Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default Γνωμες για Αγορα Πρωτείνης

    καλησπερα,αποφασισα να αγορασω συμπληρωμα διατροφης.η 1η μου επιλογη ειναι η κλασικη whey της ON http://www.xtr.gr/proteines/338/WHEY...OPTIMUM%29.htm

    και η δευτερη ειναι αυτη http://www.bodybuilding.com/store/mu...rm/combat.html δεν ξερω αν ειναι καλη απλα ειδα το "ufc approved" και επδ ασχολουμαι με μαχητικα αθλημα σκεφτηκα οτι θα ηταν καλυτερη για μενα..
    Τι μου προτεινετε?

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Είναι δύο διαφορετικά είδη, το ένα η απλή whey και το άλλο blend, δηλαδή μείγμα διαφόρων πηγών. Αν τη θες για μετά την προπόνηση πάρε την πρώτη, αν θες και για άλλες ώρες της μέρας την άλλη. Δεν ξέρω από τιμή τι διαφορά έχουν, τη δεύτερη δεν την έχω δοκιμάσει και δεν έχω προσωπική άποψη.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Η πρωτείνη είναι πρωτείνη και το σώμα μας χρειάζεται πρωτείνη και μαγική πρωτείνη δυστηχώς δεν υπάρχει. Οποια κι αν επιλέξεις, πρωτείνη θα πάρεις και τα ίδια αποτελέσματα θα δεις. Πρωτού επιλέξεις όμως, ρίχνε αν θες μια ματιά στα reviews (αν είναι αλήθεια κι αυτα...). Υπάρχουν πολλά site με reviews. Γράφε στο google π.χ. (Optimum Whey Review και πάτα search). Επίσης, η γεύση είναι ένα θέμα που πρέπει να κοιτάς στα reviews γιατί υπάρχουν μερικές που είναι πολύ βρωμερές!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Συν αυτό που είπε και η Ειρήνη!

  5. #5
    Junior Bodybuilder Igna's Avatar
    Join Date
    15-04-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    131

    Default

    Η ΟΝ whey gold standard αν και σταθερή αξία, για μενα δεν... για μενα ομως κι επίσης παλιότερα που την έπαιρνα είχε άλλη υφή (έπινες και χόρταινες). Η Nitrotech (που ολοι τη βρίζουν) με άφησε πολύ ικανοποιημένο. Αν θες δοκίμασε την PHD ψάξε Protein-shop.
    το "ποτέ" και το "πάντα" είναι δύο λέξεις...που "ποτέ" δεν κρατάν για "πάντα"

  6. #6
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Είναι δύο διαφορετικά είδη, το ένα η απλή whey και το άλλο blend, δηλαδή μείγμα διαφόρων πηγών. Αν τη θες για μετά την προπόνηση πάρε την πρώτη, αν θες και για άλλες ώρες της μέρας την άλλη. Δεν ξέρω από τιμή τι διαφορά έχουν, τη δεύτερη δεν την έχω δοκιμάσει και δεν έχω προσωπική άποψη.
    και η αλλη whey λεει οτι ειναι

  7. #7
    Junior Bodybuilder Igna's Avatar
    Join Date
    15-04-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    131

    Default

    ολες whey λενε. πάρε Nitrotech, έχει αποτελέσματα όντως! περιέχει και 3,3γρ κρεατινη σε κάθε σκουπ και BCAA (πληροφοριακα)
    το "ποτέ" και το "πάντα" είναι δύο λέξεις...που "ποτέ" δεν κρατάν για "πάντα"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βοήθεια Για Αγορά Πρωτεϊνης
    By felix in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 11-09-09, 06:09
  2. Eνδοιασμός για αγορά πρωτείνης..
    By apathya in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 29
    Last Post: 18-04-09, 02:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •