Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    Junior Bodybuilder GoDaemon's Avatar
    Join Date
    29-07-11
    Posts
    119

    Default A-HD stack with SOLID

    Χαίρεται παίδες!!

    Δοκιμάζω αυτά τα 2 συμπληρώματα της BPIsport, είμαι στη τέταρτη εβδομάδα και πραγματικά βλέπω πολύ καλά αποτελέσματα.
    Στην ουσία είναι ενισχυτές τεστοστερόνης (αυξάνουν την παραγωγή της ενδογενούς). Έχει κανείς άποψη? Τα έχετε δοκιμάσει?
    Γενικότερα πρέπει να δουλεύουν πολύ καλύτερα απο tribulus...

  2. #2

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Tι εννοεις δουλευουν?Τι παρατηρησες?Πες μας μερικα στοιχεια για σενα π.χ ηλικια,χρονος ενασχολησης.Και μην συγκρινεις προιοντα που και οικονομικα εχουν μεγαλη διαφορα με το tribulus.

  3. #3
    Junior Bodybuilder GoDaemon's Avatar
    Join Date
    29-07-11
    Posts
    119

    Default

    Φίλε μου άρχισα να δένω και να γεμίζω σε σημεία που υστερούσα (βλ.ώμους) και σαφώς δύναμη πάνω στην προπόνηση.
    Στακαρισμένα και τα δυο, σε εμένα τουλάχιστον, δουλεύουν.

    Έκανα 4 χρόνια muai thai και τον τελευταίο χρόνο συστηματικά γυμναστήριο (σταμάτησα της πολεμικές τέχνες).

    Ηλικία 24 ετών!

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Πώς τα παίρνεις;! Πριν τον ύπνο, πριν την προπόνηση, πώς ακριβώς;! Ρωτάω γιατί ίσως τα δοκιμάσω φέτος κι εγώ.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Junior Bodybuilder nikos nikos's Avatar
    Join Date
    26-07-11
    Posts
    159

    Default

    πάν μέτρον άριστον.

    Mazda 6 ,απο τη φωτογραφία έχεις "το σώμα",κομμένος,δυνατός κτλ τι τη θές το συμπλήρωμα αυτό?που να σε φτάσει?

  6. #6
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο φίλε Νίκο!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #7
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Το solid μεγάλη πατάτα (μέχρι και ηπατοτοξικότητα έχει βρεθεί στη κύρια ουσία του, η οποία δε μας προσφέρει και κάτι). Και το άλλο 1 ενδιαφέρουσα ουσία έχει όλο κι όλο. Υπάρχουν δεκάδες καλύτερα.

  8. #8

    Join Date
    22-10-09
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το solid μεγάλη πατάτα (μέχρι και ηπατοτοξικότητα έχει βρεθεί στη κύρια ουσία του, η οποία δε μας προσφέρει και κάτι). Και το άλλο 1 ενδιαφέρουσα ουσία έχει όλο κι όλο. Υπάρχουν δεκάδες καλύτερα.
    Ναι φιλε Παυλιδη, αλλα δουλευει το Placebo όμως ,και χωρις καμια τοξικοτητα στον οργανισμο και την τσεπη.

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Αφήστε τον άνθρωπο να μας πει δυο τρία πράγματα. Αμέσως το "placebo" και η δραστική ουσία.

    Τα ίδια γράφανε και για το Novedex αλλά σε εμένα μια χαρά δούλεψε κοπέλια...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το solid μεγάλη πατάτα (μέχρι και ηπατοτοξικότητα έχει βρεθεί στη κύρια ουσία του, η οποία δε μας προσφέρει και κάτι). Και το άλλο 1 ενδιαφέρουσα ουσία έχει όλο κι όλο. Υπάρχουν δεκάδες καλύτερα.
    σαν??
    το λεω γιατι και γω απο τετοιου ειδους συμπληρωματα και tribulus απλα πεταξα τα λεφτα μου...και σε ενα ποστ εσυ με προειδοποιησες και ειχες δικαιο...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #11
    Junior Bodybuilder GoDaemon's Avatar
    Join Date
    29-07-11
    Posts
    119

    Default

    Παιδιά το παίρνω κάθε μέρα μετά από ένα καλό γεύμα... Δηλαδή ανά 24 ώρες και πάντα με γεμάτο στομάχι... Εγώ μετά την 3 εβδομάδα παρατήρησα σκληράδα (ξέρω τι λέω, δεν είναι ούτε placebo ούτε τίποτα). Σημεία που υστερούσα «υπάκουσαν» και γενικότερα το σώμα έδεσε περισσότερο...
    Προφανώς ευνοεί την πρωτεϊνοσύνθεση και για αυτό σε συνδυασμό με σωστή λήψη πρωτείνης (και κρεατίνης) νομίζω έχει αποτελέσματα καλά...

    Προφανώς και θέλει προσοχή στη χρήση γιατί με τον ένα ή τον άλλο τρόπο επηρεάζει το ορμονικό προφίλ αλλά με συνετή χρήση αξίζει.

  12. #12
    Junior Bodybuilder GoDaemon's Avatar
    Join Date
    29-07-11
    Posts
    119

    Default

    Επίσης επειδή έχω δοκιμάσει tribooster και τα σχετικά που σχετίζονται με tribulus δεν έχει καμιά σχέση... Δεν είναι tribulus... Δεν δουλεύει σαν tribulus...

  13. #13
    New Member
    Join Date
    16-08-11
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Το solid μεγάλη πατάτα (μέχρι και ηπατοτοξικότητα έχει βρεθεί στη κύρια ουσία του, η οποία δε μας προσφέρει και κάτι). Και το άλλο 1 ενδιαφέρουσα ουσία έχει όλο κι όλο. Υπάρχουν δεκάδες καλύτερα.
    τί ακριβώς προτείνεις δηλαδή?

  14. #14
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Δεν προτείνω, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  15. #15
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Δεν προτείνω, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
    Παυλιδη σεβομαι αν δεν θες...αν εχεις κατι υποψη σου που δουλεψε ρε συ στειλε ενα πμ...αναλωνομαι συνεχεια σε μλκιες

    σορρυ για το οφ παιδια
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #16
    Pumping Iron beefmeup's Avatar
    Join Date
    22-03-11
    Location
    Ghost Box
    Posts
    439

    Default

    παλιωσε λιγο το θεμα,αλλα δεν βαριεσαι..για το A-HD..

    τι εχει μεσα..
    3s,4s)-4-[(3,4-dimethoxyphenyl)methyl]-3-hydroxy-3-[[3-methoxy-4-[(2s,3r,4s,5r,6r)-3,4,5-trihydroxy-6-(hydroxymethyl)oxan-2-yl]oxy-phenyl]methyl]oxolan-2-one:
    ειναι αυτο trechaloside.
    An anti-estrogenic lignan glycoside, tracheloside, from seeds of Carthamus tinctorius.

    Yoo HH, Park JH, Kwon SW.

    College of Pharmacy and Research Institute of Pharmaceutical Sciences, Seoul National University, Seoul, Korea.
    Abstract

    The lignan glycoside, tracheloside, was isolated from seeds of Carthamus tinctorius (Compositae) as an anti-estrogenic principle against cultured Ishikawa cells by employing a bioassay-linked HPLC-ELSD method. Tracheloside significantly decreased the activity of alkaline phosphatase (AP), an estrogen-inducible marker enzyme, with an IC(50) value of 0.31 microg/ml, a level of inhibition comparable to that of tamoxifen (IC(50) = 0.43 microg/ml).
    (2r,3r)-2,3-bis[(4-hydroxy-3-methoxyphenyl)methyl] butane-1,4-diol;(2r,3r,4s,5s,6r)- 6-(hydroxymethyl)oxane-2,3,4,5-tetrol
    ειναι αυτο..Secoisolariciresinol diglycoside...
    φυτοσοιστρογονο ειναι λενε..
    4-[(e)-2-(3,5-dimethoxyphenyl)ethenyl]phenol
    ειναι αυτο..Pterostilbene
    ξαδερφακι της ρεσβερατρολης..

    -5-hydroxy-1-(4-hydroxy-3-methoxyphenyl)-3-decanone

    ginger..το γνωστο.


    phenethyl(e)-3-(3,4-dihydroxyphenyl)prop-2-enoate

    ειναι αυτο..Caffeic Acid phenethyl ester
    δλδ ειναι η γνωστη προπολη??

    Phytother Res. 2010 Feb;24(2):295-300.
    Caffeic acid phenethyl ester, a component of beehive propolis, is a novel selective estrogen receptor modulator.

    Jung BI, Kim MS, Kim HA, Kim D, Yang J, Her S, Song YS.

    College of Pharmacy, Sookmyung Women's University, Seoul, Republic of Korea.
    Abstract

    Caffeic acid phenethyl ester (CAPE) is an active ingredient of beehive propolis with a structure similar to phenolic acid. The estrogenic effects of propolis were previously demonstrated through the activation of an estrogen receptor. To identify the estrogenic properties of propolis, CAPE was evaluated using in vitro and in vivo methods. CAPE showed selective binding affinity to human estrogen receptor beta (hERbeta) rather than hERalpha. CAPE also reduced ERalpha expression in MCF-7 and MDA 231 cells. In the yeast estrogen receptor transcription assay, CAPE produced the transcriptional activity of estrogen-responsive element with EC(50) values of 3.72 x 10(-6) M. CAPE did not increase the growth of MCF-7 estrogen receptor-positive breast cancer cells in doses ranging from 10(-7) to 10(-5) M. In order to understand how CAPE acts in animals, CAPE was tested by a uterotrophic bioassay. Treatment with CAPE (100, 500 mg/kg) did not increase the uterine weight relative to 3 microg/kg 17beta-estradiol treatment. The results indicate that CAPE, which is a selective agonist to hERbeta, but does not show any estrogenic effect on estrogen receptor-positive breast cancer cells and in immature rat uterine tissue, is a potential selective estrogen receptor modulator. (c) 2009 John Wiley & Sons, Ltd.
    με λιγα λογια,οποιος το παρει κ του δουλεψει,ας περασει να τον κερασω μια τυροπιτα..

    για το SOLID,τωρα..ειναι ενα συπληρωμα με φυτικο ματζουνι σαν δραστικη που δεν υποστηριζεται απο καμια μελετη..ασχετως,κατι γελοιοτητων που παραθετει η εταιρια.
    Last edited by beefmeup; 13-04-12 at 09:44.
    :satisfaction is the death of desire:


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Stack II (MDY)
    By Capt3nGr in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 15
    Last Post: 15-06-09, 18:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •