Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Thumbs up Αξιολόγηση Διατροφή Γράμμωσης

    καλησπερα παρασκευα...εισαι ειδωλο και για μενα αλλα και για ολους.
    αν εχεισ χρονο να ασχοληθεις, θα ηθελα να αξιολογησηεις ην διατροφή μου
    ειμαι 1.72 και τωρα ειμαι 75 κιλα με ποσοστό λίπους γυρο στα 6%
    ημουν 86 κιλα πριν 3 μήνες και ακολουθόντας την παρακατω διατροφή έχασα 11 κιλα
    αλλα νιοτηο πολυ φλαταρισμενος

    07:00----60 γρ κουακερ+1 σκουπ πρωτεινη +μια κουταλια μελι

    10:00----180 γρ πατατα βραστη+ 6 ασπραδια αυγου

    13:00-----180 γρ πατατα βραστη + 100 γρ κοτοπουλο

    προπονηση

    1 πρασινο μηλο+ πρωτεινη

    18:30----100γρ πατατα+ 100 γρ κοτοπουλο
    21:30-----100γρ κοτοπουλο+ αγγουρι + Ω3
    00:30----1 γιαουρτι 0% + μισο σουπ πρωτεινη


    καθε παρατηρηση ειναι ευπροσδεκτη

  2. #2
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos.gr View Post
    καλησπερα παρασκευα...εισαι ειδωλο και για μενα αλλα και για ολους.
    αν εχεισ χρονο να ασχοληθεις, θα ηθελα να αξιολογησηεις ην διατροφή μου
    ειμαι 1.72 και τωρα ειμαι 75 κιλα με ποσοστό λίπους γυρο στα 6%
    ημουν 86 κιλα πριν 3 μήνες και ακολουθόντας την παρακατω διατροφή έχασα 11 κιλα
    αλλα νιοτηο πολυ φλαταρισμενος

    07:00----60 γρ κουακερ+1 σκουπ πρωτεινη +μια κουταλια μελι

    10:00----180 γρ πατατα βραστη+ 6 ασπραδια αυγου

    13:00-----180 γρ πατατα βραστη + 100 γρ κοτοπουλο

    προπονηση

    1 πρασινο μηλο+ πρωτεινη

    18:30----100γρ πατατα+ 100 γρ κοτοπουλο
    21:30-----100γρ κοτοπουλο+ αγγουρι + Ω3
    00:30----1 γιαουρτι 0% + μισο σουπ πρωτεινη


    καθε παρατηρηση ειναι ευπροσδεκτη
    φίλε μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Συγχαρητήρια για το ότι έχεις πετύχει μέχρι τώρα η πρόοδο σου είναι πολλή καλή. Η διατροφή που ακολουθείς είναι υπερβολικά μονότονη και πρόκειται για μία κλασική διατροφή για bodybuilding. Όπως θα γνωρίζεις τάσσομαι υπέρ της λειτουργικής διατροφής. Η πατάτα που καταναλώνεις έχει μεγάλο γλυκαιμικό δείκτη και είναι ένα συνηθισμένο λάθος που κάνουν πολλά άτομα. Επίσης θα ήθελα να δω περισσότερα λαχανικά και λιπαρά στην διατροφή σου! Τέλος δοκίμασε Carb cycling αν δεις πως έχεις κολλήσει ή νιώθεις πολύ άδειος. Να είσαι καλά και καλή συνέχεια στους στόχους σου.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Default

    σε ευχαριστω παρασκευα που ασχοληθηκες μαζι μου.τελικα σε οτι εχεις πει εχεις δικιο.αν καταλαβα καλα μου ζητας να βγαλω την πατατα?
    λοιπον εκατσα κατω και τελικα διαμορφωσα αλλιως την διατροφη μου.ξεχασα να σου πω πςσ ειμαι 26 χρονον

    50 γρ κουακερ+ 6 αυγα 1 κροκος

    50 γρ κουακερ+ πρωτεινη

    50 γρ κουακερ+150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    πρωτεινη+πρασινο μηλο

    150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    100 γρ κοτατζ +πρωτεινη

    απλα διαβασα πως το κουακερ εχει γλουτενη και δεν σε αφηνει να γραμμωσεις.
    με βολευει να τρωω καθε μερα τα ιδια γιατι δεν κουραζω και την γυναικα μου στο μαγειρεμα
    τωρα θα μου πει 26 και γυναικα?
    και τηα σου πω
    ναι....και σε λιγο και αγορακι ειμαστε μεγαλει θαυμαστες σου.
    συγνωμη που λεω πολλα αλλα πρωτη φορα γραφω σε forum και δεν τα πολυ ξερω

  4. #4
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Ενα μεγαλο μπραβο που ασχολεισαι με διατροφη και προπονησεις!η βρωμη μην σε απασχολη και τοσο,ειναι για εξτριμ φασεις οταν δηλαδη θελεις να πεσεις πολυ χαμηλα σε ποσοστα λιπους.ΠΟΛΛΑ συγχαρητηρια που θα γινεις μπαμπας..και αγορακι?φουλ για bbOλα τα υπολοιπα θα στα πει ο παρασκευας ειναι καταπληκτικος...αυτα απο εμενα

  5. #5
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos.gr View Post
    σε ευχαριστω παρασκευα που ασχοληθηκες μαζι μου.τελικα σε οτι εχεις πει εχεις δικιο.αν καταλαβα καλα μου ζητας να βγαλω την πατατα?
    λοιπον εκατσα κατω και τελικα διαμορφωσα αλλιως την διατροφη μου.ξεχασα να σου πω πςσ ειμαι 26 χρονον

    50 γρ κουακερ+ 6 αυγα 1 κροκος

    50 γρ κουακερ+ πρωτεινη

    50 γρ κουακερ+150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    πρωτεινη+πρασινο μηλο

    150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    150 κοτοπουλο+κρεμιδι+πιπερια(κοκκινι-κιτρινι) στο τιγανι

    100 γρ κοτατζ +πρωτεινη

    απλα διαβασα πως το κουακερ εχει γλουτενη και δεν σε αφηνει να γραμμωσεις.
    με βολευει να τρωω καθε μερα τα ιδια γιατι δεν κουραζω και την γυναικα μου στο μαγειρεμα
    τωρα θα μου πει 26 και γυναικα?
    και τηα σου πω
    ναι....και σε λιγο και αγορακι ειμαστε μεγαλει θαυμαστες σου.
    συγνωμη που λεω πολλα αλλα πρωτη φορα γραφω σε forum και δεν τα πολυ ξερω
    φίλε μου προσπάθησε να αντικαταστήσεις την απλή πατάτα με γλυκοπατάτα. Αν έχεις δυσανεξία στην γλουτένη πιθανόν να έχεις πρηξίματα και διάρροιες. Αυτό ίσως δυσκολέψει την γράμμωσή σου, αλλά με έμμεσο τρόπο, όχι άμεσα. Τώρα από θέμα διατροφής θα σου πρότεινα να βάλεις στην διατροφή σου καλά λιπαρά, πίστεψέ με τρώγωντας και λίπος θα σε βοηθήσει να γραμμώσεις. Εύχομαι τα καλύτερα και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, το εκτιμώ!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Default

    Σε ευχαριστω Παρασκευα που ασχολησε μαζι μου.Απλα ειμαι λιγο μπερδεμενος ως προς τον υδαταντηρακα που πρεπει να χρησιμοποιεισω.Οι γνωμες και αποψεις ειναι πολλες.Αλλοι λενε ρυζι,αλλοι πατατα και αλλοι κουακερ.Οι πιο πολλοι φιλοι μου που κατεβαινουν σε αγωνες και πιθανον να τους ξερεις κιολας μου συνιστουν πατατα , αλλα η πατατα εχει υψηλο γλ.δεικτη.Δεν ξερω αν καταλαβαινεις την αγωνια μου.Δεν ξερω τι να χρησιμοποιείσω.
    Πριν 2 χρονια ειχα βαλει πατατα και ειχα πεσει στα 70 κιλα.
    Περσυ εβαλα ρυζι και επεσα στα 77.
    Φετος εκανα συνδιασμους απο ρυζι, κουακερ και πατατα( γλυκοπατα δε βρισκω πουθενα να αγορασω). και εχω φτασει στα 75 αλλα είμαι πιο χαμηλα στο λιπος απο οταν ημουν 70 και μαλιστα ειμαι πιο μυικος.

    Υ.Γ. Το ανεβοκατεβασμα υδατανθρακα που μου προτεινες τα σπαει.Σε μια βδομαδα ειλικρινα ειδα διαφορα στο καθρεφτη.Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

  7. #7
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos.gr View Post
    Σε ευχαριστω Παρασκευα που ασχολησε μαζι μου.Απλα ειμαι λιγο μπερδεμενος ως προς τον υδαταντηρακα που πρεπει να χρησιμοποιεισω.Οι γνωμες και αποψεις ειναι πολλες.Αλλοι λενε ρυζι,αλλοι πατατα και αλλοι κουακερ.Οι πιο πολλοι φιλοι μου που κατεβαινουν σε αγωνες και πιθανον να τους ξερεις κιολας μου συνιστουν πατατα , αλλα η πατατα εχει υψηλο γλ.δεικτη.Δεν ξερω αν καταλαβαινεις την αγωνια μου.Δεν ξερω τι να χρησιμοποιείσω.
    Πριν 2 χρονια ειχα βαλει πατατα και ειχα πεσει στα 70 κιλα.
    Περσυ εβαλα ρυζι και επεσα στα 77.
    Φετος εκανα συνδιασμους απο ρυζι, κουακερ και πατατα( γλυκοπατα δε βρισκω πουθενα να αγορασω). και εχω φτασει στα 75 αλλα είμαι πιο χαμηλα στο λιπος απο οταν ημουν 70 και μαλιστα ειμαι πιο μυικος.

    Υ.Γ. Το ανεβοκατεβασμα υδατανθρακα που μου προτεινες τα σπαει.Σε μια βδομαδα ειλικρινα ειδα διαφορα στο καθρεφτη.Σε ευχαριστω εκ των προτερων.
    φίλε μου καλό είναι να ρωτάς αλλά πάνω απόλα θα δεις το τι δουλεύει στο σώμα σου. κανένας δεν γνωρίζει καλύτερα τις αντιδράσεις του οργανισμού σου παρά μόνο εσύ ο ίδιος. Δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο όπως και τίποτα δεν απαγορεύεται. Είναι πολύ σημαντικό να ρωτάς πράγματα αλλά το σημαντικότερο είναι να κάνεις την δική σου έρευνα και μέσα από την δοκιμή και το λάθος, θα πειραματιστείς και θα καταλήξεις κάπου!!! Η δίαιτα με τον μπακαλίαρο πατάτα είναι κατά την γνώμη μου ολίγον ξεπερασμένη, αλλά συνεχίζει να δουλεύει σε πολλά άτομα. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως μπορεί να δούλευε καλύτερα αν δοκίμαζαν κάτι το διαφορετικό όπως γλυκοπατάτα. Όπως θα έχεις διαπιστώσει είμαι υπέρ του πλουραρισμού στην διατροφή, οπότε όσο μεγαλύτερη η ποικιλία τόσο το καλύτερο. Ο συνδυασμός είναι πάντα καλύτερη επιλογή από την μονοτονία!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Default d

    καλησπερα και παλυ Παρασκευα.
    Καπου διαβασα οτι εισαι διακοπες.Ελπιζω να πεασεις καλα και να ξεκουραστεις.Εγω ειμαι ηδη διακοπες. ΔΥστυχως μπανια φετος δν θα κανω πολλα.
    στο θεμα μας. επειτα απο πολυ μελετη κατεληξα στην παρακατω διατροφη.κανω carb cycling ανα τρεις μερες .Δηλαδη 3 μερες χαμηλο μια υψηλο και θα προσπαθησω να το κρατησω ολο το χρονο.Σου παραθετω τη διατροφη μου

    1 50γρ κουακερ+6 αυγα+πιπερι+ κανελα

    2 μια γλυκοπατατα 150 γρ+100γρ κοτατζ+μισο σκουπ πρωτεινη

    3 πρασινο μηλο

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    4 πρωτεινη+πρασινο μηλο

    5 1 γλυκοπατατα+120 γρ κοτοπουλο +κρεμιδι+ντοματα( στο τηγανι)+αγγουρι

    6 120 γρ κοτοπουλο +κρεμιδι+ντοματα( στο τηγανι)+αγγουρι+fish oil ή ψαρι ή μοσχαρι

    7 120 γρ κοτοπουλο +κρεμιδι+ντοματα( στο τηγανι)+αγγουρι+fish oil ή ψαρι ή μοσχαρι

    8 πρωτεινη

    τις ημερες με υψηλο υδατανθρακα στο 1 γευμα βαζω +20 γρ μαυρες σταφιδες

    2 70 γρ κουακερ+πρωτεινη

    5 200γρ καστανο ρυζι

    8 100γρ κοταζ+μισο σκουπ πρωτεινη

    περιμενω σχολια.....

  9. #9
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ. Γύρισα από διακοπές την Κυριακή. όσων αφορά την διατροφή σου έχω να κάνω τις ακόλουθες παρατηρήσεις:
    στο γεύμα ένα θα ήθελα να δω και αυγά ολόκληρα
    βγάλε την πρωτείνη από το γεύμα 2 και βάλε την με το γεύμα 3
    μετά την προπόνηση δεν έχει νόημα το πράσινο μήλο
    γεύματα 5,6,7 πολύ μονότονα χωρίς μεγάλη ποικιλία και απουσία από καλά λιπαρά. εγώ προσωπικά θα παρ έλειπα ένα από τα τρία!
    τέλος στο τελευταίο γεύμα φρόντισε η πρωτείνη να είναι αργής απελευθέρωσης!!!
    Να είσαι καλά και καλές διακοπές!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Default s

    Σε ευχαριστω Παρασκευα.Πολυ πολυτιμες οι συμβουλες σου.Επειδη εβαλα και ενα νιτρικο πριν την προπονηση για να μου δωσει λιγη ενεργεια,μιση ωρα πριν την προπονηση, την πρωτεινη ποση ωρα πριν να την πινω.μετα την προπονηση αντι για μηλο να βαζω δεξτροζη?απο οτι διαβασα 0.5. γρ ανα κιλο καθαρης μυικης μαζας?

  11. #11
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos.gr View Post
    Σε ευχαριστω Παρασκευα.Πολυ πολυτιμες οι συμβουλες σου.Επειδη εβαλα και ενα νιτρικο πριν την προπονηση για να μου δωσει λιγη ενεργεια,μιση ωρα πριν την προπονηση, την πρωτεινη ποση ωρα πριν να την πινω.μετα την προπονηση αντι για μηλο να βαζω δεξτροζη?απο οτι διαβασα 0.5. γρ ανα κιλο καθαρης μυικης μαζας?
    φίλε μου δεν είμαι φίλος των preworkout συμπληρωμάτων αλλά αν θες να το βάλεις χρειάζεται να το βάλεις με άδειο στομάχι μία ώρα πριν την προπόνηση και 15 λεπτά πριν την προπόνηση σου να βάλεις whey. Από δεξτρόζη θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με 30 γρ μετά την προπόνηση.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  12. #12
    Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar
    Join Date
    25-11-11
    Location
    athens
    Posts
    202

    Default

    Καλημερα Παρασκευα! Παιρνω πασα απο την τελευταια απαντηση σου.. Για μεταπροπονητικο παιρνουμε καπακια whey + απλο υδατανθρακα (πχ μπανανα) ή whey + δεξτροζη? Υπαρχει διαφορα και αν ναι, τι ειναι καλυτερο?

    ΥΓ. Αποτι διαβασα προσατα, ο Dorian Yates προτεινει αμεσως μετα τη προπονηση "sugar".. Tωρα τι εννοει..

    Ευχαριστω προκαταβολικα, καλη συνέχεια!

  13. #13
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by nuar_space View Post
    Καλημερα Παρασκευα! Παιρνω πασα απο την τελευταια απαντηση σου.. Για μεταπροπονητικο παιρνουμε καπακια whey + απλο υδατανθρακα (πχ μπανανα) ή whey + δεξτροζη? Υπαρχει διαφορα και αν ναι, τι ειναι καλυτερο?

    ΥΓ. Αποτι διαβασα προσατα, ο Dorian Yates προτεινει αμεσως μετα τη προπονηση "sugar".. Tωρα τι εννοει..

    Ευχαριστω προκαταβολικα, καλη συνέχεια!
    ..ισως σακχαρα(γλυκοζη,φρουκτοζη)...πχ μπανανα
    Last edited by Leo 11; 03-08-12 at 12:55.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  14. #14
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    H μέχρι τώρα θεωρία υποστηρίζει μετά την προπόνηση να πίνεις whey μαζί με υδατάνθρακα υψηλού γλυκαιμικού δείκτη. Καλές πηγές είναι η δεξτρόζη, το vitargo και από σύνθετους η λευκή πατάτα, το άσπρο ψωμί το άνθος ορύζης ή ακόμα και ζελεδάκια που έχουν πρώτο συστατικό τους την δεξτρόζη. Μην χρησιμοποιείς φρούτα διότι έχουν φρουκτόζη που έχει γλυκαιμικό δείκτη 20. Μία νέα θεωρία υποστηρίζει να πίνεις bcaa's μετά την προπόνηση και μετά να τρώς γεύμα πλούσιο σε άπαχη πρωτείνη και σε υδατάνθρακα. Και οι δύο θεωρίες είναι κατά την γνώμη μου επιστημονικά αποδεκτές.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  15. #15
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    H μέχρι τώρα θεωρία υποστηρίζει μετά την προπόνηση να πίνεις whey μαζί με υδατάνθρακα υψηλού γλυκαιμικού δείκτη. Καλές πηγές είναι η δεξτρόζη, το vitargo και από σύνθετους η λευκή πατάτα, το άσπρο ψωμί το άνθος ορύζης ή ακόμα και ζελεδάκια που έχουν πρώτο συστατικό τους την δεξτρόζη. Μην χρησιμοποιείς φρούτα διότι έχουν φρουκτόζη που έχει γλυκαιμικό δείκτη 20. Μία νέα θεωρία υποστηρίζει να πίνεις bcaa's μετά την προπόνηση και μετά να τρώς γεύμα πλούσιο σε άπαχη πρωτείνη και σε υδατάνθρακα. Και οι δύο θεωρίες είναι κατά την γνώμη μου επιστημονικά αποδεκτές.
    ...Παρασκευα δηλ ουτε μπανανα συστηνεις μετα απο την προπονηση?
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  16. #16
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...Παρασκευα δηλ ουτε μπανανα συστηνεις μετα απο την προπονηση?
    γενικά δεν έχω καλή σχέση με τα φρούτα και την φρουκτόζη γενικότερα. Προσπαθώ να παίρνω τα θρεπτικά συστατικά κυρίως από τα λαχανικά. Επιλέγω να βάζω φρούτο πριν την προπόνηση και μάλιστα φρούτα που έχουν πολλά αντιοξειδωτικά και πολυφενόλες. Η μπανάνα έχει αρκετά σάκχαρα αλλά είναι αρκετά υπερτιμημένο φρούτο.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  17. #17
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    15-07-12
    Posts
    7

    Default

    καλησπερα Παρασκευα.Να πω καλο χειμωνα? καταρχας γνωρισα ενα παληκατι που κατεβαθνε παλια σε αγωνες και μου ειπε να σου δωσω πολλα αιρετισματα.απο τη Συρο ειναι Ζαχος λεγεται.. Δεν θυμαμαι το επιθετο του.Λοιπον φετος το καλοκαιρι ακολουθοντας τις συμβουλες σου ημουν πολυ καλα γραμμωμενος στα 72 κιλα.Το θεμα ειναι πως ημουν πολυ λιγος.Πολυ αδυνατος.ειπα να ξεκινησω να βαζω κανα κιλο μιας και τελειωσαν οι διακοπες μου.Σου αναφερω τη διατροφη μου

    06:00 80 γρ κουακερ+πρωτεινη+γαλα+μελι+σταφιδες

    09:00 2 τοστ με 4 φετες γαλοπουλα+ 2 φετες τυρι 10%

    12:00 150 γρ μακαρονια+120 γρ κοτοπουλο+ντοματα κρεμυδι

    πριν την προπονα
    80 γρ κουακερ+μελι+πρωτεινη+5 γρ κρεατινι

    μετα την προπονα

    35γρ δεξτροζη+πρωτεινη+5 γρ κρεατινη

    18:30 150 γρ μακαρονια+120 γρ κοτοπουλο+ντοαμτα+κρεμυδι

    21:30 120γρ κοτοπουλο+αγουροντοματα+κρεμιδι+κ.τ.σ. λαδι

    πριν τον υπνο

    1 γιαουρτι 0%+1γιαουρτι 2%+ αμυγδαλα

    θελω την αποψη σου για την διατροφη μου.εβαλα και κρεατινι κ τωρα ειμαι σε φαση υπερπληρωσης.Να σου πω επισης πως ο μεταβολισμος μου δν ειναι γρηγορος γιαφτο και κανω και 3 με 4 φορες αεροβιο μετα τα βαρη, ωστε να μην λιπωσω πολυ.
    Θεωρεις πως ειναι ενταξει απο αποψη επιλογης τροφων η διατροφή μου?εφχαριστω εκ των προτερων

  18. #18
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Quote Originally Posted by apostolos.gr View Post
    καλησπερα Παρασκευα.Να πω καλο χειμωνα? καταρχας γνωρισα ενα παληκατι που κατεβαθνε παλια σε αγωνες και μου ειπε να σου δωσω πολλα αιρετισματα.απο τη Συρο ειναι Ζαχος λεγεται.. Δεν θυμαμαι το επιθετο του.Λοιπον φετος το καλοκαιρι ακολουθοντας τις συμβουλες σου ημουν πολυ καλα γραμμωμενος στα 72 κιλα.Το θεμα ειναι πως ημουν πολυ λιγος.Πολυ αδυνατος.ειπα να ξεκινησω να βαζω κανα κιλο μιας και τελειωσαν οι διακοπες μου.Σου αναφερω τη διατροφη μου

    06:00 80 γρ κουακερ+πρωτεινη+γαλα+μελι+σταφιδες

    09:00 2 τοστ με 4 φετες γαλοπουλα+ 2 φετες τυρι 10%

    12:00 150 γρ μακαρονια+120 γρ κοτοπουλο+ντοματα κρεμυδι

    πριν την προπονα
    80 γρ κουακερ+μελι+πρωτεινη+5 γρ κρεατινι

    μετα την προπονα

    35γρ δεξτροζη+πρωτεινη+5 γρ κρεατινη

    18:30 150 γρ μακαρονια+120 γρ κοτοπουλο+ντοαμτα+κρεμυδι

    21:30 120γρ κοτοπουλο+αγουροντοματα+κρεμιδι+κ.τ.σ. λαδι

    πριν τον υπνο

    1 γιαουρτι 0%+1γιαουρτι 2%+ αμυγδαλα

    θελω την αποψη σου για την διατροφη μου.εβαλα και κρεατινι κ τωρα ειμαι σε φαση υπερπληρωσης.Να σου πω επισης πως ο μεταβολισμος μου δν ειναι γρηγορος γιαφτο και κανω και 3 με 4 φορες αεροβιο μετα τα βαρη, ωστε να μην λιπωσω πολυ.
    Θεωρεις πως ειναι ενταξει απο αποψη επιλογης τροφων η διατροφή μου?εφχαριστω εκ των προτερων
    Φίλε μου εύχομαι και σε εσένα καλό χειμώνα. Τον Ζάχο τον γνωρίζω πολύ καλό είναι πολύ καλός αθλητής και καλός φίλος. Πολλά χαιρετίσματα και από εμένα. όσων αφορά την κρεατίνη δεν χρειάζεται να κάνεις απαραίτητα υπερπλήρωση θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα μετά από 1 μήνα χρήσης. Από αερόβιο προτείνω 2-3 φορές την εβδομάδα ΗΙΤ προκειμένου να κρατάει υψηλά τον μεταβολισμό και όχι πάνω από 20 λεπτά. Θα ήθελα να έβλεπα στην διατροφή σου και άλλες πηγές υδατάνθρακα και όχι μόνο μακαρόνια. Επίσης το κουάκερ πριν την προπόνηση ίσως να είναι πολύ, μείωσέ το λίγο. πρόσθεσε και άλλο καλό λίπος και φυσικά αυγά ολόκληρα!!! Τέλος πριν από τον ύπνο προτιμότερο είναι το κότατζ!!! Καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. αξιολογηση διατροφης γραμμωσης
    By jo-2 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 24-05-12, 00:20
  2. Διατροφή γράμμωσης (αξιολόγηση)
    By Victorious in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 12-04-12, 18:57
  3. Η Διατροφή μου / Αξιολόγηση
    By Spearman in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 25-10-11, 12:26
  4. Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων Γράμμωσης
    By razor023 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 24-07-11, 12:12
  5. Αξιολόγηση διατροφής γράμμωσης
    By marios_90 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 10-06-11, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •