Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default Χειροπαλη

    Καλησπερα!
    Σαν λατρης της χειροπαλης ή μπρας ντε φερ και επειδη χρωσταγα σε εναν κολλητο μερικους γυρους , επαιξα σημερα με αποτελεσμα να πιαστει ολιγον ο δεξις δικεφαλος..το θεμα ηταν οτι σημερα ηταν ημερα ξεκουρασης( το ξερω βλακεια μου, αλλα συνεχεια το αναβαλαμε ) και προβληματιζομαι αν αυριο μπορω να δουλεψω κανονικα το κυκλικο μου..
    Τι πιστευετε;
    Επιπλεον, η σχετικη κουραση απο μεγαλης διαρκειας πεζοπορια μπορει να επηρεασει την γενικοτερη αποδοση του οργανισμου ?

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    02-01-11
    Posts
    362

    Default

    Ωραια η χειροπαλη φιλε μου.Αυτο που ξερω εγω ειναι οτι,οπως λενε και οι μεγαλοι αθλητες(Devon Larrat,John Brzenk),πρεπει να αφηνεις 3 μερες απο προπονηση με βαρη για να κανεις προπονηση η αγωνα στο τραπεζι.Εξαρταται απο το πιασιμο και την προπονηση σου την κυκλικη,εγω αν το πιασιμο δεν συνεχιζοταν μεχρι αυριο θα εκανα την προπονηση μου με λιγο παραπανω προσοχη να μη φορτωσω και παρα πολυ τους δικεφαλους.

    Τη γενικοτερη αποδοση του οργανισμου εγω πιστευω ναι,γιατι καταπονειται σε μεγαλο βαθμο το ΚΝΣ με μεγαλης διαρκειας πεζοποριας.Η καταπονηση του ΚΝΣ και η αναλογη επιδραση της πεζοποριας στους μυες του σωματος επηρεαζουν τη γενικοτερη αποδοση του οργανισμου και νιωθουμε αυτη την κουραση.Μετα την πεζοπορια χρειαζεσαι καλο φαι και πολυ ξεκουραση για να επανελθεις.Αλλα γενικα η πεζοπορια (σε λογικα πλαισια) μονο κακο δεν κανει στον οργανισμο,αν αυτο εννοεις,αντιθετα τον ενισχυει,ως αεροβια ασκηση.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder freedom_akiri's Avatar
    Join Date
    21-04-11
    Location
    ath
    Posts
    837

    Default

    επειδη συμμετειχα κ γω με αλλον τροπο ομως στουσ αγωνεσ πιστευω πως δεν σε κολλαει ο χθεσινος αγωνας απο την συνεχεια των προπονησεων σ γτ ακομα δυστυχωσ ειμαστε σε αρχικο επιπεδο στουσ αγωνες κ δεν θεωρω οτι ηταν τοσο "χαρντ κορ"!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Σας ευχαριστω..λεω να κανω τρικ., στηθος, κοιλιακους γιατι οι πηχεις ειναι πιασμενοι απο εχθες και δεν θελω αν τους επιβαρυνω, οπως και τους δικεφ.
    Αυτη την κυριακη θα επανελθω δριμυτερος!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Παιδια εχω ανεβηκα λιγο στα κιλα και ενω ο γκος προπονισης εχει μειωθει λογο υποχρεωσεων τον κερδισα ευκολα τον φιλο μου..
    Το λιπος δινει δυναμη? Μιλαμε για 1 κιλο παραπανω λιπος περιπου και 1-2 μυικα..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bra de fer (χειροπαλη)
    By fafas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-06, 02:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •