Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 61
  1. #1
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Question Η Πρωτεινη αποτελειται απο χημικα? Βλαπτει την υγεια?

    Χαιρετε. Ειμαι 20 ετων 1,68cm 78 κιλα και εδω και 5 μηνες βρηκα πλεον τον χρονο για να αφοσιωθω στην γυμναστικη οπως της αρμοζει..... Μου ειπαν οτι για να δω αποτελεσματα θα πρεπει να προσεξω την διατροφη μου και συνεπως πως πρεπει να κανω χρηση πρωτεΐνης. Αγορασα πρωτεΐνη λεγετε MLO και εχω μια απορεια. Το αρωμα και γευση της ειναι επεξεργασμενο. Αφου ειναι τοσο καλη για την υγεια και προσφερει μονο ΘΕΤΙΚΑ πραγματα και δεν σε βλαπτει πουθενα, γιατι να την εμπλουτησουν με αρωματα και χημεικες ουσιες? Δηλαδη δεν εχει τιποτα το αρνητικο πανω της? Τοτε θα ηταν μια θεικη ουσια. Ετσι τουλαχιστον την παρουσιαζουν.
    Να σας τονισω οτι δεν θελω να γινω BodyBuilder, MMA κανω και απλα θελω να κερδισω δυναμη.
    Sorry για το Long Post αλλα ειχα να ρωτησω πολλα, απο την στιγμη που ειστε ειδικοι σε αυτο το θεμα.
    Περιμενω απαντηση αγωνιωδως

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Ένα συμπλήρωμα πρωτείνης, είναι όπως υποδηλώνει και η λέξη "συμπλήρωμα". Δηλαδή ουσιαστικά "μπαλώνει" τα κενά της διατροφής σε περίπτωση που δεν καλύπτεται από στερεή τροφή. Την προτιμούμε συνήθως μεταπροπονητικά εκεί που χρειαζόμαστε άμεση απορρόφηση των συστατικών.
    Δεν είναι κάτι το μαγικό, ούτε θα κάνει τη διαφορά στη δύναμη. Θα δεις διαφορά όσο θα βλεπες αν έτρωγες στη θέση της ασπράδια αβγών ή κοτόπουλο..

    Δεν αποτελείται από χημικά πρόσθετα με την έννοια που το λες, είναι προιόν επεξεργασίας (πχ η whey είναι πρωτείνη ορού γάλακτος) όπως και τα περισσότερα τρόφιμα. Και όχι, δεν βλάπτει την υγεία, αν τη χρησιμοποιήσεις σωστά όπως χρειάζεται και με ότι βάζουμε στο σώμα μας (πχ θα έτρωγες 1 κοτόπουλο στην καθισιά σου;)

    Καλό όμως ήταν πριν αγόραζες οποιοδήποτε συμπλήρωμα πρώτα να έκανες μια έρευνα, να δεις τι ακριβώς είναι και μετά να το καταναλώσεις. Έτσι θα ξέρεις ακριβώς τι θα περιμένεις από αυτό.

    Η συγκεκριμένη δε γνωρίζω λεπτομέρειες, αν θες βάλε ένα λινκ με info να δούμε ή γράψε τα συστατικά της.

  3. #3
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Αυτην χρησιμοποιω.
    Attached Images Attached Images

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Mια χαρά πρωτεινούλα είναι Μπίλυ. Είναι whey, δηλαδή πρωτείνη ορού γάλακτος, ότι πρέπει για μετά την προπόνησή σου.
    Δεν θα πάθεις απολύτως τίποτα, πίστεψέ με, όλα τα υπόλοιπα που τρώμε έχουν πολύ περισσότερα πρόσθετα που θα πρεπε να σε ανυσηχούν. Καλές προπονήσεις!

  5. #5
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Μπορω να πω οτι με καθυσηχασε αρκετα αυτο που ειπες και ποσο μαλλον ο τροπος με τον οποιο το ειπες :P
    Σε ευχαριστω για την (γρηγορη) απαντηση σου. Καλη συνεχεια σε οτι κανεις ;)

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Να σαι καλά φίλε!

  7. #7

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Υπαρχει ακομα αυτη η εταιρεια? M-L-O .... μεγαλωσε γενιες κ γενιες αυτη.

  8. #8
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Ξερετε καθε ποτε ΠΡΕΠΕΙ να πινω ενα ροφημα? Καποιοι μου ειπαν μια δωση 30 λεπτα πριν την προπονηση και μια δωση μετα την προπονηση καπακι (δλδ 2 φορες την μερα). Καποιοι παλι μου ειπαν μια δωση με το που ξυπναω και αλλη μια δωση καπακι μετα την προπονηση(δλδ 2 φορες την μερα). Και ενας πωλητης τετοιων ιδων μου ειπε να κανω 6 γευματα τα τρια να ειναι φαγητο κι τα αλλα 3 ροφηματα απο την πρωτεινη!!!! (αυτην που χρησμοποιω δεν την αγορασα απο τον ιδιο). Εσεις που την ειδατε και σας εφερε αναμνησεις στο μυαλο τι μου προτεινετε? παρεπιπτωντος αποτερο σκοπο εχω να χασω βαρος σας το λεω σε περιπτωση που παιζει ρολο.
    Ευχαριστω και παλι εκ των προτερων.

  9. #9
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    βασικα αν μπορεισ δωσε στοιχια τησ πρωτεινης σ! ποσο?απο μαγαζι αθηνα την πηρεσ?κ τι λεει απο γευση??

  10. #10
    Junior Bodybuilder Δανάη's Avatar
    Join Date
    10-10-11
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Αφου ειναι τοσο καλη για την υγεια και προσφερει μονο ΘΕΤΙΚΑ πραγματα και δεν σε βλαπτει πουθενα, γιατι να την εμπλουτησουν με αρωματα και χημεικες ουσιες? Δηλαδη δεν εχει τιποτα το αρνητικο πανω της? Τοτε θα ηταν μια θεικη ουσια.
    μπιλακο για μενα η πρωτεινη με γλυκαντικα δεν ειναι πανακεια,στα συστατικα σιγουρα θα γραφει σουκραλόζη ή ασπαρτάμη ή ακεσουλφαμη ψαξε στο δικτυο και δες τι "παιζεται" με τις εν λογω ουσιες.Ακομη να ξερεις (βλέπω την θεωρεις μαγικη ουσια) απο μονη της δεν προκειται να σε ωφελησει πρεπει κύριως να κάνεις μια σωστη διατροφη αφου θες να χάσεις βάρος

    το ροφημα πρωτεινης συνηθως το πινουμε αμεσως μετα την προπονηση γιατι υποτιθεται αφομειωνεται γρηγοροτερα απο οποιαδηποτε μορφη στερεης τροφης πλουσια σε πρωτεινη,κατα την διαρκεια της ημερας ειναι προτιμοτερο να καταναλώνεις τροφες πλουσιες σε πρωτεινη και οχι σκονη,η σκονη πρωτεινης ειναι λυση αναγκης γι'αυτους που δεν μπορουν να εχουν ετοιμο φαγητο εξου και η λεξη συμπλήρωμα

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δανάη μη τρομάζεις το παιδί, 20χρ είναι θα νομίζει ότι είναι τίποτα τρομερό..
    Είπαμε η δόση είναι που κάνει το δηλητήριο.. ούτε η σουκραλόζη ούτε η ασπαρτάμη θα τον σκοτώσει στις ποσότητες που υπάρχουν. Και για όνομα του Θεού, δεν είναι μόνο σε συμπλήρωμα πρωτείνης.. είναι σχεδόν παντού!!!
    Last edited by Kardoula; 13-03-12 at 08:36.

  12. #12
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Freedom_akiri:
    Εχω ανεβασει φωτο με τα συστατικα στοιχεια της πρωτεινης που αγορασα, ειναι λιγο πιο ψηλα δες τις!!! Απο γευση που ρωτας ΔΕΝ την εχω δοκιμασει ακομα, γιατι η προπονηση μου χτες αναβληθεικε. Το μονο που κανω ειναι να χωνω την μυτη μου κοντα στην σκονη και να παιρνω φαθιες ανασες (μην το παρεξηγειτε αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ!!. Γιαυτο απο γευση δεν ξερω αλλα απο μυρωδια ειναι ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ που αρχησε να με  "τρομαζει", και αυτος ηταν και ενας απο τους λογους που ξεκινησα το TOPIC ;)

    ΔΑΝΑΗ:
    Αρα η δικη σου προταση ειναι να παιρνω ενα ροφημα πρωτεινης (δλδ 1 sccop το οποιο ειναι 30g και για να την χτυπησω στο shaker 250ml νερο οπως μου ειπε αυτος που μου την εδωσε.) μετα απο την προπονηση (δλδ μονο μια φορα την ημερα).<br><br>Και παλι Ευχαριστω που ασχοληστε με τους προβληματισμους μου και μου ριχνετε φως στο σκοτεινο μονοπατι που διαβαινω (τι ποιητικο!!! :)

  13. #13
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Και παλι Ευχαριστω που ασχοληστε με τους προβληματισμους μου και μου ριχνετε φως στο σκοτεινο μονοπατι που διαβαινω (τι ποιητικο!!! :)
    Ωραιος ο Billakos , ποιητη αναψε τα φωτα μη σκονταψεις και θα μας δεις και μας εκει....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ωραιος ο Billakos , ποιητη αναψε τα φωτα μη σκονταψεις και θα μας δεις και μας εκει....
    ...να κανουμε squat προφανως
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  15. #15
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    ΔΑΝΑΗ:
    Αρα η δικη σου προταση ειναι να παιρνω ενα ροφημα πρωτεινης (δλδ 1 sccop το οποιο ειναι 30g και για να την χτυπησω στο shaker 250ml νερο οπως μου ειπε αυτος που μου την εδωσε.) μετα απο την προπονηση (δλδ μονο μια φορα την ημερα).<br><br>Και παλι Ευχαριστω που ασχοληστε με τους προβληματισμους μου και μου ριχνετε φως στο σκοτεινο μονοπατι που διαβαινω (τι ποιητικο!!! :)
    Billako τι θα συμβεί εάν τη πιεις με 130 ml νερό;! Τίποτα... απλά γίνεται πιο πηχτή...

    Όπως έγραψε και πριν η Δανάη, ένα scoop μετά τη προπόνηση αρκεί. Είναι φυσικό να σου λένε να πάρεις παραπάνω για να σου τελειώσει και να πας να ξαναπάρεις. 3 γεύματα την ημέρα πρωτεΐνης (συμπλήρωμα εννοώ) δεν είναι καλό για το σώμα σου, από την άποψη ότι πρέπει αν προτιμάς για καλύτερα αποτελέσματα το στέρεο φαγητό.

    Τα χημικά και τα υπόλοιπα της πρωτεΐνης που σε απασχολούν τόσο, γιατί σε "φοβίζουν" ενώ ακόμη και οι ντομάτες του μανάβη είναι τίγκα στο φυτοφάρμακο... το νερό της βρύσης ένας Θεός ξέρει τι έχει μέσα, τα κοτόπουλα που τρώμε γεμάτα αντιβιοτικά και μεγαλωμένα σε χώρους που κάθονται πάνω στις κουτσουλιές τους...

    Αμα είναι να τα σκεφτόμαστε όλα αυτά φίλε, καλλιά να πάμε σε ένα χωριό να παράγουμε μόνοι μας για να είμαστε σίγουροι τι τρώμε...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #16

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Το μονο που κανω ειναι να χωνω την μυτη μου κοντα στην σκονη και να παιρνω φαθιες ανασες (μην το παρεξηγειτε αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ!!.
    Βεβαίως και είναι αυτό που νομίζουμε, junky.

    Την πρωτεϊνη να την παίρνεις μετά την προπόνηση, μαζί με δεξτρόζη ακόμα καλύτερα (από φαρμακείο, 4 ευρώ το κιλό). Αν τύχει και έχεις ώρες να φας πριν την προπόνηση τοτε μπορείς να παρεις και πριν ώστε να συμπληρώσεις το κενό. Καλύτερα βεβαίως να μην αφήνεις τέτοια κενά στην καθημερινότητα σου. Δοκίμασε και κρεατινη (μονοϋδρική), βοηθάει αρκετά σε πολεμικές τέχνες (μέγιστη ένταση για μικρό χρονικό διάστημα).

  17. #17
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    βασικα αν μπορεισ δωσε στοιχια τησ πρωτεινης σ! ποσο?απο μαγαζι αθηνα την πηρεσ?κ τι λεει απο γευση??
    βασικα οταν σ ειπα στοιχεια εννουσα τισ 3 ερωτησεισ πυ σ κανα!! αν μπορεισ πεσ μ γτ δεν ειδα να τα γραφεισ πανω!
    τι γευση πηρεσ? οταν δοκιμασεισ πεσ μασ!!

  18. #18
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    UltraModus:
    Προπονηση ξεκιναω στις 9:00 το βραδυ και τελειωνω 11:00. Μου ειπαν οτι πρεπει να τρως το τελευταιο σου γευμα 3 ωρες πριν κοιμηθεις. Εμενα το ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ μου γευμα ειναι ταυτοχρονα και το τελευταιο. Παιζει αυτο κανενα ρολο? Αν παρω και αυτα που ειπες μαζι με την πρωτεινη δεν θα προλαβει ο οργανησμος μου να τα χωνεψει ή κατι τετοιο?

    Freedom_Akiri:
    45? και ειναι 750g. Ενα φιλαρακι μου απο το γυμναστηριο Exclusive Gymnasium απο Salonica City γευση ειναι σοκολατα με βανιλια και φραουλα (οπως φαινετε και στην 1η φωτο κατω δεξια.....)

    Thnx!!
    Danke!!
    Arigat? !!

  19. #19
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    22-12-09
    Location
    .
    Posts
    1,155

    Default

    φιλε 45 ευρω για 750 γρ ειναι πανακριβη, εδω εγω περνω 45 τα 2,5 κιλα...το τελευταιο σου γευμα μπορεις να το φας κ πριν κοιμηθεις ακριβως εγω αυτο κανω, απλως προσεξε γτ καποιους τους ενοχλει ο υδατανθρακας πριν τον υπνο αν κ δεν ειναι κ απαραιτητο να εχεις υδατανθρακα στο τελευταιο γευμα...καλες επιλογες πριν τον υπνο ειναι 2 γιαουρτια 0% η τυρι cottage(χαμηλων λιπαρων) με αμυγδαλα και μπροκολο!!
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

  20. #20
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    UltraModus:
    Προπονηση ξεκιναω στις 9:00 το βραδυ και τελειωνω 11:00. Μου ειπαν οτι πρεπει να τρως το τελευταιο σου γευμα 3 ωρες πριν κοιμηθεις. Εμενα το ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ μου γευμα ειναι ταυτοχρονα και το τελευταιο. Παιζει αυτο κανενα ρολο? Αν παρω και αυτα που ειπες μαζι με την πρωτεινη δεν θα προλαβει ο οργανησμος μου να τα χωνεψει ή κατι τετοιο?

    Freedom_Akiri:
    45? και ειναι 750g. Ενα φιλαρακι μου απο το γυμναστηριο Exclusive Gymnasium απο Salonica City γευση ειναι σοκολατα με βανιλια και φραουλα (οπως φαινετε και στην 1η φωτο κατω δεξια.....)

    Thnx!!
    Danke!!
    Arigat? !!
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Εφόσον το μεταπροπονητικό σου γεύμα, είναι το τελευταίο της ημέρας, τότε φρόντισε να είναι πλήρες. Δεν παίζει κανένα ρόλο το γεγονός ότι μετά θα κοιμηθείς.

    Το έχουμε ξαναπεί, η πέψη συνεχίζεταιμε πιο αργούς ρυθμούς κατά τη διάρκεια του ύπνου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  21. #21

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    UltraModus:
    Προπονηση ξεκιναω στις 9:00 το βραδυ και τελειωνω 11:00. Μου ειπαν οτι πρεπει να τρως το τελευταιο σου γευμα 3 ωρες πριν κοιμηθεις. Εμενα το ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ μου γευμα ειναι ταυτοχρονα και το τελευταιο. Παιζει αυτο κανενα ρολο? Αν παρω και αυτα που ειπες μαζι με την πρωτεινη δεν θα προλαβει ο οργανησμος μου να τα χωνεψει ή κατι τετοιο?
    Όχι, αυτά δεν επιβραδύνουν την χώνεψη, η δεξτρόζη είναι υδατάνθρακας υψηλού γλυκαιμικού δείκτη, αφομοιώνεται πολύ γρήγορα. Στις 11 πίνεις το ρόφημα με πρωτεϊνη, δεξτρόζη και κρεατίνη και μετά από κανα μισάωρο τρώς και το στέρεο γεύμα και είσαι οκ.

  22. #22
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-02-12
    Posts
    33

    Default

    Billakos στην τελική αν έχεις αμφιβολίες για τα χημικά στις γλυκαντικές ουσίες πάρε μια πρωτεΐνη με stevia η μια άγευστη και είσαι οκ

  23. #23
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    maxmuscle ποια παιρνεισ κ κανει τοσο λιγο???
    φιλε ειναι πανακριβη!!!για πρωτεινη ειδικα τοσα λεφτα για 750γρ ειναι παρα πολλα!!!
    καλοφαγωτη τουλαχιστον!!

  24. #24
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    ευχαριστω ειδα ποια!εχεισ δοκημασει καμια γευση απο αυτην?

  25. #25

    Default

    Ναι εχω δοκιμασει την σοκολατα,μετρια διαλυτοτητα και μετρια-προς καλη γευση.
    Την δουλεια της την κανει !

  26. #26
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    45? και ειναι 750g. Ενα φιλαρακι μου απο το γυμναστηριο Exclusive Gymnasium απο Salonica City γευση ειναι σοκολατα με βανιλια και φραουλα (οπως φαινετε και στην 1η φωτο κατω δεξια.....)

    Thnx!!
    Danke!!
    Arigat? !!
    Σε εσφαξε ο φιλος σου ή οντως ειναι πανάκριβη? Για να googlαρω να δω...
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  27. #27
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    Quote Originally Posted by ghnatubb View Post
    Ναι εχω δοκιμασει την σοκολατα,μετρια διαλυτοτητα και μετρια-προς καλη γευση.
    Την δουλεια της την κανει !
    για μπισκοτο περιμενα να μ πεισ!!
    ε ναι μια χαρα ειναι κ η τιμη κομπλε!τηνχ!

  28. #28

    Default

    Quote Originally Posted by freedom_akiri View Post
    για μπισκοτο περιμενα να μ πεισ!!
    ε ναι μια χαρα ειναι κ η τιμη κομπλε!τηνχ!
    χαχα ειμαι σαδιστης !χαχα η τιμη ειναι κατι παραπανω απο κομπλε!

  29. #29
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-02-12
    Posts
    36

    Default

    Παιδια η Maxx Protein απο την sei pharmaceuticals ιδικα γευση σοκολατα ειναι κομπλε και απο γευση κ απο διαλυτικοτητα παλευετε μια χαρα και για την τιμη της εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!!

  30. #30
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Ενας εμπορος πρωτεινης και τετοιων ειδων μου ζητουσε 65 ευρω και μου ειπε καλυτερα να επερνα την καλυτερη που ειχε και ηταν made in USA με τα 85 ευρω. Τωρα αμα μου λετε εσεις οτι τα 45 που εδωσα ηταν ηδη παρα πολλα......... ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΑΤΕ!!!


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτεϊνη και Γλυκαντικά.. Παρενέγειες στην υγεία?
    By niknik in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 17-04-11, 16:50
  2. Γράμμωση κ Χημικά
    By nEEd4wEEd in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 22-04-09, 03:30
  3. Replies: 5
    Last Post: 05-07-08, 15:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •