Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Member
    Join Date
    29-11-10
    Posts
    52

    Default Ερώτηση για All in One Reloaded

    Πάρη καλησπέρα κ από εμένα και πολλά συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα προσπάθειά σου!!Για να μη σε κουράζω μπαίνω κατευθείαν στο θέμα που αφορά κάποιες απορίες που έχω για το πρόγραμμα που προτείνεις.Καταρχήν να πω ότι είμαι 1.82,90kg κ ασχολούμαι σχεδόν 3 χρόνια με αυτό το άθλημα εκτός των 6 τελευταίων μηνών που δεν μπορούσα να πηγαίνω λόγω χρόνου.Έχω ξαναμπεί 1 μήνα τώρα κ μπορώ να πω πως το σώμα έχει μνήμη κ είμαι σε θέση να ακολουθήσω ένα τέτοιο πρόγραμμα.Αυτά για να ξέρεις με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις!Λοιπόν ξεκινάω!!
    1) Είμαι λίγο μπερδεμένος με το θέμα της εξάντλησης στα σετ,δηλαδή λες να φτάσουμε σε πλήρη εξάντληση στα 2-3 τελευταία σετ.Πως γίνεται αυτό αφού έχουμε σταθερά κιλά σε όλα τα σετ?Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι να μην εξαντλώ το χρόνο στα υπόλοιπα σετ παρά μόνο στα 2-3 τελευταία.Αν κάνω λάθος διόρθωσε με μη κάνω πατατιές χε..
    2)Θα ήθελα να μάθω ποια είναι η όρθια κωπηλατική για ώμους,η Power cleans και πως γίνονται σωστά τα power push-ups?
    3)Και αν θα ήταν εύκολο να μου πεις ποιες είναι πολυμυικές ασκήσεις,ξέρω τι κάνουν αλλά δεν ξέρω ποιες είναι ας πούμε τετρακέφαλα ποια είναι πολυμυική?
    Το πρόγραμμα το ξεκινάω από βδομάδα κ θα γράψω εντυπώσεις με το που περάσουν κ οι 3 προπονήσεις.
    Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου...

  2. #2
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by floyd View Post
    Πάρη καλησπέρα κ από εμένα και πολλά συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα προσπάθειά σου!!Για να μη σε κουράζω μπαίνω κατευθείαν στο θέμα που αφορά κάποιες απορίες που έχω για το πρόγραμμα που προτείνεις.Καταρχήν να πω ότι είμαι 1.82,90kg κ ασχολούμαι σχεδόν 3 χρόνια με αυτό το άθλημα εκτός των 6 τελευταίων μηνών που δεν μπορούσα να πηγαίνω λόγω χρόνου.Έχω ξαναμπεί 1 μήνα τώρα κ μπορώ να πω πως το σώμα έχει μνήμη κ είμαι σε θέση να ακολουθήσω ένα τέτοιο πρόγραμμα.Αυτά για να ξέρεις με τι άνθρωπο έχεις να κάνεις!Λοιπόν ξεκινάω!!
    1) Είμαι λίγο μπερδεμένος με το θέμα της εξάντλησης στα σετ,δηλαδή λες να φτάσουμε σε πλήρη εξάντληση στα 2-3 τελευταία σετ.Πως γίνεται αυτό αφού έχουμε σταθερά κιλά σε όλα τα σετ?Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι να μην εξαντλώ το χρόνο στα υπόλοιπα σετ παρά μόνο στα 2-3 τελευταία.Αν κάνω λάθος διόρθωσε με μη κάνω πατατιές χε..
    2)Θα ήθελα να μάθω ποια είναι η όρθια κωπηλατική για ώμους,η Power cleans και πως γίνονται σωστά τα power push-ups?
    3)Και αν θα ήταν εύκολο να μου πεις ποιες είναι πολυμυικές ασκήσεις,ξέρω τι κάνουν αλλά δεν ξέρω ποιες είναι ας πούμε τετρακέφαλα ποια είναι πολυμυική?
    Το πρόγραμμα το ξεκινάω από βδομάδα κ θα γράψω εντυπώσεις με το που περάσουν κ οι 3 προπονήσεις.
    Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου...
    Φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Χαίρομαι που επιστρέφεις ύστερα από τόσο καιρό αποχή και πιστεύω πως αν έχεις θέληση θα δεις πολύ καλά αποτελέσματα όποιο πρόγραμμα και αν ακολουθήσεις. Στα 5 σετ που κάνεις διατηρείς σταθερά κιλά και επειδή που κάνεις πολύ μικρά διαλείμματα 30 δευτερόλεπτα δεν προλαβαίνεις να αναρρώσεις πλήρως με αποτέλεσμα να μην μπορείς να εκτελέσεις εύκολα τα τελευταία σετ. Αν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ. Είναι τόσο μικρό το διάλειμμα που δεν σε αφήνει να έχεις δύναμη ώστε να βγουν εύκολα τα τελευταία σετ. Για τις ασκήσεις που αναφέρεις μπορείς να με ένα απλό search στο youtube να μάθεις για την εκτέλεσή τους αρκεί να γνωρίζεις τις αγγλικές ονομασίες τους. Όρθια κωπηλατική για ώμους = shoulders upright rows. Πολυμυικές ή πολυαρθρικές ασκήσεις είναι αυτές που κινητοποιούν παραπάνω από μία αρθρώσεις όπως οι άρσεις θανάτου, οι πιέσεις, οι βυθίσεις, οι κωπηλατικές, τα καθίσματα, ενώ απομονωτικές το πεκ ντεκ, οι εκτάσεις για στήθος και ώμους, τα κικ μπακς, οι εκτάσεις ποδιών κ.α. Ότι άλλη βοήθεια και διευκρινήσεις χρειαστείς στείλε μου. Να είσαι καλά και περιμένω εντυπώσεις από το πρόγραμμα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  3. #3

    Default

    παρη λεω να το δοκιμασω τωρα το καλοκαιρι που ειμαι σε φαση γραμμωσης
    τις μερες ενδιαμεσα μπορω να κανω ΗΙΤ αεροβια??
    Τωρα κανω 6 φορες την εβδομαδα η σταθερη η ΗΙΤ 35 λεπτα
    τωρα πως πρεπει να την ενταξω στο reload it

  4. #4
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by powerbuilder57 View Post
    παρη λεω να το δοκιμασω τωρα το καλοκαιρι που ειμαι σε φαση γραμμωσης
    τις μερες ενδιαμεσα μπορω να κανω ΗΙΤ αεροβια??
    Τωρα κανω 6 φορες την εβδομαδα η σταθερη η ΗΙΤ 35 λεπτα
    τωρα πως πρεπει να την ενταξω στο reload it
    Φιλε μου ειναι υπερ της HIT αεροβιας ασκησης. Θα σου προτεινα να συμπεριλαβεις το HIT στις ημερες της προπονησης γιατι επιβαρυνει αρκετα το νευρικο συστημα. Αν θελεις να το κανεις ενδιαμεσα συις μερες μην το κανεις πανω απο 2-3 φορες και προσπαθησε να μην πιεζεις υπερβολικα τα ποδια στις ημερες της προπονησης. Ευχομαι καλη επιτυχια φιλε μου, να εισαι καλα!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  5. #5

    Default

    εγω το μονο που θελω να πω ειναι οτι παιδια αξιζει να το δοκιμασεται το εκνα για κανα μηνα και κατι και ηταν ωραια εμπειρια..

  6. #6
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by powerbuilder57 View Post
    εγω το μονο που θελω να πω ειναι οτι παιδια αξιζει να το δοκιμασεται το εκνα για κανα μηνα και κατι και ηταν ωραια εμπειρια..
    χαίρομαι πολύ που ήταν για σένα μία ωραία εμπειρία. Μπορείς να συνεχίσεις για ένα με δύο μήνες σε προπόνηση στυλ All in One και μετά να γυρίσεις πάλι για ένα μήνα σε κλασσικό σπλίτ. Καλή συνέχεια σου εύχομαι. Να είσαι καλά!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  7. #7
    New Member
    Join Date
    15-12-11
    Location
    ΣΥΡΟΣ
    Posts
    36

    Default

    Παρασκευα καλησπερα και καλο χειμωνα,εγω σταματησα την γυμναστικη μου με το δικο σου στυλ προπονησης ALL IN 1 αρχες Ιουλιου(λογω φορτου εργασιας) και μπορω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ περα απο την σωματικη εμπειρια που μου εδωσε τρελλο ερεθισμα στα ποδια.Τωρα ομως που ξαναξεκιναω (Σεπτεμβρης) σκεφτομουνα αν μπορουσα με ενα κλασσικο σπλιτ να βαλω καποιο απο τα τεμπο που ειχε το προγραμμα και να κανω μηνιαιες προπονησεις,ποιο πολυ σκεφτομουν για το τεμπο της 2ης μερας και της 3ης μερας?και αν θα με βοηθουσε αυτο? π.χ. εννοω ενα μηνα κλασσικο split με τεμπο 2ης μερας 1 μηνα διαρκεια? και 3ης και λοιπα?

  8. #8
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Φίλε μου χαίρομαι που δοκίμασες το All in One και ειδικά τις Full Body Routines. Η αλλαγή του tempo εκτέλεσης της άσκησης είναι ένας παράγοντας που συνήθως δεν αλλάζουμε συχνά. Συνήθως αλλάζουμε επαναλήψεις, κιλά, διαλείμματα, ασκήσεις αλλά όχι το tempo. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πάλι σπλιτ και να αλλάζεις κάθε 2-4 εβδομάδες το tempo των ασκήσεων. Καλή επιτυχία!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Petexhls Reloaded
    By PetexHLS in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 50
    Last Post: 12-01-10, 21:37
  2. Αντιοξειδωτικά reloaded
    By billy in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 17-12-07, 17:52
  3. Συμβουλές για διατροφή μου; (reloaded!)
    By dion in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 31-10-07, 05:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •