Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Η δικια μου θεωρια λεει οτι αν κατι (το τσιγαρο, το αλκοολ, το κοκκινηστο) σε ανεβαζει ψυχολογικα ΠΡΕΠΕΙ να το κανεις, γιατι θα αισθανθεις καλυτερα, ασχέτος αν ειναι "καλο" για την υγεια ή οχι. Εγω παιζω με τις ωρες PRO 2012 ακομη και αν αυτο καταπατα το ωραριο του υπνου μου ή του διαβασματος για την σχολη, μονο και μονο επειδη αν του αντισταθω θα το εχω στο νου μου για το υπολοιπο της ημερας. Με το να στερεις απο τον εαυτο σου πραγματα τα οποια θα τα σκευτεσε συνεχως και θα σου βασανιζουν το μυαλο τοτε και παλι αυτο ειναι ενα μειων για τον οργανισμο σου, ο οποιος δεν θα τραβαει στην πρποπονηση και δεν θα μπορει να ανταπεξελθει στη καθημερινοτητα, γιατι θα εχει θεση σαν πρωτεροτητα αυτο που του στερησες και οχι την προπονηση. Και τελος να πω οτι σηγουρα πρεπει να υπραξουν θυσιες για να πετηχεις εναν μεγαλο στοχο, το θεμα ειναι κατα ποσο ψυλα θελει να φτασει ο καθενας μας.......
    Eμενα μου φαινεται οτι εχεις λαθος αντιληψη των πραγματων.Πως γινεται ενα τσιγαρο να σε ανεβαζει ψυχολογικα Η μια Vodka??

    Ολο αυτο το ψυχολογικο που λες ειναι στο μυαλο του ανθρωπου.Και συ μπορεις να ανεβασεις την ψυχολογια σου χωρις την βοηθεια τσιγαρου,ποτου κλπ.Και βεβαια ειναι λαθος να κανεις τετοιες καταχρησεις.Δεν ειπα να μην πιεις ποτε.Λογικο ειναι οτι στην ζωη σου θα πιειες θα μεθυσεις θα ξενυχτησεις.Αλλα ολα με μετρο.

    Και το ΠΡΕΠΕΙ δεν υπαρχει πουθενα.Μονο σε πολυ ακραιες καταστασεις.Και το αν εισαι down ψυχολογικα δεν ειναι μια ακραια κατασταση.Το θελω και το μπορω υπερισχυουν του ΠΡΕΠΕΙ!

    Επισης να αναφερθω και στο φαι.Εγω απο τοτε που αρχισα μια ισορροπημενη διατροφη νιωθω πολυ καλυτερα με τον εαυτο μου κοιμαμαι πιο ηρεμα.Δεν εχω ΠΟΤΕ καουρες και νιωθω καλυτερα με τον εαυτο μου εφοσον εχω χασει καποια παραπανισια κιλα.Δηλαδη αν καποιος θελει να φαει κοκκινιστο αντι για ασπραδια που τρωω εγω ειναι 150 κιλα και ντρεπεται να βγει εξω ειναι ψυχολογικα ανεβασμενος?

    Οπως προειπα ειναι ολα στο μυαλο.Αναλογως με την δυναμη που εχεις στον χαρακτηρα,τους στοχους που εχεις θεσει,την υπομονη και την επιμονη που εχεις πανω σε αυτους πραττεις..Κανεις δεν ζει την ζωη του με τα ΠΡΕΠΕΙ αλλα με τα ΘΕΛΩ.Για αυτο ολοι κανουν λαθη που ειναι ανθρωπινα.

    Τωρα αν εσενα σε ανεβαζει το να πας και να πιεις και να καπνισεις τσιγαρα και οτι αλλου ειδους μ@λ$κιες υπαρχουν καντο.Ο καθενας κανει τις επιλογες του και αυτες μας καθοριζουν ως ανθρωπους.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  2. #32
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Το τι είναι μαλακία και τι όχι είναι σχετικό. Μήπως δεν είναι χαζό που πιέζουμε τον εαυτό μας στα όρια μας στο γυμναστήριο (όσοι το κάνουμε); Γιατί όποιος πιστεύει ότι είναι υγιές είναι αδαής. Τώρα κάποιος μπορεί να πει την κλασική δικαιολογία "από το να πίνω 10 ποτά την εβδομάδα είναι καλύτερα", αλλά αν το σώμα σου είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να φθαρούν σημαντικά οι αρθρώσεις σου στα 50 σου χωρίς τα βάρη, με τα βάρη θα φθαρούν στα 40 σου ενώ αν έπινες 10 ποτά την εβδομάδα το συκώτι σου ίσως να έστρωνε με αποχή 2 μηνών από αλκοόλ. Από την άλλη δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω γυμναστήριο και να κάνω χαλαρή γυμναστική, που είναι το υγιές, δε πρόκειται να το κάνω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και το σημαντικό είναι να έχει υπ' όψιν τις επιπτώσεις, όχι αν τελικά η επιλογή του θα είναι να είναι με μας ή με τους άλλους. Δεν είμαστε ούτε σωστοί, ούτε λάθος, ομοίως και οι απέναντι. Ας μην είμαστε στενόμυαλοι.

  3. #33
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το τι είναι μαλακία και τι όχι είναι σχετικό. Μήπως δεν είναι χαζό που πιέζουμε τον εαυτό μας στα όρια μας στο γυμναστήριο (όσοι το κάνουμε); Γιατί όποιος πιστεύει ότι είναι υγιές είναι αδαής. Τώρα κάποιος μπορεί να πει την κλασική δικαιολογία "από το να πίνω 10 ποτά την εβδομάδα είναι καλύτερα", αλλά αν το σώμα σου είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να φθαρούν σημαντικά οι αρθρώσεις σου στα 50 σου χωρίς τα βάρη, με τα βάρη θα φθαρούν στα 40 σου ενώ αν έπινες 10 ποτά την εβδομάδα το συκώτι σου ίσως να έστρωνε με αποχή 2 μηνών από αλκοόλ. Από την άλλη δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω γυμναστήριο και να κάνω χαλαρή γυμναστική, που είναι το υγιές, δε πρόκειται να το κάνω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και το σημαντικό είναι να έχει υπ' όψιν τις επιπτώσεις, όχι αν τελικά η επιλογή του θα είναι να είναι με μας ή με τους άλλους. Δεν είμαστε ούτε σωστοί, ούτε λάθος, ομοίως και οι απέναντι. Ας μην είμαστε στενόμυαλοι.

    ...χαζο το να πιεσεις τον εαυτο σου να ξεπερασει τα ορια του δεν ειναι...ισως μονο και τοτε κερδισεις αυτοεκτιμηση...(και ας κλαιω τις αρθωσεις μου στα 40 παρα να περπατω μια ζωη με χαμηλα το κεφαλι)
    το να παω να πιω 2 μπουκαλες για ενα γκομενακι που με παρατησε και δωσω πανω σε μια κολωνα με 200...τοτε αυτο ειναι χαζο...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #34
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το τι είναι μαλακία και τι όχι είναι σχετικό. Μήπως δεν είναι χαζό που πιέζουμε τον εαυτό μας στα όρια μας στο γυμναστήριο (όσοι το κάνουμε); Γιατί όποιος πιστεύει ότι είναι υγιές είναι αδαής. Τώρα κάποιος μπορεί να πει την κλασική δικαιολογία "από το να πίνω 10 ποτά την εβδομάδα είναι καλύτερα", αλλά αν το σώμα σου είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να φθαρούν σημαντικά οι αρθρώσεις σου στα 50 σου χωρίς τα βάρη, με τα βάρη θα φθαρούν στα 40 σου ενώ αν έπινες 10 ποτά την εβδομάδα το συκώτι σου ίσως να έστρωνε με αποχή 2 μηνών από αλκοόλ. Από την άλλη δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω γυμναστήριο και να κάνω χαλαρή γυμναστική, που είναι το υγιές, δε πρόκειται να το κάνω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και το σημαντικό είναι να έχει υπ' όψιν τις επιπτώσεις, όχι αν τελικά η επιλογή του θα είναι να είναι με μας ή με τους άλλους. Δεν είμαστε ούτε σωστοί, ούτε λάθος, ομοίως και οι απέναντι. Ας μην είμαστε στενόμυαλοι.
    Δηλαδη εσυ δεν θεωρεις μαλακια το τσιγαρο??Η το ποτο??Οπως ολοι??Ακομα και αυτοι που καπνιζουν μαλακια το θεωρουν.Αλλο που το συνεχιζουν.Αυτο ειναι και απο τον ανθρωπο.
    Επισης μην αναφερω αλλες μαλακιες.

    Και Παυλιδη περα απο την πλακα με 10 ποτα την βδομαδα σε 2 χρονια εχεις καταστραφει.Και τι μου λες εσυ τωρα.

    Εχω και περιστατικο με τον θειο μου που πηγε να πεθανει!Του ειχε καει ολος ο οισοφαγος,το στομαχι τρυπιο!Και τι καταλαβε??Το να πονας στις αρθρωσεις δεν θα σε σκοτωσει.Μην συγκρινεις το ενα με το αλλο.

    Οπως ειπα και πριν ο καθενας κανει τις επιλογες του και αυτο τον καθοριζει ως ανθρωπο.Εγω αλλιως εχω μαθει,εσυ αλλιως εχεις μαθει και ο καθε ανθρωπος αλλιως εχει μαθει.

    Επισης δεν ειμαι στενομυαλος.Δεν ειπα οτι εγω ειμαι ο σωστος και οι αλλοι ειναι λαθος.Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει τι κανει ο καθε "Αγνωστος" στον εαυτο του.Εγω απλως λεω την αποψη μου οπως και ολοι οι υπολοιποι στο θρεντ.

    Και επισης δεν νομιζω μιας που μιλησες για επιπτωσεις οτι συγκρινονται οι επιπτωσεις του ποτου με του γυμναστηριου.

    Φιλικα παντα η αποψη μου!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  5. #35
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    Καλημέρα..έχεις δίκιο σε αυτό που λες..αν κάτι το θες τόσο κάντο για να μην το σκέφτεσαι μετά..απλά μας ρώτησες και εμείς σου απαντήσαμε ο καθένας ξεχωριστά..άμα θες να πιεις κάντο δεν υπάρχει πρόβλημα απλά μας ρώτησες και σου είπαμε πως έχει..!!
    Εχει πολυ καιρο που ξεκινησα το topic και απο την μερα που διαβασα οτι δεν ειναι καλο το αλκοολ, εχω να πιω απο τοτε. Τις συμβουλες σας τις δεχομαι και μου φαινονται πολυ χρησιμες γιαυτο και συνεχιζω να σας ρωωτας για καθε τ που με απασχολει.

    Να σε καλα φιλε ;)

  6. #36
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Προσωπική γνώμη και πάντα φιλική..
    Τα συμπληρώματα και το αλκοόλ δεν πάνε μαζί. Δεν είμαι ειδικός-χημικός ή οτιδήποτε άλλο..αλλά η λογική μου λέει ότι συπληρώματα παίρνουμε όταν έχουμε καθαρίσει τη διατροφή μας και χρειαζόμαστε μία ακόμα extra βοήθεια..δηλαδη συμπλήρωματα..
    τώρα καθαρή διατροφή και αλκοόλ δεν συμβαδίζουν και το ξέρεις..και προφανώς δεν μιλάω για εξαιρέσεις του κανόνα..
    Φιλικά πάντα!
    Τις συμβουλες ολονων εδω μεσα ενοειτε πως τις παιρνω φιλικα, γιαυτο αλλωστε ειμαστε εδω ολοι. Σε αυτο που λες συμφωνω και το τηρω εδω και αρκετο διαστημα, σχεδον απο τοτε που μου το πρωτοειπανε στο forum.......

  7. #37
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by soul View Post
    και γω συμφωνω με τα παιδια για την χρηση συμπληρωματων,βεβαια μπορω να καταλαβω να σπας το προγραμμα με κανα παγωτο η μια μπιρα αλλα το τσιγαρο φιλε μου δεν παει με τον αθλητισμο..
    Σχετικα με το τσιγαρο και τον αθλητισμο και εγω αυτο πιστευω αλλα οι συνομηλικοι μου με διαψευδουν καθε μερα. Καπνηστες και βγαζουν την προπονηση πιο καλα απο εμενα. Ειναι μεγαλο ερωτημα για εμενα αυτο, γιαυτο και το ανεφερα, γιατι πιστευω οτι σε εναν υγηει οργανισμο νεαρης ηλικιας δεν εχει επιπτωσεις.

  8. #38
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Μου αρεσε το σχολιο σου φιλε. Απο τις καταχρησεις που ανεφερες δεν κανω καμια. Μονο στα video games ειμαι αιθησμενος (σε τιποτα αλλο) και πολλες φορες με βγαζουν απο το προγραμμα......

  9. #39
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το τι είναι μαλακία και τι όχι είναι σχετικό. Μήπως δεν είναι χαζό που πιέζουμε τον εαυτό μας στα όρια μας στο γυμναστήριο (όσοι το κάνουμε); Γιατί όποιος πιστεύει ότι είναι υγιές είναι αδαής. Τώρα κάποιος μπορεί να πει την κλασική δικαιολογία "από το να πίνω 10 ποτά την εβδομάδα είναι καλύτερα", αλλά αν το σώμα σου είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να φθαρούν σημαντικά οι αρθρώσεις σου στα 50 σου χωρίς τα βάρη, με τα βάρη θα φθαρούν στα 40 σου ενώ αν έπινες 10 ποτά την εβδομάδα το συκώτι σου ίσως να έστρωνε με αποχή 2 μηνών από αλκοόλ. Από την άλλη δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω γυμναστήριο και να κάνω χαλαρή γυμναστική, που είναι το υγιές, δε πρόκειται να το κάνω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και το σημαντικό είναι να έχει υπ' όψιν τις επιπτώσεις, όχι αν τελικά η επιλογή του θα είναι να είναι με μας ή με τους άλλους. Δεν είμαστε ούτε σωστοί, ούτε λάθος, ομοίως και οι απέναντι. Ας μην είμαστε στενόμυαλοι.
    Ωραια το εθεσες φιλε! Εγω ειμαι μαζι σου!

  10. #40
    Junior Bodybuilder soul's Avatar
    Join Date
    17-05-12
    Posts
    149

    Default

    Quote Originally Posted by Billakos_MMA_Fighter View Post
    Σχετικα με το τσιγαρο και τον αθλητισμο και εγω αυτο πιστευω αλλα οι συνομηλικοι μου με διαψευδουν καθε μερα. Καπνηστες και βγαζουν την προπονηση πιο καλα απο εμενα. Ειναι μεγαλο ερωτημα για εμενα αυτο, γιαυτο και το ανεφερα, γιατι πιστευω οτι σε εναν υγηει οργανισμο νεαρης ηλικιας δεν εχει επιπτωσεις.
    βασιλη και γω συνομιληκος σου ειμαι (20) και οι καπνιστες μου φαινονται ψοφιμια :P

    συνεχισε να προπονησε και ελα του χρονου να μου πεις αν βγαζεις καλυτερα την προπονηση απ αυτους η οχι :D

  11. #41
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...χαζο το να πιεσεις τον εαυτο σου να ξεπερασει τα ορια του δεν ειναι...ισως μονο και τοτε κερδισεις αυτοεκτιμηση...(και ας κλαιω τις αρθωσεις μου στα 40 παρα να περπατω μια ζωη με χαμηλα το κεφαλι)
    το να παω να πιω 2 μπουκαλες για ενα γκομενακι που με παρατησε και δωσω πανω σε μια κολωνα με 200...τοτε αυτο ειναι χαζο...
    Δηλαδή αυτό το βρίσκεις ορθολογικό (το τελικά να κλαις τις αρθρώσεις στα 40 σου); Η αυτοεκτίμηση αποκτάται με πολλούς περισσότερους και σημαντικότερους (κατ' εμέ) τρόπους από τα βάρη.

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Δηλαδη εσυ δεν θεωρεις μαλακια το τσιγαρο??Η το ποτο??Οπως ολοι??Ακομα και αυτοι που καπνιζουν μαλακια το θεωρουν.Αλλο που το συνεχιζουν.Αυτο ειναι και απο τον ανθρωπο.
    Επισης μην αναφερω αλλες μαλακιες.

    Και Παυλιδη περα απο την πλακα με 10 ποτα την βδομαδα σε 2 χρονια εχεις καταστραφει.Και τι μου λες εσυ τωρα.

    Εχω και περιστατικο με τον θειο μου που πηγε να πεθανει!Του ειχε καει ολος ο οισοφαγος,το στομαχι τρυπιο!Και τι καταλαβε??Το να πονας στις αρθρωσεις δεν θα σε σκοτωσει.Μην συγκρινεις το ενα με το αλλο.

    Οπως ειπα και πριν ο καθενας κανει τις επιλογες του και αυτο τον καθοριζει ως ανθρωπο.Εγω αλλιως εχω μαθει,εσυ αλλιως εχεις μαθει και ο καθε ανθρωπος αλλιως εχει μαθει.

    Επισης δεν ειμαι στενομυαλος.Δεν ειπα οτι εγω ειμαι ο σωστος και οι αλλοι ειναι λαθος.Εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει τι κανει ο καθε "Αγνωστος" στον εαυτο του.Εγω απλως λεω την αποψη μου οπως και ολοι οι υπολοιποι στο θρεντ.

    Και επισης δεν νομιζω μιας που μιλησες για επιπτωσεις οτι συγκρινονται οι επιπτωσεις του ποτου με του γυμναστηριου.

    Φιλικα παντα η αποψη μου!
    Όχι δεν είναι μαλακία από μόνα τους. Η κακή τους χρήση είναι μαλακία, ομοίως και στα βάρη. Αν για 1 ποτό δεν την έπεσα στη γυναίκα της ζωής μου ή ξέκοψα από τους φίλους μου ή για 1 τσιγάρο που δεν έκανα έσπασα το χέρι μου επειδή είχα νεύρα και κοπάνισα το τραπέζι, δεν έκανα καλά. Καλύτερα να έπινα το ποτό και να έκανα το τσιγάρο. Φυσικά είναι εγκεφαλικό το θέμα, αλλά και το να σηκώσω 10 κιλά παραπάνω στο squat και να νιώθω σούπερ, εγκεφαλικό είναι.
    Ε κι εγώ έχω περιστατικό που του άλλου του ήρθε η μπάρα στο σβέρκο και του έμεινε αναπηρία, έφταιγε η μπάρα;
    Συγκρίνονται άνετα η επιπτώσεις των 4 ποτών την εβδομάδα με το είδος της άσκησης που κάνουμε. Υπήρξαν περίοδοι πριν 3-4 χρόνια που ίσως έπινα και πάνω από 10 ποτά την εβδομάδα, δεν ήμουν ίδιος στο γυμναστήριο, ούτε μπορούσα να είμαι 90+ κιλά, αλλά τα ηπατικά μου ένζυμα ήταν πολύ κοντά στα όρια, πότε πάνω πότε κάτω (σημειώνω ότι τώρα είναι σταθερά 10-20 μονάδες πάνω από τα όρια χωρίς αποχή από το γυμναστήριο), το σώμα μου ήταν αξιοπρεπές και οι απολαύσεις διαφορετικές.

  12. #42
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Όχι δεν είναι μαλακία από μόνα τους. Η κακή τους χρήση είναι μαλακία, ομοίως και στα βάρη. Αν για 1 ποτό δεν την έπεσα στη γυναίκα της ζωής μου ή ξέκοψα από τους φίλους μου ή για 1 τσιγάρο που δεν έκανα έσπασα το χέρι μου επειδή είχα νεύρα και κοπάνισα το τραπέζι, δεν έκανα καλά. Καλύτερα να έπινα το ποτό και να έκανα το τσιγάρο. Φυσικά είναι εγκεφαλικό το θέμα, αλλά και το να σηκώσω 10 κιλά παραπάνω στο squat και να νιώθω σούπερ, εγκεφαλικό είναι.
    Ε κι εγώ έχω περιστατικό που του άλλου του ήρθε η μπάρα στο σβέρκο και του έμεινε αναπηρία, έφταιγε η μπάρα;
    Συγκρίνονται άνετα η επιπτώσεις των 4 ποτών την εβδομάδα με το είδος της άσκησης που κάνουμε. Υπήρξαν περίοδοι πριν 3-4 χρόνια που ίσως έπινα και πάνω από 10 ποτά την εβδομάδα, δεν ήμουν ίδιος στο γυμναστήριο, ούτε μπορούσα να είμαι 90+ κιλά, αλλά τα ηπατικά μου ένζυμα ήταν πολύ κοντά στα όρια, πότε πάνω πότε κάτω (σημειώνω ότι τώρα είναι σταθερά 10-20 μονάδες πάνω από τα όρια χωρίς αποχή από το γυμναστήριο), το σώμα μου ήταν αξιοπρεπές και οι απολαύσεις διαφορετικές.
    Σε ολα αυτα που λες συμφωνω.Οπως ειπες ειναι ολα εγκεφαλικα και ο καθε ανθρωπος αντιδραει με διαφορετικο τροπο.

    Απλα εγω προσωπικα δεν βρισκω καποια ευχαριστηση Η καποια απολαυση στο να πιω Η να καπνισω.Μια φορα επινα αρκετα οπου συνεβη κατι πολυ σοβαρο στην ζωη μου..Αλλα μολις συνειδητοποιησα τι εκανα και οτι δεν με επωφελουσε σε κατι το σταματησα.Να σου πω οτι το μονο ισως "καλο" που σου κανει το ποτο ειναι οτι μετα απο καποιον αριθμο ποτων ξεχνας τα παντα και εισαι στον κοσμο σου.Εγω για αυτο το καταναλωνα.Αλλα οταν ξυπνας το πρωι ειναι ολα ιδια..Αρα οπως ειπα κατα την γνωμη μου δεν εχει σημασια για μενα.

    Τις καλημερες μου!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  13. #43
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by soul View Post
    βασιλη και γω συνομιληκος σου ειμαι (20) και οι καπνιστες μου φαινονται ψοφιμια :P

    συνεχισε να προπονησε και ελα του χρονου να μου πεις αν βγαζεις καλυτερα την προπονηση απ αυτους η οχι :D
    Ειχα παρατησει την γυμναστικη για πολλα χρονια και συστηματικα αθλουμε εδω και 11 μηνες. Το οτι απογοητευομαι ευκολα ειναι ενα μειων μου, αλλα αν μου λες οτι εσυ μπορεις τοτε πρεπει να προσπαθησω και εγω. Καλη συνεχεια σε οτι κανεις ;)

  14. #44
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το τι είναι μαλακία και τι όχι είναι σχετικό. Μήπως δεν είναι χαζό που πιέζουμε τον εαυτό μας στα όρια μας στο γυμναστήριο (όσοι το κάνουμε); Γιατί όποιος πιστεύει ότι είναι υγιές είναι αδαής. Τώρα κάποιος μπορεί να πει την κλασική δικαιολογία "από το να πίνω 10 ποτά την εβδομάδα είναι καλύτερα", αλλά αν το σώμα σου είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να φθαρούν σημαντικά οι αρθρώσεις σου στα 50 σου χωρίς τα βάρη, με τα βάρη θα φθαρούν στα 40 σου ενώ αν έπινες 10 ποτά την εβδομάδα το συκώτι σου ίσως να έστρωνε με αποχή 2 μηνών από αλκοόλ. Από την άλλη δε βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον στο να πάω γυμναστήριο και να κάνω χαλαρή γυμναστική, που είναι το υγιές, δε πρόκειται να το κάνω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και το σημαντικό είναι να έχει υπ' όψιν τις επιπτώσεις, όχι αν τελικά η επιλογή του θα είναι να είναι με μας ή με τους άλλους. Δεν είμαστε ούτε σωστοί, ούτε λάθος, ομοίως και οι απέναντι. Ας μην είμαστε στενόμυαλοι.
    Συμφωνώ. Ο καθένας με τις επιλογές του. Το σωστό και το λάθος είναι πολύ σχετικά.
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..

  15. #45
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    [QUOTE=Παυλίδης;1014857]Δηλαδή αυτό το βρίσκεις ορθολογικό (το τελικά να κλαις τις αρθρώσεις στα 40 σου); Η αυτοεκτίμηση αποκτάται με πολλούς περισσότερους και σημαντικότερους (κατ' εμέ) τρόπους από τα βάρη.


    ...δεν εννοουσα μονο τα βαρη ρε συ Παυλιδη...απλα ειναι και αυτος ενας τροπος...το ειπα συγκριτικα με το ποτο...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η Κατανάλωση Πρωτεϊνης Πριν Τον Ύπνο Βελτιώνει Την Ανάρρωση
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 17-03-12, 17:09
  2. χρηση πρωτεινης ογκου και κρεατινης ταυτοχρονα
    By iceman91 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 4
    Last Post: 06-11-11, 15:48
  3. Ημερησια Καταναλωση Πρωτεινης
    By jimbliz in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 5
    Last Post: 22-09-11, 00:14
  4. Χρήση ΖΜΑ & αλκοόλ
    By juniorjack in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 01-11-10, 15:01
  5. Κατανάλωση Συμπληρώματος Πρωτεϊνης Χωρίς Παύση;
    By oklo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 22
    Last Post: 27-06-10, 00:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •