Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-05-12
    Posts
    2

    Smile Καλύτερη διατροφή για να πάρω άμεσα κιλά

    Λοιπόν καταρχήν θα ήθελα να μου προτείνετε συμβουλές για να πάρω γρήγορα κιλά. Τρώω σχεδόν κάθε ώρα μικρογεύματα αλλά πιστεύω ότι μάλλον φταίει το ότι δεν εμπεριέχουν αρκετές πρωτείνες. Διάβασα διάφορα threads και παρατήρησα ότι αρκετές πρωτείνες περιέχουν, το ασπράδι του αυγού, το κοτόπουλο, στήθος γαλοπούλα και ο τόνος σε νερό. Αν μπορούσε κάποιος να μου πει κάτι σαν μείγμα που να μπορώ να φτιάξω απο φαγητά με πρωτείνες ( όχι μαγικό φίλτρο και τέτοια ) ή τουλάχιστον να μου εξηγήσει τα συμπληρώματα διατροφής (γιατι δεν τα πολυ-εμπιστεύομαι παρόλο που μου τα πρότεινε ένα άτομο στο γυμναστήριο) θα με βοηθούσε αρκετά.

    Πληροφορίες που ίσως σας βοηθήσουν και μετέπειτα και εμένα
    • 17 χρονών
    • Αρκετά καλό σώμα αλλά χωρίς βάρος (νομίζω λέγεται ecto-meso)
    • πήγαινα γυμναστήριο παλαιότερα.. τώρα δεν ασχολούμαι πολύ με την γυμναστική αλλά θα ξαναρχίσω πάλι το καλοκαίρι
    • τρώω συχνά, αρκετά αλλά όχι "σοβαρά" φαγητά ( π.χ γκοφρέτες,πατατάκια,τυρόπιτες,σάντουιτσ κ.λ.π)

    Οποιοδήποτε σχόλιο που μπορεί να βοηθήσει σχετικά με την απόκτηση βάρους-μάζας ειναι ευπρόσδεκτο.
    Ευχαριστώ

  2. #2
    New Member darksniper87's Avatar
    Join Date
    05-05-11
    Location
    Κύπρος
    Posts
    56

    Default

    Φίλε δεν μας είπες καθόλου για το πρόγραμμα γυμναστικής σου. Πώς θα βάλεις κιλά (μιλούμε κυρίως για μυική μαζα) χωρίς να δώσεις έμφαση στη γυμναστική.
    Για διατροφή υπάρχουνε πάρα πολλά άρθρα εδώ στο site. Αν τρως καθαρά, περισσότερες θερμίδες από τις θερμίδες συντήρησης σου και η διατροφή σου περιέχει αρκετή ποσότητα ζωικής πρωτείνης (ασπράδια, κοτόπουλο, μοσχάρι....) τότε δεν υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να ανυσηχάς.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Για Τη Διατροφή Μου Για Να Πάρω Κιλά
    By jimakos0 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 12-12-09, 02:49
  2. ΠΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ
    By anastasios in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-06, 04:57
  3. Πως θα παρω 7 κιλα?
    By slr in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 05-05-06, 03:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •