Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-12
    Posts
    2

    Exclamation Πρωτεινη αυξησης βαρους

    Καλησπερα παιδια.ειμαι καινουριος στο forum οποτε συγχωρεστε με αν εχω δημιουργησει το thread σε λαθος κατηγορια.
    κανω γυμναστηριο περιπου 2 μηνες και μολις τελειωσα μια 100% whey της ΟΝ.τωρα σκεφτομαι να παρω μια πρωτεινη για αυξηση βαρους επειδη ειμαι 1,85μ και ζυγιζω 74 κιλα.εννοειται οτι κανω και διατροφη με υδατανθρακες (ρυζι,πατατες,φιλετο κοτοπουλο,μπανανες κλπ κλπ) αλλα θελω και ενα συμπληρωμα να με βοηθησει.πηγα προσφατα στα x-treme stores και του ειπα τι ζηταω και μου προτεινε την complete gainer της warrior lab.τι λετε?ειναι καλη αυτη?εγω προσωπικα εκτιμω περισσοτερο την αντιστοιχη της ON (pro complex gainer).ποια απο τις 2 να προτιμησω?


    ευχαριστω πολυ εκ των προτερων,και περιμενω τις συμβουλες σας..

  2. #2
    Bodybuilding Newbie gka's Avatar
    Join Date
    23-06-12
    Location
    Μέση Γη
    Posts
    96

    Default

    Προσωπικά, δεν θα συνιστούσα σε κάποιον να καταφύγει σε μια βρώμικη πρωτείνη για να αυξήσει την μυική του μάζα. Για να βάλεις σωστά και καλά ποιοτικά μυικά κιλά πρέπει να φτιάξεις μια σωστή διατροφή υπερθερμιδική.

    Γενικότερα ο υδατάνθρακας σε αυτήν την κατηγορία είναι κακής ποιότητας και ενδέχεται μεν να σου αυξήσει τα κιλά αλλά το ποσοστό λίπους που θα προσθέσει να είναι υψηλό.
    Κωνσταντίνος

  3. #3
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ρε μανια με αυτους στα κιτρινα μαγαζακια οτι να πας και να τους πεις φιλε μου θα σου προτεινουν την warrior lab οποιος και αν ειναι ο στοχος σου.η πρωτεινη που ειχες η ΟΝ δηλαδη ξερεις οτι ειναι η καλητερη.εγω στη θεση σου θα εμενα σε αυτην ή σε οποια αλλη προτιμας αλλα να ειναι ΚΑΘΑΡΗ και θα εβαζα αλλα δικα μου συστατικα μεσα και θα την εκανα ογκου εγω ο ιδιος οπως π.χ.βρωμη,φυσικο φυστικοβουτηρο,ταχινι etc. αυτα απο εμενα φιλικα παντα και καλη επυτιχια στους στοχους σου!!!!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες Σωτήρη! Το μόνο που έχω να συμπληρώσω στο ποστ του gka είναι πως κανένα συμπλήρωμα δεν εξασφαλίζει όγκο. Αυτό έρχεται μόνο με φαγητό/βάρη. Μη ξοδεύεις άσκοπα τα χρήματά σου σε πρωτείνες όγκου, καλύτερα πάρε μια "καθαρή" και να προσθέτεις τον δικό σου υδατάνθρακα (πχ δεξτρόζη, βρώμη κλπ).

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    28-06-12
    Posts
    2

    Default

    δηλαδη αν εγω ξαναπαρω τη whey της ΟΝ και προσθεσω βρωμη η οποια αλλα συστατικα (τα οποια οποιος ξερει θα με βοηθουσε πολυ να αναφερει ) θα κανει την ιδια δουλεια και ισως και καλυτερη απο την πρωτεινη ογκου?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρωτεϊνη Και Απώλεια Βάρους
    By strapaziere in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 03-06-12, 02:40
  2. Πρόβλημα Αύξησης Βάρους
    By kostasma in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 21
    Last Post: 06-09-09, 03:02
  3. Συμπληρωμα αυξησης σωματικου βαρους
    By aris190 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 13
    Last Post: 09-04-09, 06:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •