Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 19 of 19
  1. #1

    Default Τι να προσέξω σε μία πρωτεΐνη?

    Είμαι 17 και ασχολούμαι καιρό με τον αθλητισμό αλλά λόγο πανελληνίων έχω σταματήσει το γυμναστήριο. Τελειώνοντας θα ξεκινήσω και έχω σκοπώ να πάρω πρωτεΐνη αλλά επειδή δεν έχω ξαναπάρει εκτός από μερικές σοκολάτες θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω. Άμα μπορείτε και να μου προτείνεται κάποια εταιρία θα με βοηθούσε πολύ (έχω ακούσει καλά σχόλια για ON και warrior lab).

    Υ.Γ. Ανεξαρτήτως χρημάτων πάνω απ όλα η ποιότητα!

  2. #2
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Μεινε μακρια απο πρωτεινες gainer προτιμισε μια καθαρη πρωτεινη αν θες καλη πιοτητα η whey isolate ειναι παρα πολυ καλη.Αλλα βεβαια μπορει να μην το χρειαζεσαι δες πρωτα την διατροφη σου κιαν οντος θελει σημπληρωματα τοτε κιταξε για συμπληρωμα πρωτεινης

  3. #3
    Junior Bodybuilder Igna's Avatar
    Join Date
    15-04-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    131

    Default

    για αρχή δοκίμασε την ΟΝ. Είναι σταθερή αξία. Χρησιμοποιώ αυτή (και μια nitrotech για μετά την προπόνηση)
    το "ποτέ" και το "πάντα" είναι δύο λέξεις...που "ποτέ" δεν κρατάν για "πάντα"

  4. #4

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Εγω θα σου προτινα την dymatize elite πολυ αξιοπηστη εταιρια και επησης η συγκερκιμενη προτεινη με ΚΑΘOYΛΟΥ ζαχαρη....!

  5. #5
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by ChristosSeven View Post
    Είμαι 17 και ασχολούμαι καιρό με τον αθλητισμό αλλά λόγο πανελληνίων έχω σταματήσει το γυμναστήριο. Τελειώνοντας θα ξεκινήσω και έχω σκοπώ να πάρω πρωτεΐνη αλλά επειδή δεν έχω ξαναπάρει εκτός από μερικές σοκολάτες θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να προσέξω. Άμα μπορείτε και να μου προτείνεται κάποια εταιρία θα με βοηθούσε πολύ (έχω ακούσει καλά σχόλια για ON και warrior lab).

    Υ.Γ. Ανεξαρτήτως χρημάτων πάνω απ όλα η ποιότητα!
    Για μενα προτιμησε της ON, και οχι της warrior lab. Και προσεξε σε περιπτωση που κανεις αγορα απο καποιο καταστημα των xtr stores γιατι οι υπαλληλοι θα σου πλασαρουν την πρωτεινη της WL οτι ειναι και καλα καλυτερη.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  6. #6
    Pumping Iron apostolos3's Avatar
    Join Date
    27-01-10
    Location
    London, UK
    Posts
    250

    Default

    επισης αν εχεις προβλημα χρηματων ψαξου για αγορα απο το internet, θα δεις μεγαλη διαφορα

  7. #7
    New Member CaLua's Avatar
    Join Date
    23-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    93

    Default

    Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις τη μαμα σου να μαγειρευει μπριζολιδια και ψαρουκλες .. Αυτη ειναι η καλύτερη πρωτείνη
    You are the architect of your own destiny so be a good architect !

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by CaLua View Post
    Εγω θα σου πρότεινα να βαλεις τη μαμα σου να μαγειρευει μπριζολιδια και ψαρουκλες .. Αυτη ειναι η καλύτερη πρωτείνη
    Αυτό ήδη το κάνω!!! Βασικά η διατροφή μου είναι καλή και όταν πήγαινα γυμναστήριο έτρωγα αρκετό καθαρό κρέας και όσπρια αλλά δεν έβλεπα διαφορά.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos3 View Post
    επισης αν εχεις προβλημα χρηματων ψαξου για αγορα απο το internet, θα δεις μεγαλη διαφορα
    Ξέρεις καμία αξιόπιστη ιστοσελίδα?

  10. #10
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by ChristosSeven View Post
    Αυτό ήδη το κάνω!!! Βασικά η διατροφή μου είναι καλή και όταν πήγαινα γυμναστήριο έτρωγα αρκετό καθαρό κρέας και όσπρια αλλά δεν έβλεπα διαφορά.
    Φιλε χρηστο ολες τις πρωτεινες του κοσμου να σου φερουν δωρεαν στη πορτα σου δεν προκειται να δεις τη διαφορα που "περιμενεις".:)))
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Φιλε χρηστο ολες τις πρωτεινες του κοσμου να σου φερουν δωρεαν στη πορτα σου δεν προκειται να δεις τη διαφορα που "περιμενεις".:)))
    Δηλαδή να αρχίσω να βαράω ενέσεις αναβολικά που μου έχει πει ένα παιδί? Θα το παλέψω με πρωτεΐνη και ίσως πάρω και αμινοξέα για καλύτερη απορρόφηση.



  12. #12
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by ChristosSeven View Post
    Δηλαδή να αρχίσω να βαράω ενέσεις αναβολικά που μου έχει πει ένα παιδί? Θα το παλέψω με πρωτεΐνη και ίσως πάρω και αμινοξέα για καλύτερη απορρόφηση.

    τι λες ρε φιλε...??? ο τσουρεκας απλα σου ειπε πως με τα συμπληρωματα δεν γινεσαι τουμπανο...το μυστικο για να γινεις ειναι το φαγητο...δες πρωτα αν το φαγητο σου ειναι ικανοποιητικο και μετα αρχησε να αχωνεσαι για πρωτεινη...που δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω απο απλα αντικατασταση ενος γευματος...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    τι λες ρε φιλε...??? ο τσουρεκας απλα σου ειπε πως με τα συμπληρωματα δεν γινεσαι τουμπανο...το μυστικο για να γινεις ειναι το φαγητο...δες πρωτα αν το φαγητο σου ειναι ικανοποιητικο και μετα αρχησε να αχωνεσαι για πρωτεινη...που δεν θα σου δωσει τιποτα παραπανω απο απλα αντικατασταση ενος γευματος...
    Η διατροφή μου είναι καλή, έχει και αυγά και κρέας και όσπρια και στο κάτω κάτω δεν θέλω να γίνω και τούμπανο, ξέρω πως αυτό χρειάζεται πολύ χρόνο...
    Training Hard, Fight Easy

  14. #14
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Quote Originally Posted by ChristosSeven View Post
    Δηλαδή να αρχίσω να βαράω ενέσεις αναβολικά που μου έχει πει ένα παιδί? Θα το παλέψω με πρωτεΐνη και ίσως πάρω και αμινοξέα για καλύτερη απορρόφηση.

    Χαχαχαχαχαχαχαχχαχα...όχι αναβολικά φίλε μου σε τέτοια ηλικία...καθαρό φαί και πεντακάθαρη φρέσκια 100% πρωτείνη!!!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by ChristosSeven View Post
    Η διατροφή μου είναι καλή, έχει και αυγά και κρέας και όσπρια και στο κάτω κάτω δεν θέλω να γίνω και τούμπανο, ξέρω πως αυτό χρειάζεται πολύ χρόνο...
    αφου ειναι καλη δεν θα εχεισ προβλημα τοτε...αλλα επειδει εχω τις αμφιβολιες μου διαβασε λιγο στο φορουμ για διατροφες και ποσταρε την δικη σου...και μετα θα δουμε αν οντως ειναι καλη και αρκει για τους στοχους σου...φιλικα παντα
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    Χαχαχαχαχαχαχαχχαχα...όχι αναβολικά φίλε μου σε τέτοια ηλικία...καθαρό φαί και πεντακάθαρη φρέσκια 100% πρωτείνη!!!!!
    Αυτός που μου το είπε είναι μικρότερος και παίρνει! Πάντως εγώ γενικά δεν θέλω!
    Training Hard, Fight Easy

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    αφου ειναι καλη δεν θα εχεισ προβλημα τοτε...αλλα επειδει εχω τις αμφιβολιες μου διαβασε λιγο στο φορουμ για διατροφες και ποσταρε την δικη σου...και μετα θα δουμε αν οντως ειναι καλη και αρκει για τους στοχους σου...φιλικα παντα
    Μόλις θα ξαναρχίσω γυμναστήριο θα ποστάρω και μου πείτε και να διορθώσετε.
    Training Hard, Fight Easy

  18. #18
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by Raf View Post
    Χαχαχαχαχαχαχαχχαχα...όχι αναβολικά φίλε μου σε τέτοια ηλικία...καθαρό φαί και πεντακάθαρη φρέσκια 100% πρωτείνη!!!!!
    Οχι αναβολικα φιλε μου σε καμια ηλικια
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  19. #19

    Default

    Quote Originally Posted by laf View Post
    Οχι αναβολικα φιλε μου σε καμια ηλικια
    Το ξέρω. Μα κι αυτός μου είπε άμα τα πάρω όγκο και τα κόψω μετά θα πέσω άρα δεν υπάρχει λόγος.
    Training Hard, Fight Easy


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ολυμπιακή Μπάρα - Αγορά - Τι Να Προσέξω;
    By nikos nikos in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 22-07-13, 14:47
  2. Απώλεια λίπους. Τι πρέπει να προσέξω?
    By gikamc in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 04-04-12, 21:26
  3. Επιλογή Πρωτεϊνης - Τι Πρέπει Να Προσέξω;
    By korte in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 19-01-12, 08:48
  4. Επιλογή Γυμναστηρίου - Τί Να Προσέξω;
    By Wargod in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 08-10-11, 19:27
  5. ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΣΟΓΙΑΣ VS ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΟΡΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ
    By steve_ier in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 20-05-07, 11:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •