Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 45
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default Βοήθεια για το κατάλληλο συμπλήρωμα διατροφής

    καλησπερα σας με λενε τιμο ειμαι 28 χρονων κ ζω στην αμερικη στο chicago στιν πηγη τον αναβολικον κ τον συμπλιρωματον. σταματισα τιν γυμναστικη πρην μια 5ατια κ τωρα εχω μπει καλα στο τριπακι να φτιαξω ενα καλο σωμα. θα ηθελα τιν βοηθεια σας απανω στις προτεινες. ειναι τοσες πολλες κ οι συζιτησης ατελειοτες που εχω μπερδευτει καποιος να προτινει καποια καλη.ευχαριστο για το χρονο σας

  2. #2
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    γεια σας κ παλη ειμαι ο τιμος αρχισα τωρα γυμναστικη κανω ενα προγραμα για γραμμοση κ μια σχετικη διατροφη. αλλα επιδει δουλευω βραδυ χρηαζομαι μια προτεινη. ειμαι 1.80 ηψος 80 κιλα. σας παρακαλω βοηθηστεμε εχω μπλοκαρη πια ειναι καλη κ πια οχι

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλημέρα Τίμο!

    Αν χρειάζεσαι μια πρωτείνη το βράδυ, μπορείς να πάρεις κάποια πολλαπλών πηγών πχ Myofusion από την εταιρεία Gaspari. Είναι πολύ εύγεστη και θα σου αρέσει.
    Εγώ θα λεγα αφού επανήλθες και πάλι στα βάρη, μην κάνεις "γράμμωση", συνέχισε μέχρι να πάρεις τ'απάνω σου, να βάλεις λίγη μάζα ενώ παράλληλα θα προσέχει τη διατροφή σου κι όταν φτάσεις σε ικανοποιητικό επίπεδο κάνεις δίαιτα για γράμμωση. Τα αποτελέσματα θα ναι καλύτερα.

  4. #4
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    καλησπερα

    οκ θα σε εμπιστευτω καρδουλα κ θα ξεκινισω ογκο αλλα θα χριαστω τις πολλητιμες συμβουλες σου. τι θα ελεγες να αρχησω με πηραμιδα 15 επαναλιψεις το πρωτο σετ κ αλλα 3 μετα 12-8-6 για να ξιπνισει καλα το σωμα μου.

  5. #5
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Για αρχη δεν γραφεις τι προγραμμα κανεις να το δουμε?Η δεν εχεισ ακομα?
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  6. #6
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    αγγελε τωρα αρχισα την προηγουμενη βδομαδα

  7. #7
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by timos View Post
    αγγελε τωρα αρχισα την προηγουμενη βδομαδα
    Οκ.Αν θελεις και μπορεις ωστοσο γραψτο να το δουμε.Οσο για την πυραμιδα επειδη ειναι η αρχη μετα απο 5 χρονια οπως λες που ειναι πολλα η αποψη μου ειναι (καθως κανω κ εγω πυραμιδα) να μην αρχισεις ετσι διοτι αν παιζεις σε καθε ασκηση πυραμιδα λογω ανεβασματος κιλων θα κουραζεσαι παρα πολυ..Το σωμα σου θα ξυπνησει και χωρις πυραμιδα μην ανησυχεις.Εγω θα σου προτεινα για λιγο καιρο να παιζεις με σταθερες επαναληψεις και κιλα ωστε να δυναμωσεις και μετα να πας σε συστημα "πυραμιδα" αν θελεις.Καλη συνεχεια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  8. #8
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Οκ.Αν θελεις και μπορεις ωστοσο γραψτο να το δουμε.Οσο για την πυραμιδα επειδη ειναι η αρχη μετα απο 5 χρονια οπως λες που ειναι πολλα η αποψη μου ειναι (καθως κανω κ εγω πυραμιδα) να μην αρχισεις ετσι διοτι αν παιζεις σε καθε ασκηση πυραμιδα λογω ανεβασματος κιλων θα κουραζεσαι παρα πολυ..Το σωμα σου θα ξυπνησει και χωρις πυραμιδα μην ανησυχεις.Εγω θα σου προτεινα για λιγο καιρο να παιζεις με σταθερες επαναληψεις και κιλα ωστε να δυναμωσεις και μετα να πας σε συστημα "πυραμιδα" αν θελεις.Καλη συνεχεια.
    ωραιος ο αγγελος!!! +100000
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #9
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ωραιος ο αγγελος!!! +100000
    Γεια σ βρε λυκε!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  10. #10
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    αυτο ειναι το προγραμμα το εβγαλα μονος μου για ογκο και δεχομαι διορθωσεις


    ημερα πρωτη στιθος-δικεφαλα

    πιεσεις στηθους σε οριζοντιο παγκο 4χ8
    πιεσεις στηθους σε επικνηνηπαγκο 4χ8
    πιεσεις στηθους στο μιχανημα 4χ8
    πιεσεις στηθους σε οριζοντιο με αλτιρα 4χ8


    καμψεις δικεφαλον με μπαρα 4χ8
    καμψεις δικεφαλον με αλτιρα 4χ8
    καμψεισ αυτοσιγκεντρωσεις 4χ8

    δευτερη μερα πλατη τρικεφαλα


    εμπροστολαιμιες ελψεις 4χ8
    κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη 4χ8
    κωπηλατικη με κλειστη λαβη 4χ8
    κ ακομα μια ενα μηχανιμα 4χ8


    τριτη μερα ποδια ομους


    σκουωτ 4χ8
    εκτασεις τετρακεφαλων 4χ8
    καμψεις δικεφαλων 4χ8
    πρεσα 4χ8

    εμπροσθολαιμιες πιεσεις με μπαρα 4χ8
    οπισθολαιμιες πιεσεισ με μπαρα 4χ8
    ανοιγματα με αλτηρες 4χ8
    προτασεις αλτηρων 4χ8

    κοιλιακοι-ραχιαιοι

    ροκανισματα 3χ15
    ανυψωσεις ποδιων 3χ15

    ραχιαιοι στο μηχανημα
    ραχιαιοι απλη

  11. #11
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    πως το βλεπετε το προγραμα? καμοια διορθωσει ?

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τιμο καλησπέρα! Περιττό να σου πω ότι σε ζηλεύω θανάσημα που είσαι σε ένα μέρος που έχει τέλεια γυμναστήρια και συμπληρώματα παντού, περνάω να σου γράψω τις δικές μου προτάσεις για την προπόνησή σου

    Θα τα γραψω με κόκκινο χρώμα για να ξεχωρίζουν.


    Quote Originally Posted by timos View Post


    ημερα πρωτη στιθος-δικεφαλα

    πιεσεις στηθους σε οριζοντιο παγκο 4χ8
    πιεσεις στηθους σε επικνηνηπαγκο 4χ8
    πιεσεις στηθους στο μιχανημα 4χ8
    πιεσεις στηθους σε οριζοντιο με αλτιρα 4χ8

    Βγάλε τις 2 τελευταίες και βάλε cross over στη διπλή τροχαλία ή ανοίγματα με αλτήρες σε ίσιο πάγκο.
    Τα λειτουργικά σετ (δηλαδή τα βασικά εκτός της προθέρμανσης) δεν χρειάζεται πάντα να ναι 4. Οι επαναλήψεις μπορεί να παίζουν 8-10. Το 8 δεν είναι μαγικός αριθμός για όγκο, απλά η φιλοσοφία είναι πως οι επαναλήψεις πρέπει να ναι χαμηλές και το φορτίο μεγάλο.



    καμψεις δικεφαλον με μπαρα 4χ8
    καμψεις δικεφαλον με αλτιρα 4χ8
    καμψεισ αυτοσιγκεντρωσεις 4χ8

    Πολλά σετ για μια μικρή μυική ομάδα. Βγάλε τη δεύτερη και άσε μόνο 2 ασκήσεις. Αργότερα μπορείς να προσθέσεις και άλλη.


    δευτερη μερα πλατη τρικεφαλα


    εμπροστολαιμιες ελψεις 4χ8
    κωπηλατικη με ανοιχτη λαβη 4χ8
    κωπηλατικη με κλειστη λαβη 4χ8
    κ ακομα μια ενα μηχανιμα 4χ8

    Βγάλε την τρίτη. Η τελευταία άσκηση δεν λες τι είναι ακριβώς, μήπως χαμηλή κωπηλατική; Μπορείς να βάλεις και άρσεις θανάτου αλλά με λίγα κιλά μέχρι να μάθεις την εκτέλεση. Αργότερα μπορείς να αλλάξεις την κωπηλατική αν τη κάνεις με μπάρα, με αλτήρα ή το αντίστροφο (δεν διευκρινίζεις). Για την ώρα λίγα και καλά είναι αρκετά.
    Τρικέφαλα δεν αναφέρεις τι ασκήσεις κάνεις!


    τριτη μερα ποδια ομους


    σκουωτ 4χ8
    εκτασεις τετρακεφαλων 4χ8
    καμψεις δικεφαλων 4χ8
    πρεσα 4χ8

    Ανέβασε επαναλήψεις στα πόδια, μη τα φοβάσαι 8-12 να κυμαίνεσαι. Βάρα τα αλύπητα.

    εμπροσθολαιμιες πιεσεις με μπαρα 4χ8
    οπισθολαιμιες πιεσεισ με μπαρα 4χ8
    ανοιγματα με αλτηρες 4χ8
    προτασεις αλτηρων 4χ8

    Βγάλε τη δεύτερη και ανέβασε επαναλήψεις στις υπόλοιπες και το βάρος να μην είναι μεγάλο, οι ώμοι είναι ευαίσθητοι και θέλουν προσοχή.

    κοιλιακοι-ραχιαιοι

    ροκανισματα 3χ15
    ανυψωσεις ποδιων 3χ15

    ραχιαιοι στο μηχανημα
    ραχιαιοι απλη

    Last edited by Kardoula; 19-03-12 at 22:33.

  13. #13
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Kαλησπερα και απο μενα.Λοιπον οπως βλεπω νομιζω δεν γραφεις τα τρικεφαλα αλλα δεν πειραζει!Λοιπον αν και σου απαντησε η Ειρηνη απλα να πω οτι στο στηθος καλυτερα να μην βαλεις cross-over να βαλεις εκτασεις αλτηρα σε παγκο.Με το cross-over θα δυσκολευτεις και μπορει να μην την κανεις και σωστα.Δηλαδη την απομονωση του μυ.Επισης οπως σου ειπε η Ειρηνη ανεβασε τις επαναληψεις και αφου οπως ειπες απο πανω ελεγες να κανεις "πυραμιδα" καντην αργοτερα.Εγω στην θεση σου μετα απο τοσο καιρο χωρισ γυμναστηρια θα παιζα στις 12-10 επαναληψεις.Καλη συνεχεια φιλε!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  14. #14
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    ευχαριστο για τις οδηγιες ειρηνη. οποτε θα ξεκινησω οπος λες κ στην συνεχεια βλεπουμε. αλλα για ποσο καιρω υα το κρατισω αυτο το προγραμμα? κ θα κανω τρικεφαλα σχοινη κ ενα μηχανημα που εχει δεν το εχω ξανα δει να σου πω την αληθεια.

  15. #15
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by timos View Post
    ευχαριστο για τις οδηγιες ειρηνη. οποτε θα ξεκινησω οπος λες κ στην συνεχεια βλεπουμε. αλλα για ποσο καιρω υα το κρατισω αυτο το προγραμμα? κ θα κανω τρικεφαλα σχοινη κ ενα μηχανημα που εχει δεν το εχω ξανα δει να σου πω την αληθεια.
    Δεν υπαρχει στανταρ χρονος που θα κρατησεις το προγραμμα σου.Αυτο θα το κρινεις εσυ βλεποντας την προοδο σου.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  16. #16
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Δεν υπαρχει στανταρ χρονος που θα κρατησεις το προγραμμα σου.Αυτο θα το κρινεις εσυ βλεποντας την προοδο σου.
    Συμφωνω με τον Αγγελο ενα προγραμμα μπορει να κρατηθει και ενα μηνα, κ μετα να αλλαξει ..μπορει και παρα πολυ καιρο ... θα παρατηρεις παντα και τι θα σου "λεει " το σωμα σου....

  17. #17
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    ευχαριστο πολη παιδια για την βοηθεια σας κ τις συνβουλες.

  18. #18
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Να σαι καλα φιλε!Καλες προπονησεις!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  19. #19
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    ειρηνη ακου θα σε κανω να ζηλευεις ακομα περισοτερο. λιπον το γυμναστιριο περα απο γιονγα ζουμπα πιλατες κ τα συναφη αεροβιας εχει τα μηχανηματα για καθε μυηκη ομαδα εχει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 μηχανιματα τελευτεας τεχνολογιας κ πιστεψε με απομονωνουν τελεια. κ εκτος απο αυτο προσθετο οτι εχει 3 πισηνες μετα το μπανιο αν θες εχει κ σαουνα ηγρη κ ολα αυτα με μολισ 60$ εσκασες τωρα ε?

  20. #20
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by timos View Post
    εσκασες τωρα ε?
    Έσκασα και πλάνταξα!!!! Αυτά είναι!!! Τα δικά μας εδω μπροστά σ'αυτό είναι κοτέτσια.

  21. #21
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Πω πω .... θελω και γωωωωωωωω.. ΚΟΤΕΤΣΙΑ ΧΑΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑ

  22. #22
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    καλημερα σε ολους. τον ιουλιο που θα ερθω ελλαδα θα ερθω να προπονιθω στα κοτετσια μαζι σας. κ εγω σας κανω προσκληση οπωτε βρητε ευκαιρια να ερθετε αμερικη να την δειτε κ να γυμναστουμε στα αμερικανικα προτιπα.

  23. #23
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by timos View Post
    καλημερα σε ολους. τον ιουλιο που θα ερθω ελλαδα θα ερθω να προπονιθω στα κοτετσια μαζι σας. κ εγω σας κανω προσκληση οπωτε βρητε ευκαιρια να ερθετε αμερικη να την δειτε κ να γυμναστουμε στα αμερικανικα προτιπα.

    Ποτέ μην τάζεις σε μωρό και στην Kardoula

    Με το καλό να έρθεις!

  24. #24
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    ευχαριστο..... δεν εχω προβλημα εγω παρεα θελω να εχω κ καποιον να με μπριζονη να βαζω κιλα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  25. #25
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    καλησπερα σε ολους μερα ξεκουρασεις ε? εχω 2 απορειες οποιος ξερει ας απαντηση. 1) 3 φορες τι βδομαδα μην ειναι λιγο να γυμναζομαι να σπασω το προγραμμα σε 4 μερες?
    κ 2) η σαουνα ειναι καλη να κανω μετα την προπονηση 1-2 10λεπτα ?

  26. #26
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Έλα Τίμο καλημέρα!

    Κοίτα και με 3 φορές προπόνηση μπορείς να κάνεις δουλειά και με 4. Εξαρτάται από το πρόγραμμά σου. Βέβαια αν μπορείς να επιλέξεις τότε θα σου ελεγα να κάνεις 4, ώστε να μην πέφτουν πολλές μυικές ομάδες τη φορά και να έχεις περισσότερη ποικιλία ασκήσεων. (αν κι εγώ στη θέση σου θα έστηνα ράτζο στο γυμναστήριο )

    Όσο για τη σάουνα, δεν υπάρχει θέμα, κάνε, ίσα ίσα που θα αποβάλλει τοξίνες. Μόνο φροντισε να πίνεις το μεταπροπονητικό σου ρόφημα προηγουμένως.

  27. #27
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    καλησπερα σας καρδουλα αν καταλαβενω καλα το μεταπροπονητικο ροφημα εννοοις την προτεινη ε? πες μου ντε ποτε να την περνω. κ οσον αφορα τις μερες θα αρχισω να κανω 4 φορες την βδομαδα αλλα πως να το κανω το 1 μερα στιθος 2 μερα τρικρφαλα δικεφαλα 3 μερα πλατη κ 4 ποδια ειναι καλα ετσι?
    εχω κανει ετησει για δουλεια στο γυμναστιριο δεν μπορει θα θελουν ενα παιδι για τα νερα για τις πετσετες αρκι να ειμαι μεσα στο ναω της μυικης μαζας.

    Υ.Γ πολλη καλη η φοτο σου χαχαχαχαχαχαχχαχαχα

  28. #28
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by timos View Post
    καλησπερα σας καρδουλα αν καταλαβενω καλα το μεταπροπονητικο ροφημα εννοοις την προτεινη ε? πες μου ντε ποτε να την περνω. κ οσον αφορα τις μερες θα αρχισω να κανω 4 φορες την βδομαδα αλλα πως να το κανω το 1 μερα στιθος 2 μερα τρικρφαλα δικεφαλα 3 μερα πλατη κ 4 ποδια ειναι καλα ετσι?
    εχω κανει ετησει για δουλεια στο γυμναστιριο δεν μπορει θα θελουν ενα παιδι για τα νερα για τις πετσετες αρκι να ειμαι μεσα στο ναω της μυικης μαζας.
    Άμα θέλουν και καμιά κοπέλα για τους καφέδες και τα ροφήματα έρχομαι κι ας κοιμάμαι σε παγκάκι, χαχα!

    Τίμο, το ρόφημα ρε συ μετά την προπόνηση το παίρνεις (ναι την πρωτείνη εννοώ). Και μετά αμά θες σάουνα ή ότι άλλο έχει εκεί.
    Στο σπλιτ που λες έβγαλες απ έξω τους ώμους!
    Τι λες για κάτι όπως αυτό:
    Δευτέρα ώμοι/τρικ
    Τρίτη Πλάτη
    Πέμπτη στήθος/δικεφ
    Παρασκευή πόδια

    Υπάρχουν αρκετοί συνδιασμοί.

    Υ.Γ πολλη καλη η φοτο σου χαχαχαχαχαχαχχαχαχα
    Χαχα ναι, της έδωσα μια muscletech πρωτείνη και τούμπανο η στρουμφίτα!!!

  29. #29
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Location
    chicago
    Posts
    32

    Default

    καλο το προγραμμα θα το εφαρμοσω όπως έχει. αλλά sabato θα κάνω κολημπη η είναι παρά πόλη ? μια φορά την ημέρα προτείνη μετά την προπόνηση είναι αρκετό? μου έχεις πρωτεινη να πάρω την Myofusion από την εταιρεία Gaspari πολλαπλών πηγών σου υπενθυμίζω γιατί δουλεύω βράδυ κ μου λιπουν 1-2 γεύματα

    σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τις συμβουλές

  30. #30
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γιατί να ναι πολύ; Ίσα ίσα που ξεφεύγεις με το κολύμπι από την καθημερινή προπόνηση, κακό δεν κάνει.
    Κοίτα πρωτείνη σου είπα συγκεκριμένα να την παίρνεις πριν από τη σάουνα που ρώτησες, για τις υπόλοιπες φορές αυτό θα το προγραμματίσεις εσύ ανάλογα με την εργασία σου. Μαζί με τη myofusion πάρε και λίγους ξηρούς καρπούς (αμύγδαλα ή καρύδια). Τα λιπαρά τους θα σε κρατήσουν σε συνδιασμό με το ρόφημα για εκείνο το διάστημα.

    Να σαι καλά!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερώτηση για συμπλήρωμα διατροφής
    By Cocalol in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 15-02-12, 16:50
  2. Κατάλληλο συμπλήρωμα πρωτεϊνης σε περίοδο γράμμωσης
    By tasosg6 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 26-06-11, 23:01
  3. Ερώτηση : Συμπλήρωμα Διατροφής.
    By Δημήτρης in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 09-05-11, 19:46
  4. Συμπλήρωμα διατροφής...Ναί η όχι;;;
    By pepethebig in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 40
    Last Post: 22-05-09, 09:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •