Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 121 to 150 of 428
  1. #121
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όντως έτσι είναι!

    Να φιλοσοφήσω και λίγο... Ξέρεις γιατί νιώθω ευτυχισμένη; Γιατί νιώθω ελεύθερη να κάνω αυτό που λαχταράω. Χωρίς να έχω γκρίνια, χωρίς ζήλεια, χωρίς τα σχόλια του περίγυρου. Χωρίς να δίνω λογαριασμό σε κανέναν γιατί τρώω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια, χωρίς να αισθάνομαι "τύψεις" επειδή μπαίνω στο φόρουμ και γράφω για πράγματα που αγαπώ.
    Είμαι ευτυχισμένη γιατί όσο και να προσπάθησαν, αυτό το "μικρόβιο" δεν κατάφερε κανείς να μου το βγάλει.
    Τα βάρη για μένα είναι ψυχοθεραπεία. Η παρηγοριά μου. Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά σίγουρα εδώ εσείς που με διαβάζετε καταλαβαίνετε τι εννοώ. Και χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που με καταλαβαίνουν.
    ...ακουγετε σαν καταθεση ψυχης...και την ψυχη σου κανεις δεν μπορει να στην βγαλει....θαναι παντα ελευθερη...κοιτα μπροστα Ειρηνη...και κανε αυτο που αγαπας...οσο πιο πολυ μπορεις...σαν ναναι το μονο πραγμα που εχει σημασια...και μετα οταν δεις πισω...μονο περιφανη θα εισαι...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #122
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...ακουγετε σαν καταθεση ψυχης...και την ψυχη σου κανεις δεν μπορει να στην βγαλει....θαναι παντα ελευθερη...κοιτα μπροστα Ειρηνη...και κανε αυτο που αγαπας...οσο πιο πολυ μπορεις...σαν ναναι το μονο πραγμα που εχει σημασια...και μετα οταν δεις πισω...μονο περιφανη θα εισαι...
    Σ'ευχαριστώ λύκε! Αυτό ακριβώς σκοπεύω να κάνω.

    Τελικά ένα λογκ δεν είναι μόνο πόσα σετ κάναμε ή πόσα γρ. κοτόπουλο φάγαμε, αλλά και σκέψεις, συναισθήματα.


    Καλό βράδυ να χουμε!

  3. #123
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ..........ΑΜΑΖΟΝΑ ΜΟΥ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ.
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  4. #124

    Default

    Καλη ξεκουραση Ειρηνη! :)

  5. #125
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Ειρήνη, σου εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου καλή επιτυχία στο στόχο σου την οποία θεωρώ ήδη δεδομένη. Καλές προπονήσεις, καλό ταξίδι προετοιμασίας και να θυμάσαι ότι και μόνο που πήρες την απόφαση να διαγωνιστείς, και μόνο που κάνεις όλη αυτή την προσπάθεια της προετοιμασίας, για όλους εμάς στο φόρουμ έχεις ήδη πετύχει!

  6. #126
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Να σαι καλά φίλε μου!!


    Τετάρτη 11 Απριλίου

    Μετά από ένα καλό πρωινό ετοιμάστηκα και πήγα στο προπονητήριο του οακα για την αερόβια.
    Πολύ δυνατή προπόνηση, σήμερα τα πήγα καλύτερα από τις άλλες φορές. Κάθε φορά παρατηρώ ότι βελτιώνομαι.
    Τα σπριντ τα κατα ευχαριστήθηκα. Μέτραγα παλμούς και έφταναν τους 180 περίπου. Ευτυχώς ο καιρός ήταν πολύ καλός.
    Συνέχισα με πλειομετρικές ασκήσεις και στο τέλος ανεβοκατέβασμα σκαλιών.
    Γύρισα ψόφια και κοιμόμουν για 2 ώρες το μεσημέρι

    Αύριο το μενού έχει προπόνηση στήθος/δικέφαλα + αερόβια.

    Τα πόδια έχουν καταπιαστεί, από γάμπες, 4φαλα, προσαγωγούς, γλουτούς μέχρι κοιλιακούς. Έχω και το χθεσινό πιάσιμο από πλάτη και είμαι κομπλέ..

    Η μέρα ήταν αποδοτική και πολύ το χάρηκα.
    Ώρα για ξεκούραση να γεμίσω μπαταρίες.

    Καλό βράδυ σε όλους!

  7. #127
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Γλυκός που είναι ώρες ώρες αυτός ο πόνος του πιασίματος ε;
    Καληνύχτα!

  8. #128
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Ειρήνη νομίζω το βλέπεις και η ίδια στον εαυτό σου, έχεις την ψυχολογία του νικητή! Απλά συνέχισε έτσι :)

  9. #129
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σ'ευχαριστώ stepan4!

    Δεν υπάρχει αθλητής που να μη θέλει την πρωτιά, όποιος πει το αντίθετο θα ναι ψεύτης. Όσο και αν απολαμβάνουμε τη διαδρομή, θέλουμε να επιβραβευτεί ο κόπος μας. Αυτό δεν είναι εγωιστικό. Αυτός είναι ο σκοπός σε έναν αγώνα.
    Αν θες να είσαι νικητής, πρέπει να σκέφτεσαι ως νικητής. Ακούγεται "ψωνισμένο", αλλά δεν είναι.


    @ POWERBUILDER: Όντως ο πόνος είναι γλυκός! Είμαστε μαζόχες, τον επιδιώκουμε, άρα μη παραπονιέμαστε!!


    Πέμπτη 12 Απριλίου

    Σήμερα το γυμναστήριο ήταν άδειο. Μόνο 2 κοπέλες έκαναν προπόνηση όταν πήγα, μετά έφυγαν κι αυτές. Από ποιον να ζητήσω να με βοηθήσει με τους αλτήρες στον επικλινή πάγκο..; Από τον γυμναστή που ήταν άφαντος; Αλλά και πάλι σιγά μη του ζητούσα.. Είναι επιπέδου power plate, δεν ασχολείται με τέτοια πράγματα, λολ!!

    Το καλό ήταν πως είχα στη διάθεσή μου όλους τους αλτήρες, όλους τους πάγκους, όλα τα μηχανήματα!
    Σκεφτόμουν πως όσο άδειο ήταν, τόσο φίσκα θα ναι από την Τρίτη μετά το Πάσχα για να ξεχάσουν τις τύψεις τους από το αρνί και τα κοντοσούβλια.

    Η προπόνηση βγήκε πολύ καλά παρόλο την χτεσινή κούραση στο γήπεδο. Μετά ακολούθησε αερόβια, 40' στο διάδρομο. Πέρασε γρήγορα η ώρα, είχα πολύ ενέργεια!

    Η αγαπημένη άσκηση της μέρας ήταν όταν έκανα την τεχνική crazy36 στα δικέφαλα. Πολύ κάψιμο..!!!

    Η διατροφή μου μένει σταθερή στις 1900-2000 θερμίδες όπου καταφέρνω να χάνω βάρος εβδομαδιαία.

    Αύριο το γυμναστήριο θα ναι ανοιχτό 12-5, άρα θα κάνω μια χαρά την προπόνηση ποδιών (υποθέτω και πάλι σε άδεια αίθουσα.).

    Μέχρι τότε ξεκούραση!!!


    Καλό βράδυ σε όλους.





    ΥΓ: Στη ζωή μας δεν περιστοιχιζόμαστε πάντα από θετικούς ανθρώπους. Υπάρχουν κι εκείνοι που προσπαθούν με την αρνητική τους ενέργεια να μας κόψουν τα φτερά. Για όλους αυτούς λοιπόν...
    Attached Images Attached Images

  10. #130
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    καληνυχτα Ειρηνακι....και οσο για τα ποδια...εγω εκανα σημερα...ασε...παραλυτος ειμαι!!!!!!!!!!

    καλη ξεκουραση αποψε και καλη σου δυναμη αυριο φιλαρακι μ!


    υπ: και για να σου κοψει καποιος τα φτερα πρεπει να σε φτασει...και συ πετας πολυ ψηλα κοριτσι μ!!!!!!!
    Last edited by Leo 11; 13-04-12 at 00:08.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #131
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αύριο θα σου ρθω να μου δανείσεις τις πατερίτσες, θα τις χρειαστώ

    Αμαν τι με περιμένει αύριο...

    Σ'ευχαριστώ λύκε μου! Καλό ξημέρωμα να χουμε.

  12. #132
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Εγώ δεν σου ευχήθηκα . Λοιπόν καλή δύναμη (προς το παρόν) και βάζε αν θες και τις ασκήσεις που κάνεις κιλά κ.λ.π. Α και φωτό από σένα όχι από παπούτσια και μαγιό . Respect πάντως για την όλη φάση, καθώς θέλει guts να το περάσεις όλο αυτό και να ανέβεις στη σκηνή

  13. #133
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αύριο θα σου ρθω να μου δανείσεις τις πατερίτσες, θα τις χρειαστώ

    Αμαν τι με περιμένει αύριο...

    Σ'ευχαριστώ λύκε μου! Καλό ξημέρωμα να χουμε.
    Αν χρειαστείς βοήθεια, σφύρα να πεταχτώ

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  14. #134
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα σε όλους!

    Σκιά, σφύραγα δε με άκουγες;;!

    @ George: Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, να σαι καλά!!
    Όσο για φωτογραφικό υλικό, το γραψα και στην αρχή, υπομονή και θα με καμαρώσετε μια και καλή . Τις προπονήσεις μου τις γράφω στο λογκ. Κιλά, σετ, κλπ μη με βάζετε να γράφω κάθε μέρα αράδες ολόκληρες, δεν αντέχω από την κούραση της μέρας.


    Παρασκευή 13 Απριλίου

    Κι εκεί που περίμενα το τζιμ να ναι άδειο, τελικά είχε κόσμο. Ευτυχώς η σκουωτιέρα, πρέσσα και αυτά που ήθελα ήταν ελεύθερα.
    Να πω την αλήθεια όταν έφυγα από το σπίτι δεν είχα πολύ όρεξη για προπόνηση, σερνομουν γιατί δεν ευχαριστήθηκα ύπνο.

    Όταν μπήκα όμως στην αίθουσα και ξεκίνησα τα 3 σετ προθέρμανσης ελεύθερο σκουώτ συνήλθα και πήρα τ'απάνω μου (μαλλόν αυτό χρειαζόμουν..)

    Ανέβηκα σε δύναμη (να ναι καλά η κρεατίνη) και ανέβασα κιλά σε όλες τις ασκήσεις.
    Αγαπημενη άσκηση της μέρας τα step ups (αυτή το φορά έφερα και πανάκι να πατάω πάνω στον πάγκο γιατί την προηγούμενη φορά μου έκαναν παρατήρηση..).

    Πρέσσα με κλειστά/ανοιχτά πόδια, σκουώτ, στεπ απς, υπερεκτάσεις στον ταύρο, κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα, άρσεις θανάτου με ίσια πόδια ήταν το μενού της ημέρας.
    Το κερασάκι στην τούρτα, 40 λεπτά διάδρομος.

    Όλα καλά και σήμερα λοιπόν. Αύριο έχω τρέξιμο στο γήπεδο!

    Προς το παρόν απολαμβάνω το μούδιασμα στα πόδια που όσο περνά η ώρα επεκτείνεται


    Καλό απόγευμα σε όλους!

  15. #135
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    keep up the good work!

    Ευχομαι αύριο να μην βρέξει και να μπορέσεις να τρέξεις στο γήπεδο!

  16. #136
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ωχ καλά που το είπες! Τσέκαρα το meteo.gr και λέει για αύριο βροχή!
    Αν βρέξει, τότε πάμε στο plan B: αερόβια στο ελλειπτικό μου.

  17. #137
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Πάντα υπάρχουν λύσεις!

  18. #138
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σωστός!
    Αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκε το plan B

    Σάββατο 14 Απριλίου

    Το πρωί έριξε μια μίνι μπόρα, είπα πάει θα βρέξει και θα χάσω την αερόβια. Ευτυχώς σταματησε. Στις 9.30 ήμουν στο προπονητήριο του ΟΑΚΑ και έκανα την καθιερωμένη αερόβια.
    Όχι μόνο δεν ξανάβρεξε αλλά εβγαλε και ήλιο!!!

    Δεν είχε καθόλου κόσμο, σε κάποια στιγμή έτρεχα μόνη μου στο γήπεδο. Μετά ήρθαν άλλες 2 κοπέλες με τους προπονητές τους.

    Το μενού είχε κλασικά, σπριντ, περπατητές προβολές, πλειομετρικές ασκήσεις και σκάλες.



    Αύριο έχω μόνο αερόβια στο ελλειπτικό μου και κοιλιακούς.

    Καλό βράδυ σε όλους!!

  19. #139
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλημέρα σε όλους!

    Κυριακή 15 Απριλίου

    Το βράδυ κοιμήθηκα αρκετές ώρες και το πρωί ξύπνησα πολύ ξεκούραστη και αναζωογονημένη. Τελικά ο ύπνος είναι το καλύτερο αντικαταβολικό.
    Αισθάνομαι ένα γλυκό πιάσιμο στα πόδια, κυρίως γλουτους, από τη χθεσινή προπόνηση αλλά σε μικρότερο βαθμό από τις προηγούμενες φορές.

    Σήμερα το πρόγραμμά μου έχει αερόβια στο ελλειπτικό μου και κοιλιακούς.

    Στον καθρέφτη είδα πως έχει φύγει λίπος από κοιλιά, στήθος (δυστυχώς και αναπόφευκτα) και χαμηλά πίσω στη μέση. Και από γλουτό έχει φύγει, φαίνονται πολύ έντονα οι "λακούβες" στο πλάι. Άρα το πρόγραμμα πάει πολύ καλά.

    Περιμένω πως και πως να μου έρθουν και τα παπούτσια για να τα φοράω να συνηθίσω τα τακούνια.

    Στη διατροφή δεν αλλάζω τίποτα απολύτως, ακολουθώ πιστά τις οδηγίες του coach. Όταν δουλεύει κάτι, δεν το αγγίζουμε. Αργότερα βλέπουμε.

    Νιώθω την ανάγκη να γράψω, πόσο σημαντικό είναι να υπάρχει υποστήριξη από το οικογενειακό περιβάλλον.
    Είμαι τυχερή που έχω την κατανόηση και τη συμπαράσταση των δικών μου, σε σημείο που δεν περίμενα. Ιδιαίτερα η μητέρα μου με βοηθάει αφάνταστα σε πολλά θέματα.

    Ο πατέρας μου κάθε φορά τρέχει Αθήνα να μου κουβαλάει τσάντες τις καρτέλες αβγά και κοτόπουλα. Όταν καμιά φορά δεν προλαβαίνω να ετοιμάσω τα γεύματα, η μητέρα μου τα ετοιμάζει για μένα, ζυγίζει τα πάντα, τα βάζει σε τάπερ. Μέχρι και ροφήματα σε σέικερ ξέρει να φτιάχνει

    Δόξα το Θεό δεν έχω κανένα παράπονο!


    Τρέχω τώρα να φτιάξω καφεδάκι και μετά βουρ για αερόβια!

  20. #140
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    όχι οτι το χρειάζεσαι,αλλά μπράβο σου!και δη στους δικούς σου που συμμερίζονται την <τρέλα>σου.
    πιστεύεις ότι χωρίς καθοδήγηση θα μπορούσες να πλησιάσεις ένα τέτοιο στόχο?
    βέβαια ο αγώνας είναι ούτως ή άλλως δικός σου απλά θα γινόταν χωρίς τον coach?
    (παρεπιπτόντως ποιός είναι?)

  21. #141
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Μπράβο που έχεις την συμπαράσταση των γονιών σου! Δεν είναι και πολύ συνηθισμένο φαινόμενο ειδικά με το bodybuilding. Οι δικοί μου γονείς, εδώ και πολλά χρόνια, στο άκουσμα και μόνο της λέξης bodybuilding δυσανασχετούν γιατί νόμιζαν και νομίζουν ότι παίρνω φάρμακα. Ειδικά, όταν δείχνει στις ειδήσεις κάποιο θέμα με αναβολικά τρελαίνονται. Αντε τώρα εσύ να τους εξηγήσεις τι θα πει προπόνηση με βάρη και τι συμπλήρωμα.

  22. #142
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    ....Σε 68 μερες : Σας ευχαριστω.. σας ευχαριστω , θελω να αφιερωσω αυτη τη νικη στους συνφορουμιτες μου , στον coach μου , μα κυριος στους ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ...!!!!!!!!!!!.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  23. #143
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    ....Σε 68 μερες : Σας ευχαριστω.. σας ευχαριστω , θελω να αφιερωσω αυτη τη νικη στους συνφορουμιτες μου , στον coach μου , μα κυριος στους ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ...!!!!!!!!!!!.....
    "Και πάνω απ' όλα στο Θάνο που είχε σαν άβαταρ στο φόρουμ ένα λαχταριστό τσουρέκι και με ξελίγωνε ενώ έκανα αυστηρή διατροφή"

  24. #144
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by 8avos View Post
    όχι οτι το χρειάζεσαι,αλλά μπράβο σου!και δη στους δικούς σου που συμμερίζονται την <τρέλα>σου.
    πιστεύεις ότι χωρίς καθοδήγηση θα μπορούσες να πλησιάσεις ένα τέτοιο στόχο?
    βέβαια ο αγώνας είναι ούτως ή άλλως δικός σου απλά θα γινόταν χωρίς τον coach?
    (παρεπιπτόντως ποιός είναι?)
    Μη το λες Θάνο..τo "μπράβο" όλοι χρειαζόμαστε να το ακούμε και σ'ευχαριστώ! Η επιβράβευση πάντα μας δίνει μεγαλύτερο κίνητρο. Μπορεί να σου φανεί αστείο, αλλά μετά από ένα δύσκολο σετ ή μετά από ένα δυνατό σπριντ, λέω μπράβο στον εαυτό μου. Και το λέω οχι από μέσα μου, το λέω κανονικά, να το ακούω. Και με βοηθάει, πιστεψέ με.

    Όσο για το θέμα της καθοδηγίας, δεν ξέρω, μπορεί να τα κατάφερνα και μόνη μου, μπορεί και όχι.
    Κοίτα, αυτό είναι κάτι καινούργιο για μένα. Κάθε βήμα πρέπει να εξετάζεται πολύ και το παραμικρό λάθος κοστίζει. Μιλάμε για προετοιμασία για αγώνα, όχι για παραλία.

    Δεν έχω ξαναπεράσει από αυτή τη διαδικασία και δεν ήθελα να το ρισκάρω στηριζόμενη αποκλειστικά στις δικές μου γνώσεις.
    Αλλιώς θα με δει και ένα άλλο μάτι, θα ναι περισσότερο αντικειμενικό, να δει που υστερώ, που θέλω δουλειά.

    Άσε που έχω τόσα στο μυαλό μου να ασχοληθώ, τόσα πράγματα που πρέπει να ναι έτοιμα, έχω να είμαι συγκεντρωμένη στις προπονήσεις, έχω την πείνα (βασικά όχι ακόμα..) της δίαιτας, που δεν έχω το καθαρό μυαλό που έχει κάποιος άλλος που είναι απ'έξω ώστε να επιμελούμαι και το κομμάτι του προγράμματός μου . Γι αυτό θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει προπονητής.
    Γι αυτό και με βοηθάει ένα άτομο το οποίο εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, έχουμε ίδιο κώδικα επικοινωνίας, νιώθω πως έχω κάποιον να στηρίζομαι, να με ηρεμεί όταν πρέπει, να με ταρακουνάει πάλι όταν πρέπει, να ναι πάντα πρόθυμος να με ακούει. Έτσι μου φεύγει το άγχος να κάθομαι να βγάζω εγώ τη διατροφή μου, εγώ το πρόγραμμά μου στα βάρη, εγώ τις αερόβιες.





    Quote Originally Posted by POWERBUILDER View Post
    Μπράβο που έχεις την συμπαράσταση των γονιών σου! Δεν είναι και πολύ συνηθισμένο φαινόμενο ειδικά με το bodybuilding. Οι δικοί μου γονείς, εδώ και πολλά χρόνια, στο άκουσμα και μόνο της λέξης bodybuilding δυσανασχετούν γιατί νόμιζαν και νομίζουν ότι παίρνω φάρμακα. Ειδικά, όταν δείχνει στις ειδήσεις κάποιο θέμα με αναβολικά τρελαίνονται. Αντε τώρα εσύ να τους εξηγήσεις τι θα πει προπόνηση με βάρη και τι συμπλήρωμα.
    Ευτυχώς την έχω! Ξέρω είμαι τυχερή σε αυτό.
    Βέβαια θα μου πεις, ολόκληρη γυναίκα, δεν έχεις θέμα, κάνεις ότι θες. Αλλά από τη στιγμή όμως που βρίσκομαι κάτω από την ίδια στέγη με τους γονείς μου, οφείλω να σέβομαι τις απόψεις τους. Ειδικά με τη μητέρα μου έχω συζητήσει ώρες ολόκληρες, σεμινάριο κανονικό της έχω κάνει..
    Έχει παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες bbing και της αρέσει. Και χαίρομαι που ναι θετική και ανοιχτόμυαλη.

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    ....Σε 68 μερες : Σας ευχαριστω.. σας ευχαριστω , θελω να αφιερωσω αυτη τη νικη στους συνφορουμιτες μου , στον coach μου , μα κυριος στους ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ...!!!!!!!!!!!.....

    Έτσι ακριβώς τσουρέκα!!! Και είμαι ακόμα περισσότερο χαρούμενη που εκείνη τη μέρα, θα έχω κάτω στο κοινό τη μητέρα μου να με καμαρώνει! Δεν θα το έχανε με τίποτα.

    Quote Originally Posted by stepan4 View Post
    "Και πάνω απ' όλα στο Θάνο που είχε σαν άβαταρ στο φόρουμ ένα λαχταριστό τσουρέκι και με ξελίγωνε ενώ έκανα αυστηρή διατροφή"
    Χαχαχα!!!! Στην αρχή η αλήθεια είναι ότι όταν το είδα το αβατάρ με το γεμιστό τσουρέκι μου ρθε μια υπογλυκαιμία αλλά μετά το συνήθισα



    Σήμερα ο αέρας μύριζε ψητό αρνάκι, κοψίδια, κοκορέτσια... Παντού φαγητό και γλέντι.
    Για μένα ήταν μια συνηθισμένη μέρα. Έκανα κανονικά όλα τα προγραμματισμένα μου γεύματα. Cheat meal δεν υπάρχει στο λεξιλόγιό μου εδώ και αρκετές εβδομάδες και μέχρι τις 23 Ιουνίου.


    Αύριο μιας και είναι αργία, θα γίνουν κάποιες αλλαγές στο πρόγραμμα. Έτσι αύριο θα έχω μόνο αερόβια και streching.

    Καλό βράδυ σε όλους!

  25. #145
    Junior Bodybuilder Muffin's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Posts
    100

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Όσο για το θέμα της καθοδηγίας, δεν ξέρω, μπορεί να τα κατάφερνα και μόνη μου, μπορεί και όχι.
    Κοίτα, αυτό είναι κάτι καινούργιο για μένα. Κάθε βήμα πρέπει να εξετάζεται πολύ και το παραμικρό λάθος κοστίζει. Μιλάμε για προετοιμασία για αγώνα, όχι για παραλία.

    Δεν έχω ξαναπεράσει από αυτή τη διαδικασία και δεν ήθελα να το ρισκάρω στηριζόμενη αποκλειστικά στις δικές μου γνώσεις.
    Αλλιώς θα με δει και ένα άλλο μάτι, θα ναι περισσότερο αντικειμενικό, να δει που υστερώ, που θέλω δουλειά.

    Άσε που έχω τόσα στο μυαλό μου να ασχοληθώ, τόσα πράγματα που πρέπει να ναι έτοιμα, έχω να είμαι συγκεντρωμένη στις προπονήσεις, έχω την πείνα (βασικά όχι ακόμα..) της δίαιτας, που δεν έχω το καθαρό μυαλό που έχει κάποιος άλλος που είναι απ'έξω ώστε να επιμελούμαι και το κομμάτι του προγράμματός μου . Γι αυτό θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει προπονητής.
    Γι αυτό και με βοηθάει ένα άτομο το οποίο εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, έχουμε ίδιο κώδικα επικοινωνίας, νιώθω πως έχω κάποιον να στηρίζομαι, να με ηρεμεί όταν πρέπει, να με ταρακουνάει πάλι όταν πρέπει, να ναι πάντα πρόθυμος να με ακούει. Έτσι μου φεύγει το άγχος να κάθομαι να βγάζω εγώ τη διατροφή μου, εγώ το πρόγραμμά μου στα βάρη, εγώ τις αερόβιες.
    Είναι σαν να πλησιάζουν οι πανελλαδικές, δίνεις πρώτη φορά και για να σιγουρευτείς ότι έχει εξαντλήσει τις περισσότερες sos ασκήσεις και sos θεωρία κάνεις ιδιαίτερα μαθήτα? Ρισκάρεις να βασιστείς σε ότι παραδίδεται στο σχολείο (εδώ γελάμε)? Έχεις, λοιπόν, τη δική σου εξεταστική τον Ιούνιο! :) Κρατα την ψυχολογία και το πείσμα που έχεις και μπορείς να φλερτάρεις με την ιδέα να περάσεις ιατρική! ;)
    Ή ο κόσμος παράγινε αναίσθητος ή εγώ παράγινα υπερευαίσθητη

  26. #146
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Ειρηνη μεσα απο το δικο σου αγωνα πηγαζουν οι κοποι και οι προσπαθειες πολλων παιδιων εδω στο φορουμ που εχουν την ευκαιρια να σου μηλανε καθημερινα...να σε στηριζουν για να μην αισθανθεις λεπτο μονη στον αγωνα που δινεις...η προσπαθεια σου ειναι κηνιτρο για πολλους απο εμας που δεν θα καταφερουμε μαλλον ποτε να αγωνιστουμε αλλα θα συνεχιζουμε να προπονουμαστε για εμας και για την ψυχη μας....σημασια δεν θα εχει ποτε το βραβειο αλλα ο ολος σου αγωνας μεχρι να βγεις στη σκηνη...συνεχισε κοριτσι μου και λεπτο μην λυγισεις...και αν το κανεις σκεψου πως ολοι εμεις σε παρακολουθουμε και σε στηριζουμε με οτι μεσο διαθετουμε...καντο για σενα καντο για μας και οτι και αν συμβει εμεις θα σου πουμε συγχαρητηρια και θα υποκλιθουμε στη δυναμη της ψυχης σου!


    μετα απο αυτο παω για προπο...!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  27. #147
    Junior Bodybuilder Igna's Avatar
    Join Date
    15-04-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    131

    Default

    Τώρα το είδα μιας και καινούριος στο φόρουμ. Καλή επιτυχία λοιπόν κι από μένα!
    το "ποτέ" και το "πάντα" είναι δύο λέξεις...που "ποτέ" δεν κρατάν για "πάντα"

  28. #148
    Advanced Bodybuilder pitsouf's Avatar
    Join Date
    02-11-10
    Location
    Suncity, Athens
    Posts
    1,195

    Default

    Ειρηνάαααακι μου γλυκόοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Χρόνια Πολλά με υγεία και πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία στους αγώνες!!!!!!
    Σου εύχομαι ολόψυχα κοριτσάκι μου τα καλύτερα και όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

    Χάρηκα πάρα πολύ που κάνοντας ένα περασματάκι από το site είδα το log σου!!!!

    Καλή δύναμη στην προετοιμασία σου και καλή απόλαυση γιατί είμαι σίγουρη ότι το απολαμβάνεις με την ψυχή σου!!!!!

  29. #149
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Να φιλοσοφήσω και λίγο... Ξέρεις γιατί νιώθω ευτυχισμένη; Γιατί νιώθω ελεύθερη να κάνω αυτό που λαχταράω. Χωρίς να έχω γκρίνια, χωρίς ζήλεια, χωρίς τα σχόλια του περίγυρου. Χωρίς να δίνω λογαριασμό σε κανέναν γιατί τρώω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια, χωρίς να αισθάνομαι "τύψεις" επειδή μπαίνω στο φόρουμ και γράφω για πράγματα που αγαπώ.
    Είμαι ευτυχισμένη γιατί όσο και να προσπάθησαν, αυτό το "μικρόβιο" δεν κατάφερε κανείς να μου το βγάλει.
    Τα βάρη για μένα είναι ψυχοθεραπεία. Η παρηγοριά μου. Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά σίγουρα εδώ εσείς που με διαβάζετε καταλαβαίνετε τι εννοώ. Και χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που με καταλαβαίνουν.
    Ποσο μα ποσο μ αρεσε αυτο που εγραψες ομως...
    Και βεβαια ειναι ψυχοθεραπεια. Γιατι ολοι μας εχουμε διαφορα θεματα που αντιμετωπιζουμε , μικρα ή μεγαλα!

  30. #150
    Senior Bodybuilder nina papaki's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    1,239

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post






    Έχει παρακολουθήσει αρκετούς αγώνες bbing και της αρέσει. Και χαίρομαι που ναι θετική και ανοιχτόμυαλη.




    Και είμαι ακόμα περισσότερο χαρούμενη που εκείνη τη μέρα, θα έχω κάτω στο κοινό τη μητέρα μου να με καμαρώνει! Δεν θα το έχανε με τίποτα.






    Ποσο τυχερη εισαι ξερεις?Αυτα ειναι !!!


 
Page 5 of 15 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. H kardoula αυτοσχεδιάζει..
    By Kardoula in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-09, 19:26
  2. Replies: 0
    Last Post: 02-09-06, 07:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •