θολώσουν στην διατροφή σου παντού.Πιστεύω ότι αυτό που κάνεις,δηλαδή ότι βάζεις σαν στόχο να βάλεις 8 κιλά μέχρι το άλλο καλοκαίρι είναι καλό.Καθώς αφού θα θέλεις να βάλεις τόσα κιλά θα έχεις κάποιο στόχο.Αυτό θα σε κρατάει μέσα στο πρόγραμμα σου όπως κρατάει και εμένα.Και δεν πρέπει να μείνεις μόνο στο να βάλεις 8 κιλά (ούτε να χάσεις αντίστοιχα) αλλά να κάνεις το σώμα έτσι ώστε να σου αρέσει.Δεν μου φαίνεται περίεργο ότι θες όγκο μέχρι το άλλο καλοκαίρι αλλά είπες να έχεις τελειώσει γράμμωση μέχρι το άλλο καλοκαίρι γι'αυτό μπερδεύτηκα.Όσο για τους κοιλιακούς,οι κοιλιακοί για να σου βγούνε είναι καθαρά θέμα γονιδίων.Δηλαδή άμα τα γονίδια σου δεν είναι τέτοια ώστε να σε ευνοούν στην εμφάνιση κοιλιακών τότε θέλει αρκετή δουλειά.(Σου μιλάω εκ πήρας γιατί είχα και εγώ τέτοιο πρόβλημα που με την προπόνηση-διατροφή κατάφερα και το έλυσα αλλά θέλει πολύ δουλειά!).Τα κιλά φυσικά τα παίρνεις σε όλο το σώμα όπως γίνετε με το να χάνεις κιλά.Απλά σε κάθε άνθρωπο κάποια σημεία του σώματος τους μαζεύουν περισσότερα ή λιγότερα κιλά αντίστοιχα.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα κιλά δεν μοιράζονται στο σώμα.Αυτά από εμένα :)

  16. #46
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Να σται καλα ολοι!!!Εσυ king boxer μετα απο ποοσο καιρο ελυσες το προβλημα με τους κοιλιακους?Επισης κατι ακομα...η γραμμη που χωριζει τους κοιλικους στην μεση ειναι θεμα αν κανεις βαρη?Και το V ειναι θεμα γονιδιων η χμαηλου ποοσστο λιπους γιατι ενω εχω λιγο λιπος μ εχει σχηματιστει απο ομονο του...Το αρθρο του powerbodybuilder που ειναι?

  17. #47
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Το έλυσα στο μεγαλύτερο ποσοστό του.Καθημερινά προσπαθώ να πετύχω πιο πολλά και γι'αυτό πετυχαίνω αυτό που βάζω σαν στόχο.Η γραμμή στους κοιλιακούς,το σχήμα V είναι και αυτά θέμα γονιδίων.Με σκληρή δουλειά όμως πιστεύω θα τα καταφέρεις.Ο άνθρωπος άμα θέλει να πετύχει κάτι το πετυχαίνει πάντα,δεν υπάρχει δεν μπορώ,υπάρχει δεν θέλω!Οι κοιλιακοί χτίζονται στην κουζίνα.Με σωστή διατροφή και 2 φορές την βδομάδα από 3 σετάκια θα είσαι μια χαρά.Το σχήμα V τώρα.Χρειάζεται προπόνηση σε ώμους,τραπεζοειδής,πλάτη και σχήμα μέσης.Έτσι θα φάνουν και το V και το I στους κοιλιακούς...

  18. #48
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    οι τραπεζοειδης που βρισκονται???Γινεται καιποιοσ που δνβε γυμανζει πλατη-ωμους-τραπεζοειδης να εχει V???...το αρθρο που ιεναι του powerbodybuilder?
    Last edited by nikos12345678; 07-06-12 at 00:30.

  19. #49
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    οι τραπεζοειδης που βρισκονται???Γινεται καιποιοσ που δνβε γυμανζει πλατη-ωμους-τραπεζοειδης να εχει V???...το αρθρο που ιεναι του powerbodybuilder?
    Ο τραπεζοειδείς βρίσκετε στο πάνω μέρος της πλάτης και τον γυμνάζουμε με όρθια κωπηλατική μέχρι το σαγόνι.
    Το σχήμα V ειναι η πλατη και ο ώμος.
    Feel save sleep with a Bodybuilder!

  20. #50
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    οι τραπεζοειδης που βρισκονται???Γινεται καιποιοσ που δνβε γυμανζει πλατη-ωμους-τραπεζοειδης να εχει V???...το αρθρο που ιεναι του powerbodybuilder?
    Σε περίπτωση που δεν κατάλαβες όπως στο είπε ο φίλος από κάτω,ρίξε μια ματιά εδώ http://prntscr.com/a8l1p.Είναι οι μωβ περιοχές που έχω κυκλώσει και κόκκινο...

  21. #51
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Α ΟΚ!!!Δηλαδη υπαρχουν 2 V...Ενα κατω απο τους κοιιλιακους π μπαινει μεσα στο δερμα και ενα πισω στην πλατη...Αν εχω το V της παλτης εχω και το V κατω απο τους κοιλιακους?Το αρθρο του powerbodybyulder που ειναι?

  22. #52
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Αυτο που λες οτι το δερμα μπαινει μεσα κατω απο τους κοιλιακους ειναι οι απωλονιες γραμμες ειναι καθαρα θεμα γονιδιων ή το εχεις ή δεν το εχεις.Αλλα και να το εχεις για να φανουνε πρεπει να κατεβεις σε πολι χαμηλο ποσοστο λιπους.Δεν συνδεεται καθολου με το σχημα V.

  23. #53
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Α ΟΚ!!!Δηλαδη υπαρχουν 2 V...Ενα κατω απο τους κοιιλιακους π μπαινει μεσα στο δερμα και ενα πισω στην πλατη...Αν εχω το V της παλτης εχω και το V κατω απο τους κοιλιακους?
    Κοίτα,το λεγόμενο "V" αφορά την πλάτη.Αυτό το "V" των κοιλιακών που λες δεν έχει καμία σχέση.Αυτό βασικά δεν λέγεται V...είναι απλά οι κοιλιακοί σου που δίνουν αυτό το σχήμα σε αυτό το σημείο.Όταν έχεις το ένα...δεν πάει να πει ότι έχεις και το άλλο.Είναι 2 διαφορετικά σημεία του σώματος.

  24. #54
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ!!!Θα επανελεθω μολις παρω μερικα κιλα και μπω σε γραμμωση...

  25. #55
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Έγινε,καλή επιτυχία :)

  26. #56
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Α Κατι που ξεχασα...Πειραζει να μην γυμναζω ποδια?Επειδη μετα απο καθε φορα που τα γυμναζω με πιανει ενας ελαφρυς πονος για 1-2 μερες και ουτως η αλλος κανω και μπασκετ που και που...

  27. #57
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Μα πόδια να μην γυμνάζεις?τα πόδια είναι το μισό σου σώμα!Βλέπεις κάτι ανθρώπους με το πάνω σώμα γυμνασμένο και κάτι πόδια σαν κοτόπουλα...Εγώ σου προτείνω να τα γυμνάζεις.Τι πόνος σε πιάνει ακριβώς?πόνος ή πιάσιμο είναι?

  28. #58
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    πιασιμο θα το ελεγα..Αρα πως σ φιανεται να γυμναζω στηθος-δικεφαλα 2 φορες την εβδομαδα,πλατη-ωμους 2 φορες την εβδομαδα,ποδια 1 φορα ητν εβδομαδα?Γυμναζω μαζι στηθος-δικεφαλα και μαζι πλατη-ωμους!!!

  29. #59
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Ε πιάσιμο λογικό να έχεις.Εμένα όταν κάνω πόδια με πεθαίνουν για 2-3 μέρες από το πιάσιμο.Θα έλεγα καλύτερα να το κάνεις έτσι ->
    Μέρα 1 -> Πλάτη
    Μέρα 2-> Στήθος
    Μέρα 3 -> Πόδια
    Μέρα 4-> Δικέφαλα-Τρικέφαλα
    Μέρα 5-> Ώμους-τραπεζοειδής

    υ.σ.Θα μπορούσες μια προπόνηση να την έκανες το σάββατο ώστε να είχες μια μέρα off μέσα στην βδομάδα.Ή απλά να έχεις σαββ/κο off.Τις μυικές ομάδες στις έγραψα με σειρά που πιστεύω θα ήταν καλύτερα να τις κάνεις.

  30. #60
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    ναι αλλα η προπονηση θα δειαρκει 10-15 λεπτα για καθε μυικη ομαδα...Εγω για ααυτο τις εκανα 2-2 και εεπισης εχω ακουσει οτι αν γυμανζω στηθος -δικεφαλα εχει μεγαλυτρε ααποτεελσματα...1 φορα ητν εβδομαδα δνε ειναι λιγο γιατι εγωεχω μονο 4kg βαρακια
    Last edited by nikos12345678; 07-06-12 at 19:09.


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για Όγκο...
    By DerSieger in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-07, 07:42
  2. Συμβουλές Για Όγκο
    By proti-man in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 05:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •