Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Ποια μάρκα αθλητικών παπουτσιών για τρέξιμο θεωρείτε την καλύτερη?

Voters
273. You may not vote on this poll
  • Asics

    93 34.07%
  • Nike

    115 42.12%
  • Adidas

    47 17.22%
  • Puma

    4 1.47%
  • New Balance

    10 3.66%
  • Saucony

    4 1.47%
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 121 to 150 of 153
  1. #121
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    Quote Originally Posted by LuNaT1C View Post
    Θεωρώ λίγο "χαζό" το να λέμε απλά μάρκες....
    Λίγο πολύ όλες οι εταιρίες έχουν βγάλει καλά μοντέλα για κάθε σκοπό που τα χρειαζόμαστε...
    Στην περίπτωσή μου μιας και σκοπεύω να πάρω πρώτη φορά στη ζωή μου παπούτσι για κάποιο λόγο και όχι λόγο ομορφιάς ως έκανα μέχρι τώρα θέλω να ψάχω τι ταιριάζει στο πόδι μου και τι μου κάνει για τον σκοπό που θέλω.
    Θέλω ένα παπούτσι για περπάτημα κυρίως...γρήγορο περπάτημα και να το χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο...

    Έχω δοκιμάσει προς το παρών το LunarGlide 6 και το νέο Pegasus και νομίζω πως το LunarGlide 6 μου κάθεται καλύτερα...
    Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είδους πέλματος έχω, πρέπει να πάω να κάνω κάποια μέτρηση ή να το βρώ κάπως αλλιώς...

    Παλιότερα είχα δοκιμάσει τα Kinsei 2 αλλά θεωρητηκά αυτό το μοντέλο είναι καλό για άτομα με πολλά κιλά και υπέρβαρους και μόνο έτσι δε με λές ! :)
    Για τα ASICS έχω ακούσει και εγώ τρομερά καλά λόγια αλλά δεν έχω δεί κάποιο απο τα νέα της μοντέλα...

    Εσείς τι μου προτείνετε ?

    Υγ. Έχω ένα πρόβλημα γενικότερα με τα πόδια μου και δε ξέρω που οφείλετε... Γι αυτό και την ψάχνω λίγο αυτή την περίοδο με τα παπούτσια.
    Σε γρήγορο περπάτημα αρχίζει ένα κάψιμο στην περιοχή πάνω απο τον αστράγαλο και σε όλο σχεδόν το καλάμι στο μπροστινό μέρος.... Το νιώθω μετά απο λίγα μέτρα γρήγορου περπατήματος...
    Δε το νιώθω σε καμιά άλλη περίπτωση ούτε ακόμα και μετά απο 30κμ ποδήλατου...
    Δε ξέρω τι ακριβώς είναι αυτό πως μπορώ να το ψάξω έχετε κάποια ιδέα?

    Τρίπλεξ αγγείων? Ακτινογραφία ??? κάτι άλλο ?


    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    αυτό με το καλάμι το παθαίνω όταν έχω καιρό να πάω για αερόβιο μετά από 5-6 φορές σταματάει. Παρατήρησέ το!

  2. #122
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-07-14
    Posts
    157

    Default

    Η αλήθεια είναι οτι δεν περπατάω σχεδόν καθόλου...
    Εδώ και χρόνια μας έχει φάει ο υπολογιστής και η καθηστική ζωή...

    Περπατάω τον δρόμο μου για να παώ γυμναστήριο και είναι και λίγο ανηφορικό... εκεί το παρατηρώ συνήθως...




    Με αυτά που διαβάζω πάντως σχετικά με το πέλμα μου κτλ είμαι μεταξύ των Nike LunarGlide 6 και του Mizuno Wave Paradox
    Καμιά εμπειρία κάποιος με αυτά ?
    Last edited by LuNaT1C; 18-04-15 at 21:10.

  3. #123
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Αυτο με τον πονο στο καλαμι ειναι παγκοσμιο θεμα σε οσους ασχολουνται με τρεξιμο.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Shin_splints
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  4. #124
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Ναι, πολυ τυπικο να πονανε τα καλαμια απ'το τρεξιμο. Κατα καιρους κι εμενα με πιανει, ειδικα σε trail running. Απαραιτητα τα παπουτσια με αεροσολα, βαζε παγο μετα το τρεξιμο και δοκιμασε να αλλαξεις επιφανεια (πχ αντι για ασφαλτο τρεχε σε ταρταν, μαλακο χωμα η treadmill- αυτο βοηθαει και για πονους σε μεση-γονατο).
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #125
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default Ποια μάρκα αθλητικών παπουτσιών προτιμάτε για τρέξιμο?

    Απαραιτητα τα παπουτσια με αεροσολα;! Ο,τι χειροτερο για τρεξιμο.... Παπουτσια με αεροσολα ειναι καλα για περπατημα και τζιμ για τρεξιμο με τιποτα.

    Επισης ο διαδρομος δεν ειναι καλος για τρεξιμο ειδικα οταν καποιος εχει θεματα.

  6. #126
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Απαραιτητα τα παπουτσια με αεροσολα;! Ο,τι χειροτερο για τρεξιμο.... Παπουτσια με αεροσολα ειναι καλα για περπατημα και τζιμ για τρεξιμο με τιποτα.

    Επισης ο διαδρομος δεν ειναι καλος για τρεξιμο ειδικα οταν καποιος εχει θεματα.
    Αεροσολα στο gym? Τι να την κανεις; Ειδικα αν κανεις ελευθερα βαρη, απαγορευεται. Καλυτερα, ξυπολητος, boxing η weightlifting παπουτσια.

    Στο τρεξιμο η αεροσολα η οποιοδηποτε shock absorbing gel/midsole ειναι απαραιτητα για να απορροφουν κραδασμους, ειδικα αν τρεχεις σε ασφαλτο, σκληρο χωμα/πετρα. Αυτη ειναι η κυρια λειτουργια τους αλλωστε.

    Ο διαδρομος αν δεν ειναι κακοσυντηρημενος 15ετιας εχει λιγοτερους κραδασμους απο το τρεξιμο εξω. Οποιος δεν εχει προσβαση σε ταρταν, μαλακο χωμα η γρασιδι και εχει θεματα, ο διαδρομος ειναι μαλλον μονοδρομος.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #127
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Βρε γενικα αναφερομαι οτι αντε πες τα βαζεις στο γυμναστηριο. Κανονικα παπουτσια τυπου nike air max ειναι για φιγουρα μονο (κι εγω εχω) και για βολτες.

    Συμφωνω, σιγουρα θες παπουτσια που απορροφουν τους κραδασμους , και κατηγορηματικα οι αεροσολες δε προσφερουν κατι τετοιο. Δε θα δεις κανεναν δρομεα με παπουτσια αυτου του τυπου!

    Στη τελευταια παραγραφο οπως το λες συμφωνουμε !
    Πολλες φορες με διαφορα μιας μερας εχω τρεξει σε διαδρομο και σε ταρταν/γρασιδι. Πονος στο διαδρομο, καμια ενοχληση εξω. Αλλα ναι αν ειναι να διαλεξεις μεταξυ τσιμεντου και διαδρομου, εχουμε διπλό. :p

  8. #128
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δεν απορροφουν οι αεροσολες κραδασμους; Δε το ξερα...! Νομιζα οτι ακριβως αυτο κανουν :Ρ
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  9. #129
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default Ποια μάρκα αθλητικών παπουτσιών προτιμάτε για τρέξιμο?

    Αυτο λενε οτι κανουν... :p Αλλα κι η Στικουδη τραγουδιστρια δηλωνει

  10. #130
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Λιγα για τη στικουδη ετσι!! :)
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  11. #131
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-07-14
    Posts
    157

    Default

    Μάλλον το παγκόσμιο φαινόμενο είμαι εγώ που με πονάνε ενώ δεν τρέχω...
    Κατά την διάρκεια του γρήγορου περπατήματος με πιάνει και ιδιαίτερα όταν είναι σε ανηφορικό έδαφος

  12. #132
    New Member Redykt.'s Avatar
    Join Date
    01-03-15
    Location
    Athens
    Posts
    36

    Default

    Καλά τα asics αλλα τα σχεδια τους ειναι απαισια.
    Παιδια γνωριζετε που μπορω να βρω φθηνα nike αυθεντικα; Αντι για 150 να κανουν 100 ας πουμε

  13. #133
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Redykt. View Post
    Καλά τα asics αλλα τα σχεδια τους ειναι απαισια.
    Παιδια γνωριζετε που μπορω να βρω φθηνα nike αυθεντικα; Αντι για 150 να κανουν 100 ας πουμε
    Μπορείς να κοιτάξεις στο sportsdirect.com. Και στα στοκατζίδικα στη Νεα Σμύρνη.
    Τώρα αν ψάχνεις air max, κτλ. τελευταίας κοπής μην περιμένεις και τρομακτικές διάφορες.


    Υ.Γ. μια που λέμε για παπούτσια και τρέξιμο, θα συμφωνήσω με ursus οτι κάποια μοντέλα ειναι όντως φιγουρατζιδικα, αλλα υπάρχουν κι αλλα που πραγματικά τα σπάνε ..
    Έχω άπειρα παπούτσια κι εχω δοκιμάσει όλες σχεδόν τις μάρκες της αγοράς, και για διάφορα αθλήματα (basket, τρέξιμο, κτλ)
    Παίζει απίστευτα μεγάλο ρόλο όμως σε όλο αυτο η σωματοδομή και το πέλμα μας! Καλό ειναι αν κάποιος εχει συνεχείς ενοχλήσεις, κτλ να επισκεφτεί έναν ειδικό (η και παραπάνω) για να αποφεύγει τραυματισμούς κ ενοχλήσεις.
    Προσωπικά, εχω σκολίωση χαμηλά στη μέση, και με "καλή κλίση" = αποτέλεσμα να εχω αισθητή διαφορά μηκους (ας το πούμε έτσι δόκιμα) μεταξύ αριστερού κ δεξιού ποδιού. Εκτός του οτι "γέρνω" λίγο απο τη μια εννοειται οτι καταπονειται και περισσότερο η μια πλευρά κι εχω ενοχλήσεις (κάποιες φορές ακόμα και στο βάδισμα, ανάλογα το παπούτσι ) όταν δεν φοράω ενα μικρό μισό πάτο στο παπούτσι μου.,
    Ίσως να καταλήγουμε λίγο ψυχαναγκαστικοί και εμμονικοί με κάποια πράγματα, αλλα πιστέψτε με, καλύτερη η πρόληψη απο τη θεραπεία.
    Το οξύμωρο στην περίπτωση μου ειναι οτι η μάνα μου εχει ακριβώς το ίδιο θέμα απο πολύ μικρή ηλικία, αλλα εμένα δεν μου το είπε ποτέ (τρέλα ψυχολογικά η τύπισσα λέμε) κι όπως καταλαβαίνετε, δεν το πρόλαβα κιόλας... :-/

    Anyway, για να μη μακρυγορησω αλλο.. Αυτή την περίοδο εχω εκστασιαστει με τα karrimor Duma που αγόρασα από SD, σε εξευτελιστική τιμή και τα οποία εχουν εφαρμόσει άψογα στο πόδι μου, ειναι ελαφριά κι άνετα και όσο τα εχω δοκιμάσει σε γυμναστήριο και λίγο τζοκινγκ στο δρόμο ειναι εξαιρετικά (μιλάω πάντα υποκειμενικά)!!

  14. #134
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Συμφωνω με το κοριτσι απο πανω! Οποιος ασχολειται συστηματικα με το τρεξιμο ειναι καλο να το ψαχνει,,,ενα πελματογραφημα σε ειδικο για να δουμε το πατημα μας, πολλες φορες προλαβαινει καταστασεις!

    Εγω εχω τα asics nimbus 16 & τα adidas boston boost για τρεξιμο. Το nimbus ειναι πιο βαρυ με μεγαλυτερη απορροφητικοτητα το boston ελαφρυτερο και πιο γρηγορο. Τα συναλλαζω αναλογα με τα χλμ και τις συνθηκες.

  15. #135
    New Member Tsits's Avatar
    Join Date
    15-09-14
    Posts
    76

    Default

    Εγω εχω τα air max 2013 και air max 2014 αλλα δεν κανουν για τρεξιμο... Ειναι μονο για καφε!! Για τρεξιμο εχω τα nike revolution 2

  16. #136

    Default

    Στο λινκ θα βρειτε την τεχνολογία που χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία για τα παπούτσια της για τρέξιμο

    amplifyrunning. com /running-shoe-technology/

    κι απο κει και πέρα ο καθένας το ψάχνει περισσότερο

    ΥΓ: το λινκ το έβαλα κάπως παράξενα διότι έχω μικρό αριθμό ποστς

  17. #137
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-07-14
    Posts
    157

    Default

    Quote Originally Posted by gspyropo View Post
    Καλημέρα εγώ πάλι τρέχω με Adidas energy boost Kai me ON cloud racer τα οποία δεν είναι καθόλου γνωστά εδώ αλλά εάν τσεκάρετε θα καταλάβετε...Μακραν ότι πιο κορυφαίο παπούτσι εχω τρέξει


    Σχετικά με το sizing του ON Cloudracer... το πόδι μου είναι 29 εκατοστά...
    Στα air max φοράω 44... στο site της ON με βγάζει ότι πρέπει να πάρω το 47.... τι παίζει ?

  18. #138
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Εγω πήρα χθες τα adidas breeze 101 2 m ωραίο μπλεδάκι και πολυ καλή αίσθηση στο πάτημα.

    7054adce98662b6d7f6582eba0aadf2e.jpg
    Last edited by Optimus Prime; 22-04-15 at 21:55.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  19. #139

    Default

    Ψήφισα Asics γιατί με τα μοντέλα της έτρεχα για χρόνια και ήμουν ικανοποιημένος αλλά το τελευταίο μου αθλητικό είναι το Adidas Energy Boost 2 με διαφορά το καλύτερο που έχω φορέσει.
    Η φάση είναι ότι το είδα (ανακάλυψα) να το φοράει ένα παλικάρι (γύρω στα 2 μέτρα - 95 κιλά με δυνατό μυϊκό σύστημα και γρήγορος) στο στίβο που τρέχω και περίμενα να τελειώσει την προπόνησή του να τον ρωτήσω περισσότερες πληροφορίες.
    Να δω τώρα που αρχίζει και φθείρεται που θα το ξαναβρώ !

  20. #140
    Banned New Member
    Join Date
    04-09-15
    Posts
    34

    Default

    Xρησιμοποιώ New Balance, αφού έλιωσα πρώτα 1 ζευγάρι nike pegasus. Τα nike έχουν το καλό πως τα φοράς κ για καφε, που λέει ο λόγος είναι πολύ ωραία τα σχέδια, βέβαια τα χρυσοπληρώνεις γι αυτό το λόγο. Tα NB είναι καλο παπούτσι, αλλά μετά από 7 μήνες χρήσης η αίσθηση δεν είναι ίδια στο πόδι μου, όπως όταν το αγόρασα κ αυτό το βάζω στα πλην.

  21. #141

    Default

    Δεν έχω δοκιμάσει ASICS αλλά πολλά άτομα λένε πως ίσως είναι η καλύτερη, ειδικά το KINSEI 6. Από'κει και πέρα η ΝΙΚΕ έχει πάντα πολύ καλά μοντέλα και είναι η πρώτη σε πωλήσεις, ενώ και η ADIDAS έχω την αίσθηση ότι έχει καλά παπούτσια. Τα τελευταία χρόνια παπούτσια για τρέξιμο βγάζει η Ελβετική εταιρία ποδηλάτων SCOTT SPORTS με τεχνολογία eride και είναι αρκετά καλά. Τα PUMA έχουν μείνει πίσω τεχνολογικά όπως και τα DIADORA ενώ τα NEW BALANCE και τα PEARL IZUMI θεωρούνται επίσης καλά. Δείτε και τα MIZUNO είναι ιδιαίτερα.

  22. #142

    Default

    Για τρεξιμο καλυτερα Asics
    Σαν παπουτσι γενικα και σαν ποιότητα New Balance
    Kαι ειναι και Made in UK :P

  23. #143
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    20-12-16
    Posts
    220

    Default

    Γεια χαρά σε όλους. Πήρα πρόσφατα από Factory κάτι Asics (δε θυμάμαι μοντέλο) με 62 ευρώ και είναι μια χαρά. Καλά στοκατζίδικα έχουν στην Αχαρνών 444, η Adidas, δίπλα η Puma και απέναντι η Nike. Nike έχει και στην Πειραιώς στο Μοσχάτο. Το Factory έχει παλιότερα μοντέλα Saucony, όπως και New Balance. Γενικώς, πάντως, τα στοκατζίδικα έχουν σπασμένα νούμερα και ίσως να χρειαστεί λίγο ψάξιμο. Αυτά στη Νέα Σμύρνη νομίζω πως είναι κατ' ευφημισμό στοκατζίδικα, του τύπου έχουν μόνο πέντε παλιά μοντέλα.

  24. #144
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Είδα που αναφέρεται παλαιότερα το sportsdirect και τα karimor. 'Όποιος τα έχει δοκιμάσει πως του φάνηκαν; Αντέχουν; Επίσης λίγο off αλλά περίπου πόσο μέρες κάνει να έρθει η παραγγελία απο sportsdirect;

    Μέχρι 50 ευρώ τι θα προτείνατε, ανεξαρτήτου μάρκας;
    Σημέιωση. Όταν ένα παπούτσι δεν είναι καλό εγώ το καταλαβαίνω με ενόχληση στο πέλμα (ή πελματιαία απονευρωσίτιδα), όποτε θέλω κάτι να έχει καλή υποστήριξη στην καμάρα του ποδιού αν γίνεται.

  25. #145
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Με 50? εισαι πολυ πολυ οριακα.
    Αν εχεις και θεματα με πελματιαια καλθτερα να επενδυσεις σε κατι ανωτερο.
    Αν δε μπορεις τωρα, το να περιμενεις λιγο ωσπου να χεις τη δυνατοτητα, ειναι μια λυση.

    Το καλο παπουτσι προστατευει ολο το ποδι και τη μεση.

    Asics, saucony, mizuno, adidas ααααντε και nike με τα pegasus.
    Καποιοι πανε και σε new balance ή hoka, αλλα οι παραπανω μαρκες θα σε καλυψουν σιγουρα.

    Αυτες κι οχι τα καριμορ.....

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  26. #146

    Default

    Asics Gel excite 4, θα το βρεις από 55 ευρώ μέσω skroutz

  27. #147

    Default

    Σημείωση: πρόσεξε μόνο στα reviews λένε πως είναι 1/2 με 1 νούμερο πιο στενά από τα συνηθισμένα, οπότε καλύτερο να τα δοκιμάσεις. Εγώ τα πήρα σε ένα κατάστημα (thinksport) πλησίον του προαστιακού σταθμού ΠΕΝΤΕΛΗΣ

  28. #148
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Με 50? εισαι πολυ πολυ οριακα.
    Αν εχεις και θεματα με πελματιαια καλθτερα να επενδυσεις σε κατι ανωτερο.
    Αν δε μπορεις τωρα, το να περιμενεις λιγο ωσπου να χεις τη δυνατοτητα, ειναι μια λυση.

    Το καλο παπουτσι προστατευει ολο το ποδι και τη μεση.

    Asics, saucony, mizuno, adidas ααααντε και nike με τα pegasus.
    Καποιοι πανε και σε new balance ή hoka, αλλα οι παραπανω μαρκες θα σε καλυψουν σιγουρα.

    Αυτες κι οχι τα καριμορ.....

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, απλά λόγω του ότι έπαιζα κάποια χρόνια μπάλα και είχε συνηθίσει το πόδι μου στο ποδοσφαιρικό παπούτσι (το οποίο "στραβώνει" κάπως το πόδι) η αλλαγή μετά σε παπούτσια τρεξίματος ή μπάσκετ μου έφερε τον πόνο σε αυτό το σημείο. Ο οποίος παρήλθε με τον καιρό, αλλά αν ένα παπούτσι δεν προσφέρει καλή στήριξη το καταλαβαίνω μετα απο λίγο εκεί.

    Στο sportsshoes βλέπω αρκετά με 50 ( 60 δηλαδή,συν μεταφορικά που είναι 8ευρώ, αν και έχει μερικά με δωρεάν), όπως τα Asics gel excite 4 που πρότεινε ο revolver00 και τα gel galaxy 8. Θα μπορούσα να ανέβω και λίγο πιο πάνω, βλέπω και κάποια Mizuno κοντά σε αυτές τις τιμές.

    Quote Originally Posted by revolver 00 View Post
    Σημείωση: πρόσεξε μόνο στα reviews λένε πως είναι 1/2 με 1 νούμερο πιο στενά από τα συνηθισμένα, οπότε καλύτερο να τα δοκιμάσεις. Εγώ τα πήρα σε ένα κατάστημα (thinksport) πλησίον του προαστιακού σταθμού ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Έχει και οδηγό στο sportsshoes που λέει πως να επιλέξεις παπούτσι, αν και δεν μπορώ να πω οτι κατατοπίστηκα γιατί δεν γνωρίζω τόσα πολλά περί τρεξίματος και παπουτσιών. Απ'ότι κατάλαβα έχει να κάνει με το πέλμα του καθενός, οπότε μάλλον έχεις δίκιο θα πρέπει να δοκιμάσω.
    Last edited by Down; 13-02-17 at 10:38.

  29. #149
    New Bodybuilder
    Join Date
    18-03-17
    Posts
    1

    Default

    Καλησπέρα, θα ρωτήσω εδω μιας και πιστεύω θα λάβω σωστή απάντηση απο τους γνώστες του αντικείμενου .


    Ειμαι 100 κιλα και πρεπει να φτάσω στα 85. Ξεκίνησα γρήγορο περπάτημα και ελαφρύ τζοκινκ , για αερόβια ασκηση και κάψιμο λίπους οπως μου σύστησε ο διαιτολόγος 5 φορες την εβδομαδα απο 40-45 λεπτα την φορα.


    Εχω ομως πρόβλημα με την μεση αλλα και στο γονατο, συγκεκριμένα με τον εξω μηνίσκο. και για αυτο πρέπει να αγορασω ενα ζευγαρι καλα παπούτσια που να απορροφούν τους κραδασμους και να προστατέψω την μεση μου.


    Πια μου συστήνεστε να αγοράσω?


    Μεχρι τώρα απο ενα μικρο ψαξιμο , εχω δει τα
    Mizuno Wave Rider 19 τα Asics Gel Pulse 8 και τα Adidas Supernova Glide 8 Boost


    Για τα Mizuno εχω ακουσει καλα λογια αλλα με αρνητικο οτι οταν βρεχει μπαινουν τα νερα μεσα , με τα αλλα δεν ξερω τι ισχυει...
    γενικα τι ειναι το καλύτερο που μπορώ να πάρω μεχρι τα 80-100 ευρω ?


    ευχαριστω πολυ!

  30. #150
    Pumping Iron Down's Avatar
    Join Date
    21-08-16
    Posts
    468

    Default

    Ψάχνωντας πριν λίγο καιρό, όπως θα δεις που έχω γράψει παραπάνω, πήρα τα Asics Gel Pulse 8 σε προσφορά 50 ευρώ. Καλό παπούτσι, άνετο, αλλά στον διάδρομο που είναι πολλοί οι κραδασμοί και έχω ένα θέμα με πελματιαία απονευρωσίτιδα δεν είδα καμία διαφορά από ένα απλό παπούτσι.

    Αν θες μεγαλύτερη απορρόφηση των κραδασμών, όπως λέει και η ursus παραπάνω πρέπει να επενδύσεις σε ένα καλό παπούτσι. Όσο ανεβαίνεις στην τιμή, τόσο καλύτερο θα είναι το παπούτσι.

    Για να είσαι απόλυτα σίγουρος, αν έχεις μεγάλο πρόβλημα και δεν θες να διακινδυνεύεις επιδείνωση, μπορείς να κάνεις ένα πελματογράφημα και έπειτα να διαλέξεις το κατάλληλο παπούτσι ανάλογα με το πέλμα σου.


 
Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έκθεση Αθλητικών Ειδών - Bodybuilding & Fitness?
    By jkathar in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 18-09-10, 13:06
  2. Ποιά μέθοδο προπόνησης προτιμάτε;
    By ShadowReaper in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-07, 08:50
  3. Μάρκα Whey???
    By nikoskor in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 17-03-06, 23:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •