Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 60 of 126
  1. #31
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Οοοολα οκ σε υπερ ευχαριστω!κατι αλλο που θελω να σ ρωτησω.το γευμα 6 οπου εχω κρεας σαλατα και καλα λιπαρα αν ειμαι στη δουλεια τι μπορω να παρω μαζι μου- να φτιαξω ετσι ωστε να με καλυπτουν τα μακρος απο αυτο το γευμα?

  2. #32
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Καλησπερα...."πειραξα" και παλι την διατροφη μου και ειπα να την ποσταρω να δω σχολια μιας και νομιζω ειναι σαφως καλυτερη απο την προηγουμενη

    Γευμα 1: 10 αυγα (8 ασπραδια + 2 ολοκληρα)+100γρ.βρωμη+(σπανακι ή πιπεριες)

    Γευμα 2: 100γρ.καφε ρυζι+150γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 3(μετα-προπονητηκο): 40γρ.whey+1banana

    Γευμα 4(μετα απο μια ωρα απο το μετα-προπονητηκο): 100γρ.ρυζι καφε+150γρ.κρεας απαχο+λαχανικα

    Γευμα 5: 150γρ.κρεας απαχο ή ψαρι+σαλατα+10-20γρ.καλα λιπαρα

    Γευμα 6: το ιδιο με το Γευμα 5

    Γευμα 7: 1-1,5 scoop casein+10-20γρ.καλα λιπαρα:
    πολυ καλη!!+λιγο υδατανθρακα 5 με 6 γευμα οπως ανεφερε και ο cuban!

  3. #33
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Οοοολα οκ σε υπερ ευχαριστω!κατι αλλο που θελω να σ ρωτησω.το γευμα 6 οπου εχω κρεας σαλατα και καλα λιπαρα αν ειμαι στη δουλεια τι μπορω να παρω μαζι μου- να φτιαξω ετσι ωστε να με καλυπτουν τα μακρος απο αυτο το γευμα?
    Αυτό εσύ θα το αποφασίσεις ανάλογα με το τι μπορείς να φας, και τι μπορείς να μεταφέρεις στη δουλειά. Ότι σου αρέσει μπορείς να βάλεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  4. #34
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ευχαριστω cuban.ναι lary δεν ειχα βαλει αλλα το αλλαξα αν προσεξες και εγινε οντως πιο καλο ετσι!τωρα στη δουλεια θα δω τι θα παρω....μπορει να βγαλω απο καπου λιγο υδατανθρακα ετσι ωστε να βαλω σε αυτο το γευμα λιγη βρωμη και να φτιαξω το πιτακι και μπορει να βαλω και λιγη whey μεσα για να συμπληρωσω την πρωτεινη που θελει το γευμα.τα λιπαρα που εχω στο γευμα θα καθιστερησουν λιγο την αποροφηση τους ετσι δεν ειναι?γιατι αυγα και whey ειναι γρηγορες πηγες

  5. #35
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μπορείς να τρως γιαούρτι χαμηλών λιπαρών με βρώμη.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #36
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    θελω κατι γρηγορο εκεινη τη στιγμη και η ιδεα μου δεν ειναι καλη γιατι δεν προλαβαινω!θελω σε ροφημα αλλα να διαρκει!να σ πω αν πιο εκεινη τη στιγμη την casein και μετα που θα τελειωσω την δουλεια φαω κοτοπουλο με λαχανικα και ελαιολαδο γινεται?και μετα απο κανα 2ωρο υπνο?

  7. #37
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι κι έτσι μπορείς !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #38
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ρε συ κατι αλλο.με το που ξυπναω σιγουρα δεν χρειαζεται να παιρνω λιγη whey μονη της και μετα απο λιγο να τρωω τα αυγα?Γιατι μονη της θα αποροφηθει πολυ γρηγορα πραγμα που το θελουμε εκεινη την στιγμη γιατι εχουμε να φαμε 6+ωρες.Το λεω αυτο ΟΚ και τα αυγα ειναι γρηγορης αποροφησης αλλα θα φαω δυο κροκους,θα φαω την βρωμη μου και τα λαχανικα μου αρα θα αργησει πολυ η πεψη της ετσι δεν ειναι?αυτα για σημερα αρκετα σε επρειξα!

  9. #39
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Δε χρειάζεται ρε συ. Αλλά αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, ΟΚ. Κάνε το έτσι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #40
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Πριν που λεγαμε για το ποση ωρα πρεπει να περασει για να παω γυμναστηριο και μου λες οτι αν ειμαι οκ τοτε να παω μετα απο 1,5 ωρα αλλιως μετα απο 2,5 ωρες.δεν πρεπει να φαω κατι ομως πριν παω γυμναστηριο αφου θα εχουν περασει κοντα τρεις ωρες?δεν χρειαζεται πρωτεινη η επειδη εχω και τα bcaa και την λευκινη δεν χρεαιζεται.......ποπο ρε μαν χιλια συγνωμη σε εχω πρηξει αλλα καταλαβαινεις τωρα και με την δουλεια εχω ανχωθει(αυτο γινεται εδω και 2 χρονια) για το πως θα τα βγαλω περα.

  11. #41
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Έχεις θρεπτικά συστατικά στο αίμα σου από το προηγούμενο γεύμα. Μην αγχώνεσαι. Αν ήταν κάτι για διόρθωση, θα σου το έλεγα. Λες να το κρατούσα κρυφό ?!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  12. #42
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Εννοειται ρε συ πως σας επιστευομαι ολους εδω μεσαΑφου εχουμε γινει μια οικογενεια τωρα ειναι δυνατον να μου πει καποιος ψεματα?Και παλι σε ευχαριστω για την απαντηση σου!εισαι ωραιος !

  13. #43
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    cuban αν αντι για 150φρ.απαχο κρεας τρωω 120γρ. ειναι ΟΚ?γιατι τα 150γρ.εχουν πολυ πρωτεινη.Το λεω αυτο για να μου βγει πιο ευκολη η διατροφη.Ή μηπως ειναι λεπτομεριες?

  14. #44
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Ή μηπως ειναι λεπτομεριες?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  15. #45
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Και κατι αλλο cuban.κατα τις 8 θα πιω την casein με 30γρ.καρυδια γιατι οπως ειπα ειμαι στην δουλεια και δεν προλαβαινω κατι αλλο.Μετα που θα τελειωσω κατα τις 2-3 το βραδυ μπορω οταν παω σπιτι να φαω φιλετο γαλοπουλας(αυτο εχει σημερα το μενου) μαζι με σαλατα και 1κ.σ ελαιολαδο?Α και μετα απο ποση ωρα μπορω να πεσω για υπνο??

  16. #46
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι ρε συ. Μπορείς. Μετά από μισή ώρα, μπορείς να πέσεις για ύπνο.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #47
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ειπα ευχαριστω??χεχε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΓΑΛΕ!!!!

  18. #48
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Cuban θα υπαρχουν αμινοξεα μεσα στο σωμα για το 6ωρο με 8ωρο που θα κομαμαι? απο το γευμα με την σαλατα πριν τον υπνο?θελω να πω λειτουργει σαν την καζεινη?και κατι ακομα αν αντι για ρυζι βαλω βρωμη σε καποιο γευμα πειραζει?

  19. #49
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Από τη γαλοπούλα θα έχεις τα αμινοξέα. Έτσι "λειτουργεί" και η καζεΐνη. Απελευθερώνει σταδιακά αμινοξέα στο αίμα.

    Για τη βρώμη δεν πειράζει. Αρκεί να μην ξεφύγεις σε μάκρος-θερμίδες.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #50
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ολα ΟΚ με το γευμα αφου θα μπει και το ελαιολαδο και η σαλατα θα εχω αρκετη ωριτσα αμινοξεα.για την βρωμη λες να μην ξεφευγω επειδη εχει παραπανω πρωτεινη και λιπαρα απο το ρυζι ε?αν ειναι για τον υδατανθρακα θα υπολογισω ακριβως την ποσοτητα που επερνα απο το ρυζι και θα βαλω τα αναλογα ποσοστα σε βρωμη δηλαδη επερνα περιπου 50γρ.υδατανθρακα απο το ρυζι αρα για να καλυψω αυτη τη ποσοτητα θα βαλω περιπου 80γρ.βρωμη.ευχαριστω!!!!

  21. #51
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    cuban κατα ποσο ειναι σημαντικη η ληψη πρωτεινης πριν την προπονηση?

  22. #52
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Η διατροφή σου σε καλύπτει. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλά ακολούθησέ την και κάνε υπομονή.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  23. #53
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    εχθες που ειχα προπονηση ειχα κανει ενα γευμα με ρυζι και κρεας πριν 2,5-3 ωρες αλλα οταν πηγα γυμναστηριο μετα απο λιγο με επιασε πεινα.να βαλω λιγη whey πριν την προπονηση ετσι ωστε να μα με "κρατησει"?και παλι θα ποσταρω οταν βρω χρονο μια την διατροφη γιατι τωρα μπηκα και πιο πολλες μερες στη δουλεια με αποτελσμα δεν με βολευει πολυ ο χρονος αυτα λιγο αργοτερα τωρα αν γινεται για πειτε μου αν μπορω να πιω την whey??

  24. #54
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Πηγα πηρα απο το φαρμακειο βιτ C σε χαπια.το καθε χαπι ειναι 350mg και μου ειπε η φαρμακοποιος οτι δεν χρειαζεται να παιρνω παραπανω ειμαι φουλ καλιμενος με το ενα χαπι.ποτε πρεπει να το παιρνω αυτο το χαπι.σκεφτομαι το πρωι με τα bcaa ή δεν κανουν μαζι?μηπως επηρεαζει το ενα με το αλλο?να το βαλω μαζι με το πρωινο μου οπου ειναι μετα απο μιση ωρα απο τα bcaa?δεν εχω ξαναπαρει τετοιο συμπληρωμα και δεν ξερω τπτ γι αυτο ας βοηθησουν λιγο οι εμπηροι.ευχαριστω παρα πολυ εκτων προτερων!

  25. #55
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Cuban τι μ προτεινεις να κανω με την βιτ C?ποτε να την παιρνω και ποσες?η μια εχει 350mg βιτ C....Και κατι ακομα....αν στο πρωινο μου εχω 100γρ.βρωμη+1 μπολ λαχανικα+10 ασπραδια ειναι καλα?Θελω να πω θα αργησει η αποροφηση της πρωτεινης?θα εχω αμινοξεα μεχρι το επομενο γευμα μετα απο 3 ωρες δηλαδη?

  26. #56
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Πάρε 3 κάψουλες, συνολικα μέσα στη μέρα σου. Τα υπόλοιπα τα έχουμε ξανασυζητήσει παραπάνω. Δεν επανέρχομαι...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #57
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Πρωι-Μεσημερι-Βραδυ ειναι καλα?Ελα ρε συ πες μου.Ετρωγα γιαουρτι οπως μου ειχες πει αλλα δεν τα παω καλα με το γιαουρτακι

  28. #58
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Πρωι-Μεσημερι-Βραδυ ειναι καλα?Ελα ρε συ πες μου.Ετρωγα γιαουρτι οπως μου ειχες πει αλλα δεν τα παω καλα με το γιαουρτακι
    Φίλε μου εντελώς φιλικά...οι συμβουλές που δίνει ο Αντώνης (cuban) είναι κανόνι..εγγύηση.-
    Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω εγώ είναι να μείνεις στη διατροφή που έχετε φτιάξει για λίγο καιρό και να δεις πως δουλεύει..
    Είναι καλό ότι ψάχνεσαι γενικά αλλά μη σε πιάνει άγχος με συνεχής αλλαγές και προσθήκες..
    Stick to it και θα δουλέψει..
    Φιλικά, και καλή επιτυχία με τους στόχους!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  29. #59
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ευχαριστω πολυ ρε συ!γι'αυτο αλλωστε τον πριζω κιολαςΜα χωρις τον αντωνη δεν θα ειχα δει αποτελεσμα ενω τωρα παμε καλα εως πολυ καλα.Οτι και να πω ειναι πολυ λιγο με αυτα που μου εχει πει και με εχει βοηθησει....

  30. #60
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    εχθες που ειχα προπονηση ειχα κανει ενα γευμα με ρυζι και κρεας πριν 2,5-3 ωρες αλλα οταν πηγα γυμναστηριο μετα απο λιγο με επιασε πεινα.να βαλω λιγη whey πριν την προπονηση ετσι ωστε να μα με "κρατησει"?και παλι θα ποσταρω οταν βρω χρονο μια την διατροφη γιατι τωρα μπηκα και πιο πολλες μερες στη δουλεια με αποτελσμα δεν με βολευει πολυ ο χρονος αυτα λιγο αργοτερα τωρα αν γινεται για πειτε μου αν μπορω να πιω την whey??
    Μπορείς είτε πηγαίνεις νωρίτερα για προπόνηση, π.χ. 1-5-2 ώρες μετά το γεύμα, είτε να πίνεις τη whey λίγο πριν την προπόνηση. Είσαι ΟΚ από θερμίδες και μάκρος ???? Μήπως υπάρχει κάποια έλλειψη ?

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Cuban τι μ προτεινεις να κανω με την βιτ C?ποτε να την παιρνω και ποσες?η μια εχει 350mg βιτ C....Και κατι ακομα....αν στο πρωινο μου εχω 100γρ.βρωμη+1 μπολ λαχανικα+10 ασπραδια ειναι καλα?Θελω να πω θα αργησει η αποροφηση της πρωτεινης?θα εχω αμινοξεα μεχρι το επομενο γευμα μετα απο 3 ωρες δηλαδη?
    Αυτό δοκίμασέ το, και αν δεν πεινάσεις πριν έρθει η ώρα για το επόμενο γεύμα σου, τότε είσαι ΟΚ. Θα το πω για τελευταία φορά :

    ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΜΙΝΟΞΕΩΝ ΣΤΟ ΑΙΜΑ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΒΟΛΙΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ !!!!

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Πρωι-Μεσημερι-Βραδυ ειναι καλα?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •