Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12

Hybrid View

  1. #1

    Default Χορηγηση τεστοστερονης....

    Καλημερα και καλο καλοκαιρι...εκανα εξετασεις αιματος και ειχα τα παντα σε φυσιολογικα επιπεδα αλλα πολυ χαμηλη τεστοστερονη !!! Εχω ακουσει για κατι χαπια που την αυξανουν τι ξερετε γι αυτα ? Γενικα τι τροποι υπαρχουν να την αυξησω ? Ευχαριστω.....

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Σε γιατρο πηγες με τις εξετασεις σου να τις δει ή μονος σου σκεφτεσαι να κανεις θεραπεια; Γραψε τις τιμες που ειχες απο τις εξετασεις καθως ηλικια κλπ

  3. #3

    Default

    Ναι πηγα σε ενδοκρινολογο και αυτος μου ειπε να κανω εξετασεις αιματος. Οι βιοχημικες δλδ σακχαρο χοληστερινη τριγλυκεριδια κλπ σε φυσιολογικα επιπεδα ολα, οπως και ολες οι ορμονολογικες εκτος απ την τεστοστερονη που εχω 1.92 ng/mL ενω οι φυσιολογικες τιμες κυμαινονται απο 2.80 - 8.00 . Ειμαι 16 χρονων !

  4. #4
    Senior Bodybuilder PowerBuilderi's Avatar
    Join Date
    03-02-10
    Location
    Athens, Burkina Faso (Upper Volta).
    Posts
    2,419

    Default

    O γιωργος ρωταει αν πηγες ΜΕΤΑ τα αποτελεσματα σε γιατρο..
    There is never an absolute answer to everything, exept of course that you have to do your squats.

  5. #5

    Default

    Ναι πηγα και ειπε με τον καιρο θα γινει αν οχι τοτε θα καταφυγουμε σε φαρμακευτικη αγωγη.....εμενα αυτο δεν με καλυπτει ομως γιατι θελω αμεσα αποτελεσματα για πολλους λογους !! :/

  6. #6
    Advanced Bodybuilder msdmn's Avatar
    Join Date
    08-07-06
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    1,019

    Default

    ακολούθα τις συμβουλές του γιατρού σου, είσαι στην ανάπτυξη ακόμα
    Gym Motivation: www.facebook.com/hardcoregymmotivation

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Εισαι 16 χρονων, για συμπληρωματα και φαρμακα ξεχασε το. Αν ο γιατρος σου δωσει αγωγη καλως απο εδω παντως τετοιες συμβουλες δεν θα παρεις. Αν θες να σε βοηθησουμε σε διατροφη/προπονηση κανενα προβλημα, αν αναφερθεις ξανα σε θεραπειες κλπ θα κλειδωσω το τοπικ...για το καλο σου.

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    05-05-08
    Location
    Athens, Athens, Greece.
    Posts
    3

    Default

    Έχεις ακόμα χρόνο για να αυξηθεί η τεστο στον οργανισμό σου και είσαι πολυ μικρός ακόμα. Η ανάπτυξη θέλει πολυ χρόνο, υπομονή κ φαγητο πολυ.
    Πολυ φαγητο.
    Αν θες να βρεις κάτι θα το βρεις, όπως όλοι, αλλα να θυμάσαι πάντα ότι ο,τι κ να πάρεις δεν θα σε βοηθήσει αν δεν μάθεις να τρως κ θα παθεις μεγάλη ζημιά.
    Είσαι πολυ μικρός ακόμα κ έχεις πολυ χρόνο μπροστα σου. Το σώμα σου ακόμα αλλάζει.

  9. #9

    Default

    Οκ ρε σεις δεν προκειται να παρω κατι μονος μου...απλα κανω ερωτησεις παντου παιρνω πολλες γνωμες και εχω μια σαφεστερη αποψη !! Υπαρχει τροπος να την αυξησω φυσικα ? Εννοω με καποιου ειδους γυμναστικη η διατροφη η κατι παρομοιο ?

  10. #10
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Τρώγε κρεατικά, λιπαρά ψάρια και γενικά καλά λιπαρά (ελαιόλαδο, (3-4) κρόκους, λινέλαιο).
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  11. #11

    Default

    Οκ ευχαριστω για τις συμβουλες !!

  12. #12
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    Επισεις και η έλλειψη ύπνου μειώνει την τεστοστερόνη για αυτό πρέπει να κερδίζουμε το λιγότερο 7-9 ώρες συνεχόμενου βραδινού ύπνου.Ακομα και η υπερβοληκη αερόβια σε συνδυασμό με κακη/λιγη τροφή μπορεί να επιδράσουν αρνητικά...
    Feel save sleep with a Bodybuilder!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ασκήσεις αύξησης τεστοστερόνης
    By thelonaginotoubano in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 29
    Last Post: 31-03-09, 04:49
  2. Εξετάσεις Τεστοστερόνης,GH και ΙGF 1
    By ankat in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 36
    Last Post: 22-11-08, 01:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •