Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Bodybuilding Newbie Taskees's Avatar
    Join Date
    17-08-11
    Location
    Piraeus
    Posts
    15

    Question Απορίες για stack

    Σκέφτομαι να αγοράσω το εξής stack όταν κατέβω Ελλάδα (φοιτητής στο εξωτερικό).

    1. Πρωτεΐνη: 100% Whey ON (Optimum) Gold Standard
    2. Αμινοξέα: BCAA 1000 Caps ΟΝ (Οptimum)
    3. Πολυβιταμίνη: Anavite (Gaspari)
    4. Λιπαρά Οξέα: Flaxseed Oil (Optimum) ON ή Εnteric Fish Oil (Optimum) ON
    5. After Workout: 2:1:1 Recovery (Optimum) ON ή Αfter Max (Optimum) ON

    Κάπου εδώ πρέπει να πω πως είμαι αρχάριος καθ'ότι πηγαίνω γυμναστήριο περίπου 2 μήνες και λαμβάνω τα 3 πρώτα προϊόντα αυτόν τον καιρό.

    Οι απορίες μου τώρα:

    1. Ποια λιπαρά οξέα εκ των 2 θεωρείτε καλύτερα και γιατί;
    2. Χρειάζομαι τα After Workout και αν ναι ποιo από τα 2 θα ήταν προτιμότερο (83kg, 1.80, 22 ετών, με "αδύνατο" σώμα); Αν αγοράσω After Workout θα λαμβάνω και την πρωτεΐνη κανονικά μαζί με το After Workout ή μόνο το After Workout;
    3. Χρειάζομαι κάτι άλλο πέρα από αυτά που είπα; Θυμίζω ότι δεν είμαι προχωρημένος.

    Δώστε μου τα φώτα σας. :)

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-09-11
    Location
    maroussi-athens
    Posts
    243

    Default

    ξεκινα με το να φτιαξεις τη διατροφη σου και ασε τα συμπληρωματα.οπως το λεει και η λεξη ειναι συμπληρωματα.αν δεν φτιαξεις τη διατροφη σου τιποτε δε θα σου κανουν

  3. #3
    Bodybuilding Newbie Taskees's Avatar
    Join Date
    17-08-11
    Location
    Piraeus
    Posts
    15

    Default

    marion dion (από L2 το όνομα;) προφανώς για να αναφέρω ότι λαμβάνω ήδη τα 3 πρώτα προϊόντα σημαίνει ότι κάτι έχω κάνει και με την διατροφή μου. Καθημερινά κάνω 4-5 προσεγμένα γεύματα και έχω σκοπό να βάλω μερικά κιλάκια. Συγκεκριμένα σε λιγότερο από 2 μήνες έχω πάρει περίπου 4 κιλά. Τα λιπαρά οξέα είναι ένα μικρό συν στην περίπτωσή μου καθ'ότι: 1)δεν τρώω ψάρι συχνά, 2) θα βοηθήσουν στην υγεία μου και τέλος 3) θα βοηθήσουν τους μύες μου (μεγαλύτερη απορρόφηση αμινοξέων από τα μυικά κύτταρα). Απλώς δεν έχω καταλάβει την διαφορά των 2 προϊόντων και τι θα μου ταίριαζε. Τώρα περί After Workout γνωρίζω ότι περιέχουν μια μικρή ποσότητα κρεατίνης και πάμπολλα στοιχεία, τα οποία αποτελούν ένα γρήγορα αφομοιώσιμο και πλήρες "γεύμα" (για τον οργανισμό) ακριβώς μετά την γυμναστική.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •