Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default Εμφάνιση Κοιλιακών

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1.67 ΚΑΙ ΚΙΛΑ 54 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 31 ΕΤΩΝ.ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ...Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΕΡΙΣΙΟ ΛΙΠΟΣ.Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΡΩΩ ΠΛΕΟΝ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ PROSFATA Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ FITNESS!ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ KAI MOY EXOYN BAΛΕΙ ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ(ΜΕ ΒΑΡΗ) 4 ΣΕΤ ΤΩΝ 15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΩΝ ΠΛΑΓΙΟΙ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ 2 ΣΕΤ ΤΩΝ 15 ΚΑΙ ΑΡΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ 3 ΣΕΤ ΤΩΝ 12-15.ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΑΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΟΣΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΑΝ ΘΕΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΑΙ ΚΑΤΙ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-03-12
    Location
    athens
    Posts
    22

    Default

    προσθεσε διαδρομο αρχικα χωρις κλιση και επειτα,με.με γρηγορο περπατημα εστω 2-3 χλμ. θα δεις διαφορα σε λιγο καιρο ..

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-03-12
    Posts
    59

    Default

    βοηθαει δηλαδη η κλιση στο διαδρομο για να φανουν οι κοιλιακοι ? α, ωραια δεν το ηξερα!

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-03-12
    Location
    athens
    Posts
    22

    Default

    ουσιαστικα με τον διαδρομο θα ιδρωνεις πολυ με αποτελεσμα το λιπος στη κοιλια σου να χανεται σιγα σιγα.. τουλαχιστον εγω που κανω 6 χλμ καθε μερα δεν εχω ιχνος λιπους... τωρα με την κλιση θα γινει πιο δυσκολο ,αλλα αξιζει περισσοτερο και θα κανεις και πιο ωραιους γλουτους

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-03-12
    Posts
    59

    Default

    ωραια θα το κανω και γω!

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-03-12
    Location
    athens
    Posts
    22

    Default

    ξεκινα με 2 χλμ αρχικα κ σιγα σιγα αυξανε γιατι θα σε ποναει το σωμα σου αν το πας αποτομα..

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    σε ευχαριστω πολυ φενια μου!μια ερωτησουλα ακομη διαδρομο κανω μονο στην αρχη για 10 λεπτακια στο 5.5....τι μου προτεινεις?

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-03-12
    Location
    athens
    Posts
    22

    Default

    να κανεις αυτα τα 10 λεπτα στο 5,5 και καθε μερα ν αυξανεις (5 λεπτα και 0,2)
    εγω εχω φτασει πλεον να κανω
    αρχικα ζεσταμα για 15 λεπτα στο 5,8 χωρισ κλιση και μετα στο 6,4 ( 1 χλμ με κλιση ,1 χωρις και εναλλαξ για να μην κουραζομαι ) ως τα 6 χλμ ..

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    ακυρη η ερωτηση...σε ευχαριστω.

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    με βοηθησες αρκετα!....για τις ασκησεισ?τι γνωμη εχεις?

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-03-12
    Location
    athens
    Posts
    22

    Default

    τιποτα !

  12. #12
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by feig View Post
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 1.67 ΚΑΙ ΚΙΛΑ 54 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 31 ΕΤΩΝ.ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ...Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΤΗ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΩΜΑ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΕΡΙΣΙΟ ΛΙΠΟΣ.Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΤΡΩΩ ΠΛΕΟΝ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ PROSFATA Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ FITNESS!ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ KAI MOY EXOYN BAΛΕΙ ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ(ΜΕ ΒΑΡΗ) 4 ΣΕΤ ΤΩΝ 15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΩΝ ΠΛΑΓΙΟΙ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ 2 ΣΕΤ ΤΩΝ 15 ΚΑΙ ΑΡΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ 3 ΣΕΤ ΤΩΝ 12-15.ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΑΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΑΠΟΔΟΣΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΑΝ ΘΕΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΑΙ ΚΑΤΙ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!
    Kαλώς όρισες στο φόρουμ!

    Το αν φύγει το λίπος στην κοιλιτσα εξαρτάται από 2 παράγοντες : τη διατροφή και την εξάσκηση (αερόβια+βάρη).
    Μιας και τώρα θα την φτιάξεις ακόμα καλύτερα, θα δεις αποτέλεσμα αρκεί να μη σταματήσεις τη γυμναστική σου.
    Εκτός από αυτές τις ασκήσεις πως είναι το πρόγραμμά σου και η αερόβια;

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ....ΣΤΗΘΟΣ-ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ(ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 3ΣΕΤ ΤΩΝ 12 ΠΙΕΣΕΙΣ ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ 3ΣΕΤ ΤΩΝ 12 PECK DECK 3 TΩΝ 12....ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 3 ΤΩΝ 12 ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ 3 ΤΩΝ 12) ΠΛΑΤΗ-ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ(ΕΛΞΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ 3 ΤΩΝ 12 VERTICAL 3 ΤΩΝ 12 ΚΑΘ.ΚΟΠΗΛΑΤΙΚΗ 3ΤΩΝ 12.....ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 3 ΤΩΝ 12 ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 3 ΤΩΝ 12)ΩΜΟΙ-ΠΟΔΙΑ(ΠΙΕΣΕΙΣ 3ΤΩΝ 12 ΕΚΤΑΣΕΙΣ 3ΤΩΝ 12 ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ 3ΤΩΝ 12....LEG EXTENSION 3TΩΝ12 LEG CURL 3ΤΩΝ 12 ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ 3ΤΩΝ15 ΑΠΑΓΩΓΟΙ 3ΤΩΝ 15 ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΛΟΥΤΙΑΙΩΝ 3ΤΩΝ15)ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (ΡΟΚΑΝΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ 4ΤΩΝ15 ΕΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΒΑΡΗ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΘΩΣ Κ ΕΔΩ ΠΛΑΓΙΟΙ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ 2ΤΩΝ15 ΑΡΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ 3 ΤΩΝ 12-15 ΚΑΙ ΡΑΧΙΑΙΟΙ 4ΤΩΝ15....ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ 10ΛΕΠΤΑ Κ ΑΠΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ 10)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ EXTRA ΓΙΑ ΓΛΟΥΤΟΥΣ...ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΧΟΝΔΡΟΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλή αρχή με το γυμναστήριο!

    Απ'ότι κατάλαβα κάνεις 3 προπονήσεις εβδομαδιαία.
    Αν θες να δώσεις έμφαση στα πόδια,θα σου πρότεινα να κάνεις 4 φορές προπόνηση ώστε να έχεις τα πόδια μόνα τους. Έτσι θα μπορέσεις να κάνεις περισσότερες ασκήσεις και να εστιάσεις καλύτερα.

    Τώρα είσαι στα πρώτα σου βήματα, το πρόγραμμα είναι ένα απλό για αρχάριους. Αργότερα θα χρειαστεί να το αλλάξεις και να το εμπλουτίσεις.

    Επειδή έχεις θέμα με την χονδροπάθεια, πριν προτείνω κάτι, ο φυσιοθεραπευτής σου τι σου χει προτείνει να αποφύγεις και σε ποιες ασκήσεις να δώσεις περισσότερο βάρος; Έχεις μιλήσει με το γυμναστή σου και το έχει υπ'όψιν του;

    Κοιλιακούς δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε φορά, με 2 φορές είσαι οκ. Και εννοείται πως δίνεις μεγάλη προσοχή στη διατροφή σου!!!

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    06-07-10
    Posts
    10

    Default

    ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΧΟΝΔΡΟΠΑΘΕΙΑΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ Κ ΣΤΟ LEG EXTENSION Η ΣΤΟ LEG CURL(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ...)ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΑΠΟ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ...ΟΥΤΕ SPINNING(ΑΝ ΛΕΓΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΑ)ΚΑΘΩΣ ΟΥΤΕ POWER PLATE ΟΥΤΕ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΛΟΥΤΟΥΣ....ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ.ΟΚ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ EXTRA.

  17. #17
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    A μπράβο, αυτό ακριβώς περίμενα να μου πεις.
    Βαθιά καθίσματα και οτιδήποτε προκαλεί καταπόνηση πρέπει να αποφεύγεται: ανώμαλα εδάφη, σκαλοπάτια, γονάτισμα, άλματα, τζόκινγκ.
    Είναι σημαντικό να φοράς κατάλληλα παπούτσια.
    Ασκήσεις που βοηθούν είναι αυτές με περιορισμένο εύρος κίνησης (όπως στο leg extension όπου θα κάνεις "μισή" κίνηση), επίσης ισομετρικές ασκήσεις ενδυνάμωσης (θα σε καθοδηγήσει ο γυμναστής σε αυτό).
    Πρέπει να αποφεύγεις οτιδήποτε καταπονεί το χόνδρο. Πολλές επαναλήψεις και σχετικά μεγάλη ταχύτητα ώστε να αποφεύγονται οι υπερβολικές τριβές.
    Άρα για τους γλουτούς που θες να εστιάσεις, κάνε οτιδήποτε δεν σου προκαλεί ενόχληση και πόνο: ημικαθίσματα, ασκήσεις με το βάρος του σώματος με μικρό εύρος κίνησης (ημικαθίσματα με εναλλαγές στο άνοιγμα των ποδιών), χρησιμοποίησε τα μηχανήματα για ασκήσεις γλουτών (δόξα το Θεό υπάρχουν πολλά) και να σαι σίγουρη πως θα δεις βελτίωση.

    Καλή επιτυχία!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ποια Η Καλύτερη Εμφάνιση Bodybuilder Που Έχει Γίνει Ποτέ;
    By UltraB in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 02-03-12, 18:53
  2. Απορίες Για Εμφάνιση Κοιλιακών
    By nikos12345678 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 68
    Last Post: 23-02-12, 19:04
  3. Γράμμωση Κοιλιακών
    By nteminio in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-05, 22:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •