Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-12
    Posts
    12

    Default Γεια σας !

    Ειμαι νεο μελος τωρα αν γραφω σε λαθος μερος πειτε το μου! Ειμαι 15 χρονων 1.65 70 κιλα λιγο παχυς και εχω καποιες αποριες! πηγαινω γυμναστηριο εδω και 3 μηνες αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα θα ηθελα να ακουσω μερικες συμβουλες! τι θα μου προτεινατε να ακολουθησω για ενδυναμωση και σε σχεση με τα κιλα μου?? επισης επειδη ειμαι ακομα στην αναπτυξη δεν θα ηθελα να κανω καποια ασκηση η οποια να επιβαρυνει την αναπτυξη μου!
    Κανω ασκησεις για δικεφαλα-τρικεφαλα, στηθος, ομους, πλατη, κοιλιακους, και τετρακεφαλους........ειμαι πολυ αρχαριος και δεν ξερω ονομασιες για να σας εξηγησω ...κανω και σε μηχανηματα και με αλτηρες περιπου 3 σετ των 15!!

    Αν μπορειτε πειτε μου και καποια διατροφικη συμβουλη και αν πρεπει να κανω ογκο ή γραμμωση

    Ευχαριστω!

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ποιες-πόσες μέρες πηγαίνεις στο γυμναστήριο τη βδομάδα ? Ποιες μυικές ομάδες γυμνάζεις κάθε φορά ?

    Στη διατροφή σου, απλά φρόντισε να τρως καθαρό σπιτικό φαγητό, και να αποφεύγεις τι;ς σαβούρες (γλυκά, πίτσες, σουβλάκια, αναψυκτικά, κλπ).

    Φρόντισε να ασχολείσαι παράλληλα με τα γυμναστήριο, και με ένα σπορ που σου αρέσει (ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλλεϋ, κλπ).
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-12
    Posts
    12

    Default

    Πηγαινω τριτη-πεμπτη παρασκευη την τριτη κανω Δικεφαλα-τρικεφαλα και κοιλιακους...πεμπτη στηθος ομους πλατη και ποδια... και παρασκευη δικφαλα τρικεφαλα στηθος και κοιλιακους


    Παιζω ποδοσφαιρο και αθλουμαι καθημερινα

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Θα έλεγα να χωρίσεις τις προπονήσεις σου ως εξής :

    Τρίτη- Πλάτη + χέρια
    Πέμπτη- Στήθος+ ώμους
    Παρασκευή- Πόδια

    Φρόντισε η κάθε προπόνηση να μην ξεπερνάει σε διάρκεια τα 30-35 λεπτά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-12
    Posts
    12

    Default

    35 λεπτα ειναι δεν ειναι λιγο? ακομα πρεπει να κανω ογκο ή γραμμωση??? ποιες ασκησεις επιβαρυνουν το υψος?γιατι εχω πιστευω ακομα 15 ποντους να παρω

  6. #6
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Στην ηλικία σου δε χρειάζεται παραπάνω. Μη μπλέκεις με όγκο και γράμμωση. Είναι νωρίς ακόμη. Απλά γυμνάσου και φάε καλά και καθαρά. Αφού παίζεις και ποδόσφαιρο, θα φτιάξεις ένα πολύ καλό σώμα. Δεν υπάρχουν ασκήσεις που επιβαρύνουν το ύψος. Αυτός είναι αστικός μύθος. Απλά μην κάνεις βαριά προπόνηση ώστε να μην εξαντλήσεις το σώμα σου.

    Το ύψος που είναι να πάρεις, θα το πάρεις.
    Last edited by cuban; 27-04-12 at 19:51.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #7
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Καλώς όρισες και καλή επιτυχία με τους στόχους σου..να ξέρεις φίλε μου ότι και να κάνεις αποτελέσμα θα δεις με την διατροφή!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-12
    Posts
    12

    Default

    ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!!

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    27-04-12
    Posts
    12

    Default

    Να ρωτησω για να μην ανοιγω και νεο θεμα!.... Απο την στιγμη που ξεκινησα γυμναστηριο εχω βαλει περιπου 3 κιλα! ειναι απο την αυξηση μυικης μαζας ή ειναι εξαιτιας της μη καλης διατροφης μου!! Μπορειτε να μου πειτε ποσα κιλα θα πρεπει να χασω οπως βλεπετε την ηλικια υψος και κιλα μου? 1.65 70κ 15 χρονων


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •