Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default Το προγραμμα μου!!

    Καλησπερα σε ολη την παρεα.Ζητω συγνωμη που ανοιγω ενα νεο θεμα και αν ειναι λαθος αυτο που κανω.Θα ηθελα να σας πω για το προγραμμα και το τι κανω.
    Ειμαι 28 ετων,1.87 υψος και 83 κιλα.Κανω γυμναστικη με βαρη χρονια αλλα ποτε συστηματικα.Φετος ξεκινησα απο τον Μαρτη πχ.
    Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω δει και την τρελη διαφορα στο σωμα μου,και στο γυμναστηριο κανω αρκετα καλη γυμναστηκη!Δεν ξερω τι φταει και ελπιζω να με βοηθησει καποιος απο εδω αν μπορει..

  2. #2
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Χμμμ, δυστυχως το λαθος μου μυριζει να ειναι η διατροφη που ειναι ισως μεγαλυτερης βαρυτητας θεμα απο την προπονηση. Εχεις καποιο πλανο διατροφης που ακολουθεις? Αν οχι, μπες στην αντιστοιχη ενοτητα και διαβασε να δεις τι παιζει με τα της διατροφης!
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  3. #3
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    Γραψε το στοχο σου,τη διατροφη σου και το προγραμμα στο γυμναστηριο.Απο αυτα που γραφεις δε βγαινει νοημα.

  4. #4
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Quote Originally Posted by Βαγγελης13 View Post
    Καλησπερα σε ολη την παρεα.Ζητω συγνωμη που ανοιγω ενα νεο θεμα και αν ειναι λαθος αυτο που κανω.Θα ηθελα να σας πω για το προγραμμα και το τι κανω.
    Ειμαι 28 ετων,1.87 υψος και 83 κιλα.Κανω γυμναστικη με βαρη χρονια αλλα ποτε συστηματικα.Φετος ξεκινησα απο τον Μαρτη πχ.
    Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω δει και την τρελη διαφορα στο σωμα μου,και στο γυμναστηριο κανω αρκετα καλη γυμναστηκη!Δεν ξερω τι φταει και ελπιζω να με βοηθησει καποιος απο εδω αν μπορει..
    Εαν δεν προπονεισαι συστηματικα, ειναι και δυσκολο να δεις διαφορα στο σωμα σου. Οπως ειπαν και οι προλαλησαντες γραψε αναλυτικα το προγραμμα σου.
    “Your dreams are always going to be the most important to you than they will be to anybody else. So keep dreaming, keep believing, keep pressing forward. So all those warriors out there – be encouraged” - Kai Greene (IFBB Pro Bodybuilder)

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default

    Παιδια οταν λεω δεν προπονουμε συστηματικα εννοω οτι δεν ειμαι και κανενας επαγγελματιας.Κανω χρονια γυμναστικη,αλλα μεχρι εκει.Κανω καλη διατροφη αλλα οχι και υπερβολες.Δεν τρωω τηγανιτα ποτε.Δεν πινω αναψυκτικα και αλκοολ (ειδικα το δευτερο ΠΟΤΕ) δεν τρωω απ'εξω σαβουρα δεν καπνιζω και
    πινω πολυ νερο.Το προγραμμα μου ειναι το εξης.
    Μερα 1η Στηθος-Τρικεφαλα.
    Πιεσεις σε ισιο παγκο και ανοιγματα με αλτηρες.
    Πιεσεις σε επικληνη παγκο και ανοιγματα με αλτηρες σε επικληνη.
    Τρικεφαλα-Γαλλικες με στραβομπαρα,στο τροχαλια (εκει που κανω πλατη) και βυθησεις.
    Μερα 2η πλατη-Δικεφαλα
    Πλατη Μονοζυγο οσο μπορω,οπισθολαιμιες στο τροχαλια,εμπροσθολαιμιες και κοπυλατικη στο μηχανιμα η με αλτηρες.
    Δικεφαλα Ορθιος με την στραβομπαρα,στο μαξιλαρι με την στραβομπαρα,και σφυρια.
    3η μερα ξεκουραση.
    4η μερα ποδια ομους.
    Ομους-Πιεσεις με αλτηρες προς τα πανω,με τους αλτηρες σαν να κανω παρελαση και με την στραβομπαρα να την τραβαω μεχρι τον λαιμο.
    Ποδια-Στο μηχανημα εκτασεις,με μπαρα βυθισεις και 2 ασκησεις για γαμπες.
    Κοιλιακους κανω μερα παρα μερα 2 ασκησεις απο 4 σετ και 20 επαναληξεις αλλα με βαρος και ραχιαιους.
    Ολα μου τα σετ ειναι δεκαρια και ειναι απο 4 σετ με διαλειμα 45 δευτερα με 1 λεπτο το πολυ!!

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default

    Παιδια σας απογοητευσα τοσο πολυ που δεν απαντα κανενας;;;;;Χαχχαχ!!

  7. #7
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Βαγγέλη κοίτα να δεις, δεν έχεις δει διαφορά γιατί το πρόγραμμά σου σε κρατάει πίσω, ενώ δεν έχεις και ένα συγκεκριμένο διατροφικό πλάνο.

    Οι "κανόνες" που ακολουθείς είναι ολόσωστοι, όμως θα πρέπει να κάνεις πολλές αλλαγές, ώστε να δεις διαφορές επάνω σου.

    Μια συμβουλή: Μη ζητήσεις μασημένη τροφή... είσαι 28... κάτσε κοίταξε την ενότητα των προγραμμάτων και της διατροφής, φτιάξε το πλάνο σου κι έπειτα postαρέ το για να σε βοηθήσουμε να το τελειοποιήσεις.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default

    Δηλαδη να αλλαξω και διατροφη και ασκησεις λες;;

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Διατροφή δεν έχεις γράψει. Ασκήσεις, διαχωρισμό ημερών, set, επαναλήψεις... μπορείς να παίξεις με πολλά πράγματα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default

    To πρωι τρωω κονφλειξ με γαλα 2% και 2 τοστακια με γαλοπουλα.Στις 11και30 με 12 ενα σαντουιτς με γαλοπουλα και τυρι.Το μεσημεριανο μου που ειναι παντα καλο το απογευμα ενα γιατουρτι 2% γυμναστικη στις 8 και 30 το απογευμα και 1,5 σκουπ πρωτεινη.Και ισως να φαω στις 10 και ενα τονο νερου με σαλατα..

  11. #11
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    Oι θερμιδες φαινονται λιγοτερες απο αυτες που χρειαζονται για συντηρηση.Ανεβασε τη ληψη πρωτεινης.Αρκετα θα ελεγα.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    04-06-12
    Posts
    8

    Default

    Aπο το φαγητο μου η απο το συμπηρωμα;

  13. #13
    Junior Bodybuilder GeorgeV77's Avatar
    Join Date
    16-06-08
    Location
    ATHENS, Greece.
    Posts
    180

    Default

    Απο οτι νομιζεις εσυ.Αναλογα με τις ασχολιες σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •