Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default Καινούργιο Πλάνο Προπόνησης

    Οι επαναληψεις ειναι απο 8 μεχρι 12 σε ολα ή μεχρι κοπωσεως σε μερικες ασκησεις

    δευτερα Πλατη - Δικεφαλοι(μιροιαίοι) και κυλιακοί και αεροβια για 45 λεπτα

    Μονοζυγο 4χ...
    Οπισθολαιμιες 4
    Πισο δελτοιδεις 4

    Δικεφαλα μπρουμιτα στο μιχανημα 5
    αρσεις θανατου ρομαϊκες 5
    γαμπες ορθιος στο μηχανιμα 5

    Τρίτη Στήθος-πηχης

    Μπαρα ελευθερη 4
    Επικληνη με αλτηρες 4
    Ανοιγματα σε ισιο πακγο 2
    κρος οβερ 2 ή βυθισεις στο δυζιγιο 2χ...

    εζ μπαρα αναποδη λαβη 4
    ισια μπαρα για τν μπροστα πλευρα με τους καρπους (δν ξερω πως λεγετε -.- ) 4

    Τεταρτη Αεροβια και κυλιακοί

    Γρηγορο περπατημα με μικρη κληση για 60 λεπτα

    Πεμπτη Πλατη-τετρακεφαλα
    Κοπηλατική 4
    τ-μπαρ 4
    αρσεις θανάτου 4

    Πρεσα 4
    χακ σκαουτ 4
    σκουατ 4
    4 σετ με μπαρα στην πλατη 1-1 ποδι μπροστα ή εκτασεις τετρακεφαλων στο μηχανιμα
    Γαμπες ορθιος 5

    Παρασκευή Ομοι-τραπεζοιδεις και κυλιακοι και 45 λεπτα αεροβια

    Πιεσεις μπροστα στο σμιθ ή Αρνολντ πιεσεις με αλτηρες 4
    Προτασεις αλτηρων για το εξω μερος 4
    Οπισθολαιμιες πιεσεις στο σμιθ 4
    τραβήγματα στο σμιθ 5


    Σαββάτο
    Δικέφαλα - Τρικέφαλα
    ορθιος με ισια μπαρα ή στην τροχαλια 3
    σφυρια 3
    αυτοσυγκεντροσεις αρνολντ ή στην τροχαλια(οπως εκανε ο κολεμαν) 3

    Σκινή 3
    Γαλικες 3
    αναποδη λαβη στην τροχαλια 1-1 χερι
    βυθισεις 3

    Το συγκεκριμενο πλανο δεν το εχω δοκιμάσει και το σκεύτικα μονος μου , μετα απο αρκετη σκεψη πιστευω οτι ειναι πολυ καλο... Επλιζω να ακουσω γνωμες και διορθωσεις
    Last edited by UltraB; 24-04-12 at 15:30.

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το μόνο λάθος που βρίσκω είναι το part2 της πλάτης με τα τετρακέφαλα. Δηλαδή και καθίσματα και χακ σκουώτ και πρέσσα και άρσεις θανάτου και κωπηλατική την ίδια μέρα...

    Έχω ξαναδεί προγράμματα με "σπασμένη" τη πλάτη σε μέρα ανοίγματος και μέρα γεμίσματος, αλλά θα το έβρισκα καλύτερο την ημέρα που κάνεις "off" να βάλεις τα πίσω πόδια και σε μια μέρα όλη τη πλάτη.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Οι μερες που μπορω να κανω ειναι αυτες... Κατι αλλο? Δεν ειναι πολυ λιγο να κανω μονο μιροιαία δικεφαλα μια μερα?? Στα τετρακέφαλα εκανα πολυ λιγοτερες ασκησεις εκανα σκουατ-πρεσα-εκτασεις αλλα δν περνω στα τετρακέφαλα ευκολα βασικα οχι δεν περνω ογκο απλα δεν "κόβοντε" αν και στα κιλα ειμαι πολυ δυνατος και ειπα να αρχισω ποιο δυνατη προπονηση και με μικροτερα διαλιματα... δλδ διαλιματα στα 45-1 λεπτο.

    Οι αρσεις θανάτου που κανω στην πλάτη ειναι μονο για κατο μέση δεν επιρεάζω ιδιαιτερα τα πόδια... Για αυτο και κανω 2 φορες την εβδομαδα....

  4. #4
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Με τόση κούραση που θα τους ρίχνεις με τη διπλή προπόνηση ποδιών και 3 αερόβιες, δε θα δείξουν κομμένα. Πέσε σε λίπος όσο θες, με ο,τι πρόγραμμα θες, και όταν θες να δεις και τα πόδια, κάνε 1 αερόβια και 1 προπόνηση ποδιών την εβδομάδα και θα δείξουν. Εκτός αν είσαι πάνω από 15-16% σε λίπος, που δε θα φανεί ιδιαίτερη διαφορά.

  5. #5

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Ειμαι 178 , 75 κιλα και εχω 8% λιπος... Το προβλημα ειναι οτι εχω 8 κυλιακους και ολο το ανω σωμα κομμενο και τα ποδια δεν ειναι... Οποτε αν πεσω και αλλο στο λιπος θα χασω και μαζα στο ανω σωμα που δεν το θελω.... Για αυτο ειπα αν αυτο το πλανο ηταν σωστο.... Τεσπα τι αλλο προτεινετε...? Εχω βαρεθει το κλασικο σπλιτ. χερια-στηθος-ποδια-ομους-πλατη. Κατι που να χωριζει τα ποδια αλλα παντα σε 5 προπονησεις...

  6. #6
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ακριβώς ότι είπε ο Παυλίδης. Όσο κουράζεις τα πόδια σου, τόσο δε θα δείξουν.

    Και μια μέρα μόνο μηριαία δικέφαλα και γλουτιαίους, είναι λάθος να νομίζεις πως είναι πολύ λίγο...

    5ήμερο split με πόδια σπασμένα:
    Δευτέρα: Στήθος και δικέφαλα.
    Τρίτη: Τετρακέφαλα, προσαγωγοί και γάμπες.
    Τετάρτη:Πλάτη και τραπεζοειδείς.
    Πέμπτη: Off.
    Παρασκευή: Ώμοι και τρικέφαλα.
    Σάββατο: Μηριαία δικέφαλα, γλουτιαίοι και γάμπες.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  7. #7

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Ευχαριστω μαζντα μια απορια μονο. Στους γλουτιαους το σαββατο ποιες ασκησεις να κανω? ΚΑι στα μηριαία δικεφαλα Μπρουμιτα και αρσεις φτανουν?

  8. #8
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Μερικές παρατηρήσεις κι άπο μένα:

    . Την δευτέρα έχεις πλάτη. Στην προπόνηση πλάτης ο πήχης γυμνάζεται άμεσα. Την τρίτη που έχεις πήχη, αυτός δεν έχει προλάβει να ξεκουραστεί γιατί ένας μυς χρειάζεται τουλάχιστον 2 μέρες για να ξεκουραστεί.

    . Την πέμπτη έχεις πλάτη και τετρακέφαλους. Κάτα την προσωπική μου άποψη αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος που θα μπορούσες να κάνεις. Η πλάτη και η τετρακέφαλοι είναι τόσο μεγάλες μυικές ομάδες που αποτελούν τα δύο τρίτα όλου του σωματος μας. Σαν αποτέλεσμα, σε βάθος χρόνου, θα έχεις αρνητικη μυική ανάπτηξη και ένα κουρασμένο και καταπονημένο κεντρικό νεύρικο σύστημα. Το περισσότερο δεν είναι πάντα και το καλύτερο.

    . Αν στους τετρακεφάλους δυσκολεύεσαι να "γεμίσεις" τότε ελάττωσε εκτάσεις τετρακεφάλων και πρέσσα και αύξησε τα σκουώτ. Κανένας μεγάλος bodybuilder δεν έφτιαξε πόδια με πρέσσες και άλλα συναφή. Ρίξε μία ματιά στο παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις τι εννοώ (Μην κάνεις τα ίδια! Κάνε κάτα προσέγγιση!).
    http://www.simplyshredded.com/tom-pl...ybuilding.html

    . Μην αφιερώνεις μία ξεχωριστή μέρα για τα χέρια. Ερευνες έχουν δείξει ότι η προπόνηση τρικεφάλου μετά άπο στήθος και δικεφάλου μετά άπο πλάτη έχει καλύτερα αποτελέσματα στην αύξηση της περιφέρειας των χεριών και αυτό οφέιλεται στο μεγαλύτερο φορτίο που τους ανατείθεται συνολικά. Σκέψου. Οταν κάνεις μία σκληρή προπόνηση πλάτης, όπου οι δικέφαλοι συμμετέχουν άμεσα, και έχουν ήδη σοκαριστεί άπο το μεγάλο φορτίο, εάν τους αποτελειώσεις μετά την πλάτη με μερικά ακόμα σετ δικεφάλων, τότε η ανάπτυξη τους θα είναι αναπόφευκτη.

    . Να προπονείς τους κοιλιακούς όπως οποιαδήποτε άλλη μυική ομάδα και όχι περισσότερο άπο 2 φορές την εβδομάδα.

    . Να εντάξεις τις κνήμες στα δυνατά σου σημέια. Αν για παράδειγμα η καλύτερη μυική σου ομάδα είναι το στήθος, τότε θα τις εντάξεις στο στήθος και αυτό διότι οι κνήμη, είναι μία πολύ ιδιαίτερη μυική ομάδα, με πολυ μεγάλη πυκνότητα μυικών ινών, με αποτέλεσμα να υπάρχει περίπτωση, να επηρεάστει η ανάπτυξη της άλλης μυικής ομάδας που προπονείς.

    . Εγώ θα σου προτείνω να κάνεις το εξής πρόγραμμα κύκλου 6 ημερών:
    ΗΜΕΡΑ 1: Στήθος - Τρικέφαλοι
    ΗΜΕΡΑ 2: Πλάτη - Δικέφαλοι - Πήχεις
    ΗΜΕΡΑ 3: Τετρακέφαλοι - Μηριαίοι δικέφαλοι
    ΗΜΕΡΑ 4: Ξεκούραση (απολύτως τίποτα, ούτε αερόβια)
    ΗΜΕΡΑ 5: Δελτοειδής
    ΗΜΕΡΑ 6: Ξεκούραση ή αερόβια με κοιλιακους και κνήμες

  9. #9
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by POWERBUILDER View Post
    Μην αφιερώνεις μία ξεχωριστή μέρα για τα χέρια. Ερευνες έχουν δείξει ότι η προπόνηση τρικεφάλου μετά άπο στήθος και δικεφάλου μετά άπο πλάτη έχει καλύτερα αποτελέσματα στην αύξηση της περιφέρειας των χεριών και αυτό οφέιλεται στο μεγαλύτερο φορτίο που τους ανατείθεται συνολικά. Σκέψου. Οταν κάνεις μία σκληρή προπόνηση πλάτης, όπου οι δικέφαλοι συμμετέχουν άμεσα, και έχουν ήδη σοκαριστεί άπο το μεγάλο φορτίο, εάν τους αποτελειώσεις μετά την πλάτη με μερικά ακόμα σετ δικεφάλων, τότε η ανάπτυξη τους θα είναι αναπόφευκτη.
    Είναι εύκολο να μου δείξεις αυτές τις έρευνες;

  10. #10
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    Ευχαριστω μαζντα μια απορια μονο. Στους γλουτιαους το σαββατο ποιες ασκησεις να κανω? Και στα μηριαία δικεφαλα Μπρουμιτα και αρσεις φτανουν?
    Κάνω άρσεις θανάτου ρουμανικές, έπειτα προβολές περπατητές, αυτό το ξαπλωτό που λες για τα μηριαία και κάνω και μια άλλη που μου την έμαθε ένας φίλος μου αρσιβαρίστας:



    Προσθέτεις και λίγες "καλημέρες" και έχεις 5 ασκήσεις!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  11. #11
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Είναι εύκολο να μου δείξεις αυτές τις έρευνες;
    Στο μυαλό μου είσαιιιιι!!! Που τραγούδαγε κι ο Κυριαζής...

    Πάω στοίχημα ότι αν ψάξω στο διαδίκτυο θα βρω και μια έρευνα που να λέει να μην κάνουμε στήθος μαζί με τρικέφαλα ή στήθος με δικέφαλα, ή να μην κάνουμε καθόλου στήθος :)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Παυλίδης View Post
    Είναι εύκολο να μου δείξεις αυτές τις έρευνες;
    Δυστυχώς όχι. Βρίσκονται σε ένα παλαιότερο τεύχος του περιοδικού Musclemag το οποίο δεν το έχω πια. Απόδοση του άρθρου είχε κάνει ο Charles Glass.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Στο μυαλό μου είσαιιιιι!!! Που τραγούδαγε κι ο Κυριαζής...

    Πάω στοίχημα ότι αν ψάξω στο διαδίκτυο θα βρω και μια έρευνα που να λέει να μην κάνουμε στήθος μαζί με τρικέφαλα ή στήθος με δικέφαλα, ή να μην κάνουμε καθόλου στήθος :)

    Γι' αυτό λοιπόν, πειραματιζόμαστε, τα δοκιμάζουμε όλα και άπο τις εμπειρίες που αποκομίζουμε, ιυοθετούμε αυτές που ανταποκρίνονται καλύτερα στις δικες μας προπονητικές προσεγγίσεις.

  14. #14
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by POWERBUILDER View Post
    Δυστυχώς όχι. Βρίσκονται σε ένα παλαιότερο τεύχος του περιοδικού Musclemag το οποίο δεν το έχω πια. Απόδοση του άρθρου είχε κάνει ο Charles Glass.
    Πάντως ΟΚ, πέρα από τη πλάκα, πρέπει να έχουμε στο νου μας, ότι οι έρευνες, απ' όπου κι αν προέρχονται, πρέπει να τις φιλτράρουμε και να βλέπουμε εάν ισχύουν ή όχι. Και πού το βλέπουμε αυτό;! Στο σώμα μας!!!

    Αν βλέπω δηλαδή εγώ σε μια έρευνα ότι το να κάνεις χέρια είναι λάθος, αλλά όταν κάνω εγώ χέρια μαζί στο πρόγραμμά μου, βλέπω μακροπρόθεσμα ένα αποτέλεσμα (που έχω και τα χέρια ως αδύναμο σημείο), τι θα κάνω;! Θα ακούσω την έρευνα ή το σώμα μου;!

    Πρέπει να πειραματιζόμαστε και να ανοίγουμε τους γνωστικούς μας ορίζοντες, αλλά οδηγός μας πρέπει να είναι πάντα το σώμα μας. Να μάθουμε να το ακούμε.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Πάντως ΟΚ, πέρα από τη πλάκα, πρέπει να έχουμε στο νου μας, ότι οι έρευνες, απ' όπου κι αν προέρχονται, πρέπει να τις φιλτράρουμε και να βλέπουμε εάν ισχύουν ή όχι. Και πού το βλέπουμε αυτό;! Στο σώμα μας!!!

    Αν βλέπω δηλαδή εγώ σε μια έρευνα ότι το να κάνεις χέρια είναι λάθος, αλλά όταν κάνω εγώ χέρια μαζί στο πρόγραμμά μου, βλέπω μακροπρόθεσμα ένα αποτέλεσμα (που έχω και τα χέρια ως αδύναμο σημείο), τι θα κάνω;! Θα ακούσω την έρευνα ή το σώμα μου;!

    Πρέπει να πειραματιζόμαστε και να ανοίγουμε τους γνωστικούς μας ορίζοντες, αλλά οδηγός μας πρέπει να είναι πάντα το σώμα μας. Να μάθουμε να το ακούμε.

    Είδες; Το ίδιο πράγμα σκεφτόμασταν με διαφορά... δευτερολέπτων!

    Εχει και τηλεπάθεια το bodybuilders.gr;

  16. #16

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Κάνω άρσεις θανάτου ρουμανικές, έπειτα προβολές περπατητές, αυτό το ξαπλωτό που λες για τα μηριαία και κάνω και μια άλλη που μου την έμαθε ένας φίλος μου αρσιβαρίστας:



    Προσθέτεις και λίγες "καλημέρες" και έχεις 5 ασκήσεις!!!
    προβολες κανω αλλα οχι περπατητες γιατι δεν εχω χωρο.... Και την συγκεκριμενη ασκηση δεν παιζει να μπορω να την κανω παλι λογο χωρου... Υπαρχει εναλακτηκη ? Επισεις αυτη η ασκηση θα δωσει ογκο στους γλουτιεους? Γιατι αν δωσει καϊκα....

    4 ασκησεις για τα δικεφαλα δεν ειναι πολλες????
    Last edited by UltraB; 24-04-12 at 20:52.

  17. #17

    Join Date
    08-08-11
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by POWERBUILDER View Post
    Μερικές παρατηρήσεις κι άπο μένα:

    . Την δευτέρα έχεις πλάτη. Στην προπόνηση πλάτης ο πήχης γυμνάζεται άμεσα. Την τρίτη που έχεις πήχη, αυτός δεν έχει προλάβει να ξεκουραστεί γιατί ένας μυς χρειάζεται τουλάχιστον 2 μέρες για να ξεκουραστεί.

    . Την πέμπτη έχεις πλάτη και τετρακέφαλους. Κάτα την προσωπική μου άποψη αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος που θα μπορούσες να κάνεις. Η πλάτη και η τετρακέφαλοι είναι τόσο μεγάλες μυικές ομάδες που αποτελούν τα δύο τρίτα όλου του σωματος μας. Σαν αποτέλεσμα, σε βάθος χρόνου, θα έχεις αρνητικη μυική ανάπτηξη και ένα κουρασμένο και καταπονημένο κεντρικό νεύρικο σύστημα. Το περισσότερο δεν είναι πάντα και το καλύτερο.

    . Αν στους τετρακεφάλους δυσκολεύεσαι να "γεμίσεις" τότε ελάττωσε εκτάσεις τετρακεφάλων και πρέσσα και αύξησε τα σκουώτ. Κανένας μεγάλος bodybuilder δεν έφτιαξε πόδια με πρέσσες και άλλα συναφή. Ρίξε μία ματιά στο παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις τι εννοώ (Μην κάνεις τα ίδια! Κάνε κάτα προσέγγιση!).
    http://www.simplyshredded.com/tom-pl...ybuilding.html

    . Μην αφιερώνεις μία ξεχωριστή μέρα για τα χέρια. Ερευνες έχουν δείξει ότι η προπόνηση τρικεφάλου μετά άπο στήθος και δικεφάλου μετά άπο πλάτη έχει καλύτερα αποτελέσματα στην αύξηση της περιφέρειας των χεριών και αυτό οφέιλεται στο μεγαλύτερο φορτίο που τους ανατείθεται συνολικά. Σκέψου. Οταν κάνεις μία σκληρή προπόνηση πλάτης, όπου οι δικέφαλοι συμμετέχουν άμεσα, και έχουν ήδη σοκαριστεί άπο το μεγάλο φορτίο, εάν τους αποτελειώσεις μετά την πλάτη με μερικά ακόμα σετ δικεφάλων, τότε η ανάπτυξη τους θα είναι αναπόφευκτη.

    . Να προπονείς τους κοιλιακούς όπως οποιαδήποτε άλλη μυική ομάδα και όχι περισσότερο άπο 2 φορές την εβδομάδα.

    . Να εντάξεις τις κνήμες στα δυνατά σου σημέια. Αν για παράδειγμα η καλύτερη μυική σου ομάδα είναι το στήθος, τότε θα τις εντάξεις στο στήθος και αυτό διότι οι κνήμη, είναι μία πολύ ιδιαίτερη μυική ομάδα, με πολυ μεγάλη πυκνότητα μυικών ινών, με αποτέλεσμα να υπάρχει περίπτωση, να επηρεάστει η ανάπτυξη της άλλης μυικής ομάδας που προπονείς.

    . Εγώ θα σου προτείνω να κάνεις το εξής πρόγραμμα κύκλου 6 ημερών:
    ΗΜΕΡΑ 1: Στήθος - Τρικέφαλοι
    ΗΜΕΡΑ 2: Πλάτη - Δικέφαλοι - Πήχεις
    ΗΜΕΡΑ 3: Τετρακέφαλοι - Μηριαίοι δικέφαλοι
    ΗΜΕΡΑ 4: Ξεκούραση (απολύτως τίποτα, ούτε αερόβια)
    ΗΜΕΡΑ 5: Δελτοειδής
    ΗΜΕΡΑ 6: Ξεκούραση ή αερόβια με κοιλιακους και κνήμες
    Αυτο που ειπες για τα ποδια δεν υσχίει αδερφε.... Ολα χριαζοντε.... Ισα ισα σκουατ κανω πολυ αυστηρα και αρκετα κιλα για τα κιλα μου παντα....
    Λες οτι οι β.β δεν εκαναν ποδια με πρεσα και εκτασεις... Κανεις μεγαλο λαθος.... :) Η πρεσα ειναι πολυ βασική ασκηση....

  18. #18
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by UltraB View Post
    προβολες κανω αλλα οχι περπατητες γιατι δεν εχω χωρο.... Και την συγκεκριμενη ασκηση δεν παιζει να μπορω να την κανω παλι λογο χωρου... Υπαρχει εναλακτηκη ? Επισεις αυτη η ασκηση θα δωσει ογκο στους γλουτιεους? Γιατι αν δωσει καϊκα....

    4 ασκησεις για τα δικεφαλα δεν ειναι πολλες????
    Εναλλακτική υπάρχει αν κάνεις σκέτες άτσεις λεκάνης και βάλεις πάνω σου ένα δίσκο με κιλά.


    Περπατητές μπορείς να κάνεις και χωρίς να έχεις χώρο. Εννοώ δηλαδή να κάνεις όλο το βήμα σε κάθε επανάληψη και όχι όπως κάνουν πολλές γυναίκες πχ. που κάνουν στη πρώτη επανάληψη το πρώτο βήμα και μετά κάνουν απλά ανεβοκατεβάσματα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πλάνο Διατροφής-Προπόνησης.. Help!
    By niknik in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 20-01-09, 01:19
  2. Καινούργιο πρόγραμμα προπόνησης - Γνώμεςςςς;;
    By panoulisss in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 23
    Last Post: 23-06-08, 04:14
  3. καινούργιο διατροφικό πλάνο
    By Orbelain in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-07, 19:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •