Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member panoos's Avatar
    Join Date
    06-05-11
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    23

    Default Χρειαζομαι Λιγη βοηθεια και συμβουλες με συμπληρωματα διατροφης

    Γεια σας ειμαι 1.84 και 77κιλα.Γυμναζομαι 5φορες την εβδομαδα απο 40-50λεπτα προπονηση σε βαρη καθε φορα(μια μυικη ομαδα καθε φορα) και κανω 3-4 φορες κοιλιακους την εβδομαδα.βαζω αρκετα δυσκολα κιλα και εχω πολυ καλο μεταβολισμο.1μιση χρονο ασχολουμαι περιπου,ειμαι 21χρονων και εχω αρχισει να βλεπω καποια αποτελεσματα.εχω παρει το τελευταιο εξαμηνο 5-6κουβαδες πρωτεινη ογκου 1φορα αμινοξεα,1πολυβιταμινη,1νιτρικο και 1 φορα κρεατινη μονουδρικη.

    θελω μετα το πασχα να μπω πολθ δυνατα για 1μιση μηναμεχρι τελη μαιου(λογω καλοκαιριου κιολασ)
    θα βαλω 2 προπονησεις αεροβιας απο 20-30λεπτα την εβδομαδα.
    Σε αυτο που χρειαζομαι βοηθεια και συμβουλες ειναι τι συμπληρωματα να παρω γιαυτο το διαστημα του 1μιση μηνα.
    Ειχα στο μυαλο μ μια πρωτεινη ογκου(αλλα απο οτι βλεπω ειναι ασκοπο και δε χρειαζεται) , αμινοξεα και μια φορμουλα κρεατινης(μου πρωτειναν μια της muscletech 3κιλη στα 43-45 ευρω,δε ξερω πιο πολλες λεπτομεριεσ)

    θελω να μου πειτε μια καλη πρωτεινη , αμινοξεα και φορμουλα κρεατινης.Αν γινεται να μου προτεινετε και σιγκεκριμενη εταιρεια αλλα και μαρκα.Πρωτεινη σκεφτομαι την Gaspari Nutrition Myofusion ομως απο αμινοξεα και κρεατινη εχω πληρη μεσανυχτα.

    Btw Τρωω 5-6 γευματα την μερα(2-3 κιρια γευματα και 2-3 σνακ)

    Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

  2. #2
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Καθαρή whey για πρωτεΐνη, καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη. Αφού θες κιλά, δε χρειάζεσαι αμινοξέα, απλώς θα τρως περισσότερο. Η myofusion πολύ ακριβή, με μικρό ποσοστό πρωτεΐνης και με βεβαρημένο ιστορικό.

  3. #3
    New Member panoos's Avatar
    Join Date
    06-05-11
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Καθαρή whey για πρωτεΐνη, καθαρή μονοϋδρική κρεατίνη. Αφού θες κιλά, δε χρειάζεσαι αμινοξέα, απλώς θα τρως περισσότερο. Η myofusion πολύ ακριβή, με μικρό ποσοστό πρωτεΐνης και με βεβαρημένο ιστορικό.
    Δε θα εχω ομως καλυτερα αποτελεσματα με μια φορμουλα κρεατινης?Επιπλεον αξιζει να παρω πολυβιταμινη η δε θα κανει ιδιαιτερη δουλεια?

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλύτερα ξεχωριστά παρά φόρμουλα. Έτσι θα βάζεις ακριβώς τις ποσότητες που θες εσύ. Απλά πράγματα.
    Αν η διατροφή σου είναι πλήρης τότε δεν χρειάζεσαι πολυβιταμίνη. Όχι ότι αν πάρεις είναι κακό, αλλά "ιδιαίτερη δουλειά" θα δεις περισσότερο από το φαγητό.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 12-03-11, 09:51
  2. Γνώμες και λίγη βοήθεια...την χρειάζομαι παιδιά...
    By JasonBlack in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 02-07-08, 22:30
  3. Λιγη βοηθεια για προγραμμα διατροφης
    By ckiriako in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-06, 04:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •