Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Default Αύξηση Μυικής Μάζας

    καλησπερα παιδια...μια ερωτηση θα ηθελα να κανω: ειμαι 30 χρονων,75 κιλα και υψος 1.80 ..θα ηθελα να παρω κανα 5ρη κιλα αυξανοντας τη μυικη μου μαζα...λογο εργασιας μου λειπω αρκετα εκτος...αλλα οπου και να βρισκομαι κανω γυμναστικη στο φουλ στανταρ 1 ωρα και την ημερα....Η διατροφη μου ειναι σχετικα καλη αν και δε μου δινεται πολυ η δυνατοτητα για μαγειρεμα και τετοια...θα ηθελα να ακουσω καποια συμβουλη...ευχαριστω

  2. #2
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Καλησπερα και καλως ηρθες.Κοιταξε οταν θες να βαλεις μυικο ογκο πανω σου αναγκαστικα θα βαλεις και λιγο λιπος!Ελπιζω να το ξερεις αυτο.Αλλα μην σε αγχωνει.

    Οταν λες κανεις μια ωρα γυμναστηριο κανεις 1 ωρα βαρη??

    Επισης για να βαλεις ογκο οπως λες αυξησε τον υδατανθρακα στην διατροφη σου.

    Ολα αυτα στα λεω γενικα μιας και δεν εγραψες ουτε την διατροφη σου ουτε κατι αλλο!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  3. #3

    Default

    Ευχαριστω φιλε να εισαι καλα!!

    κανω βαρη ναι..μια μυικη ομαδα καθε μερα, αλλες φορες και 2 μυικες..χρειαζεται να κανω και αεροβια;

    οσον αφορα τη διατροφη οπως λες εκει ειναι λιγο δυσκολα λογο εργασιας μου γιατι και αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειμαι εκτος..αλλα κανω οτι μπορω με υδατανθρακες και τετοια...μπορεις να μου προτεινεις κατι να προσπαθησω;

  4. #4
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by panosbody View Post
    Ευχαριστω φιλε να εισαι καλα!!

    κανω βαρη ναι..μια μυικη ομαδα καθε μερα, αλλες φορες και 2 μυικες..χρειαζεται να κανω και αεροβια;

    οσον αφορα τη διατροφη οπως λες εκει ειναι λιγο δυσκολα λογο εργασιας μου γιατι και αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειμαι εκτος..αλλα κανω οτι μπορω με υδατανθρακες και τετοια...μπορεις να μου προτεινεις κατι να προσπαθησω;
    Αεροβια αφου θες να παρεις ογκο μην κανεις καθε μερα.Κανε απλα λιγο μετα τα βαρη περπατημα ισα-ισα για να χαλαρωσεις.

    Εννοεις να σου προτεινω διατροφη???
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  5. #5

    Default

    να κανω τρεξιμο μια φορα την εβδομαδα η οχι; να γυμνασω και ποδια γιαυτο στο λεω..θα ηθελα να μου προτεινεις μια καλη διατροφη και να μου πεις αν η γυμναστικη που κανω ειναι σωστη...

  6. #6
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by panosbody View Post
    να κανω τρεξιμο μια φορα την εβδομαδα η οχι; να γυμνασω και ποδια γιαυτο στο λεω..θα ηθελα να μου προτεινεις μια καλη διατροφη και να μου πεις αν η γυμναστικη που κανω ειναι σωστη...
    Ε Κοιταξε διατροφη δεν μπορω να σου βγαλω καταρχην λυπαμαι αλλα δεν μπορω.Μπορεις ομως να κοιταξεις στο φορουμ στην ενοτητα π εχει διατροφες και διατροφες αλλων παιδιων και να δεις διαφορα καλα φαγητα.Και να βγαλεις μια δικια σου.Γενικως αν δεν βαριεσαι διαβασε λιγο το φορουμ γιατι για να φτιαξεις το σωμα σου θες διαβασμα πιστεψε με!

    Τα ποδια σου να τα γυμναζεις και με βαρη!

    Οσο για το προγραμμα σου δεν το γραφεις για να σου πω την αποψη μου. Αλλα αν δουλευει πανω σου κρατα το!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  7. #7

    Default

    τωρα εχω ξεκινισει και γυμναζω μια μυικη ομαδα καθε μερα απο 4με 5 ασκησεις...ειναι καλυτερα ετσι η να γυμναζω δυο μυικες..πχ στηθος-δικεφαλα πλατη τρικεφαλα κλπ;
    προτεινε μου και κατι σαν ποιο εμπειρος Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.

  8. #8
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by panosbody View Post
    τωρα εχω ξεκινισει και γυμναζω μια μυικη ομαδα καθε μερα απο 4με 5 ασκησεις...ειναι καλυτερα ετσι η να γυμναζω δυο μυικες..πχ στηθος-δικεφαλα πλατη τρικεφαλα κλπ;
    προτεινε μου και κατι σαν ποιο εμπειρος Shift+R improves the quality of this image. Shift+A improves the quality of all images on this page.
    Μια χαρα ειναι το σπλιτ σου φιλε μου.Το σπλιτ το φτιαχνεις οπως σε βολευει.Απλα στα δικεφαλα μην κανεις 4-5 ασκησεις.Μειωσε τες στις 3 καλυτερα.Καλη συνεχεια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  9. #9
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Φιλε Πανο καλως ορισες!
    Καλυτερα να γραψεις αναλυτικα το προγραμμα διατροφης/προπονησης (ασκησεις-σετ) στην καταλληλη ενοτητα ωστε να φανει αν κατι γινεται λαθος και να το διορθωσουμε.
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  10. #10

    Default

    να σου στειλω ενα προγραμμα γυμναστικης μου να μου πεις αν ειναι οκ;

  11. #11

    Default

    και κατι αλλο να σε ρωτησω..επειδη λογο επαγγελματος λοιπω καποιες φορες για ενα μηνα περιπου για λογους εργασιας σε διαφορες περιοχες και δεν υπαρχουν γυμναστηρια.. εχω ομως αλτηρες και παγκο και βγαινουν οι βασικες ασκησεις μου.....για ποδια ομως υπαρχει θεμα τι να κανω....λεω να ξεκινησω μια φορα την εβδομαδα τρεξιμο μετα στα καπακια προβολες με τους αλτηρες, καθησματα με μπαρα ελευθερα και γαμπες με αλτηρες...τι λες;


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 01-12-10, 21:53
  2. Αύξηση Μυικής Μάζας
    By toumpaniaris 31 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-10, 01:22
  3. help για αύξηση μυϊκής μάζας
    By MKAWETS1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 29-03-06, 06:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •