Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    123

    Default help για κρεατινη ----> νεος ( ψαρι)

    γεια σας παιδια 8α η8ελα να κανω μια ερωτηση σκεφτομαι να παρω κρεατινες. αλλα 8ελω να με πει καποιοσ αν ξερει ( περνω τωρα της κρεατινεςσ για 1.5 μινα και μετα σταματισο για 3 μηνες τελειως το γυμναστιριο τι 8α γινει ???? 8α κρεμασο ?? 8α τα διατιρισο ??? τι 8α γινει ?? και κατι ακομα ποια κρεατινη με πρωτινετε και τωρα που ειμαι σε γραμωση κανει να της παρω ??? + οτι 8α παρω πρωτη φορα αν παρω

  2. #2
    Pumping Iron kotsis198923's Avatar
    Join Date
    09-11-10
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    380

    Default

    Δεν θα κρεμάσεις,η διαφορά που θα σου κάνει η κρεατίνη έτσι και αλλιώς θα είναι μικρή,περισσότερο διαφορά θα δείς σε δύναμη και όχι τόσο οπτικά.Οταν δεν παίρνεις πια,τα νερά που έχεις μαζέψει θα φύγουν και θα είσαι όπως ήσουν.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    123

    Default

    δηλαδη αν συνεχισω το γυμναστιριο δεν 8α κρατισω τπτ ??

  4. #4
    Pumping Iron kotsis198923's Avatar
    Join Date
    09-11-10
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    380

    Default

    Kοίτα,πολύ απλά η κρεατίνη κρατάει νερό ενδομυικά και σου προσθέτει δύναμη όσο καιρό παίρνεις.
    Όταν σταματήσεις τα νερά φευγουν και κρατάς ότι κέρδισες απο το πόσο προσπάθεια παραπάνω κατέβαλες ενώ σου έδωσε την έξτρα δύναμη.

    Αν δηλαδή πάρεις κρεατίνη και δεν πας γυμναστήριο και γενικά δεν κάνεις τίποτα,όταν σταματήσεις θα ήσουν ακριβώς ίδιος με πριν.
    Αν πάρεις κρεατίνη και πας γυμναστήριο και προσπαθήσεις αρκετά,όταν σταματήσεις θα κρατήσεις ένα μικρό ποσοστό σαν κέρδος.

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    123

    Default

    ευχαριστω πολυ αδελφε ησουν σαφέστατος
    Last edited by bab13; 15-05-12 at 23:29.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-03-12
    Location
    Thesaloniki
    Posts
    19

    Default

    Διατροφη προγραμμα και τα λοιπα τα εχεις φτιαξει ολα αδερφε μου? Επειδη απο οτι καταλαβα δεν εισαι σχετικος με το θεμα της κρεατινης και γενικα των συμπληρωματων κανε ενα search στo forum. Δεν φανταζεσαι τι θα μαθεις μεσα εδω. :D . Εχει οτι πληροφορια θες.

    Φιλικα Φωτης. :)

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by bab13 View Post
    γεια σας παιδια 8α η8ελα να κανω μια ερωτηση σκεφτομαι να παρω κρεατινες. αλλα 8ελω να με πει καποιοσ αν ξερει ( περνω τωρα της κρεατινεςσ για 1.5 μινα και μετα σταματισο για 3 μηνες τελειως το γυμναστιριο τι 8α γινει ???? 8α κρεμασο ?? 8α τα διατιρισο ??? τι 8α γινει ?? και κατι ακομα ποια κρεατινη με πρωτινετε και τωρα που ειμαι σε γραμωση κανει να της παρω ??? + οτι 8α παρω πρωτη φορα αν παρω
    Αν είσαι νέος με τα βάρη και γενικότερα με τη γυμναστική, τότε προέχει να μάθεις τα βασικά περι προπόνησης/διατροφής και μετά για συμπληρώματα. Αν πάρεις τώρα κρεατίνη και δεν έχεις δουλέψει το σώμα σου, δεν θα δεις καμία διαφορά και μετά θα πιστεύεις (λανθασμένα) ότι δεν δουλεύει.

  8. #8
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    123

    Default

    3 χρονια κανω αλλα τα κανω σπαστα. αλλα εδω και 2 μηνες αρχισα να κανω σωστη διατροφη η τουλαχιστον με τα δικα μου μιαλα σωστη. μικρα και πολλα γευματα. αλλα τελικα κατελιξα οτι δεν 8α παρω γτ παιζει να σταματησω το γυμναστιριο το καλοκαιρι λογο υποχρεοσεων οποτε δεν εχει νοημα ευχαριστω παντος για αυτα που ειπατε και 8α τα εχω στο νου μου για τον χειμονα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ψάρι και Πέτσα
    By jimbliz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 23-04-11, 04:24
  2. Νέο ψάρι...
    By mihalis81 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 13
    Last Post: 21-05-08, 18:02
  3. ΨΑΡΙ
    By djforcegr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-07, 20:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •