Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 90 of 172
  1. #61
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Τότε ναι κάνε έτσι όπως είπες...Εκτός αν πας γυμναστήριο ή χρησιμοποιείς όργανα...τότε έτσι όπως είπαμε.Αλλιώς αυτό που είπες.

  2. #62
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    οκ!!!Ξερω οτι σε εχω ζαλισει αλλα μην ανυσυχεις δνε θα σε ζαλησω αλλο!!!Τα λεμε σε 3 μηνες οπου θα εχει τελειωσει το καλοκαιρ και θα μπω σε ογκο!!!Παω για γυμναστικη!

  3. #63
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Νίκο, οι 5 προπονήσεις στην ηλικία σου, είναι πάρα πολλές !!!! Ακόμα και για ορισμένους ενήλικες είναι εξαντλητικές.

    Περιορίσου στις 3 προπονήσεις ανά βδομάδα όπου θα γυμνάζεις όλο το σώμα, από μια φορά. Έχεις σκεφτεί ότι αν το παρακάνεις στην προπόνηση εξαντλείς το σώμα σου και δεν αυξάνει σε όγκο ?

    Λοιπόν, χώρισε το σώμα σου στα 3, και κάνε από 35 λεπτά βάρη. Τρώγε καθαρά και αρκετά, και θα βάλεις καλά κιλά. Είσαι σε ηλικία που έχεις πολλές δυνατότητες αρκεί να τις εκμεταλλευτείς και να μην το παρακάνεις.

    Οι υπερβολές μόνο κακό θα σου κάνουν.....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  4. #64
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Ευχαριστω για τις συμβολες σου αλλα εγω προσωπικα δεν κουραζομαι και εχω μονο 4 kg βαρακια...οποτε δνε μπορω νακανω μονο μια φορα την εβδομαδα καθε μυικη ομαδα(τα αποτεελσματα θα ειναι μικρα)...Κανω 2 φορες πλατη-ωμους,2 στηθος-δικεφαλα και 1 ποδια...

  5. #65
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Εχω μια απορια.Οταν πχ γυμναζεις τον δικεφαλο με τα 4kg βαρακια ποσες επαναληψεις κανεις στην καθε ασκηση?Την τελευταια επαναληψη την βγαζεις με δυσκολια?

  6. #66
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    οταν κανω καμψεις δικεφαλου κστην ελεβετικη μπαλα π ειναι λιγο πιο δυσκολο κανω μεχρι 30,ενω οταν ειμαι ορθιος κλασικες καμ4εις κανω μεχρι 50-60...Αλλα καθως κουραζομαι φτανω να κανω μεχρι και 10 επναλη4εις ...

  7. #67
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Ο Χρηστος και η Παναγια 60 επαναληψεις??????Αυτο ειναι απλα υπερβολικο.12 επαναληψεις πρεπει να κανεις με βαρακια που σε αυτες τις 12 επαναληψεις να υπαρχει αντισταση στον μυ αλιος δεν κανεις δουλια.Δηλαδη στους δικεφαλους απο 2 ασκησεις των 3σετ απο 12επαναληπσης ειναι μια χαρα. 60 επαναληψεις ειναι απλα ΛΑΘΟΣ!!

  8. #68
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Ναι αλλα ειναι πολυ ελφρια και δνε κουραζομαι με τιποτα,δνε νιωθω πιεση, τι να κανω?

  9. #69
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Αναγκαστικα πρεπει να παρεις περισσοτερα κιλα γιατι με τα 4kg δεν θα εχεις καθολου αποτελεσματα αν δεν ζοριστει ο μυς οχι απο τις επαναληψεις αλλα απο τα κιλα δεν θα αναπτυχθει με 60 επαναληπσεις εξαντλεις τον μυ χωρις να του δωσεις το μυικο ερεθισμα για να αναπτυχθει.Αυτο δεν ισχυει μονο για τον δικεφαλο αλλα για ολες τις μυικες ομαδες.Δηλαδη αυτο που λες οτι κανεις απο 2 φορες καθε μυικη ομαδα επειδη δεν κουραζεσαι στην προπονηση σημαινει οτι δεν κανεις καλη προπονηση.Παρε παραπανω κιλα οχι πολλα απλα να σταματας στις 12 επαναληψεις και να νιωθεις οτι ο μυς σου εχει δουλεψει για να τις βγαλεις και σελιγο καιρο θα τριβις τα ματια σου απο τα αποτελεσματα.Καλη συνεχεια!!

  10. #70
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    ΟΚ!!!εχω μια μπαρα 7 κιλα,με αυτην βγαζω 10-12 επναλη4εις αλλα ειναι μονο για το ενα χερι...Να αγορασω καια αλλο?Προσφατα αγορασασ τα βαρακιια αυτα και δεν νομιζω οτι θα με αφησουν οι γονεις μου να ξαναπααρω...

  11. #71
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    ομως στις περισσοτερες ασκησεις για πλατη-ωμους βγαζω μεχρι 10 εκτος απο 3-4

  12. #72
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Ναι αλλα μετα απο λιγο καιρο που θα εχω γυμναστει και θα βγαζψ 20 επαναλη4εις πχ θα χρειαστει να ξανααπαρω???
    Last edited by nikos12345678; 08-06-12 at 20:10.

  13. #73
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    ΟΚ!!!εχω μια μπαρα 7 κιλα,με αυτην βγαζω 10-12 επναλη4εις αλλα ειναι μονο για το ενα χερι...Να αγορασω καια αλλο?Προσφατα αγορασασ τα βαρακιια αυτα και δεν νομιζω οτι θα με αφησουν οι γονεις μου να ξαναπααρω...
    Δεν το πολυ καταλαβα αυτο με την μπαρα που λες.Αλλα δεν ειναι αναγκαστικo να γυμναζεις ταυτοχρονα και τα δυο χερια.Κανε πρωτα με το ενα και μετα με το αλλο.Θα σου προτεινα αν πας και ξαναπαρεις βαρακια να παρεις αυτα που βαζεις εσυ τα κιλα ειναι τα καλητερα δηλαδη αυτα που γραφουν πχ 4 kg ειναι για μενα μουφες :)

  14. #74
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    ομως στις περισσοτερες ασκησεις για πλατη-ωμους βγαζω μεχρι 10 εκτος απο 3-4
    Μην κολλας στον αριθμο 12 οι επαναληψεις σου αν κοιμενονται απο 8-12 ειναι μια χαρα.

  15. #75
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Ναι αλλα μετα απο λιγο καιρο που θα εχω γυμναστει και θα βγαζψ 20 επαναλη4εις πχ θα χρειαστει να ξανααπαρω???
    Καθε φορα που θα βγαζεις ευκολα 15 επαναληψεις δυστυχως ναι πρεπει να περνεις και αλλα βαρη.

  16. #76
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    αν ομως γυμναζω πρωτα το ενα χερι και μετα το αλλο,τοτε θα χανω χρονο...Εγω εχω μια μπαρα μικρη...(με τα χιλια ζορια χωραει τα δυο χερια) που ειναι 7 κιλα μαζι με τα βαρη που εχει...Να αγορασω αλλη μια μικρη?Και να παρω τοσα κιλα που μου επιτρεπουν να εκτελω 10 επαναλη4εις μεχρι να μην μπορω να κανω αλλες,ε?Και στις ακσησεις για ωμους-πλατη που δνε ειμαι πολυ δυνατος και φτανω μεχρι 10-12 θα χρησιμοποιω τα βαρακια για αρχη...

  17. #77
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Λοιπον,τελικα φιλε θα παω σημερα να παρω μπααρα...Οπω σου ειπα εχω μια 6-7 κιλα αλλα ειναι πολυ μικρη και χωραει μονο το ενα χερι και βγαζω 10-12 επαναλη4εις και μετα δεν μπορω αλλες...Να παρω καλυτερα μια μεγαλη που να ειναι και για τα δυο χερια η να παρω αλλη μια μικρη που θα την εχω για το αλλο χερι?Αν ομως παρω μια μεγαλη μπααρα που χωραει και τα δυο χερια πως θα ξερω ποσες επαναλη4εις μπορω να βγαλω?

  18. #78
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Α και κατι ακομα...Για διεκφαλο κανω μια ακσηση και μια για τρικεφαλο,σωστα?Πρεπει να αλλαζω το προγραμμα ?Μετα απο ποσο καιρο?

  19. #79
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    αν ομως γυμναζω πρωτα το ενα χερι και μετα το αλλο,τοτε θα χανω χρονο...Εγω εχω μια μπαρα μικρη...(με τα χιλια ζορια χωραει τα δυο χερια) που ειναι 7 κιλα μαζι με τα βαρη που εχει...Να αγορασω αλλη μια μικρη?Και να παρω τοσα κιλα που μου επιτρεπουν να εκτελω 10 επαναλη4εις μεχρι να μην μπορω να κανω αλλες,ε?Και στις ακσησεις για ωμους-πλατη που δνε ειμαι πολυ δυνατος και φτανω μεχρι 10-12 θα χρησιμοποιω τα βαρακια για αρχη...
    Τι εννοεις θα χανεις χρονο?Δεν σε κυνηγαει κανεις :P το να κανεις με τα δυο χερια ταυτοχρονα δεν ειναι αναγαστικο οτι τον βολευει τον καθενα πχ εμενα με βολευει να τα κανω ξεχοριστα κιας εχω πολλα βαρακια.Γεια αυτο μην παρεις κιαλη ιδια δεν χρειαζεται τσαμπα λεφτα...

  20. #80
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Να παρω καλυτερα μια μεγαλη που να ειναι και για τα δυο χερια η να παρω αλλη μια μικρη που θα την εχω για το αλλο χερι?Αν ομως παρω μια μεγαλη μπααρα που χωραει και τα δυο χερια πως θα ξερω ποσες επαναλη4εις μπορω να βγαλω?
    Στις μεγαλες μπαρες φορτωνεις εσυ τα κιλα που θες να σηκωσεις.Οποτε τεσταρεις.

  21. #81
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Α και κατι ακομα...Για διεκφαλο κανω μια ακσηση και μια για τρικεφαλο,σωστα?Πρεπει να αλλαζω το προγραμμα ?Μετα απο ποσο καιρο?
    Μπορεις να προσθεσεις ακομα μια ασκησει δηλαδη να κανεις 2 ασκησεις για δικεφαλο-τρικεφαλο.Προγραμμα αλλαζουμε οταν βλεπουμε οτι δεν εχουμε αλλα αποτελεσματα και θελουμε να ξαφνιασουμε τον οργανισμο μας δεν υπαρχει οτι πχ αλλαζουμε προγραμμα καθε 3 μηνες.

  22. #82
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Ναι αλλα στον ιδιο χρονο αν γυμναζω και τα δυο χερια θα εχω καλυτερα αποτελεμστα απο τι να γυμναζω ξεχωσριστα..Εγω παντως λεω να παρω μια ακομη αλλα να παρω μια μικρη μιας και εωχ ειδη μια μικρη ή μια μεγαλη που χωραει και τα δυο χερια και ειναι πιο ανετη?

  23. #83
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Ναι αλλα στον ιδιο χρονο αν γυμναζω και τα δυο χερια θα εχω καλυτερα αποτελεμστα απο τι να γυμναζω ξεχωσριστα..Εγω παντως λεω να παρω μια ακομη αλλα να παρω μια μικρη μιας και εωχ ειδη μια μικρη ή μια μεγαλη που χωραει και τα δυο χερια και ειναι πιο ανετη?
    Κιτα οπως ειπα και πιο πανω εγω τα γυμναζω ξεχωριστα(γιατι με βολευει) και μου βγαινει μια χαρα.Τωρα αν εσυ θες να παρεις εγω θα σου προτεινα να παρεις μια κανονικη απο τις μεγαλες.

  24. #84
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Ναι αλλα μπορω να δοκιαμσω εκεινη την ωρα ποσα κιολα πρπει να βαλω για αν βγαζω 10 επνααλη4εις?Ποσοκανει ποεριπου?Μαζι με 10κιλα βαρη?

  25. #85
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    πρεπει η μια μερια τηςμαπρας μετην αλλη μερια ητσ μαπρας να εχουν ισα κιλα?ΠΧ αν εγω βαλω απο την μια 10 κιλα και απο την αλλη 8 υπαρχει προβλημα?

  26. #86
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    Ναι αλλα μπορω να δοκιαμσω εκεινη την ωρα ποσα κιολα πρπει να βαλω για αν βγαζω 10 επνααλη4εις?Ποσοκανει ποεριπου?Μαζι με 10κιλα βαρη?
    Εγω πηρα απο τα intersport μια μπαρα κανονικη με 2 πλακες των 10kg γυρω στα 77 ευρω οποτε νομιζω οτι κανει γυρω στα 45.

  27. #87
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by nikos12345678 View Post
    πρεπει η μια μερια τηςμαπρας μετην αλλη μερια ητσ μαπρας να εχουν ισα κιλα?ΠΧ αν εγω βαλω απο την μια 10 κιλα και απο την αλλη 8 υπαρχει προβλημα?
    Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αν η διαφορα στα κιλα ειναι μικρη οπως 2 κιλα αλλα καλυτερα να ειναι ισα για να υπαρχει ισορροπια και οι 2 δικεφαλοι να βαζουν ιδια δυναμη.

  28. #88
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default ogos

    Αν ειναι τοσο ακριβα λεω να κρατησω την μπαρα που εχω(το πολυ-πολυ αν δνε χωρανε τα χερια μου να τα βαλω εξω απο την μερια που ειναι οι πλακες) και να παρω αλλα 5 και 5 κιλα...αν βγαινουν σε 5 ..αν δνε βγαινουν θα παρω 3 πλακες των 2.5 κιλων=7.5 κιλα+7 που εχω=14.5 κιλα,καλα ειναι?

  29. #89
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    Α και οταν λες να βγαζω 10 επαναληψεις εννοεις να βγαζω 10 και να μην μπορω αλλες να κανω?

  30. #90
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    07-02-12
    Posts
    1,109

    Default

    και αν ομως βαλω αλλες 3 πλακες(3 επι 2.5 κιλα),τοτε δνε θα χωρανε τα χερια μου ουτε εξω...Οποτε υπαρχουν δυο λυσεις...Η να παρω μια μεγαλυτερη μαπαρα η να παρω αλλα 10 κιλα και αλλα 10 κιλα και να εχω χωρο αν ατ βαλω στο παλι τα χερια μου...Ξερω οτι σ εεχω ζαλισει αλλα..........


 
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για Όγκο...
    By DerSieger in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-07, 07:42
  2. Συμβουλές Για Όγκο
    By proti-man in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 05:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •