Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20

Threaded View

  1. #1

    Default Ερωτήσεις Για Προετοιμασία

    Γεια σας παιδιά, επειδή την προετοιμασία μου την κάνω μόνος μου, έχω συγχυστεί πάρα πολύ διοτι διαβάζω και ακούω διάφορα, έτσι προτίμησα να συγκεντρώσω όλες μου τις απορείες εδώ προκειμένου να ακολουθήσω μια οδό.

    Καταρχήν , στο θέμα του αερόβιου,
    1)κάνω αερόβιο μόλις ξυπνήσω νυστικός και αμέσως μετά τη γυμναστική, με την λογική ότι και στις δύο περιπτώσεις είμαι χαμηλός σε αποθέματα γλυκογόνου άρα ο οργανισμός μου καίει ευκολότερα/περισσότερο το λίπος, ισχύει ?
    2)20-30 λεπτά κάθε φορά είναι οκ ή θέλει περισσότερο?
    3)Επίσης πάνω στο ίδιο θέμα, μπορώ να καταναλώσω μπανάνα/waxymaize/παιδική τροφή μπανάνας-μήλου για να ξανακερδίσω το χαμένο pottasium και στις δύο περιπτώσεις μόλις τελειώσω(πρωι μετα το cardio και postworkout) ή παχαίνει?

    Λαχανικά
    Είδα τον musclemar που είπε σε άλλο παιδί ότι καλαμπόκια και τέτοια φουσκώνουν , υπάρχουν εναλλακτικές και γενικότερα τι "κάνει" να λαμβάνω ως συνοδευτικό ?


    Μαγείρεμα
    1)ελαιόλαδο/ηλιανθέλαιο-Πόσο κάνει να καταναλώνω ημερησίως?
    2)Για γεύση βάζω στο φιλέτο γλώσσα ψαριού και στο φιλ. κοτόπουλο/γαλοπούλα maggi νοστιμιά. Να σταματήσω :P ?? *σ.σ. δεν βάζω αλάτι όμως.
    3)Κρεμμύδι- βάζω σκόνη κρεμμυδιού και σκόρδου πάνω από τα ψάρια, και ψήνω τα ψάρια μου πάντα με ψιλοκομμένο κρεμμύδι, είναι οκ έτσι ?

    (όσον αφορά την ερώτηση για την κατανάλωση λαδιού, αναφέρω ότι συμπληρωματικά λαμβάνω και 1-2 καψούλες flax-seed-oil ημερηισίως)

    αυτά εν ολίγοις. ίσως κάποιες ερωτήσεις ακούγονται "άκυρες" και συγχωρέστε με γι' αυτό αλλά πρώτη φορά ασχολούμαι με αγωνιστική δίαιτα.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Last edited by MrBombastic; 27-05-12 at 17:29.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλοκαίρι έρχεται...προετοιμασία διατροφής!
    By Pavlos18 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 23-03-11, 10:38
  2. Videos Από Την Περσινή Μου Προετοιμασία
    By kostasron in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 6
    Last Post: 02-09-10, 21:42
  3. Mini προετοιμασια...
    By Giorgosal in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 7
    Last Post: 28-07-10, 10:24
  4. Προετοιμασία
    By Carpe_Diem_Rj in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-06, 00:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •