Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-04-12
    Posts
    3

    Default Ποιο συμπλήρωμα να αγοράσω???

    Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.
    Είμαι 24 χρονών 1,74 και 65 κιλά. Είμαι σχετικά αδύνατος και εχω αρχίσει να γυμνάζομαι εδώ και 3 μήνες.Αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει κανένα αποτέλεσμα ακόμα. Θα ήθελα να με βοηθήσετε να αγοράσω κάποιο συμπλήρωμα όχι για να φουσκώσω αλλά για να αρχίσουν να διαγράφονται σιγά σιγά οι μύες μου. Επίσης να συμπληρώσω ότι προσέχω και την διατροφή μου δηλαδή τρώω αρκετο κοτόπουλο γαλοπούλα και γενικά υγιεινά φαγητά.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  2. #2
    Pumping Iron kotsis198923's Avatar
    Join Date
    09-11-10
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    380

    Default

    Kαλησπέρα,για να το πας σοβαρά και να γίνει κάτι σωστό δεν αρκεί απλά να προσέχεις την διατροφή σου και να τρως κοτόπουλο κτλ,πρέπει να βγάλεις ένα αρκετά ακριβές προγραμμα το οποιο θα τηρείς.
    Τώρα κάποιο συμπλήρωμα δεν νομίζω να σε βοηθήσει καθώς το μόνο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει θα ήταν ενα ρόφημα πρωτείνης,απλά στα κιλά σου χρειάζεσαι γύρω στα 130-140γρ πρωτείνης που είναι αρκετά ευκολο να τα πάρεις απο την τροφή σου.Γράψε το αναλυτικό προγραμμά σου αν έχεις εδώ να το δούμε. :)

  3. #3
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Αν δεν υπαρχουν αποτελεσματα κατι δεν κανεις σωστα.Δεν χρειάζεσαι συμπληρώματα,μια "δεμένη" και βασικη διατροφη και προπονηση χρειαζεσαι.3 μηνες φτανουν για να δεις έντονη διαφορα,ειδικα οταν εισαι καινουργιος.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-04-12
    Posts
    3

    Default

    Η διατροφή μου ειναι καλη αλλά σίγουρα ελλιπής λογο έλλειψης χρόνου. Πρωινό δημητριακά με γαλα ή βρώμη. μεσημεριανό φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα. Απογευμα μια μπάρα δημητριακών ή καποιο αλλο σνακ και το βράδυ ψάρι, κοτοπουλο, ή βραστη γαλοπούλα με σαλάτα σε κατάλληλες ποσότητες για να χορτάσω.Ξέρω οτι δεν τρέφομαι σε κατάλληλες ποσότητες γιαυτο και θέλω κάποιο σκεύασμα ωστε να περνω αυτα που δεν μπορώ να πέρνω απο το φαγητό. Σαφώς ένα υγιές σκεύασμα γιατι εχω ακούσει τοσα πολλά που με εχουν μπερδέψει. Και πάλι αυτο που θέλω δεν ειναι να κάνω ενα σώμα τρελά φουσκωμένο αλλά είναι ωραίο γραμωμένο σώμα με 3 φορέσ την εβδομάδα γυμναστήριο..οχι τρελό ογκο απλά γράμωση. Σκέφτομαι να αγοράσω την WHEY PROTEIN (GOLD STANDARD). Πείτε μου αν ειναι καλή καιν θα κάνει δουλειά.
    Last edited by doctorm; 26-05-12 at 02:55.

  5. #5
    Junior Bodybuilder kostaspro's Avatar
    Join Date
    09-12-05
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    170

    Default

    Καλη ειναι,την δουλεια της θα την κανει(η οποια ειναι να σου δωσει καποια γραμ. πρωτεϊνης που θα μπορουσες ουτως ή αλλως να τα παρεις απο την διατροφη σου).Οταν την αγορασεις και την καταναλωσεις θα δεις οτι το ωραιο γραμμωμενο σωμα που θες,ΔΕΝ γινεται και ουτε εχει καμια σχεση με την καταναλωση του συμπληρωματος διατροφης που θελεις να αγορασεις.

    Επισης με τρεις φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και με την διατροφη που παράθεσες παραπανω,δεν χρειαζεται καν να ανυσηχεις μηπως αποκτησεις "ενα σώμα τρελά φουσκωμένο",υπαρχουν αλλοι που με πολλα χρονια προπονησης και που το επιθυμουν κι'ολας,και δεν το εχουν καταφερει.
    Τελος για να κανεις "γραμμωση" πρεπει να εχεις ηδη καποιους μυς πανω σου,δηλαδη καποια χρονια ενασχολησης με βαρη,και εσυ απο τα stats σου δεν φενεται να εχεις κατι για να γραμμωσεις.

    Επειδη απο τις ερωτησεις σου και απο αυτα που γραφεις φενεται οτι και εισαι αρχαριος και εχεις ακουσει καποια πραγματα λαθος και σκόρπια και εχεις αποκτησει μια τελείως λαθος εντυπωση στο πως λειτουργει η προπονηση,η διατροφη και τί ρολο παιζουν τα συμπληρωματα,εντελως φιλικα και αν θες μια συμβουλη,"ξεσκονισε" πρωτα το φορουμ,τουλαχιστον οσον αφορα την διατροφη και τα συμπληρωματα,και μετα αποφασισε τις κινησεις σου.

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    21-04-12
    Posts
    3

    Default

    Έχω ήδη κάπως γυμνασμένους μυς γιατί είχα ασχοληθεί πιο παλιά με γυμναστική αλλά λόγο λίγου λίπους στην κοιλία κ στο στήθος δεν φαίνεται τίποτα. Πραγματικά είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα και λογο μη πλήρους διατροφής θέλω να πάρω κάποιο σκεύασμα πρωτεΐνης. Ψάχνω στο φόρουμ αλλά γίνετε λίγο πανικός, γιαυτό είπα να ρωτήσω εδώ. Τώρα έχω χάσει κάποια κιλά λόγο γυμναστηρίου και νομίζω είμαι σε καλό δρόμο.

  7. #7
    Pumping Iron ggeorge's Avatar
    Join Date
    16-05-11
    Location
    Αθηνα
    Posts
    442

    Default

    φίλε μου παρε την πρωτεινη για ενα λογο μονο.
    ειναι ευκολη τροφη...
    Ολα τα αλλα δεν ισχυουν που εχεις ακουσει.
    Απλα σε ενα λεπτο θα εχεις 20-25 γραμμαρια πρωτεινης...
    Για μενα είναι μεγαλη ευκολια...
    Τιποτα περισσοτερο δε θα καταφερεις...
    Ουτε θα γραμμωσεις ουτε θα παρεις ογκο απο αυτην...
    Last edited by ggeorge; 27-05-12 at 12:30.

  8. #8
    MAYRO GERAKI's Avatar
    Join Date
    11-05-12
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by kostaspro View Post
    Καλη ειναι,την δουλεια της θα την κανει(η οποια ειναι να σου δωσει καποια γραμ. πρωτεϊνης που θα μπορουσες ουτως ή αλλως να τα παρεις απο την διατροφη σου).Οταν την αγορασεις και την καταναλωσεις θα δεις οτι το ωραιο γραμμωμενο σωμα που θες,ΔΕΝ γινεται και ουτε εχει καμια σχεση με την καταναλωση του συμπληρωματος διατροφης που θελεις να αγορασεις.

    Επισης με τρεις φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και με την διατροφη που παράθεσες παραπανω,δεν χρειαζεται καν να ανυσηχεις μηπως αποκτησεις "ενα σώμα τρελά φουσκωμένο",υπαρχουν αλλοι που με πολλα χρονια προπονησης και που το επιθυμουν κι'ολας,και δεν το εχουν καταφερει.
    Τελος για να κανεις "γραμμωση" πρεπει να εχεις ηδη καποιους μυς πανω σου,δηλαδη καποια χρονια ενασχολησης με βαρη,και εσυ απο τα stats σου δεν φενεται να εχεις κατι για να γραμμωσεις.

    Επειδη απο τις ερωτησεις σου και απο αυτα που γραφεις φενεται οτι και εισαι αρχαριος και εχεις ακουσει καποια πραγματα λαθος και σκόρπια και εχεις αποκτησει μια τελείως λαθος εντυπωση στο πως λειτουργει η προπονηση,η διατροφη και τί ρολο παιζουν τα συμπληρωματα,εντελως φιλικα και αν θες μια συμβουλη,"ξεσκονισε" πρωτα το φορουμ,τουλαχιστον οσον αφορα την διατροφη και τα συμπληρωματα,και μετα αποφασισε τις κινησεις σου.
    Συμφωνω....!

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-05-12
    Posts
    2

    Default

    Ρε καραγκιοζη τι τισ θεσ την πρωτεινη για να το παίζεις σωματαράς στις πισίνες στο βεγκας και στις παραλίες στο μαιαμι;;

  10. #10
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Toumpaniaris24 View Post
    Ρε καραγκιοζη τι τισ θεσ την πρωτεινη για να το παίζεις σωματαράς στις πισίνες στο βεγκας και στις παραλίες στο μαιαμι;;
    Εσύ διάβασε εδώ:

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=16566

    Και μάθε να μιλάς καλύτερα προς τα άλλα μέλη.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ποιο συμπληρωμα tribulus ειναι το καλυτερο?
    By Giorgos18 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 11-02-10, 11:00
  2. Ποιό συμπλήρωμα αυξάνει τις ενδογενείς ορμόνες ;
    By kleanthis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 18
    Last Post: 15-05-08, 02:15
  3. Το ποιό υγιεινό συμπλήρωμα πρωτεϊνης
    By johnny_gr2001 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 30-05-05, 15:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •