Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 91 to 120 of 126
  1. #91
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Δεν χρειαζεται π.χ. να τρωω ελαιολαδο και αλλα διαφορα καλα λιπαρα ετσι?ευχαριστω πολυ ρε αντωνη εισαι πολυ ωραιος

  2. #92
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Την υπόλοιπη διατροφή δε θα την πειράξεις !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #93
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ΟΚ!και παλι σε ευχαριστω παρα πολυ.πολυτιμη η βοηθεια σας εδω μεσα.θα ποσταρω για οποιαδηποτε ενημερωση

  4. #94
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Λοιπον ειπα να ανεβασω κιαλες 100 θερμιδες παμε στις 2.800 και η διατροφη ειναι ιδια μονο που αλλαξα καποια γευματα γιατι δεν με βολευει η ωρα(εχω δουλεια και πρωινα) ποσταρω την διατροφη λιγα πραγματα εχουν αλλαξει (αντωνη μην αφηνιασεις) γιατι οπως ειπα υπαρχει δουλεια ενδιαμεσα τωρα και δυσκολεψαν τα πραγματα αλλα θα προσπαθησω να βγει καλη οτι ειναι να βγει-μπει ή να αλλαξει κατι πειτε αφοβα....

    Γευμα 1: 130γρ.βρωμη+30γρ.whey+2ασπραδια+2ολοκληρα

    Γευμα 2: 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 3: 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 4(1:30 ωρα πριν το γυμναστηριο): 50γρ.βρωμη+30γρ.whey

    Γευμα 5(αμεσως μετα το γυμναστηριο): 1 μπανανα+40γρ.whey

    Γευμα 6(1 ωρα μετα το 5): 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 7(πριν πεσω για υπνο): 40γρ.καζεινη

    Αντωνη σε παρακαλω μην πεις γιατι αλλαξα(παλι) ειπα και πιο πανω ηρθε ξαφνηκα δουλεια(παλι καλα) και καθησα το εφτιαξα για να με βολευει γιατι υπαρχει και βραδινη δουλεια.θελω να με βοηθησετε αν κατι ειναι λαθος εδω.παρηγγειλα και τα Ω3 που λεγαμε..... νερο πεινω κοντα στα 6 λιτρα την ημερα. Χιλια συγνωμη για το πρυξημο ειλικρηνα συγνωμη.
    Last edited by xrhstostakhs; 23-07-12 at 21:45.

  5. #95
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλησπερα! στο προγραμμα αυτο στο 1 γευμα θεωρω οτι μπορεις να βγαλεις τα 2 ολοκληρα αυγα!![και χωρις αυτα εισαι ενταξει!]

  6. #96
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Λοιπον ειπα να ανεβασω κιαλες 100 θερμιδες παμε στις 2.800 και η διατροφη ειναι ιδια μονο που αλλαξα καποια γευματα γιατι δεν με βολευει η ωρα(εχω δουλεια και πρωινα) ποσταρω την διατροφη λιγα πραγματα εχουν αλλαξει (αντωνη μην αφηνιασεις) γιατι οπως ειπα υπαρχει δουλεια ενδιαμεσα τωρα και δυσκολεψαν τα πραγματα αλλα θα προσπαθησω να βγει καλη οτι ειναι να βγει-μπει ή να αλλαξει κατι πειτε αφοβα....

    Γευμα 1: 130γρ.βρωμη+30γρ.whey+2ασπραδια+2ολοκληρα

    Γευμα 2: 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 3: 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο+σαλατα+1κ.σ.ελαιολαδο

    Γευμα 4(1:30 ωρα πριν το γυμναστηριο): 50γρ.βρωμη+30γρ.whey

    Γευμα 5(αμεσως μετα το γυμναστηριο): 1 μπανανα+40γρ.whey

    Γευμα 6(1 ωρα μετα το 5): 65γρ.ρυζι+130γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 7(πριν πεσω για υπνο): 40γρ.καζεινη

    Αντωνη σε παρακαλω μην πεις γιατι αλλαξα(παλι) ειπα και πιο πανω ηρθε ξαφνηκα δουλεια(παλι καλα) και καθησα το εφτιαξα για να με βολευει γιατι υπαρχει και βραδινη δουλεια.θελω να με βοηθησετε αν κατι ειναι λαθος εδω.παρηγγειλα και τα Ω3 που λεγαμε..... νερο πεινω κοντα στα 6 λιτρα την ημερα. Χιλια συγνωμη για το πρυξημο ειλικρηνα συγνωμη.
    Μια χαρά είναι ! Καλά έκανες και ανέβασες λίγο τις θερμίδες σου. Εφόσον τα μάκρος είναι ΟΚ, τότε go for it !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #97
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Η μονη ερωτηση που εχω να κανω εδω ειναι το γευμα 4.ειναι καλα εκει ή θελει να το βγαλω.αν συνεχισω ετσι ακριβως οπως το εχω χρειαζεται να βαλω και bcaa μεσα στην προπονηση (αυτα που εχω δηλαδη δεν ξερω τι να τα κανω).και στο πρωινο σκεφτομαι να αφησω μονο 1 αυγο(ολοκληρο) μαζι με την whey και την βρωμη τι λες?και να βαλω πιο πολυ ρυζι το μεσημερι(100γρ.) ή μηπως ειναι πολυ?(δεν ξεφευγω απο τις θερμιδες)!

  8. #98
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αντωνη αντωνη κατι που μου ηρθε τωρα αν π.χ. βαλω 2 μπανανες μετα την προπονηση και να βγαλω λιγο ρυζι ειναι οκ?τι λες? θα αργησει η αποροφησει της πρωτεινης? και μετα απο 1 ωρα να εχω το στερεο γευμα?τι λες γι αυτη τη σκεψη?

  9. #99
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Και κατι ακομα.ιχθυελαιο απο που μπορω να προμυθευτω?

  10. #100
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Βρηκα ιχθυελαιο στο φαρμακειο 300ml ενα μπουκαλι και εχει 20ευρω αν θυμαμαι καλα.σκεφτομαι να παρω...Αντωνη μια βοηθεια και για τις παραπανω ερωτησεις?

  11. #101
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αν σε ενα γευμα εχουμε 4ασπραδια 2ολοκληρα και 2 κ.σ.ελαιολαδο και σαλατα ειναι καλο το γευμα ή θελει συμπληρωμα?

  12. #102
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Καλησπερα.Θα ηθελα να ρωτησω εαν το xtend μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε λιγο πριν την προπονηση ή ειναι μονο ενδοπροπονητικο?Μπορουμε επισης να το βαλουμε καπου μεσα στη μερα π.χ πριν απο γευμα ή οταν ειμαστε στην δουλεια?ευχαριστω εκ των προτερων....

  13. #103
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι μπορείς να τα χρησιμοποιείς όποτε θέλεις, αλλά αφού έχεις σωστή διατροφή, δε θα σε ωφελήσουν κάπου.... Δε θα σου δώσουν κάτι παραπάνω....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #104
    New Member chrn's Avatar
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    26

    Default

    xrhstostakhs σε φαντάζομαι όλη μέρα να κοιτάς τη διατροφή σου και να αλλάζεις τις ποσότητες.

  15. #105
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Να ρωτησω κατι,η μαλτοδεξτρινη ειναι καλη επιλογη για μετα τξν προπονηση?μπορει να βαλει λιπος?γιατι με την δεξτροζη που δοκιμασα θολωσα αρκετα στην κοιλιακη περιοχη.......θα εχω τετοιο προβλημα με την μαλτροδεξτρινη?ειμαι 70 κιλα και επαιρνα 60γρ.δεξτροζη.αν παιρνω την ιδια ποσοτητα σε μαλτοδεξτρινη θα συνεχισω να εχω το ιδιο προβλημα?ευχαριστω εκ των προτερων.....

  16. #106
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Σου είχα πει να βγάλεις τη δεξτρόζη, και να τρως μεγαλύτερες ποσότητες ποιοτικών υδατανθράκων. Αυτό να κάνεις.

    Άσε και τη μάλτο. Μείνε σε τροφές !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #107
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αρα μενουν εξω αυτα.....για μετα την προπονηση για υδατανθρακα να παω οπως παλια με μπανανα ή εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο?Εβαλα και φρουτα στην διατροφη μου γιατι τα ειχα βγαλει τελειως εδω και 4 μηνες εκανα καλα?τρωω το πρωι μηλο και ακτινιδιο ειναι καλα?Σε ευχαριστω πολυ αντωνη για τις συμβουλες!

  18. #108
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κράτα μια μπανάνα μεταπροπονητικά.

    Γενικά τα φρούτα, αν καταναλώνονται με μέτρο, είναι καλές επιλογές. Τα 3 φρούτα ημερησίως είναι ΟΚ σαν ποσότητα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  19. #109
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Να'σαι καλα ρε αντωνη.σε ευχαριστω πολυ

  20. #110

    Default

    κρεας ειναι ψημενο + ρυζι αψητο υποθετω ε?

  21. #111
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ρε παιδια το μεταπροπονητικο γευμα τι πρεπει να περιεχει.Απο πρωτεινη whey ολα ΟΚ δηλαδη αλλα απο υδατανθρακα τι πρεπει να βαλουμε?εχω ζαλιστει μια βλεπω το ενα μια το αλλο ας ριξει καποιος μια βοηθεια θελω καποιες ιδεες εκτος φυσικα απο δεξτροζη και τα διαφορα του....ευχαριστω πολ.....

  22. #112
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ειχα προβλημα με τους υδατανθρακες και ειπα να βαλω καποια φρουτα να το εκανα καπως ετσι: πρωι=300γρ.πεπονι/πριν την προπονηση=1 μηλο/ και μετα την προπονηση=1 μπανανα και 5 αποξηραμενα δαμασκηνα.ειναι πολλα?

  23. #113
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Αντωνη αν κανω αυτο που μου ειχες πει παλια θα παρω ογκο?δηλαδη: αν πινω μετα την προπονηση μονο την whey και μετα απο 30 λεπτα εχω γευμα με συνθετους υδατανθρακες και κρεας?ή μπορω να βαλω και πατατα εκεινη την ωρα μιας και ειναι μεσα στο πλαισιο της μεταπροπονητικης διατροφης?

  24. #114
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι ρε συ. Βεβαια θα βάλεις όγκο. Αν οι θερμίδες σου είναι παραπάνω από αυτές της συντήρησης, τότε βάζεις κιλά.

    Μαζί με το κρέας μπορείς να έχεις πάτατα ή ρύζι ή ζυμαρικά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  25. #115
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Για την πατατα το λεω γιατι εχει υψηλο γλυκαιμικο δεικτη αρα κανει για εκεινη την ωρα ετσι?την υπολοιπη μερα καστανο ρυζι.κανω καλα που βγαζω την μπανανα μετα την προπονηση κια βαζω παατατα λιγο πιο μετα?περιορισα λιγο τα φρουτα και αυξησα απο φαγητα τους υδατανθρακες επραξα καλα?

  26. #116
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ρε αντωνη βλεπω καποιες ερευνες που ισχυριζονται οτι ο υδατανθρακας μεταπροπονητικα δεν ειναι και τοσο χρησιμος.ισχυει?κοιταζα στο ινετ και το πειρε το ματι μου....

  27. #117
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Το έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλο τόπικ. Η πατάτα έχει μεγαλο γλυκαιμικόδείκτη, αλλά έχει και μεγαλο δείκτη κορεσμού. Οπότε δε μπορείς να τη συγκρίνεις με τα σάκχαρα....

    Ο μεταπροπονητικός υδατάνθρακας υψηλού Γ.Δ., όπως η δεξτρόζη πράγματι δεν είναι απαραίτητος. Έτσι κι αλλιώς το γλυκογόνο θα αναπληρωθεί και με τους υπόλοιπους υδατάνθρακες μέσα στηη μέρα. Άλλωστε δεν σου χρειάζεται τόσο άμεση αναπλήρωση, γιατί δε θα ξανακάνεις σύντομα προπόνηση... Θα ξαναπροπονηθείς την άλλη μέρα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  28. #118
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ειναι πολυ ποσοτητα τα 300γρ.πατατα στο ατμομαγειρα?εχω να φαω πανω απο 3 χρονια.τα 300γρ.εχουν καπου στους 60γρ.υδατανθρακες το εκανα βαρυ αυτο το γευμα γιατι ειναι μετα απο 30 λεπτα απο την προπονηση και την πρωτεινη που θα εχω παρει μονο

  29. #119
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  30. #120

    Default

    εγω την πατατα την "παιζω" 1 προς 4 , δηλαδη στα 100 ρυζι 400 πατατα


 
Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •