Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-04-13
    Posts
    2

    Default Krav Maga & Επιλογή Πολεμικής Τέχνης

    Γεια σας ειμαι 21 1,75 75 κιλα και αποφασισα να ξεκινησω μια πολεμικη τεχνη...απο οσες εχω δει απο βιντεακια στο youtube μου αρεσει το krav maga γτ εχει αφοπλισμους οπλων κ.α..θα ηθελα να μου πειτε αν εχει καθολου γυμναστικη και γενικοτερα χρησιμευει πουθενα η απλως πας και μαθενεις κινησεις που δεν προκειτε ποτε να σου φανουν χρησιμες???εαν θελετε προτεινετε μου και τπτ αλλο....

  2. #2
    kick_boxer's Avatar
    Join Date
    10-04-11
    Location
    Body club
    Posts
    1,227

    Default

    Καλησπέρα..

    Το krav maga είναι μια πολύ καλή πολεμική τέχνη..
    Τώρα για τον αν χρησιμεύει πουθενά ή όχι αυτό εξαρτάται από σένα.. Τις πολεμικές τέχνες δεν τις χρησιμοποιείς για πλάκα.. Μόνο αν παραστεί ανάγκη και το απαιτούν οι περιστάσεις..

    Κατ'άλλα το προτείνω άφοβα !

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-04-13
    Posts
    2

    Default

    Σαν πολεμικη τεχνη γυμναζεσαι καθολου η απλος μαθενεις τις κινησεις και τπτ αλλο?ναι και εγω για περιπτοση αναγκης εννοουσα αν χρησιμευει....γτ αν ειναι να πας και αυτα που μαθενεις να μην μπορεις να τα "βγαλεις" σε μια δυσκολη περιπτοση τζαμπα πας....

  4. #4
    Junior Bodybuilder AvrilGR's Avatar
    Join Date
    28-03-13
    Posts
    102

    Default

    αν θελεις παραλληλα με την πολεμικη να γυμναζεσαι σου προτινω ανεπιφυλακτα καποειρα....

  5. #5
    New Member
    Join Date
    15-01-10
    Location
    athens.
    Posts
    19

    Default

    Καλημέρα και από μένα! Επειδή κάνω krav maga και επειδή θεωρείται αυτοάμυνα κάποιες σχολές δίνουν μεγάλη έμφαση στην φυσική κατάσταση. Αφοπλισμοί και τα λοιπά έρχονται όμως πολύ αργότερα να ξέρεις, έχει άλλα πράγματα στην αρχή που θα σου αρέσουν.

  6. #6

    Join Date
    30-04-13
    Posts
    7

    Default

    να πας muay thai στο προτεινω εχει ενα αγωνιστικο κομματι και εχει και το παραδοσιακο κομματι που περιλαμβανει σπασιματα μπλοκαρισματα αποφυγες klinch και αλλες τεχνικες με γροθιες γονατα πιασηματα ριψεις και αλλα πολλα και παντοτε σε οποιαδηποτε πολεμικη τεχνη παντοτε κανεις ζεσταμα κοινος γυμναστικη

  7. #7

    Default

    Το κακό με τους αφοπλισμούς ειδικά όσον αφορά το μαχαίρι, τις περισσότερες φορές είναι άχρηστα. Η πραγματική επίθεση με μαχαίρι είναι τρομακτικό πράγμα και πραγματικά οι πιθανότητες να αφοπλίσεις κάποιον είναι ελάχιστες. Κατά καιρούς έχω δει ανθρώπους να διδάσκουν πράγματα απαράδεκτα, προσφέροντας μια πλασματική αίσθηση ασφάλειας στον εκπαιδευόμενο, που με τον καιρό μπορεί να είναι η αιτία για ένα πολύ σοβαρό τραυματισμό ή και θάνατο.

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    28-04-13
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by ninjamousegr View Post
    Το κακό με τους αφοπλισμούς ειδικά όσον αφορά το μαχαίρι, τις περισσότερες φορές είναι άχρηστα. Η πραγματική επίθεση με μαχαίρι είναι τρομακτικό πράγμα και πραγματικά οι πιθανότητες να αφοπλίσεις κάποιον είναι ελάχιστες. Κατά καιρούς έχω δει ανθρώπους να διδάσκουν πράγματα απαράδεκτα, προσφέροντας μια πλασματική αίσθηση ασφάλειας στον εκπαιδευόμενο, που με τον καιρό μπορεί να είναι η αιτία για ένα πολύ σοβαρό τραυματισμό ή και θάνατο.
    σωστος


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Επιλογή Πολεμικής Τέχνης
    By jamess in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 7
    Last Post: 24-12-11, 19:24
  2. Επιλογή πολεμικής τέχνης
    By plato in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 5
    Last Post: 01-07-11, 15:00
  3. Επιλογή πολεμικής τέχνης
    By "LaOstra" in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 3
    Last Post: 11-06-11, 18:13
  4. επιλογη πολεμικης τεχνης
    By neos in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 04-11-06, 06:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •