Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-12
    Posts
    3

    Default Πρωτεϊνη Και Απώλεια Βάρους

    Παιδια καλησπερα.Με λενε Γιαννη ειμαι 25 ετων υψος 181 και βαρος 103 κιλα. Εδω και δυο μηνες κανω προσεγμενη διατροφη και γυμναστικη και επεσα απο τα 114 κιλα. Δεν εχω καποιο στανταρ πλανο διατροφης. Για πρωινο τρωω ενα γιαουρτι και μια μπανανα και κουακερ, μεσημεριανο κοτοπουλο, γαλοπουλα, σαρδελες, μοσχαρι φιλετο και πιο σπανια ψαρονεφρι με σαλατα συνηθως βραστη και το βραδυ τρωω απο το μεσημεριανο. Για απογευματινο και δεκατιανο τρωω καμια φετα μαυρο ψωμι με κοτατζ.Γυμναστηριο πηγαινω συνηθως απογευμα αν και τωρα προσπαθω να πηγαινω το πρωι που ξυπναω με αδειο στομαχι. Ξεκιναω με διαδρομο για 20 λεπτα (ταχυτητα 6 km/h), μετα κανω οργανα στα οποια εχω τρια προγραμματα, τη πρωτη μερα στηθος πλατη, τη δευτερα ωμοι ποδια, και την τριτη δικεφαλοι τρικεφαλοι και κλεινω με αλλο ενα 20λεπτο διαδρομου (6 km/h).Δυστυχως λογω υποχρεωσεων ομως αλλα και διαθεσης δεν μπορω να συνεχισω το πλανο με το να μαγειρευω καθημερινα (ειμαι και φοιτητης) οποτε θα θελα να μου προτεινετε ενα συμπληρωμα πρωτεινης για τις μερες που δεν θα προλαβαινω. Επισης θα θελα να ρωτησω κατα ποσο μια πρωτεϊνη ως συμπληρωμα μπορει να αναπληρωσει την πρωτεϊνη απο τροφες και αν αυτο ειναι επικινδυνο.Θα θελα να μου προτεινετε μια πολυ καλη ποιοτικα πρωτεϊνη, δεν με νοιαζει ποσο κοστιζει η οποια να εχει οσο το δυνατον λιγοτερα προσθετα. Εχω καποιες εντερικες δυσανεξιες οποτε αν εχει ελαχιστη ή καθολου λακτοζη και γλουτενη δεν θα με πειραζε. Επισης, επειδη εχω ευαισθητο εντερο θα προτιμουσα καποια δοκιμασμενη απο καποιον συμφορουμιτη με παρομοια προβληματα.Θα θελα να μου προτεινετε και σεις ενα προγραμμα γυμναστικης αλλα και διατροφικο. Φανταζομαι θα κανω καποια λαθη και στη διατροφη και στην ασκηση. 

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Γεια φίλε και καλώς ήρθες στο φόρουμ!! εγώ θα έλεγα να αφήσεις στην άκρη τα συμπληρώματα για αρχή και να διαβάσεις το τμήμα της διατροφής στο φόρουμ κυρίως τα στίκυ, ώστε να φτιάξεις ένα πρόγραμμα διατροφής στα μέτρα σου.. Επίσης δεν είναι ανάγκη να μαγειρεύεις κάθε μέρα, προσπάθησε να οργανωθείς και να ετοιμάζεις τα γεύματα σου ανα 3-4 ημέρες. Να ξέρεις ότι τα συμπληρώματα είναι συμπληρώματα, συμπληρώνουν τη διατροφή, εφόσον δεν έχεις κάποιο συγκεκριμένο και σταθερό πλάνο πιστεύω δεν τα χρειάζεσαι..
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-06-12
    Posts
    3

    Default

    Την πρωτεϊνη την θελω γιατι δυστυχως επειδη δουλευω, σπουδαζω και ειμαι και στο τελευταιο ετος της ιατρικης εχω τοσο λιγο χρονο που δεν προλαβαινω σχεδον τιποτα. Γι αυτο για τις δυσκολες μερες ψαχνω μια πρωτεϊνη

  4. #4
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Καλως ηρθες! Η Gold Standard της ON πιστευω ειναι καλη επιλογη.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    13-08-11
    Location
    Ηράκλειο κρήτης
    Posts
    334

    Default

    Ωπ φίλε συνάδελφος; σε ποια πόλη είσαι; Τι να σ πω εάν το θεωρείς τόσο απαραίτητο η πρωτείνη που λέει ο Iaf είναι πολύ ποιοτική επιλογή
    lift light, till you can lift right..

    If you haven't failed, you haven't lived..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απωλεια βαρους κλπ!
    By Bart in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-09, 08:37
  2. πρωτεινη γραμμωσης και απωλεια βαρους
    By Nienor in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 25-02-08, 16:25
  3. Λιποδιαλύτες και απώλεια βάρους
    By Mazda 6 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-04-06, 02:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •