Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default Ανεπιθυμητη απωλεια βαρους

    Καλησπερα, εχει 1,5 μηνα που κανω διατροφη γραμμωσης εχω χασει αρκετο λιπος χανοντας παραλληλα και πολλα κιλα, ειναι φυσιολογικο; 23 χρονων 1.89 ξεκινησα 83 kg και ειμαι τωρα 77.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Αν θες πες μας κάποια πράγματα να καταλάβουμε,

    παράλληλα γυμνάζεσαι;Πόσες φορές βάρη, πόσες αερόβια και τι είδους. Τι διατροφή κάνεις και πόσο πιο κάτω από τις θερμιδες συντήρησης κινείσαι; Για το διάστημα αυτό όντως τα κιλά είναι αρκετά για 1μιση μήνα.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default

    Κάνω 2 χρόνια βάρη , αερόβιο αυτό τον μήνα εκανα 2-3 φορές τη βδομάδα χαλαρό τρέξιμο και διατροφή τώρα
    1ο γευμα 4 κουτ σουπας βρωμη με 300-400 ml γαλα 2% και ενιοτε καμια μπανανα μεσα η μελι και 2 ασπραδια
    2ο γεύμα τοστ μαυρο ψωμι 3 φετες γαλοπουλα βραστη λιγα λιπαρα μια κασερι επισης λιγα λιπαρα 3 ασπραδια
    3ο γευμα μεσημεριανο (οτι εχει :P ) συνηθως ομως κοτοπουλο η κοκκινο κρεας με καποιον υδατανθρακα οχι μεγαλες ποσοτητες
    γυμαστηριο μια μπανανα μετα τη προπονηση
    ενα σκουπ πρωτεινη καθαρη της ΟΝ
    μετα απο καμια ωρα παλι απο το μεσημεριανο
    και βραδυ επειδη το cottage δεν κατεβαινει γιαουρτι 2% και υπνο.Αυτα!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Η διατροφή σου είναι πολύ νορμάλ (βέβαια διατροφή γράμμωσης δεν είναι) οπως και οι αερόβιες. Πριν ξεκινήσεις αυτη τη διατροφή και χάσεις τα κιλά, τι έτρωγες, πόσο διαφορετικό ήταν το διαιτολόγιο; Από αερόβια έκανες κατι;
    Πρέπει να σαι από τους σωματότυπους που χάνουν γρήγορα κιλά. Στον καθρέφτη πως φαίνεσαι, βλέπεις γράμμωση, αισθάνεσαι flat?

  5. #5
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default

    Τι έννοεις δεν είναι διατροφή γράμμωσης ? Εγώ τη νιώθω αρκετά αυστηρή αν σκεφτείς ότι σε όλα αυτά που ανέφερα είναι κομμένη εντελώς η ζαχαρη τα γλυκά τα ψωμιά και γενικά οτιδήποτε λιπαρό! Τώρα πριν έτρωγα περισσότερο π.χ. πρωινο (2 τοστ ασπραδια γαλα με δημητριακα ) και γενικα ολα τα γευματα μεγαλυτερα ! Αερόβιο έκανα πιο σπάνια! Στο σώμα μου έχω δει ικανοποιητική διαφορά έχει αλλάξει αρκετά , έχω σωματότυπο που οτι βαλώ θα το βαλω κοιλια και ψωμακια πουθενα αλλου και ανοιγα στη μεση τωρα εχω ισιωσει για παραδειγμα,αλλα ειμαι πολυ αδυνατος για το υψος μου.

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Διατροφή γράμμωσης με ψωμιά, μέλια, μπανάνες, γεύμα "ότι έχει στο σπίτι" δεν υφίσταται.. Διατροφή "δίαιτα για να χάσω κιλά" ναι ίσως με την προϋπόθεση ότι κινείσαι υποθερμιδικά.Καλύτερα από δω και πέρα να μη χάσεις άλλα, κοίτα να κάνεις στο γυμναστήριο βαριές προπονήσεις για να βαλεις μυικό ιστό.

  7. #7
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default

    Τι πρεπει να αλλαξω για να γινει απο διατροφη απωλειας βαρους , διατροφη γραμμωσης; Αν και γραμμωση χωρις απωλεια βαρους δε ξερω αν γινεται.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Δεν σου χρειάζεται διατροφή γράμμωσης, αν συνεχίσεις να πέφτεις σε βάρος στο τέλος θα γίνεις τσίρος! Θα χάσεις ότι μυικό ιστό έχεις. Σε προηγούμενο ποστ σου λέω τι πιστεύω πως είναι το καλύτερο που χεις να κάνεις. Καλύτερα να ανεβεις λιγο σε ογκο και μετα να κανεις γραμμωση, τώρα δεν έχει νόημα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απωλεια βαρους κλπ!
    By Bart in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-09, 07:37
  2. Λιποδιαλύτες και απώλεια βάρους
    By Mazda 6 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 27-04-06, 01:36
  3. Διατροφή Για Απώλεια Βάρους
    By geroho in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 17-12-05, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •