Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-03-12
    Posts
    2

    Default Λίπος στις γάμπες - καλάμια.

    γεια σας, εχω ενα περιεργο προβλημα η αληθεια ειναι...ενω τα ποδια μου ειναι ισια και εχω λεπτους αστραγαλους ακριβως πανω απο τον αστραγαλο κανει μια κουρμπα το ποδι και φουσκωνει σαν να εχει υγρο η λιπος μεσα...και επισης πανω στα καλαμια των ποδιων κανονια οταν αγγιζεις πρεπει να πιανεις το καλαμι εμενα δεν καταλαβαινεις το καλαμι οτι υπαρχει κοκκαλο δηλαδη αλλα λιπος...εχω μεγαλο κομπλεξ και αποφευγω να φοραω ρουχα που να φαινονται τα ποδια μου...η φλατ παπουτσια....αν βοηθαει αυτο το υψος μου ειναι 1.67 και 53 κιλα...ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεσαι άσχημα. Κανείς δεν είναι τέλειος. Το θέμα που περιγράφεις, το έχει κοιτάξει γιατρός ?

    Το βάρος σου δεν είναι μεγάλο σε σχέση με το ύψος σου.... Αν ασχοληθείς με γυμναστική και βάρη, θα μπορέσεις να βελτιώσεις τη μορφή του σώματός σου. :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-03-12
    Posts
    2

    Default

    ασκουμαι εδω και ενα μηνα συστηματικα 4-5 φορες την εβδομαδα! βασικα οταν ημουν και πιο μικρη μεχρι γυμνασιο ημουν κοκκαλο και ειχα ποδια καλαμακια.και ισως με την περιοδο που αλλαζουν οι ορμονες ισως και επειδη δεν εκανα ασκηση να μαζευτηκε εκει το λιπος...πηγα σε ρευματολογο..και βασικα αλλο καταλαβε οτι εχω προβλημα με τις γαμπες μου..ουτε καν...μου εκανε υπερηχο και ειπε οτι ο μυς ειναι φυσιολογικος αλλα ντι αλλων....εγω αυτο δεν το εχω δει σε κανενα αλλο ανθρωπο...σκεφτηκα μηπωσ να κανω αυτο που κανουν οι αθλητες του muai tai που χτυπανε τα καλαμια τους και καινε λιπος! εχς απελπιστει πραγματικα!!! γιατι δεν θελω να χασω βαρος δεν μου αρεσει να ειμαι κοκκαλο θελω να ειμαι κανονικη....heeeelp!!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    νινα γεια κι απο μενα...κοιτα αν ειναι να χασεις λιπος να τονισω αυτο που λεω στους παντες....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΠΙΚΗ ΜΕΙΩΣΗ ΛΙΠΟΥΣ. Για να χασεις λιπος πρεπει να κανεις διατροφη και αεροβια και μετα το σωμα σου θα χανει λιπος απο παντου σε αλλα σημεια λιγοτερο σε αλλα περισσοτερο, οποτε αναγκαστικα θα χασεις κι απ τη μεση σου για παραδειγμα δεν μπορει να χασεις μονο απο γαμπες. κι εγω δεν ηθελα χασω λιπος απ το προσωπο αλλα για να εμφανισω τους κοιλιακους στο προσωπο μου εμεινε μονο πετσα και κοκκαλα δυστυχως

  5. #5
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ!

    Βάλε μία φωτογραφία ώστε να έχουμε μία πιο σφαιρική άποψη.

  6. #6
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Nina καλως ηρθες στη παρεα μας !!!
    Συμφωνω με τον POWERBUILDER...
    Επειδη το μυαλο μας πολλες φορες παιζει περιεργα παιχνιδια του τυπου.....
    Μια εικονα 1000 λεξεις !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σχετικά Με Το Λίπος Στις Τροφές
    By ktm in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-11, 02:31
  2. Προτάσεις Για Αύξηση Όγκου Στις Γάμπες
    By THEOFILP in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 11
    Last Post: 12-05-11, 20:21
  3. Γαμπες
    By alitis4 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-01-06, 20:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •