Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-05-12
    Location
    Athens
    Posts
    2

    Default Βιταμίνες - πρωτεΐνες

    Γεια χαρά σε όλους..
    Λοιπόν η ιστορία μου είναι η εξής :
    Από τα 10 μου αθλούμαι .Έπαιζα μπάλα σε ομάδες α τοπικό κτλ μέχρι τα 20 μου..
    Τώρα σπουδάζω Αθήνα και εδώ και 2 χρόνια έχω σταματήσει την γυμναστική. Πέρυσι τον φεβ από τα 72-73 κιλά που ήμουν σταμάτησα το ποδόσφαιρο και έφτασα στα 85 μέσα σε ένα μήνα..
    Λόγο καλοκαιριού αποφάσισα να κάνω δίαιτα και έπεσα στα 75 κιλά (το ύψος μου είναι 1,77).
    Θέλω να ξεκινήσω πάλι ποδόσφαιρο αλλά θέλω λιγάκι να φτιάξω σώμα για να μπορώ να είμαι ανταγωνιστικός και δυνατός όπως και να ναι εαν έχει ενα καλό σώμα μπορείς να ανταπεξέρχεσαι καλύτερα .
    Έχω σκοπό να αρχίσω το P90X .. απλά θέλω βοήθεια στο τι θα χρειαστώ να αγοράσω απο πρωτεΐνες και τέτοια ..
    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Καλησπέρα...

    Έχεις διαβάσει για το P90X???

    Δε ξέρω αν έχεις στην κατοχή σου τα πάντα από το πρόγραμμα, αλλά στην ιστοσελίδα τους λέει

    "You get a complete set of workouts on 12 DVDs, a 3-phase Nutrition Plan that tells you what to eat for best results, and plenty of instruction and motivational support."

    Σίγουρα περιέχει διατροφικές συμβουλές και λεπτομερή περιγραφή των γευμάτων και συμπληρωμάτων που χρειάζονται!!!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-05-12
    Location
    Athens
    Posts
    2

    Default

    ναι απλά λέει πράγματα που ως φοιτητής (χαλάω πχ 100 ευρώ το μήνα για φαγητά) δεν έχω την δυνατότητα να τρώω κάθε μέρα κοτόπουλο - γαλοπούλα φρούτα.. Γιατί θα τρώω μέχρι 15 του μήνα και μετά θα μένω νηστικός για άλλες 15 μέρες.. απλά μήπως υπάρχουν υποκατάστατα που να κάνουν την ίδια δουλειά ..

  4. #4
    Advanced Bodybuilder chris23_32's Avatar
    Join Date
    18-05-11
    Location
    London, UK
    Posts
    846

    Default

    Οι βιταμίνες κακό δεν κάνουν. Μπορείς να παίρνεις μια πολυβιταμίνη κάθε πρωί...

    Τώρα για meal replacement υπάρχουν κάποιες καλές πρωτείνες πολλαπλών πηγών που μπορείς να πάρεις.

    Το θέμα είναι ότι και αυτές δεν είναι φτηνές, σχεδόν μια η άλλη θα σου έρθει

    Εγώ θα πρότεινα να έχεις μια ισορροπημένη διατροφή, να παίρνεις όλα τα μακροστοιχεία που χρειάζεσαι και αν χρειαστεί να πάρεις κάποια πρωτείνη...! Αυτή είναι δικιά μου γνώμη όπως και να έχει!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Βιταμινες.
    By everyway in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-12, 23:00
  2. Βιταμίνες B6 και B12
    By A_K_I_S in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 17-03-08, 05:14
  3. Πρωτεϊνες όγκου - Πρωτεϊνες Γράμμωσης
    By vodi-builder in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 04-05-06, 06:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •