Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 50
  1. #1
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Cool Threads του καλοκαιριου

    Καλησπέρα παιδιά...

    Όντας φανατικός οπαδός των thread τύπου "μαγια μπυρας για ογκο","τι πρωτεινη να παρω για να γραμμώσω με μυς σε 1 μηνα" κ.τ.λ, έρχομαι να ζητήσω τα φώτα σας.Δεν είδα πολλά καινούργια η ίσως απλά δεν τα πρόσεξα,πράγμα αδιανόητο καθότι έχουμε καλοκαίρι μπροστά μας και τότε ειναι που εμφανίζονται.Αυτά ειναι το αλατοπιπερο της ζωης του bodybuilder!!

    Να διευκρινήσω πως δεν ειρωνεύομαι σε καμια περίπτωση νέους φίλους του forum που άθελα τους κάνουν καποιες "αστειες" ερωτήσεις,όλοι κάποτε ξεκινήσαμε και δεν γνωριζαμε τα βασικά.

    Αναφέρομαι στα μέλη "αποδημητικά πουλιά" που περνουν απο το forum πριν τα καλοκαιρια και αφου δεν βρίσκουν το μαγικό μυστικό της "γκομενοπαραλιακης σωματοδομικης",αποχωρουν απο το forum με λιγοτερα απο 10 post, και συνεχίζουν την ζωή τους αδιαφορόντας φυσικά για το bodybuilding.

    Πια είναι η καλύτερη φράση/ερώτηση/δήλωση που έχετε ακούσει??Είτε εδω μέσα είτε face 2 face.??|

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μακράν η καλύτερη φράση που ακόυω στο γυμναστήριο από άντρες, γυναίκες, πιτσιρικάδες, πιτσιρίκες και γενικά από πελάτες είναι το "δε θέλω να φουσκώσω"!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Σε γυμναστήριο ήρθατε, όχι σε βουλκανιζατέρ που έχω μια τρόμπα και σας φουσκώνω!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Μακράν η καλύτερη φράση που ακόυω στο γυμναστήριο από άντρες, γυναίκες, πιτσιρικάδες, πιτσιρίκες και γενικά από πελάτες είναι το "δε θέλω να φουσκώσω"!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Σε γυμναστήριο ήρθατε, όχι σε βουλκανιζατέρ που έχω μια τρόμπα και σας φουσκώνω!!!
    χαχαχα κλασικό..χαχα..

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Παιδια σκεφτομαι να ξεκινησω πρωτεινη ,
    αλλα με φοβιζει το γεγονος οτι θα "κρεμασω" ετσι και την σταματησω.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ...μολις με ρωτησε καποια...το μπροκολι ειναι υδατανθρακας??? να μην τρωω την νυχτα τωρα θα παμε και καμμια θαλασσα...???

    ...το μπροκολι σε μαρανε...!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  6. #6
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...μολις με ρωτησε καποια...το μπροκολι ειναι υδατανθρακας??? να μην τρωω την νυχτα τωρα θα παμε και καμμια θαλασσα...???

    ...το μπροκολι σε μαρανε...!
    χαχα...bro- κολι θα κατάλαβε..και φαντάστηκε ότι κάνει κόλο..πως θα πάει θάλασσα έτσι??

    Νομίζω δεν υπάρχει πιο κλασική ατάκα από την: "Αν πάρω ότι παίρνει (χωρίς να ξέρουν αν κάνει πέρνει το οτιδήποτε) σε ένα μήνα τον έχω περάσει"...και το θέμα είναι ότι το πιστεύουν κιόλας!

  7. #7
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Kριμα που δουλευετε τα παιδια παντως.Κανεις δεν γεννηθηκε με γνωσεις στο bb και στο πως να χτισεις ενα σωμα.

    Wolfpi στοιχηματιζω οτι οταν αρχισες το γυμναστηριο τα ιδια ακριβως ειχες στο μυαλο σου και εσυ οπως και ολοι.

    Καλη συνεχεια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  8. #8
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Kριμα που δουλευετε τα παιδια παντως.Κανεις δεν γεννηθηκε με γνωσεις στο bb και στο πως να χτισεις ενα σωμα.

    Wolfpi στοιχηματιζω οτι οταν αρχισες το γυμναστηριο τα ιδια ακριβως ειχες στο μυαλο σου και εσυ οπως και ολοι.

    Καλη συνεχεια.
    Βρε Άγγελε..νομίζω πως το λένε και στην αρχή του Thread τα παιδιά...ότι ΟΛΟΙ έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο..
    Και μιλώντας προσωπικά..σίγουρα έχω πει πολλά και σίγουρα λέω ακόμα..όσο ζούμε μαθαίνουμε άλλωστε..Δεν νομίζω ότι ο στόχος είναι να κοροιδέψουν...
    Φιλικά όπως πάντα..

  9. #9
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Βρε Άγγελε..νομίζω πως το λένε και στην αρχή του Thread τα παιδιά...ότι ΟΛΟΙ έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο..
    Και μιλώντας προσωπικά..σίγουρα έχω πει πολλά και σίγουρα λέω ακόμα..όσο ζούμε μαθαίνουμε άλλωστε..Δεν νομίζω ότι ο στόχος είναι να κοροιδέψουν...
    Φιλικά όπως πάντα..
    Αλλα και παλι δεν υπαρχει λογος για τετοιο θρεντ.

    Ας μας πει ο thread starter οτι αστεια εχει πει πριν αρχισει να μαθαινει μερικα πραγματα και να πει και ο καθενας για τον εαυτο του.Πιο σωστο αυτο.Απο το να λεμε για αλλους.

    Γιατι και εμεις οταν αρχισαμε την γυμναστικη και λεγαμε "βλακειες" μας κοροιδευανε.

    Και παλι το "Δεν ειρωνευομαι" ειναι δυσκολο να ισχυει.Φυσικα και θα ειρωνευτεις αν δεις να σου λεει καποιος κατι κουλο..Γιατι εισαι ανθρωπος.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  10. #10
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Αλλα και παλι δεν υπαρχει λογος για τετοιο θρεντ.

    Ας μας πει ο thread starter οτι αστεια εχει πει πριν αρχισει να μαθαινει μερικα πραγματα και να πει και ο καθενας για τον εαυτο του.Πιο σωστο αυτο.Απο το να λεμε για αλλους.

    Γιατι και εμεις οταν αρχισαμε την γυμναστικη και λεγαμε "βλακειες" μας κοροιδευανε.

    Και παλι το "Δεν ειρωνευομαι" ειναι δυσκολο να ισχυει.Φυσικα και θα ειρωνευτεις αν δεις να σου λεει καποιος κατι κουλο..Γιατι εισαι ανθρωπος.
    Όλοι κάποτε αρχίσαμε.. και ποτέ δεν φτάνουμε να μάθουμε τα πάντα! Εξάλλου "γελόντας" με κάτι που ακούμε..μπορεί κάλλιστα να σημαίνει πως γελάμε και με εμάς πριν από κάποια χρόνια..και όχι με το άτομο..Έχω την αίσθηση πώς ο ρόλος δεν είναι να κράξουμε τα πρόσωπα αλλά τις ατάκες. Εντελώς φιλικά αυτή είναι η γνώμη μου (τουλάχιστον έτσι μιλώ εγώ) και δεν θα αντιπαρατεθώ άλλο, ξέρεις πως σε εκτιμώ..

  11. #11
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Όλοι κάποτε αρχίσαμε.. και ποτέ δεν φτάνουμε να μάθουμε τα πάντα! Εξάλλου "γελόντας" με κάτι που ακούμε..μπορεί κάλλιστα να σημαίνει πως γελάμε και με εμάς πριν από κάποια χρόνια..και όχι με το άτομο..Έχω την αίσθηση πώς ο ρόλος δεν είναι να κράξουμε τα πρόσωπα αλλά τις ατάκες. Εντελώς φιλικά αυτή είναι η γνώμη μου (τουλάχιστον έτσι μιλώ εγώ) και δεν θα αντιπαρατεθώ άλλο, ξέρεις πως σε εκτιμώ..
    Οπως ειπα παραπανω ο ρολος αυτου του θρεντ για μενα δεν ειναι κανενας.Δεν υπηρχε λογος για τετοιο θρεντ.Τελοσπαντων προσωπικη μου αποψη.

    Υ.Γ Σιγα μην αντιπαρατεθουμε ρε! Την αποψη σου ειπες ..
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  12. #12
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δεν υπάρχει θέμα δουλέματος. Είναι ξεκάθαρα γεγονός ότι το χειμώνα η πλειοψηφία των topic είναι "θέλω να πάρω όγκο" και το καλοκαίρι "θέλω να γραμμώσω"...

    Αυτό το καταλαβαίνει κανείς κι από τα topic του megageo που τα συμπληρώματα του όγκου παίρνουν φωτιά το χειμώνα και της γράμμωσης το καλοκαίρι.

    Αν θέλετε δείτε και τα δικά μου πρώτα post!!! Έχω γράψει τρομρεά μαργαριτάρια!!! Κι εγώ ζητούσα μασημένη τροφή κι έτοιμα πράγματα έως ότου μπήκα κι εγώ στη θέση μου και πήρα τη σειρά μου...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #13
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    και το να σπανε τα μηχανηματα αγγελε καθε καλοκαιρι στα γυμναστηρια δεν νομιζω να ειναι θεμα απειριας...ειναι θεμα νοοτροποιας το να καθομαι ολο τον χρονο και να αραζω στον καναπε μου καταβροχθιζοντας τα παντα...και με το που μπαινει καλοκαιρι να θελω να τα κανω ολα σε ενα μηνα...και πανω στον πανικο μου να λεω αρλουμπες....το να με ρωτισει καποια που ιδεα δεν εχει απο γυμναστικη...που ποτε της δεν εκατσε να κανει μια διατροφη και ερχεται δουλεια καθε μερα με το σοκολατουχο στο χερι επειδει λεει την πειραζει η καφεινη και το τσαι...το αν κανει καλο το μπροκολο που τρωω εγω στο διαλειμμα μου...επειδει καποιος της ειπε οτι ειναι υδατανθρακας και δεν κανει καλο στην γραμμωση(και προφανως ηθελε να το παιξει σπουδασμενη με το υφακι της)...ε ναι τοτε θα της πω αυτο την μαρανε...και ναι ειρωνικα θα της το πω...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    180

    Default

    χαχα μπροκολι οχι στις κυριες γιατι φερνει κλαναερια

    επισης κ εγω πινω σοκολατουχο το πρωι μουλιαζω το κουακερ κ το πινω ετσι :)

  15. #15
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by kostas1234 View Post
    χαχα μπροκολι οχι στις κυριες γιατι φερνει κλαναερια

    επισης κ εγω πινω σοκολατουχο το πρωι μουλιαζω το κουακερ κ το πινω ετσι :)

    ...εσυ κανεις 90 κιλα press...κυριος εισαι off topic
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #16
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Άγγελε ολοι έχουμε πει ή κανει διαφορα,δεν ειναι ντροπη,έρχεται όμως η στιγμη που και ο ιδιος γελας με αυτα που πιστευες καποτε(στα παντα,ακομα και στο bodybuilding)!

  17. #17
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by wolfpi View Post
    Άγγελε ολοι έχουμε πει ή κανει διαφορα,δεν ειναι ντροπη,έρχεται όμως η στιγμη που και ο ιδιος γελας με αυτα που πιστευες καποτε(στα παντα,ακομα και στο bodybuilding)!
    Μολις απαντησες σε οτι ειπα.

    "Γελας με αυτα που πιστευες." Εσυ με τον εαυτο σου.Αρα καλυτερα να λες εσυ τι κοτσανες εχεις πεταξει εσυ και εγω και ο καθενας για τον εαυτο του παρα να λεμε αλλονων.

    Τεσπα ειπα τι πιστευω και πως δεν υπαρχει λογος για αυτο το θρεντ.

    Καλησπερα.

    Σταυρο μπορει για σενα να μην υπαρχει θεμα δουλεματος αλλα μπορει σε αλλους να υπαρχει.Και να μην τους αρεσει.Αν μπει ενας καινουριος τωρα και δει αυτο το θρεντ που οι μισες

    ερωτησεις που θα ειναι εδω(σε αυτο το θρεντ) θα ειναι και στο μυαλο του και θα περιμενουν για απαντηση και θα βλεπει οτι ολοι γελαμε.Ε πιστευω θα το παρει για κοροιδια.Τεσπα εμενα τουλαχιστον

    αυτο το θρεντ δεν μ αρεσει αν αρεσει σε εσας δεν εχω προβλημα.Οπως εχουμε πει ξανα ολοι θα χουμε τις διαφωνιες μας.

    Καλησπερα και παλι!
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  18. #18
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Κοπέλια δώστε φράσεις ατελειώτες. Είπαμε κι εμείς να κάνουμε μια φορά πλάκα... προσωπικά δε πρόκειτε να αυτολογοκριθώ.

    Θυμάμαι που ρώταγα για 12άρες επαναλήψεις και πόσους κοιλιακούς να κάνω. Βέβαια για διατροφή ούτε λόγος... Νομίζω κλασσική ατάκα επίσης: "οι πολλές επαναλήψεις με λίγα κιλά είναι γράμμωση, οι λίγες με πολλά κιλά είναι όγκος"!!!

    Ατάκα μου μεγάλη πάντως είναι "δε πα να κάνεις και 1729 κοιλιακούς την ημέρα;!... αν δε κάνεις διατροφή και διάδρομο..."
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ...<<εν με τουτα ουλλα τα φαρμακα που πινεις και εγινες σαν το βοδι>>... και γω τον κοιταζω απορειμενος πινοντας whey και τρωγοντας μια μπανανα
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #20
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    οποιος το παρει προσωπικα εχει προβλημα ψυχολογικο δικο του.Δεν μπορω να τον βαλω εγω σε ενα τραπεζι και να του προσφερω παιδεια απο την αρχη.Ειναι απλα θεμα αντιληψης ενος μυαλου και ενος ανθρωπου.
    .Το χιουμορ ειναι συμπαντική έννοια,και για μας και για τους αλλους,ουτε μονο για μας,ουτε μονο για τους αλλους.


    παμε ρε παιδια!!!


    Ενας φίλος μου περσι και αφου του εξηγουσα καιρο πως και τι ισχυει......ξεκινησε gym δυο μηνες πριν το καλοκαιρι, 70 κιλα στο 1.85,

    "Θα παρω μια κρεατινη να ανεβει λιγο η δυναμη(3 βδομαδες μεσα στο γυμ),ποδια δεν θα κανω,θα "βγουν" με το ελλειπτικό,ετσι κι αλλιώς δεν θελω να γινουν και τεραστια..!"

  21. #21
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...<<εν με τουτα ουλλα τα φαρμακα που πινεις και εγινες σαν το βοδι>>... και γω τον κοιταζω απορειμενος πινοντας whey και τρωγοντας μια μπανανα
    "τον κοιταζω απορειμενος πινοντας whey και τρωγοντας μια μπανανα"

    χαχαχαχα

  22. #22
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by wolfpi View Post
    οποιος το παρει προσωπικα εχει προβλημα ψυχολογικο δικο του.Δεν μπορω να τον βαλω εγω σε ενα τραπεζι και να του προσφερω παιδεια απο την αρχη.Ειναι απλα θεμα αντιληψης ενος μυαλου και ενος ανθρωπου.
    .Το χιουμορ ειναι συμπαντική έννοια,και για μας και για τους αλλους,ουτε μονο για μας,ουτε μονο για τους αλλους.


    παμε ρε παιδια!!!



    Ενας φίλος μου περσι και αφου του εξηγουσα καιρο πως και τι ισχυει......ξεκινησε gym δυο μηνες πριν το καλοκαιρι, 70 κιλα στο 1.85,

    "Θα παρω μια κρεατινη να ανεβει λιγο η δυναμη(3 βδομαδες μεσα στο γυμ),ποδια δεν θα κανω,θα "βγουν" με το ελλειπτικό,ετσι κι αλλιώς δεν θελω να γινουν και τεραστια..!"

    ...καλα αυτο με τα ποδια εχει γινει της μοδας...<<εγω δεν κανω ποδια γιατι επαιζα ποδοσφαιρο>>...σωπα ρε...μαθε μας και μας να παιζουμε ποδοσφαιρο μπας και μεγαλωσουν τα ποδια μας!!!!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  23. #23
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Φράσεις φίλης μου, στην οποία προσπαθώ να της μάθω αρχές διατροφής:

    "- To γάλα παχαίνει;"
    "Το πρωί τρώω 2 φετούλες ψωμί με βούτυρο και μερέντα"' (εγώ)- "Έλεος!!! Μερέντα ΚΑΙ βούτυρο;;;;!!!!!" (απάντηση) : "Mα δεν κατεβαίνει σκέτη η μερέντα!!!"

    "Θέλω να αγοράσω μακριά μπλούζα γιατί με το κολάν φαίνεται ο κώλος μου τεράστιος"
    εγώ: "Δεν φαίνεται, ΕΙΝΑΙ τεράστιος!"
    φίλη μου: "Κι εγώ αν είχα το δικό σου σώμα δε θα χα πρόβλημα, θα βαζα κοντή μπλούζα"
    εγώ: "Εγώ δεν τρώω μερέντα με βούτυρο χρυσή μου"


    Και κάπως έτσι συνεχίζονται και οι υπόλοιπες συζητήσεις

  24. #24
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Φράσεις φίλης μου, στην οποία προσπαθώ να της μάθω αρχές διατροφής:

    "- To γάλα παχαίνει;"
    "Το πρωί τρώω 2 φετούλες ψωμί με βούτυρο και μερέντα"' (εγώ)- "Έλεος!!! Μερέντα ΚΑΙ βούτυρο;;;;!!!!!" (απάντηση) : "Mα δεν κατεβαίνει σκέτη η μερέντα!!!"

    "Θέλω να αγοράσω μακριά μπλούζα γιατί με το κολάν φαίνεται ο κώλος μου τεράστιος"
    εγώ: "Δεν φαίνεται, ΕΙΝΑΙ τεράστιος!"
    φίλη μου: "Κι εγώ αν είχα το δικό σου σώμα δε θα χα πρόβλημα, θα βαζα κοντή μπλούζα"
    εγώ: "Εγώ δεν τρώω μερέντα με βούτυρο χρυσή μου"


    Και κάπως έτσι συνεχίζονται και οι υπόλοιπες συζητήσεις
    Η στιχομυθία με τη μπλούζα απλά επική!! Επίσης βρε παιδιά...και sorry κιόλας για τις γυναίκες...αυτό με τις φόρμες που φοράνε όλες και γράφει στον κόλο AWESOME είναι επιδημία??? όχι τπτ άλλο 9/10 είναι AWESOM-LY big..ψησταριές ολάκερες..έλεος!

  25. #25
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Η στιχομυθία με τη μπλούζα απλά επική!! Επίσης βρε παιδιά...και sorry κιόλας για τις γυναίκες...αυτό με τις φόρμες που φοράνε όλες και γράφει στον κόλο AWESOME είναι επιδημία??? όχι τπτ άλλο 9/10 είναι AWESOM-LY big..ψησταριές ολάκερες..έλεος!
    Ρε συ εισαι σιγουρος ???
    Μηπως λεει KLOTSOME...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  26. #26
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ρε συ εισαι σιγουρος ???
    Μηπως λεει KLOTSOME...
    Ναι βρε...αλλά κάτσε..λες επειδή είναι ΤΕΖΑ πάνω τους να αλλοιώνονται τα γράμματα???

  27. #27
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Η στιχομυθία με τη μπλούζα απλά επική!! Επίσης βρε παιδιά...και sorry κιόλας για τις γυναίκες...αυτό με τις φόρμες που φοράνε όλες και γράφει στον κόλο AWESOME είναι επιδημία??? όχι τπτ άλλο 9/10 είναι AWESOM-LY big..ψησταριές ολάκερες..έλεος!
    Χαχα.. Τι είπε ο θεός.. ΑWESOM-LY big... Κλαίω..

    Πάντως παιδιά να πω και γω την άποψη μου σίγουρα όποιος δεν έχει γνώση σκέφτεται και λέει κοτσάνες για την προπόνηση και τη διατροφή, αλλά το χειρότερο είναι το στα γυμναστήρια συνήθως δεν υπάρχει κανείς να κατευθύνει σωστά τους αρχάριους.. Ρε παιδιά νταξει φίλος μου είχε πάει σε διατροφολόγο όντας αρχάριος με τα βάρη και τη διατροφή και του έδωσε ένα κάρο συμπληρώματα( gainer, whey, και κρεατίνη μονουδρική). Τα πήρε το παιδί, φόρτωσε κάμποσα κιλά υγρά και λίπος και ήταν ευχαριστημένος. Όταν όμως τα έκοψε όλα κι έπεσε πολύ σε κιλά έμεινε με το συμπέρασμα ότι τα συμπληρώματα κάνουν όλη τη δουλειά.. Προσωπικά η μόνη ατάκα που μου τη σπάει είναι το κλασσικό ''θέλω μια πρωτείνη, αλλά δεν θέλω να γίνω τέρας, ποια προτείνετε;'' που πάλι απορρέει από τη στρεβλή εικόνα που έχει ο κόσμος για τα συμπληρώματα..
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..

  28. #28
    Pumping Iron wolfpi's Avatar
    Join Date
    27-06-08
    Location
    Greece.
    Posts
    669

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post

    "- To γάλα παχαίνει;"
    "Το πρωί τρώω 2 φετούλες ψωμί με βούτυρο και μερέντα"' (εγώ)- "Έλεος!!! Μερέντα ΚΑΙ βούτυρο;;;;!!!!!" (απάντηση) : "Mα δεν κατεβαίνει σκέτη η μερέντα!!!"

    χαχαχαχα,κλασική αντίληψη.

  29. #29
    Junior Bodybuilder Nikoskom's Avatar
    Join Date
    07-05-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    106

    Default

    Quote Originally Posted by g_dask View Post
    Χαχα.. Τι είπε ο θεός.. ΑWESOM-LY big... Κλαίω..

    Πάντως παιδιά να πω και γω την άποψη μου σίγουρα όποιος δεν έχει γνώση σκέφτεται και λέει κοτσάνες για την προπόνηση και τη διατροφή, αλλά το χειρότερο είναι το στα γυμναστήρια συνήθως δεν υπάρχει κανείς να κατευθύνει σωστά τους αρχάριους.. Ρε παιδιά νταξει φίλος μου είχε πάει σε διατροφολόγο όντας αρχάριος με τα βάρη και τη διατροφή και του έδωσε ένα κάρο συμπληρώματα( gainer, whey, και κρεατίνη μονουδρική). Τα πήρε το παιδί, φόρτωσε κάμποσα κιλά υγρά και λίπος και ήταν ευχαριστημένος. Όταν όμως τα έκοψε όλα κι έπεσε πολύ σε κιλά έμεινε με το συμπέρασμα ότι τα συμπληρώματα κάνουν όλη τη δουλειά.. Προσωπικά η μόνη ατάκα που μου τη σπάει είναι το κλασσικό ''θέλω μια πρωτείνη, αλλά δεν θέλω να γίνω τέρας, ποια προτείνετε;'' που πάλι απορρέει από τη στρεβλή εικόνα που έχει ο κόσμος για τα συμπληρώματα..
    Σε αυτο παιζουν μεγαλο ρολο και οι διαφημισεις..καθε συμπληρωμα το παρουσιαζουν ως μαγικο χαπι που σου κανει ολη τη δουλεια..και λογω αυτου ο κοσμος που δεν ξερει πιστευει οτι τα συμπληρωματα ειναι σαν τα αναβολικα..και ειναι δυσκολο μετα να τους πεισεις για το αντιθετο..χαρακτηριστικα μου ηρθαν στο μυαλο τα λογια ενος φιλου μου που μου ειπε: ''και ρε Νικο ειναι σωστο να ρισκαρει κανεις τη ζωη του με τα συμπληρωματα που παιρνει?''
    Last edited by Nikoskom; 01-06-12 at 15:56.
    Bigger than yesterday..Smaller than tomorrow...

  30. #30
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    11-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    Ενταξει,αυτο το "δε θελω να φουσκωσω πολυ..." ειναι ολα τα λεφτα.
    Τις προαλες με φωναξε ενας γειτονας να του δειξω μερικες ασκησεις στο καινουριο πολυμηχανημα και πριν προλαβω να πω κιχ μου λεει εντρομος "δε θελω να φουσκωσω πολυ...".Ενταξει ρε συ του λεω.Και να φουσκωσεις λιγο παραπανω,φαε μια πιαταρα φασολαδα με μπροκολο,ξεκινα τις κλανιες,και οπου νομιζεις σταματας.

    Εγω οταν ξεκινουσα νομιζα πως με την οποιαδηποτε ασκηση φουσκωνε ΟΛΟ το σωμα .Μια ασκηση δλδ και εισαι κομπλε!!
    Κατσε θα θυμηθω κι'αλλα...
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόγραμμα Προπόνησης Καλοκαιριού Για Κάψιμο Λίπους
    By peter12 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 19
    Last Post: 02-07-11, 23:24
  2. Διατροφή γράμμωσης εν΄όψη καλοκαιριού
    By Leather Nunn in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 25
    Last Post: 09-03-09, 15:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •