Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default Λιπος στους προσαγωγους και στους γλουτους

    Καλημερα!!



    Αν και ειμαι αρκετα αδυνατος (176 67 κιλα) εχω λιπος στους προσαγωγούς και στους γλουτους εκει μονο δηλ το οποιο θελω να διώξω γιατι χαλαει την εικανα
    Δεν ξερω που μπορει να οφιλετε αυτο.Οι αεροβιες ασκησεις θα μπορουσαν να βοηθήσουν; και ναι ποιες θα ειναι το τρεξιμο ελλειπτικό ποδήλατο;
    βεβαια δεν ξερω αν φταιει πως δεν γυμναζω τα ποδια μου παρα μονο λιγο τετρακεφαλο και γαμπα.Δεν τα γυμναζω γιατι δεν θελω να χάσω την μεγαλη ελαστικότητα που εχω.Οαο να αφορα την διατροφη μου προσπαθώ να κανω ογκου γιατι θελω να βαλω καποια κιλα αλλα οχι να παρω λιπος εκει παλι...αυτο δεν ξερω αν το επηρεάζει...

    Θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλές σας...

    Ευχαριστω!
    Feel save sleep with a Bodybuilder!

  2. #2
    Junior Bodybuilder Nikoskom's Avatar
    Join Date
    07-05-12
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    106

    Default

    Μπορει να ειναι η λιπαποθηκη σου...Εσυ αεροβιο να κανεις...οπως και τα ποδια σου να τα γυμναζεις γιατι οσο να ναι θα βοηθησουν στο προβλημα σου..αλλα μν μασας ολοι εχουμε ή ειχαμε προβλημα με λιπος..αν κανεις ογκο και μετα μια καλη γραμμωση δεν θα σου εχει μεινει τιποτα σχεδον..
    Bigger than yesterday..Smaller than tomorrow...

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-03-06
    Location
    athens
    Posts
    1,358

    Default

    Byron καλημέρα από εμένα,

    βυρον αφού έχεις, 1-2 αισθητικές αδυναμίες - όπως το βλέπεις πάντα - ένας λόγος παραπάνω για να μεθοδέυσεις και να οργανώσεις πιο αυστηρά την προπόνηση και τη διατροφή σου.

    απλά γενικά, να κάνεις μόνο τετρακέφαλο και γάμπα, και μία διατροφή όγκου στο περίπου, δε θα σου δώσει αποτέλεσμα.

    imo πρέπει να το πάρεις πιο ζεστά. Για την αερόβια καλή κι αυτή, αλλά μόνη της δε φτάνει, άσε που είσαι ήδη τόοοοσο αδύνατος.

    Πιστεύω αν κάνεις πρόγραμμα και διατροφή πιο συστηματικά και με πιο επιμονή, να έχεις αποτέλεσμα πιο γρήγορα.

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Λογικό είναι αν δε γυμνάζεις τα πόδια σου, να μην έχεις κάτι να γραμμώσεις ! Οπότε ξεκίνησε ολοκληρωμένες προπονήσεις στα πόδια, και όταν αυξηθεί η μυική σου μάζα, το λίπος ήδη θα φαίνεται λιγότερο. Πάντα σε συνδυασμό με ανάλογη διατροφή. Τις αερόβιές σου, αφού έχεις λίγα κιλά, περιόρισέ τες σε 1-2 τη βδομάδα. Αν κάνεις κάποιο άθλημα-χόμπι, τότε μπορείς να μην κάνεις καθόλου αερόβιες στο γυμναστήριο.

    Αργότερα, θα κάνεις και τη γράμμωσή σου και θα βελτιωθείς ακόμα περισσότερο.

    Πάντως, οι γλουτοί είναι εξαιρετικά δύσκολο να καθαρίσουν τελείως από λίπος !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    Εγινε παιδια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
    Feel save sleep with a Bodybuilder!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ενοχλήσεις στους γλουτούς-μέση
    By Xrhstos89 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 22-04-12, 17:11
  2. Σκληράδα Στους Μύες - Πως;
    By marcovermars in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 21
    Last Post: 13-03-11, 01:59
  3. Replies: 0
    Last Post: 03-04-06, 17:34
  4. 'Ογκο στους γλουτούς
    By MisS in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-06, 11:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •