Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 90 of 126
  1. #61
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ευχαριστω πολυ ρε αντωνη.απο θερμιδες ειμαι στις συντηρησης δηλαδη 2700+100 παραπανω τις ημερες που εχω προπονηση.Λοιπον θα αναφερω μια την διατροφη για τυχον ελειψεις.Θα ξεκινησω με τις μερες που εχω προπονηση.Δευτερα και Τεταρτη παω κατα τις 5-5:30 γυμναστηριο ενω Παρασκευη και Σαββατο παω πρωι κατα τις 11-12.

    Με το που ξυπνησω: 20γρ.whey

    Γευμα 1: 100γρ.βρωμη με κανελα +1 τοταλ 0%+6ασπραδια+1 δισκιο βιτ C <----Μερα απο 40 λεπτα τρωω αυτο

    Γευμα 2: 55γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 3: 85γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο

    Πριν την προπονηση: 20γρ.whey

    Μετα την προπονηση: 40γρ.whey+1 μπανανα

    Γευμα 4: 45λεπτα-1ωρα μετα το shake εχω γευμα με:85γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 5: 45λεπτα πριν τον υπνο:40γρ.καζεινη+25γρ.καρυδια(περιπου 10μεγαλα)

    Ημερες Χωρις Προπονηση

    Με το που ξυπνησω: 20γρ.whey

    Γευμα 1: 100γρ.βρωμη με κανελα+1 τοταλ 0%_6 ασπραδια+ 1 δισκιο βιτ C <----40 λεπτα μετα την whey εχω αυτο

    Γευμα 2: 40γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 3: 55γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 4: 40γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 5: 50γρ.βρωμη+2 ολοκληρα αυγα(πιτακι)+70γρ.κρεας

    Γευμα 6: 40γρ.καζεινη+30γρ.καρυδια

    Οπως βλεπεις τις ημερες που δεν εχω προπονηση εχω ριξει τον υδατανθρακα και εχω ανεβασει τα λιπαρα αλλα οι θερμιδες ειναι σταθερα 2700!
    Οποιαδηποτε παρατηρηση-συμβουλη καλοδεχουμενη.Με αυτην την διατροφη ειμαι κομπλε χορτατος.μην με ρωτησετε για το γευμα 5 γιατι φαινεται λιγο περιεργο αλλα εκεινη την ωρα ειμαι στην δουλεια και δεν γινεται κατι αλλο και με εχει βολεψει αυτο αλλα αν εχετε ιδεες πειτε μην ντρεπεστεΣτοχος ειναι αυξηση μυικου ογκο πολυ σιγα και οι θερμιδες θα αρχισουν να ανεβαινουν σιγα σιγα(+100) οπως μου ειπε ο αντωνης.Οσο το δυνατον πιο λιγη αποθηκευση λιπους γι αυτο "παιζω" με τον υδατανθρακα-λιπος.Ειμαι 1,75 και 71 κιλα σταθερα ευτυχως δεν εχω χασει!με ποσοστο λιπους 11-12%.Τον τελευταιο καιρο μπορει να ειμαι τα ιδια κιλα φαινομαι ομως πιο γεματος (μου το λενε και καποια ατομα που παμε μαζι γυμναστηριο) παντα με τις συμβουλες του αντωνη!Θελω να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω στον παρασκευα νικολαου γιατι και με τις συμβουλες του αρχισα να ξεκολαω.Καταλαβαινετε συμβουλες αντωνη+παρασκευα=SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER Και παλι παιδια χιλια ευχαριστω!
    Last edited by xrhstostakhs; 17-07-12 at 16:59.

  2. #62
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Σκεφτομαι το πρωινο μου να το κανω καπως ετσι:100γρ.βρωμη+1scoop whey+1/2 casein ή να τρωω την βρωμη και 10 αυγα(9+1) τι ειναι πιο καλα?γιατι αυτο με την πρωτεινη και μετα απο μιση ωρα το γευμα ειναι πολυ επαγγελματικο ετσι δεν ειναι?εμεις γυμναζομαστε για υγεια και μετα η εμφανηση?

  3. #63
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ωραία ! Λογικεύεσαι σιγά σιγά ! Μπράβο !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  4. #64
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Χαχαχαχα.Εισαι πολυ ωραιος ρε αντωνη με εκανες και γελασα με την ψυχη μουΑυτο πηγαινε για το δευτερο ποστ μου ετσι?

  5. #65
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    ΛΟΛ. Ναι στο δεύτερο ποστ σου αναφέρθηκα. Η διατροφή είναι ΟΚ. Απλά να έχεις ποικιλία τροφών για να μη την βαριέσαι και να λαμβάνεις όλα τα θρεπτικά συστατικά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #66
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Yes sir!σημερα πηρα ψαρονεφρι εχει λιγο λιπος αλλα ΟΚ!

  7. #67
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Cuban αργοτερα ελεγα να κανω carb cycling μιας και ακουω οτι εχει αποτελεσμα.Αλλα δεν γνωριζω και πολλα γι αυτο λιγη βοηθεια θα σου ημουν ευγνωμων!Δηλαδη με τις θερμιδες μου 2.700 πως να εχω τον υδατανθρακα και τα υπολοιπα μακρος στις μερες με low carb-medium-high.Μη με κραξεις αλλα θελω να μαθω καποια πραγματα και αργοτερα να το δοκιμασω να δω αν δουλευει πανω μου.

  8. #68
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Έτσι κι αλλιώς κάνεις cycling αφού αλλάζεις τις θερμίδες σου τις μέρες που δεν έχεις προπόνηση.

    Ηρέμησε, ακολούθα τη διατροφή σου για να δεις αποτελέσματα, και μη σκέφτεσαι άλλα πράγματα.

    Θα στείλω το λύκο να σε δαγκώσει ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #69
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Ευχαριστω πολυ ρε αντωνη.απο θερμιδες ειμαι στις συντηρησης δηλαδη 2700+100 παραπανω τις ημερες που εχω προπονηση.Λοιπον θα αναφερω μια την διατροφη για τυχον ελειψεις.Θα ξεκινησω με τις μερες που εχω προπονηση.Δευτερα και Τεταρτη παω κατα τις 5-5:30 γυμναστηριο ενω Παρασκευη και Σαββατο παω πρωι κατα τις 11-12.

    Με το που ξυπνησω: 20γρ.whey

    Γευμα 1: 100γρ.βρωμη με κανελα +1 τοταλ 0%+6ασπραδια+1 δισκιο βιτ C <----Μερα απο 40 λεπτα τρωω αυτο

    Γευμα 2: 55γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 3: 85γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο

    Πριν την προπονηση: 20γρ.whey

    Μετα την προπονηση: 40γρ.whey+1 μπανανα

    Γευμα 4: 45λεπτα-1ωρα μετα το shake εχω γευμα με:85γρ.καστανο ρυζι+120γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 5: 45λεπτα πριν τον υπνο:40γρ.καζεινη+25γρ.καρυδια(περιπου 10μεγαλα)

    Ημερες Χωρις Προπονηση

    Με το που ξυπνησω: 20γρ.whey

    Γευμα 1: 100γρ.βρωμη με κανελα+1 τοταλ 0%_6 ασπραδια+ 1 δισκιο βιτ C <----40 λεπτα μετα την whey εχω αυτο

    Γευμα 2: 40γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 3: 55γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 4: 40γρ.καστανο ρυζι+150γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 5: 50γρ.βρωμη+2 ολοκληρα αυγα(πιτακι)+70γρ.κρεας

    Γευμα 6: 40γρ.καζεινη+30γρ.καρυδια

    Οπως βλεπεις τις ημερες που δεν εχω προπονηση εχω ριξει τον υδατανθρακα και εχω ανεβασει τα λιπαρα αλλα οι θερμιδες ειναι σταθερα 2700!
    Οποιαδηποτε παρατηρηση-συμβουλη καλοδεχουμενη.Με αυτην την διατροφη ειμαι κομπλε χορτατος.μην με ρωτησετε για το γευμα 5 γιατι φαινεται λιγο περιεργο αλλα εκεινη την ωρα ειμαι στην δουλεια και δεν γινεται κατι αλλο και με εχει βολεψει αυτο αλλα αν εχετε ιδεες πειτε μην ντρεπεστεΣτοχος ειναι αυξηση μυικου ογκο πολυ σιγα και οι θερμιδες θα αρχισουν να ανεβαινουν σιγα σιγα(+100) οπως μου ειπε ο αντωνης.Οσο το δυνατον πιο λιγη αποθηκευση λιπους γι αυτο "παιζω" με τον υδατανθρακα-λιπος.Ειμαι 1,75 και 71 κιλα σταθερα ευτυχως δεν εχω χασει!με ποσοστο λιπους 11-12%.Τον τελευταιο καιρο μπορει να ειμαι τα ιδια κιλα φαινομαι ομως πιο γεματος (μου το λενε και καποια ατομα που παμε μαζι γυμναστηριο) παντα με τις συμβουλες του αντωνη!Θελω να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω στον παρασκευα νικολαου γιατι και με τις συμβουλες του αρχισα να ξεκολαω.Καταλαβαινετε συμβουλες αντωνη+παρασκευα=SUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPER Και παλι παιδια χιλια ευχαριστω!

    το ρυζι βρασμενο και το κρεας ψημενο ζηγισμενα???

    δεν θες κατι αλλο ........ 2 μεγαλοι μαστερ εδω περα..... αντωνης και παρης απλα respect......

  10. #70
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ. ναι ναι εχω μαζι μου τον μαμαλακη και τον μποτρινι και μου μαγειρευουνναι ρυζι και κρεατα ειναι ψημενα.....Αντωνη συνεχιζω ετσι αν ειναι και ποσταρω αλλαγες(οχι πανω στην διατροφη αλλα στο σωμα)κατι αλλο πως μορω να ανεβασω φοτο να μου πεις-πειτε κιολας τι πρεπει να κανω-αν θα πρεπει να δωσω καπου εμφαση.....τον λυκο δεν τον φοβαμαι χεχεχε
    Last edited by xrhstostakhs; 20-07-12 at 14:50.

  11. #71
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Άνοιξε ένα δικό σου θέμα στην ενότητα
    Φωτογραφίες & Video Μελών


    και πόσταρε εκεί τις φωτογραφιές σου.

    Δες εδώ πως ανεβάζεις φωτογραφίες :
    Ισως λίγο περισσότερο ενδιαφέρον!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  12. #72
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Κατι αλλο ρε αντωνη.σημερα οπως και καθε παρασκευη πηγαινω πρωι γυμναστηριο εχοντας παρει το πρωινο και λιγη whey πριν την προπονηση.μετα ηπια την whey+banana και μετα απο μια ωρα εκανα το γευμα 3.θελω οπως καταλαβαινεις 2 γευματα με καλο υδατανθρακα δηλαδη τα γευματα 2 και 4 ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ.τωρα πως να βαλω τον υδατανθρακα να κανω πρωτα το γευμα 4 οπου ειναι με το 3 ιδιο ή επειδη εφαγα ηδη αρκετο υδατανθρακα να φαω τωρα πιο λιγο και μετα τον πολυ?τι να κανω?

  13. #73
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μετά την προπόνηση, κάνε τα επόμενα 2-3 γεύματά σου με πολύ υδατάνθρακα. Έτσι θα προσλάβεις τα γρ υδατανθράκων που θέλεις.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #74
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    εφαγα ηδη ενα γευμα με 65γρ.υδατανθρακα.η ερωτηση μου ειναι εχω κιαλο ενα γευμα με 65γρ.υδατανθρακα και ενα ακομη γευμα με 40γρ.υδατανθρακα πιο απο τα δυο να φαω τωρα γιατι πριν εφαγα αρκετο υδατανθρακα ή δεν εχει σημασια?υποψην οτι εχω και 1κ.σ. να βαλω αλλα μαλλον αυτη θα μπει με τα 40γρ.υδατανθρακα

  15. #75
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Δεν εχει σημασια
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #76
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αντωνη σνιτσελ χοιρινο κανει να τρωμε ετσι?αγορασα σημερα 2 κιλα και ειναι τελειως απαχο ποσοτητα ιδια με τα αλλα κρεατα ετσι?

  17. #77
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αντωνη τα λιπαρα μου τις ημερες που δεν εχω προπονηση ειναι στα 90γρ.πρεπει να μειωσω ή ειναι καλα?

  18. #78
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Μια ερωτηση....3 ωρες πριν το γυμναστηριο αν εχουμε μαζι με το κρεας και το ρυζι μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο πειραζει?ειναι καλα εκει ή ειναι καλυτερα να μπει στο γευμα οπου γινεται μετα απο 40 λεπτα απο το μεταπροπονητηκο shake? και σαλατα πρασινη που μπορει να μπει σε αυτα τα δυο γευματα?ευχαριστω εκ των προτερων

  19. #79
    Bodybuilding Newbie sun jim's Avatar
    Join Date
    01-04-12
    Location
    Salonica, Greece
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ. ναι ναι εχω μαζι μου τον μαμαλακη και τον μποτρινι και μου μαγειρευουνναι ρυζι και κρεατα ειναι ψημενα.....Αντωνη συνεχιζω ετσι αν ειναι και ποσταρω αλλαγες(οχι πανω στην διατροφη αλλα στο σωμα)κατι αλλο πως μορω να ανεβασω φοτο να μου πεις-πειτε κιολας τι πρεπει να κανω-αν θα πρεπει να δωσω καπου εμφαση.....τον λυκο δεν τον φοβαμαι χεχεχε
    μηπως το αντίθετο? ο υδατάνθρακας μου φαίνεται λίγος αν οι ποσότητες αυτές ειναι μαγειρεμένες. Επίσης αν τα κρέατα τα ζυγίζεις ψημένα πάλι μου φαίνεται πάρα πολύ η πρωτεινή που λαμβάνεις, ιδικά τις μέρες που δεν εχεις προπόνηση τα κρέατα σου μόνο είναι 520γρ ακόμα κα αν ολα είναι άπαχο κοτόπουλο =>161γρ πρωτείνη + 28αυγά +25casein+10total=224
    Last edited by sun jim; 23-07-12 at 13:20.

  20. #80
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Αντωνη σνιτσελ χοιρινο κανει να τρωμε ετσι?αγορασα σημερα 2 κιλα και ειναι τελειως απαχο ποσοτητα ιδια με τα αλλα κρεατα ετσι?
    Αφού το κρέας είναι άπαχο, ΟΚ.

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Αντωνη τα λιπαρα μου τις ημερες που δεν εχω προπονηση ειναι στα 90γρ.πρεπει να μειωσω ή ειναι καλα?
    ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΡΕ @#$%%$#@ !

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Μια ερωτηση....3 ωρες πριν το γυμναστηριο αν εχουμε μαζι με το κρεας και το ρυζι μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο πειραζει?ειναι καλα εκει ή ειναι καλυτερα να μπει στο γευμα οπου γινεται μετα απο 40 λεπτα απο το μεταπροπονητηκο shake? και σαλατα πρασινη που μπορει να μπει σε αυτα τα δυο γευματα?ευχαριστω εκ των προτερων
    Στο γεύμα πριν την προπόνηση βάλε τη σαλάτα και το λάδι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  21. #81
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Κοιτα ρε αντωνη ειχα 270γρ.υδατανθρακα αλλα απο οτι ειδα με θολωνει πολυ στους κοιλιακους που απο οτι φαινεται εχω ευαισθησια.ειπα να τους χαμηλωσω λιγο 30-40 γρ. και να ανεβασω λιγο τα λιπαρα να δω πως θα παει.Εσυ τι λες γι αυτο?παντως που ζυγηστικα σημερα ημουν μισο κιλο πανω ημουν 70,3 και ειμαι 70,8.Τωρα τι να κανω ??:P

  22. #82
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Όταν θέλεις να βάλεις μυική μάζα, λογικό είναι να θολώσουν λίγο οι κοιλιακοί σου. Ξεκόλλα, και μην ασχολείσαι συνέχεια.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  23. #83
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ΟΚ τοτε συνεχιζουμε!αν μπαινουν 2 κιλα το μηνα ειναι καλα ή πολλα?

  24. #84
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι. Μέχρι 2 κιλά το μήνα σε άντρες, είναι καλή και λογική κατάσταση.

    Α, τώρα που το ανέφερες : ΜΗ ΖΥΓΙΖΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  25. #85
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    1 φορα την εβδομαδα ζυγιζομαι.να το κανω μηνα? τωρα που μου ηρθε μια φορα ζυγισμα την εβδομαδα ειναι γι αυτους που θελουν να χασουν λιπος και ζυγιζονται τακτικα για να βλεπουν την προοδο?στον ογκο θελει πιο σπανια ε? και κατι ετσι σχετικο με το θεμα ειμαι 1,75 αν παω 80 κιλα(σκεφτομαι να ασχοληθω καλα με τον ογκο τωρα στο χειμωνα που μπαινει και στοχος ειναι τα 80 κιλα.ειναι καλα ή θα υπαρξει θεμα με το υψος? ή δεν εχει καμια σχεση και απο απριλη αρχιζω γραμμωση πρωτα ο θεος

  26. #86
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    1 φορά το μήνα να ζυγίζεσαι, ασχέτως στόχου. Δε χρειάζεται περισσότερο. Τα 80 κιλά, είναι καλά. Μην ξεφύγεις παραπάνω.... Αν μπουν και καθαρά όπως το προσπαθείς, τότε θα φαίνονται πολύ καλύτερα !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #87
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ωραια!ξερεις ζυγιζομουν καθε εβδομαδα για να βλεπω αν παιρνω ή οχι και ετσι να ανεβαζα τις θερμιδες γιατι αν βλεπω το βαρος μου μια φορα το μηνα αρα και οι θερμιδες θα αλλαζουν μια φορα το μηνα πραγμα που νομιζω οτι με φερνει πισω...διορθωσε με αν κανω λαθος.και κατι τελευταιο και κλεινω καποια συμπληρωματα που θα με βοηθουσαν λιγο γοα τον στοχο μου?απο διατροφη θα ειμαι κομπλε αλλα λεω αν υπαρχει μια "εξτρα" βοηθεια αν οχι δεν πειραζει μονο πρωτεινη και μπορει μαλτο μετα την προπ

  28. #88
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Οι θερμίδες δεν αλλάζουν αν δεν δεις στασιμότητα στον καθρέφτη ΚΑΙ στη ζυγαριά ταυτόχρονα.

    Τι συμπληρώματα ρε συ ? 20 χρονών είσαι. Έχει το σώμα σου άφθον "συμπληρώματα" ! Μόνο Ω3 λιπαρά οξέα θα σου έλεγα να πάρεις, κι αυτά μόνο αν δεν τρως συχνά, λιπαρά ψάρια.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  29. #89
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι ψαρια τρωω αρκετα σπανια.θα παρω Ω3 αλλα ποσα πρεπει να παιρνω?θελει σε ολα τα γευματα?πρεπει μετα να παιρνω αλλα λιπαρα απο ελαιολαδο και καρυδια?

  30. #90
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Με 3-4 γρ λιπαρών Ω3 την ημέρα είσαι ΟΚ. Από 1 κάψουλα, με το πρωινό, το απογευματινό και το βραδυνό.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •