Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    5

    Post Μέγιστη απώλεια λίπους

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΔς ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ....ΕΙΜΑΙ 17 ΕΤΟΝ ΚΑΙ 1.78 ΥΨΟΣ....ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΗΣΙΑ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΧΩΡΑ.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΨΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ....ΤΙ ΕΝΟΩ??ΕΝΟΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΤΛΠ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΚΣΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΕΧΩ....ΑΛΛΑ ΒΡΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΛΙΠΟΥΣ.....ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ????ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΠΩΣ.....ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ...

  2. #2
    Pumping Iron kotsis198923's Avatar
    Join Date
    09-11-10
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    380

    Default

    Γειά χαρά Γιώργο.
    Διατροφή και αερόβια και υπομονή χρειάζεται.
    Ακολουθείς κάποια διατροφή?

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    5

    Default

    οχι.......δεν ξερω τι να τροω πρςι-μεσιμερι-βραδυ

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    5

    Default

    θα μπορουσες να με βοηθησεις?

  5. #5
    New Member darksniper87's Avatar
    Join Date
    05-05-11
    Location
    Κύπρος
    Posts
    56

    Default

    Φίλε για να εμφανιστούν οι κοιλιακοί πρέπει να χάσει γενικά λίπος. Δηλαδή να κάνεις μια διατροφή γράμμωσης και ενοείται για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να συνδιαστεί με γυμναστική για να προστατέψεις τους μυς σου και για ενδυνάμωση μεταβολισμού ο οποίος είναι ο κύριος λιποδιαλύτης.
    Τώρα το πόσο λίπος πρέπει να χάσεις για να εμφανιστούνε εξαρτάται από διάφορα πράγματα όπως, πόσα υγρά έχεις στη κοιλιακή σου χώρα (τα οποία αυτά φεύγουνε με το καιρό) και από το πόσο μεγάλοι και σκληροί είναι. Κάνοντας κάθε μέρα κοιλιακούς δεν θα επιτύχεις απολύτως τίποτα. Όπως όλοι οι μυς έτσι και οι κοιλιακοί χρειάζονται γυμναστική με βάρη και διατροφή όγκου για να μεγαλώσουνε. Επίσης για σκληρύνουνε, όπως πάλι με όλους τους μυς, χρειάζεται να τους γυμνάζεις συνεχώς για πάρα πολύ καιρό. Δεν γίνονται πέτρα οι κοιλιακοί με λίγους μήνες εκγύμνασης.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    5

    Default

    προσπαθω να βρω ενα free προγραμμα εκγυμνασης για να χασω λιπος...αλλα δεν βρισκω..

  7. #7
    Junior Bodybuilder Nikoskom's Avatar
    Join Date
    07-05-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    106

    Default

    Να ξερεις οτι οι κοιλιακοι φτιαχνονται στην κουζινα..χωρις καλη διατροφη οι κοιλιακοι δεν γινονται...Ποσα κιλα εισαι?
    Bigger than yesterday..Smaller than tomorrow...

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    5

    Default

    96...

  9. #9
    New Member darksniper87's Avatar
    Join Date
    05-05-11
    Location
    Κύπρος
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgoς View Post
    προσπαθω να βρω ενα free προγραμμα εκγυμνασης για να χασω λιπος...αλλα δεν βρισκω..
    Εγώ για γράμμωση εφάρμωσα την Κυκλική Κετογενική Δίαιτα με την οποία εγώ, και πολλοί φίλοι μου επίσης που τους την σύστησα, είδα πολύ καλά αποτελέσματα παρόλο που γενικά εγώ δύσκολα χάνω λίπος.

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    96 κιλά; 18 κιλά πάνω από το ύψος σου; δύσκολα θα δεις κοιλιακούς εκτός αν είσαι κανένα θηρίο μάζας..

  11. #11
    Junior Bodybuilder Nikoskom's Avatar
    Join Date
    07-05-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    106

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgoς View Post
    96...
    Εδω ειναι το θεμα μας..τα παραπανισια κιλα..αν θες να δεις εμφανη διαφορα στους κοιλιακους καλο ειναι να χασεις κιλα και ετσι θα χασεις και καποιο λιπος..βεβαια ισως αργοτερα να αντιμετωπισεις ενα προβλημα χαλαρωσης συνηθως στο κατω μερος των κοιλιακων το οποιο με καλη διατροφη,γυμναστικη και υπομονη θα φυγει..σε καμια περιπτωση δεν σε ωθω στο να χασεις κιλα..λεω τη γνωμη μου που αποτελει μια λυση στο προβλημα σου..η επιλογη ειναι δικη σου
    Bigger than yesterday..Smaller than tomorrow...

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Φίλε εγώ πιστεύω ότι πρέπει να χάσεις κιλά, τα παραπανίσια κιλά που έχεις δεν είναι λίγα. Είναι και θέμα υγείας πάνω απ' όλα..

  13. #13
    Junior Bodybuilder Nikoskom's Avatar
    Join Date
    07-05-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    106

    Default

    Quote Originally Posted by darksniper87 View Post
    Εγώ για γράμμωση εφάρμωσα την Κυκλική Κετογενική Δίαιτα με την οποία εγώ, και πολλοί φίλοι μου επίσης που τους την σύστησα, είδα πολύ καλά αποτελέσματα παρόλο που γενικά εγώ δύσκολα χάνω λίπος.
    Ειναι αποτελεσματικες..αλλα χανεις και πολυ μυ..
    Bigger than yesterday..Smaller than tomorrow...

  14. #14
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Μια καλη υποθερμιδικη διαιτα ειναι πολυ απλη να τη φτιαξεις, διαβασε τα αρθρα περι διατροφης και εστίαε στη διατροφη και την αεροβια. Τα προγραμματα εκγυμνασης ερχονται σε 2η θεση σε σχεση με υπολοιπα 2 που ειπα, κατα τη γνωμη μου παντα.Εγω βεβαια δεν ειχα ποτε κοιλιακους αλλα μου αρεσει να τους βλεπω (σε μενα, οχι σε αλλους να ζηλευω) χαχα.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  15. #15
    New Member darksniper87's Avatar
    Join Date
    05-05-11
    Location
    Κύπρος
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoskom View Post
    Ειναι αποτελεσματικες..αλλα χανεις και πολυ μυ..
    Δεν έχασα γραμμάριο μυ ούτε εγώ ούτε και οι παρέες μου και αυτό φάνηκε από τις λιπομετρήσεις που έκανα σε διατροφολόγο.
    Στη ΚΚΔ γυμνάζεσαι τις μέρες όπου τα επίπεδα του γλυκογόνου σου στους μυς είναι υψηλά, δλδ μετά την υδατανθράκωση.
    Τις υπόλοιπες μέρες ασχολείσαι κυρίως με χαλαρή αερόβια άσκηση. Δεν έχει καμία σχέση με τις άλλες δίετες χαμηλού υδατάνθρακα διότι εκει συνήθως γυμνάζεσαι με χαμηλά επίπεδα γλυκογόνου με αποτέλεσμα να χάνεις πολλύ μυ, κάτι το οποίο είχα κάνει παλιά και απογοητεύτικα πολύ.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια λίπους
    By kely in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 27-11-11, 22:01
  2. Απώλεια Λίπους
    By chris315 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 1
    Last Post: 24-09-11, 22:22
  3. Απώλεια λίπους !!
    By kanapes7 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 14-08-08, 18:12
  4. Απώλεια Λίπους
    By vlasis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 01-02-08, 06:08
  5. Για απώλεια λίπους
    By eidolara in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 17-11-05, 07:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •