Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Bodybuilding Newbie Nienor's Avatar
    Join Date
    24-04-07
    Location
    .
    Posts
    20

    Smile Ερωτηση για λιποδιαλυτη σχετικα με την ενεργεια που δινει

    Γεια σας,
    εχω πολυ καιρο να γραψω και να παρακολουθησω το φορουμ.Οταν ειχα ξεκινησει ηθελα να επιστρεψω στα 58 κιλα απο 87 που ειχα φτασει αφηνοντας το κλασσικο μπαλλετο ως επαγγελματιας για να τελειωσω το πανεπιστημιο.Στο τελος τα καταφερα, συνεχισα με το μπαλλετο επαγγελματικα και συνεχιζω!!Για αλλη μια φορα θα ηθελα να πω οτι ηταν πολυτιμη η βοηθεια σας και οι συμβουλες σας.

    Στο θεμα μου τωρα. Αυτη τη στιγμη ειμαι 53 κιλα πια,με πολυ καλο μυικο τονο για το αντικειμενο μου,δεν εχω θεμα να χασω λιπος η βαρος,απλα αντιμετωπιζω το ερχομενο διμηνο εξαντλητικες προβες,καθημερινα μαθηματα, και δουλεια,και χρειαζομαι κατι να με κραταει πραγματικα σε ψηλα επιπεδα ενεργειας. Δοκιμασα ενα συμπληρωμα με γκουαρανα αλλα δεν μπορω να πω οτι με κρατησε. Χρειαζομαι εξαιρετικη αντοχη και για αυτο σας ρωταω.Γενικοτερα δεν ψαχνομαι με συμπληρωματα κλπ, εχω πολυ συγκεκριμενη διατροφη σταθερα στην οποια απλα εχω προσθεσει 1 δοση πρωτεινης και στο πρωινο μου λιναροσπορο με βρωμη ( με το λιναροσπορο εχω δει τρομερη διαφορα σε δερμα,μαλλια,νυχια, πληροφοριακα το λεω) και αυτο ειναι ολο. Τωρα ομως ειναι τα δυσκολα!Τι να κανω? Διαβαζω οτι τα fat-burners σου δινουν μεγαλη ενεργεια και γι αυτο ρωταω. Περιμενω τις συμβουλες σας!!!

  2. #2
    Bodybuilding Newbie Nienor's Avatar
    Join Date
    24-04-07
    Location
    .
    Posts
    20

    Default

    Παιδια κανεις?
    Dream,Believe,Achieve. No matter what!!.Use smart what you have. Difficulties are there to make you stronger not to make you quit from the thing you love.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    30-11-11
    Posts
    83

    Default

    Κατά βάση στηρίζονται στην καφείνη. Οπότε αν ο σκοπός σου είναι η ενέργεια και μόνο, χτύπα ένα δυνατό καφεδάκι και μην πετάξεις λεφτά σε λιποδιαλύτες.

  4. #4
    New Member Hyperion's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Location
    Agios Stefanos
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by GnG View Post
    Κατά βάση στηρίζονται στην καφείνη. Οπότε αν ο σκοπός σου είναι η ενέργεια και μόνο, χτύπα ένα δυνατό καφεδάκι και μην πετάξεις λεφτά σε λιποδιαλύτες.
    Ακριβώς, η καφεΐνη είναι ένα φθηνό και αποτελεσματικό συμπλήρωμα.

  5. #5
    Bodybuilding Newbie Nienor's Avatar
    Join Date
    24-04-07
    Location
    .
    Posts
    20

    Default

    Μετα απο λιγο διαβασμα μεσα στο φορουμ λεω τελικα οτι μαλλον δεν λεει,δηλαδη μαλλον λιγακι τρομαξα απο τις πιθανες παρενεργειες κλπ. Εσπρεσσακια που πινονται και γρηγορα, αντε και τα Guaramax (Health Aid οχι εκεινο της Protech) μπας και αντεξω, παιδια το βραδυ στις 12 και που γυριζω πεφτω ξερη στο κρεβατι μου παρολη την εξτρα δοση καφεινης. Απλα να ελεγα μηπως και υπηρχε κατι που στις προβες να με ανεβαζε πολυ αλλα καπως ακριβο το βλεπω το τιμημα και δεν εννοω τα λεφτα.Παρολα αυτα αν εχετε καποια αλλη συμβουλη σχετικη, περιμενω παντα με χαρα!! :-)))

    GnG ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
    Dream,Believe,Achieve. No matter what!!.Use smart what you have. Difficulties are there to make you stronger not to make you quit from the thing you love.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    30-11-11
    Posts
    83

    Default

    Για να νιώθεις εξάντληση και να μην βγαίνει η μέρα σου θα έλεγα πως ίσως δεν έχεις ένα σωστά δομημένο πλάνο διατροφής. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, κοίταξε να αλλάξεις την διατροφή σου προς το καλύτερο και μην υποτιμήσεις κανένα μακροστοιχείο, μιας και το πρόβλημά σου είναι η ενέργεια και το σώμα σου στο δείχνει. Αν διαβάσεις στο φόρουμ κάποια άρθρα διατροφής, θα μπορέσεις να βγάλεις ένα πρόγραμμα στα μέτρα και στις ανάγκες σου εύκολα. Απο εκεί και πέρα όπως είπαμε και πιο πάνω, η καφείνη, οι λιποδιαλύτες, και τα συναφή είναι απλά συπμληρώματα. Συπμληρώνουν μία πολύ καλά δομημένη διατροφή! Καλή συνέχεια.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μου Τη Δίνει...
    By shadowmaker in forum Off Topic
    Replies: 1036
    Last Post: 18-06-20, 15:39
  2. Ερώτηση για Λιποδιαλύτη.
    By Thanasiss4 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-11, 12:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •