Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 61
  1. #31
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Την διατροφη που ακολουθω εγω, την εβγαλα μαζι με το παιδι που μου εφερε την πρωτεινη (ο ανθρωπος μιλαμε ειναι εγγυηση και φαινετε απο το ιδιο του το σωμα.) και απο προσωπικη μου ερευνα στο net.

    10:00 --> 3 κουταλιες της σουπας βρωμη + ζεστο γαλα 1,5%
    12:00 --> Φρυγανιες ολικης αλεσεως, ή κουλουρι + ΣΑΛΑΤΑ(αναλογα την εποχη. παντζαρι ΠΟΤΕ!)
    14:00 --> Κοτοπουλο/γεμιστα/ψαρι(ψητο ΜΟΝΟ)/
    16:00 --> 1φετα μιλνερ+1φετα γαλοπουλα
    18:00 --> 1Φρουτο (ΟΧΙ μπανανα)
    20:30 - 22:30 --> ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    23:00 --> 1 Scoop απο την πρωτεινη (το οποιο νομιζω οτι ειναι 30g αλλα δεν το λεει στο κουτι ξεκαθαρα.)


    Σκοπο εχω να κερδισω δυναμη και αντοχη, γιατι αυτα χρειαζομαι για το ΜΜΑ. Με αλλα λογια να χασω βαρος και να αυξησω τις μυηκες μου ομαδες.

  2. #32
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Σε ευχαριστω για την συμβουλη φιλε. Θα ψαξω να δω τι ειναι το stevia και βλεπουμε

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mπίλυ δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά αν έχτισε ο φίλος σου σώμα με κουλούρι-φρυγανιά-σαλάτα τότε θα σκίσω τα πτυχία μου... Το ένα γεύμα χειρότερο από τ'άλλο είναι!

  4. #34
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    1000 θερμιδες βγαζει δε βγαζει η διατροφη αυτη και ειναι ένα χάλι μαυρο. Μια φωτο του κορμιου του φιλου σου καθως και ηλικια-υψος-βαρος θα βοηθουσε. Εχεις κατι απο ολα αυτα να μαθουμε?
    Ποσοτητες δε γραφεις στα φαγητα... Επισης το γαλα γιατι ζεστό?
    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Σκοπο εχω να κερδισω δυναμη και αντοχη, γιατι αυτα χρειαζομαι για το ΜΜΑ. Με αλλα λογια να χασω βαρος και να αυξησω τις μυηκες μου ομαδες.
    Οι μυικες ομαδες θα ειναι παντα οι ιδιες :-) Η πλάτη θα ειναι παντα πλατη, ο δικεφαλος δικεφαλος, τα τρικεφαλα τρικεφαλα και τα τετρακεφαλα τετρακεφαλα κλπ κλπ. Αν πάλι θες να αυξησεις μυικη μαζα αυτο ξέχνα το, με τετοια διατροφη θα γινεις σαν τα παδακια στη Μπιάφρα. Οσο για δυναμη με τετοιο υποσιτισμο θα χασεις αρκετη.

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Την διατροφη που ακολουθω εγω, την εβγαλα μαζι με το παιδι που μου εφερε την πρωτεινη (ο ανθρωπος μιλαμε ειναι εγγυηση και φαινετε απο το ιδιο του το σωμα.) και απο προσωπικη μου ερευνα στο net.
    Ασε το ΝΕΤ και δες ΤΗΛΕΑΣΤΥ μηπως εχει καμια καλυτερη διατροφη :-)
    Last edited by afthartos; 14-03-12 at 17:32.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  5. #35
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Mπίλυ δε θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά αν έχτισε ο φίλος σου σώμα με κουλούρι-φρυγανιά-σαλάτα τότε θα σκίσω τα πτυχία μου... Το ένα γεύμα χειρότερο από τ'άλλο είναι!
    Τα πτυχια σου μην τα σκηζεις, γιατι η διατροφη μου και η δικια του δεν ειναι ιδιες. Ο φιλος μου με το θεμα γυμναστικη ειναι psycho! και ειναι και δουλεια του στο κατω-κατω (personal trainer). Ο φιλος μου μου ειπε γενικα να τρωω τροφες με υδατανθρακες και να πινω πολυ νερο. Δεν μου ειπε συγκεκριμενα φαγητα. Μονο μου τονησε να τρωω γιαουρτι και να ΜΗΝ τρωω ψωμι, γλυκα, junk food, και αναψυκτηκα.

  6. #36
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by afthartos View Post
    1000 θερμιδες βγαζει δε βγαζει η διατροφη αυτη και ειναι ένα χάλι μαυρο. Μια φωτο του κορμιου του φιλου σου καθως και ηλικια-υψος-βαρος θα βοηθουσε. Εχεις κατι απο ολα αυτα να μαθουμε?
    Ποσοτητες δε γραφεις στα φαγητα... Επισης το γαλα γιατι ζεστό?

    Οι μυικες ομαδες θα ειναι παντα οι ιδιες :-) Η πλάτη θα ειναι παντα πλατη, ο δικεφαλος δικεφαλος, τα τρικεφαλα τρικεφαλα και τα τετρακεφαλα τετρακεφαλα κλπ κλπ. Αν πάλι θες να αυξησεις μυικη μαζα αυτο ξέχνα το, με τετοια διατροφη θα γινεις σαν τα παδακια στη Μπιάφρα. Οσο για δυναμη με τετοιο υποσιτισμο θα χασεις αρκετη.


    Ασε το ΝΕΤ και δες ΤΗΛΕΑΣΤΥ μηπως εχει καμια καλυτερη διατροφη :-)
    Πιστευω οτι οσο λιγοτερες θερμιδες καταναλωνεις τοσο καλυτερα αφου θες να χασεις βαρος. Πες μου τωρα οτι πρεπει να τρωω "βρωμικο" για να χασω κιλα και να πεταξω απο την χαρα μου!!! Το quaker ο φιλος μου το πηνει ετσι και τον αντιγραφω.

    Οταν ανεφερα τις μυηκες ομαδες ενωουσα την ενδυναμωση.....

    τηλεαστυ δεν πιανω, ξερεις αν ειναι συνδρομητικο και θελει πιατο??? :-)

  7. #37

    Default

    Billakos_MMA_Fighter αν θες να χασεις λιπος διαβασε.
    Αν δεν θες να διαβασεις πηγαινε σε εναν διαιτολογο.

  8. #38

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Billakos_MMA ΑΦΟΥ εχεις απολυτη εμπιστοσυνη στον δικο σου φιλο-personnal γιατι δεν ασπαζεσαι τη γνωμη του να μην κουραζεις και τα παιδια που σου απαντανε και παντα καλοπροαιρετα?Κριμα ειναι ,δε νομιζεις?Ζητας γνωμες-συμβουλες και λειαν επιεικως η διατροφη σου ειναι για μπαλαρινες.Συνεχισε οτι σου εχουν πει και πολυ γρηγορα αν κανεις και πολεμικες τεχνες ...θα σερνεσαι,εκτος του οτι θα χασεις και οτι μυικο ιστο εχεις πανω σου.Αν θες να ακουσεις-μπορεις ,αν θες επιβεβαιωση σε αυτο που σου προτειναν,δεν θα βρεις ουτε μεχρι του χρονου.

  9. #39
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Μετα την προπ σου δεν εχεις φαγητο να φας!Την βγαζεις με ενα σκουπακι πρωτεινης??Δωστου να καταλαβει και βαλε φαι.Με αυτη την διατροφη στο γυμναστηριο και στο μμα που κανεις θα κλαταρεις,θα σβησεις φιλε μου...!Επισης στο γευμα στις 4 βαλε κανα υδατανθρακα Η λιγο καλο λιπακι.Π.χ ξηροκαρπια,πατατες βραστες,μπανανα να χεις και λιγο ενεργεια στο gym.Η ακομα καλυτερα βαλε αυτα στο γευμα στις 6.
    Last edited by aggelos1994; 14-03-12 at 21:30.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  10. #40
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Τα πτυχια σου μην τα σκηζεις, γιατι η διατροφη μου και η δικια του δεν ειναι ιδιες. Ο φιλος μου με το θεμα γυμναστικη ειναι psycho! και ειναι και δουλεια του στο κατω-κατω (personal trainer). Ο φιλος μου μου ειπε γενικα να τρωω τροφες με υδατανθρακες και να πινω πολυ νερο. Δεν μου ειπε συγκεκριμενα φαγητα. Μονο μου τονησε να τρωω γιαουρτι και να ΜΗΝ τρωω ψωμι, γλυκα, junk food, και αναψυκτηκα.
    Άκου φιλαράκο γιατί δεν μου αρέσει το ύφος σου...

    ΠΡΩΤΟΝ είμαι κι εγώ personal trainer, όχι μόνο ο φιλαράκος σου, όπως επίσης και αρκετά psycho με τη γυμναστική και τα βάρη και τη διατροφή.

    ΔΕΥΤΕΡΟΝ μπήκες σε ένα φόρουμ και ζητάς συμβουλές ναι ή όχι;; Από τη στιγμή που το κάνεις, να σαι διατεθειμένος να τις δεχτείς ασχέτως αν δε συμφωνείς. Αλλιώς κάνε αυτά που σου έδωσαν και βρήκες από το νετ και μη ζητάς τη βοήθεια άλλων.

    Αυτά από μένα!

  11. #41
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    maxmuscle ευχαριστω για την απαντηση
    θελω να βρω ρε γαμωτο μια με γευση κουκισ η σοκολατοειδεσ τελοσ παντων , οσο το δυνατον καθαρη κ με δυνατη-εντονη γευση!αλλα μονο syntrax μεχρι τωρα..αν ξερετε καποια δοκιμασμενη πειτε μ

    φιλε σορρι για το οφ τοπικ!

  12. #42
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    maxmuscle ευχαριστω για την απαντηση
    θελω να βρω ρε γαμωτο μια με γευση κουκισ η σοκολατοειδεσ τελοσ παντων , οσο το δυνατον καθαρη κ με δυνατη-εντονη γευση!αλλα μονο syntrax μεχρι τωρα..αν ξερετε καποια δοκιμασμενη πειτε μ

    φιλε σορρι για το οφ τοπικ!
    Τελικα ειναι γευση σοκολατα και δεν μ'αρεσε καθολου.....

  13. #43
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Άκου φιλαράκο γιατί δεν μου αρέσει το ύφος σου...

    ΠΡΩΤΟΝ είμαι κι εγώ personal trainer, όχι μόνο ο φιλαράκος σου, όπως επίσης και αρκετά psycho με τη γυμναστική και τα βάρη και τη διατροφή.

    ΔΕΥΤΕΡΟΝ μπήκες σε ένα φόρουμ και ζητάς συμβουλές ναι ή όχι;; Από τη στιγμή που το κάνεις, να σαι διατεθειμένος να τις δεχτείς ασχέτως αν δε συμφωνείς. Αλλιώς κάνε αυτά που σου έδωσαν και βρήκες από το νετ και μη ζητάς τη βοήθεια άλλων.

    Αυτά από μένα!
    Δεν ξερω τι δεν σου αρεσε στο υφος μου, προσπαθησα να κανω λιγο χιουμορ οπως και εσυ, αλλα ενταξει σου ζητω συγγνωμη. Ενα λαθος δικο μου ειναι που ανεφερα τον φιλο μου τον trainer και ειπα οτι με βοηθησε στην διατροφη. Δεν ειναι ετσι ομως, εγω δεν εκφραστικα καλα. Το μονο που εκανε ηταν να μου φερει το συμπληρωμα απο την θεσ/νικη και να μου πει να μην τρωω junk. Δεν υπονοουσα τιποτα εκ'των προταιρων και ζητω συγγνωμη σε οσους παρεξηγηθεικαν μαζι μου. Πλεον θα ειμαι σοβαρος, γιατι τον γραπτο λογο δεν τον χειρηζομαι καλα.

    Τις συμβουλες (ολωνων εδω μεσα) τις εκτημω και πολυ μαλιστα, γιαυτο συνεχειζω και ασχολουμαι, γιατι πιστευω σε εσας. Δεν ειναι οτι δεν δεχομαι τις συμβουλες σας, ή οτι τις υποτημω, απλα αυτα που μου λετε ερχονται σε τεραστια αντιθεση με αυτα που μου εχει πει Διατροφολος και γιαυτο φτανω σε ενα "αδιεξοδο". Αυτος ειναι ο Διατροφολος ειναι που με βοηθησε να χασω 25 κιλα. Ετσι απο την στιγμη που ειδα αποτελεσματα σκευτικα να δωσω βαση στο προγραμμα του. Αργοτερα επειδη ηταν πολυ γενικος και δεν μου διευκρηνιζε πραγματα. Ετσι σταματησα να πηγαινω επειδη πλεον δεν τον εχω σε εκτιμηση.
    Απο οτι μου λετε τωρα και εσεις, αλλη διατροφη κανουν οι μπαλαρινες και αλλη οι μαχητες.
    Απλα το μονο που με κανει να ψαχνομαι τοσο πολυ και να γινομαι ισως επηθετικος ειναι οτι βιαζομαι. Βλεπω πολλα ατομα τριγυρω μου να εχουν αποτομες αλλαγες σωματικα και αισθανομαι ασχημα, γιατι ουτε το τσιγαρο ουτε το ποτε με εχει κερδησει ποτε. Γιαυτο ειμαι αυστηρος με τον εαυτο μου, γιατι εχω προσεξει τοσο πολυ αυτα τα χρονια της αναπτυξης μου και τωρα βλεπω οτι ο οργανησμος "ΣΕΡΝΕΤΕ". Ενω αλλοι ξενυχτηδες τουμπανιαζουν αποτομα. Γιατι να μην μπορω να κανω και εγω μια τετοια διαφορα τοσο γρηγορα?
    Και επειδη εχω ξεφυγει απο το θεμα θα σταματησω εδω.

  14. #44
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Μετα την προπ σου δεν εχεις φαγητο να φας!Την βγαζεις με ενα σκουπακι πρωτεινης??Δωστου να καταλαβει και βαλε φαι.Με αυτη την διατροφη στο γυμναστηριο και στο μμα που κανεις θα κλαταρεις,θα σβησεις φιλε μου...!Επισης στο γευμα στις 4 βαλε κανα υδατανθρακα Η λιγο καλο λιπακι.Π.χ ξηροκαρπια,πατατες βραστες,μπανανα να χεις και λιγο ενεργεια στο gym.Η ακομα καλυτερα βαλε αυτα στο γευμα στις 6.
    Γυμναστηριο δεν παω extra. Μονο προπονηση ΜΜΑ, οπου κανουμε πολυ αεροβιο και κυριως ασκησεις με το βαρος μας. Και αφου ειναι πολεμικη τεχνη αφιερωνουμαι και πολυ χρονο στις κινησεις. Γυμναστηριο εκανα πριν, αλλα εκανα λαθος κατι ασκησεις και τραυματηστικα σε καποια σημεια, τα οποια και με τηραναν ακομα (αριστερος ομως και δεξι φτερο). Το πολυ φαγητο μετα την προπ το αποφευγω γιατι ειναι αργα και νομιζα οτι δεν κανει, ομως αλλιως μου τα ειπαν εδω και πλεον αλλαξα σεκπτηκο. Θα χτυπαω κανα 2 σουβλακια στο εξης ;)
    Σε ευχαριστω για την συμβουλη

  15. #45
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Γυμναστηριο δεν παω extra. Μονο προπονηση ΜΜΑ, οπου κανουμε πολυ αεροβιο και κυριως ασκησεις με το βαρος μας. Και αφου ειναι πολεμικη τεχνη αφιερωνουμαι και πολυ χρονο στις κινησεις. Γυμναστηριο εκανα πριν, αλλα εκανα λαθος κατι ασκησεις και τραυματηστικα σε καποια σημεια, τα οποια και με τηραναν ακομα (αριστερος ομως και δεξι φτερο). Το πολυ φαγητο μετα την προπ το αποφευγω γιατι ειναι αργα και νομιζα οτι δεν κανει, ομως αλλιως μου τα ειπαν εδω και πλεον αλλαξα σεκπτηκο. Θα χτυπαω κανα 2 σουβλακια στο εξης ;)
    Σε ευχαριστω για την συμβουλη
    Απ ολο αυτο το κηρυγμα το συμπερασμα που εβγαλες ειναι οτι πρεπει να τρως σουβλακια?
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  16. #46
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by HERCULES123 View Post
    Billakos_MMA ΑΦΟΥ εχεις απολυτη εμπιστοσυνη στον δικο σου φιλο-personnal γιατι δεν ασπαζεσαι τη γνωμη του να μην κουραζεις και τα παιδια που σου απαντανε και παντα καλοπροαιρετα?Κριμα ειναι ,δε νομιζεις?Ζητας γνωμες-συμβουλες και λειαν επιεικως η διατροφη σου ειναι για μπαλαρινες.Συνεχισε οτι σου εχουν πει και πολυ γρηγορα αν κανεις και πολεμικες τεχνες ...θα σερνεσαι,εκτος του οτι θα χασεις και οτι μυικο ιστο εχεις πανω σου.Αν θες να ακουσεις-μπορεις ,αν θες επιβεβαιωση σε αυτο που σου προτειναν,δεν θα βρεις ουτε μεχρι του χρονου.
    Οταν ειπα οτι ειναι 78 κιλα με υψος 1.75 και ειναι μονο μυες και οταν τον ειχα δει να κανει ασκησεις επαθα πλακα, γιατι μου φαινοταν υπερ-ανθρωπες, φανηκε οτι τον πενευω και οπως ειπες οτι τον εμπιστευομαι τυφλα. Αυτο ισως σας προσεβαλα αλλα δεν το ενωουσα ετσι. Δεν του εχω τεραστια εμπιστοσυνη γι'αυτο και ζηταω τις γνωμες τις δικες σας, μιας που ασχοληστε με το αντικειμενο και θελω και εγω να ασχοληθω επισης. Απλα ξεκινησα να κανω ενα προγραμμα διατροφης με την δικια μου λογικη, η οποια ειναι απειρη και οπως μου λες και εσυ στην ουσια με βλαπτει. Γι'αυτον τον λογο και σας επισκευτικα.

    Θα προσπαθησω να μην ξαναγινω προκλητικος με τον λογο μου. Να'σαι καλα για την βοηθεια σου ;)

  17. #47
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by ghnatubb View Post
    Billakos_MMA_Fighter αν θες να χασεις λιπος διαβασε.
    Αν δεν θες να διαβασεις πηγαινε σε εναν διαιτολογο.
    Απο τα ατομα με τα οποια συναναστρεφομαι και απο αυτα που βρηκα στο net (τα οποια ειναι πολυ λιγα γιατι οσα γραφουν αφορουν τον ογκο), κατεληξα στο συμπερασμα οτι χρειαζομαι ενα σωμα με λιγα κιλα και πολυ μυημενο, ωστε να εχω αντοχη και δυναμη στους αγωνες. Ετσι πιστεψα οτι πρεπει να τρωω πολλες φορες και τα γευματα να εχουν λιγες θερμιδες, για να πετυχω τον σκοπο μου. Απ'οτι φαινετε ομως ειμαι σε λαθος δρομο και γιαυτο ζηταω βοηθεια απο εσας. Οσο για τον διαιτολογο, οπως προανεφερα συνεργαζομυν με καποιον ο οποιος με βοηθεισε να χασω 25κιλα, αλλα στην συνεχεια αποδυχτηκε κομπογιαννητης. Γιατι τα πολλα κιλα φευγουν σχετικα ευκολα, ενω τα τελευται 7-8 με δυσκολοια. Εκει ηταν που καταλαβα οτι δεν εχει αρκετες γνωσεις και τον παρατησα.

    Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου, θα την λαβω υποψην ;)

  18. #48
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by maxmuscle View Post
    Απ ολο αυτο το κηρυγμα το συμπερασμα που εβγαλες ειναι οτι πρεπει να τρως σουβλακια?
    Ειναι κρεας, το κρεας ειναι πλουσιο και τα σουβλακια ελαφρυα. Αρα θα "πιασουν τοπο" μετα την υπερκαταναλωση θερμιδων απο το ΜΜΑ. Με το θεμα της διατροφης, οπως θα καταλαβεις αν διαβασει ολο το τοπικ, ειμαι ασχετος απο οτι μαθαινω εδω μεσα. Αν εχεις να μου προτηνεις καποιο γευμα συγκεκριμενο ευπροσεδεκτος ;)

  19. #49
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Ειναι κρεας, το κρεας ειναι πλουσιο και τα σουβλακια ελαφρυα. Αρα θα "πιασουν τοπο" μετα την υπερκαταναλωση θερμιδων απο το ΜΜΑ. Με το θεμα της διατροφης, οπως θα καταλαβεις αν διαβασει ολο το τοπικ, ειμαι ασχετος απο οτι μαθαινω εδω μεσα. Αν εχεις να μου προτηνεις καποιο γευμα συγκεκριμενο ευπροσεδεκτος ;)
    οι θερμιδες που τρως πρεπει να ναι οσο το δυνατον πιο ποιοτικες γινεται υπαρχουν πολλα τοπικ για τη διατροφη ξεκινα διαβασε τα sticky
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  20. #50
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Ωραια ποστ τα τελευταια, σε παραδεχομαι. Ξεκινας λοιπον απο τα βασικα, κοιτας τι ειναι απαραιτητο για το αθλημα σου μιας και εχεις επικεντρωθει εκει. Τι κορμι χρειαζεσαι για εκει. Δες τις αναλογιες που σε ενδιαφερουν, καναδυο stats αθλητων να δεις που κυμαινεται η αναλογια υψους-βαρους(και ποσοστου λιπους) αυτων, δες και τα δικα σου stats και επειτα πας και λες, τι διατροφη πρεπει να κανω για να φτασω εκει? Ειμαι skinny αλλα ταυτοχρονα και στεγνος απο λιπος? Χρειαζομαι μια υπερθερμιδικη διατροφη πχ. Ετσι θα πας να δεις τι BMR εχεις στο αντιστοιχο τοπικ, να βρεις θερμιδες συντηρησης για το δικο σου κορμι κι επειτα να μας παραθεσεις τα stats τα δικα σου και τα stats που θα ηθελες να φτασεις και να βρουμε σιγα σιγα οργανωνοντας τη διατροφη σου, την προπονηση σου και τα συμπληρωματα σου (οσα σου χρειαζονται εννοειται χωρις να πετας λεφτα απλα για τον εγκεφαλικο καθησυχασμο) ωστε να πετυχεις σιγα σιγα αυτο που θες. Διαβασε και μερικα θεματα περι διατροφης εδω να δεις πως ειναι πανω κατω τα πλανα σωστων διατροφων κι ετσι θα καταλαβεις αμεσως και μονος σου γιατι η διατροφη που εγραψες ειναι λαθος. Καλη αρχη.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  21. #51

    Default

    Billako μπραβο για τα ωραια ποστ σου,και ΕΥΧΟΜΑΙ να εννοεις
    αυτο που μου ειπες.Οσον αφορα τον διαιτολογο σου θα ηθελα
    να ΠΟΛΥ να κανω μια ''συζητηση'' μαζι του σαν συναδελφος ας
    πουμε!Οπως και να χει ξεκινα διαβασμα οχι ποστ αλλα βιβλιων,
    αρθρων και ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΟΥ-ΔΕΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ-ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣΕ ΤΟ ΣΩΣΤΑ.
    Καλη συνεχεια στο αθλημα σου και αν θες να γινεις καλυτερος
    μελετα,μελετα μελετα μελετα μελετα και οταν τελειωσεις την μελετη
    προπονησου και ξαναμελετα.(στο ενδιαμεσο απλα τρως και κοιμασαι λολ)

  22. #52
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by maxmuscle View Post
    οι θερμιδες που τρως πρεπει να ναι οσο το δυνατον πιο ποιοτικες γινεται υπαρχουν πολλα τοπικ για τη διατροφη ξεκινα διαβασε τα sticky
    Σε ευαριστω πολυ φιλε, θα ψαξω να τα βρω. ΤΙ ακριβως ειναι τα sticky? Τα threads ξερω μονο.....

  23. #53
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by ghnatubb View Post
    Billako μπραβο για τα ωραια ποστ σου,και ΕΥΧΟΜΑΙ να εννοεις
    αυτο που μου ειπες.Οσον αφορα τον διαιτολογο σου θα ηθελα
    να ΠΟΛΥ να κανω μια ''συζητηση'' μαζι του σαν συναδελφος ας
    πουμε!Οπως και να χει ξεκινα διαβασμα οχι ποστ αλλα βιβλιων,
    αρθρων και ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΟΥ-ΔΕΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ-ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣΕ ΤΟ ΣΩΣΤΑ.
    Καλη συνεχεια στο αθλημα σου και αν θες να γινεις καλυτερος
    μελετα,μελετα μελετα μελετα μελετα και οταν τελειωσεις την μελετη
    προπονησου και ξαναμελετα.(στο ενδιαμεσο απλα τρως και κοιμασαι λολ)
    Εχω να αγγιξω βιβλιο στα χερια μου καιρο και πλεον με το net ολα ειναι πιο γρηγορα και πιο ακριβη. Θα περπει ομως να κοιταξω και σε μια βιβλιοθηκη οπως μου ανεφερες. Θα βρω κουραγιο και θα αντιμετωπησω τον βιβλιοθηκαριο! ;)
    Απο οτι καταλαβα εισαι και εσυ διατροφολογος ετσι? Θα ηθελες να μου πεις σε ποια περιοχη βρησκεσε? Αν οχι εδω με καποιο προσωπικο μηνυμα? Δεν ξερω αν εδω μεσα γινετε κατι τετοιο.....

  24. #54
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Τα sticky ειναι τα κορυφαια κατα καποιο τροπο threads σε καθε φορουμ του site. Βρισκονται πανω πανω σε καθε φορουμ και γραφουν κιολας πριν τον τιτλο sticky:
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  25. #55

    Default

    Billako να με συγχωρεις,ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ για να πιασω πελατες ή οτιδηποτε τετοιο.
    ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ δημοσια.Αν θες κατι συγκεκριμενο ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ και θες την αποψη μου
    στειλε μου πμ να σου πω την γνωμη μου.Αυτα.(τα βιβλια που σου ειπα δεν εννοουσα μονο
    απο βιβλιοθηκη αλλα και ebook απλα εγω δεν μπορω να καθομαι στον υπολογιστη να διαβαζω και ετσι τα τυπωνω.
    μπες και σε ιστοσελιδες οπως το pubmed και το eufic αν ξερεις καλα αγγλικα και παρε ιδεες.)

  26. #56
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Ειναι κρεας, το κρεας ειναι πλουσιο και τα σουβλακια ελαφρυα. Αρα θα "πιασουν τοπο" μετα την υπερκαταναλωση θερμιδων απο το ΜΜΑ. Με το θεμα της διατροφης, οπως θα καταλαβεις αν διαβασει ολο το τοπικ, ειμαι ασχετος απο οτι μαθαινω εδω μεσα. Αν εχεις να μου προτηνεις καποιο γευμα συγκεκριμενο ευπροσεδεκτος ;)
    Mπορω να σου πω εγω μετα-προπονητικο γευμα.Π.Χ ΡΥζακι με λαχανικα βραστα,Κοτοπουλο με ρυζι,Κοτοπουλο με λαχανικα βραστα (πατατα,μπροκολο κ.λ.π).Τρεις απλες και θρεπτικες λυσεις.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  27. #57
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Άγγελε, καλύτερα μεταπροπονητικά να αποφεύγουμε τους ινώδης υδατάνθρακες (δηλαδή λαχανικά). Λόγω των φυτικών ινών καθυστερείται η απορρόφηση των υπόλοιπων θρεπτικων συστατικών.
    Ρύζι (ή ρυζάλευρο), πατάτα, μπανάνα ή άλλο φρούτο, βρώμη, είναι επιλογές που συνήθως προτιμάμε από υδατάνθρακα.

  28. #58
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    02-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Άγγελε, καλύτερα μεταπροπονητικά να αποφεύγουμε τους ινώδης υδατάνθρακες (δηλαδή λαχανικά). Λόγω των φυτικών ινών καθυστερείται η απορρόφηση των υπόλοιπων θρεπτικων συστατικών.
    Ρύζι (ή ρυζάλευρο), πατάτα, μπανάνα ή άλλο φρούτο, βρώμη, είναι επιλογές που συνήθως προτιμάμε από υδατάνθρακα.
    Ευχαριστω για το tip Ειρηνη δεν το ηξερα.(Σορρυ για το λαθος Μπιλι )
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  29. #59
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Mπορω να σου πω εγω μετα-προπονητικο γευμα.Π.Χ ΡΥζακι με λαχανικα βραστα,Κοτοπουλο με ρυζι,Κοτοπουλο με λαχανικα βραστα (πατατα,μπροκολο κ.λ.π).Τρεις απλες και θρεπτικες λυσεις.
    Να'σε καλα ρε φιλε! Με αυτα τα προσδιοριστικα γευματα με γλητωσες απο πολυ κοπο ;)

  30. #60
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Άγγελε, καλύτερα μεταπροπονητικά να αποφεύγουμε τους ινώδης υδατάνθρακες (δηλαδή λαχανικά). Λόγω των φυτικών ινών καθυστερείται η απορρόφηση των υπόλοιπων θρεπτικων συστατικών.
    Ρύζι (ή ρυζάλευρο), πατάτα, μπανάνα ή άλλο φρούτο, βρώμη, είναι επιλογές που συνήθως προτιμάμε από υδατάνθρακα.
    Thnx φιλ1δα Καρδουλα ;)


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτεϊνη και Γλυκαντικά.. Παρενέγειες στην υγεία?
    By niknik in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 17-04-11, 16:50
  2. Γράμμωση κ Χημικά
    By nEEd4wEEd in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 22-04-09, 03:30
  3. Replies: 5
    Last Post: 05-07-08, 15:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •