Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default ΤΕΦΑΑ Και Επαγγελματική Αποκατάσταση

    αξιζει να παω για τεφαα?συνηθως οσους ρωταω μου λενε οτι δν αξιζει και οτι δν θα βρω δουλεια κτλ..

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Αν σου αρέσει, γιατί να μη πας; Οι πιθανότητες να βρεις δουλειά πάνω στο αντικείμενο που θα σπουδάσεις, έτσι κι αλλιώς, είναι μηδαμινές.

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σπούδασε αυτό που σου αρέσει. Ο καθένας έχει και διαφορετική γνώμη ανάλογα τα γούστα του. Και τα άλλα επαγγέλματα περνάνε κρίση. Τουλάχιστον γίνε καλός σε αυτό που θες παρά μέτριος σε κάτι άλλο.

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-12
    Location
    athens
    Posts
    139

    Default

    ναι όντως δεν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση αλλά και πιο έχει σήμερα!
    και εγω τεφαα ηθελα να περασω αλλα τελικα δεν πηγα και πηγα για πληροφορικαριος!
    το γ****ο με τις πανελλήνιες είναι ότι αλλο σκέφτεσαι οτι θες να περασεις στην αρχή,αλλο στην μέση και αλλο στο τέλος,αλλα το πιο ωραίο ειναι αφου δώσεις ,εκει δηλώνεις οτι να ναι!!!!!!!!!!!!!! σου μιλάω από προσωπική εμπειρία :-)
    η συμβουλή μου ειναι η έξεις, αν θες άκουσε την δεν θα χασεις! ;-)
    βαλε στο μυαλο σου τα υπερ και τα κατα για οσες σχολες σου αρεσουν και τπτ αλλο και οταν δώσεις με το καλό αποφασίζεις,και με τα αποτελέσματα στο χέρι!!!!



    Καλή επιτυχεία φίλε μου!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    καλημέρα φίλε μ...μήπως από τεφφα έχει τπτ κατατακτήριες για φυσικοθεραπεία??εγώ αυτό σπουδάζω και έχει καλή επαγγελματική αποκατάασταση(προς το παρόν τουλάχιστον)...ότι και να κάνεις φίλε πάντως καλή επιτυχία!!!

  6. #6
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    εχει.. κ για διατροφολογια..
    οτι σ αρεσει να κανεισ...ολα κορτεσμενα ειναι κ ολοι γρινιαζουν για την ανεργεια παντου..
    το πωσ θα το χειριστεις εσυ μετα..ειναι δικοσ θεμα..

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-12
    Location
    athens
    Posts
    139

    Default

    ναι δεν ξέρω αν ειναι κατατακτήριες αλλά μπορείς να πας για φυσικοθεραπεία!!!!

  8. #8
    Junior Bodybuilder Δανάη's Avatar
    Join Date
    10-10-11
    Posts
    206

    Default

    κατατακτηριες μπορει να δωσει κάποιος μονο εαν εχει τελειώσει ηδη κάποιο ΤΕΙ/ΑΕΙ, σε οποιαδηποτε σχολη θέλει και ας μην έχει σχεση με αυτο που σπουδασε πριν

    τωρα για τα τεφαα....πιστευω απο αποψη επαγγελματικής αποκαταστασης ειναι πολύ καλύτερα απο πολλές σχολές ....μεχρι στιγμης απο την αρχη της κρίσης δεν εχω δει γυμναστηριο να κλεινει
    Last edited by Δανάη; 05-03-12 at 14:50.

  9. #9
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by Δανάη View Post
    μεχρι στιγμης απο την αρχη της κρίσης δεν εχω δει γυμναστηριο να κλεινει
    Είναι μέχρι να υπογράψουν μερικά 3ετη συμβόλαια μαζεμένα. Είναι θέμα στρατηγικής.
    Πάντως να πας ΤΕΦΑΑ περιμένοντας αποκατάσταση από γυμναστήριο, δε ξέρω κατά πόσο είναι ορθολογικό, βάσει πιθανοτήτων πρόσληψης, δια της ευθείας οδού, και μισθού.
    Βέβαια σε 5 χρόνια από τώρα (που θα έχει βγάλει τη σχολή ο topic starter), δε ξέρουμε καν, αν και τι θα είμαστε.

  10. #10
    Junior Bodybuilder Δανάη's Avatar
    Join Date
    10-10-11
    Posts
    206

    Default

    Παυλίδη δεν ειπα οτι ειναι καλα και εννοειται κανεις δεν ξέρει τι θα γίνει στο μέλλον,ειπα οτι εχει καλυτερη μοιρα απο άλλες σχολές.Οπου και να πάς δουλέψεις ως υπάλληλος οτι και να εχεις σπουδάσει, θα πάρεις πλέον μισθο πεινας

  11. #11
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Να καταθέσω την άποψή μου κι εγώ σα φιλόλογος που συναναστρέφομαι με παιδιά Λυκείου γενικότερα.

    Σε άλλο topic έχω γράψει πως τους δικούς μου μαθητές τους "σπρώχνω" προς στρατιωτικές σχολές και αστυνομικές σχολές: αυτό γιατί έχουν άμεση αποκατάσταση, χρήματα, αλλά κυρίως έχουν σταθερό συνταξιοδοτικό κι αν κάνεις αργότερα και κανένα παιδάκι, έχει κι αυτό την ασφάλισή του.

    Αν σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα ΤΕΦΑΑ, πρέπει να πας. Αν το κοιτάς σαν επαγγελματική αποκατάσταση να σου πω, ότι εγώ σε γυμναστήριο δουλεύω τώρα. Εξαργυρώνω τις πρακτικές γνώσεις που έχω αποκτήσει τόσα χρόνια. Οπότε καταλαβαίνεις πως σαν υπάλληλος σε γυμναστήριο ίσως κάποιος άλλος να σου "φάει" τη θέση, όπως λέμε. Από την άλλη μεριά, εάν διαθέτεις το κεφάλαιο και τα χρήματα, μπορείς να ανοίξεις το δικό σου γυμναστήριο. Και πες ότι έχεις 200.000 ευρώ για να φτιάξεις ένα σοβαρό χώρο... αφήνοντας πίσω τα ενοίκια και τα λοιπά έξοδα, πρέπει να ξέρεις πως μόλις βάλεις το κλειδί στη πόρτα θες 300 ευρώ ΟΑΕΕ...

    Να προσυπογράψω όμως αυτό που λέει η Δανάη για το κόσμο στα γυμναστήρια: δεν έχουν ελαττωθεί οι πελάτες μας γιατί έρχονται, δίνουν 40 ευρώ που το έχουμε εμείς, κάνουν τη προπόνησή τους, μιλάνε με άλλους φίλους τους εδώ, αντί να πάνε έξω για καφέ να ξοδευτούν, γυρνάνε σπίτι τους κουρασμένοι, κάνουν το μπανάκι τους και αράζουν. Γι' αυτό δεν έχει μειωθεί ο κόσμος μας... ακόμη...

    Η επαγγελματική αποκατάσταση είναι κάτι πολύ σοβαρό και πρέπει να προσέξεις. Κατά την ταπεινή μου άποψη πρέπει να σκεφτείς ψυχρά και με τη λογική των χρημάτων αργότερα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  12. #12
    Bodybuilding Newbie ChPanos94's Avatar
    Join Date
    26-02-12
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    91

    Default

    Και εγώ πάσχω φίλε μου...θέλω κι εγώ τεφαα κι είμαι καμμένος...έχω ακούσει πάντως τα περι αποκατάστασης και με φοβερίζουν...είχα γνωστό στην πάτρα γυμναστή που τώρα, επειδή δεν βρίσκει με τίποτα δουλειά, άνοιξε μπουγατσατζίδικο... Είμαι της άποψης πάντως ότι οτιδήποτε κι αν κάνεις κι είσαι πολύ καλός σ αυτό, θα διακριθείς...
    SHUT UP AND SQUAT!!!!!

  13. #13
    New Bodybuilder
    Join Date
    17-10-12
    Posts
    1

    Default

    Γεια σας!Μία ερώτηση για τα ΤΕΦΑΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.. Έχω ακούσει πως δεν υπάρχουν εγκαταστάσεις/γήπεδα τέννις και έτσι δεν μπορείς να πάρεις και ειδικότητα. Ισχύει;;;;

  14. #14
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    δεν νομιζωεχουν πιστευω..παρτουσ τηλ καλυτερα στην γραμματεια κ ρωτησε!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επαγγελματική Κάρτα Bodybuilding
    By steve_ier in forum Προετοιμασία Για Αγώνες Bodybuilding και Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-09, 02:21
  2. Ο Μιχάλης Κεφαλιανός ΚΕΡΔΙΖΕΙ Επαγγελματική Κάρτα
    By Musclemar in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 35
    Last Post: 15-01-09, 00:25
  3. Επαγγελματική προπόνηση
    By magister in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 13-11-08, 01:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •