Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 30 of 126

Hybrid View

  1. #1
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Post Η Διατροφη Μου!!!!

    Ποσταρω την διατροφη που ακολουθω εδω και 3 εβδομαδες(λογω δουλειας αλλαξε λιγο) και θελω οσοι την βλεπεται να την αξιολογεισεται και να την διορθωσετε.δεκτα ολα τα σχολια.....

    Γευμα 1:(με το που ξυπνησω) 20γρ.whey gold standard

    Γευμα 2:(μιση ωρα μετα το γευμα 1) 100γρ.βρωμη+6 ασπραδια+σαλατα(πιππεριες,σπανακι)

    Γευμα 3:μιση ωρα πριν την προπονηση 5γρ.bcaa και ακριβως πριν την προπονηση 20γρ.whey gold standard

    Γευμα 4:(αμεσως μετα την προπονηση) 30γρ.whey gold standard+5γρ.bcaa ON+40γρ.glycomaize ON ή 1 μπανανα

    Γευμα 5:(40 λεπτα με 1 ωρα μετα το γευμα 4) 65γρ.καστανο ρυζι+150γρ.απαχο κρεας(γαλοπουλα,κοτοπουλο,νουα,φιλετο μοσχαρι)

    Γευμα 6: 65γρ.καστανο ρυζι+150γρ.απαχο κρεας+σαλατα εποχης+1κ.σ.ελαιολαδο
    ΤΟ ΓΕΥΜΑ 7 ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΓΕΥΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 5 ΚΑΙ 6
    Γευμα 7: 80γρ.βρωμη+9 αυγα (8 ασπραδια+1 ολοκληρο)

    Γευμα 8: 1 scoop casein gold standard+25γρ.καρυδια

    Περιμενω οποιαδηποτε απορια σας και φυσικα διορθωσεις.Να σας πω οτι ειμαι 20χρονων, 176 υψος και 72 κιλα.
    Επισης να πω λιγο πως προεκυψε το ολο θεμα με την διατροφη και το γυμναστηριο.στα 16 μου ζυγιζα 95 κιλα:thumb_down: στα 18 μου εκανα ΔΙΑΙΤΑ το τονιζω γιατι δεν ηταν διατροφη δεν ηξερα που πανε τα 4 απλως μια απλη διαιτα οπου σε 4 μηνες εχασα 35 ολοκληρα κιλα(βλακεια μου??...ΦΥΣΙΚΑ... επρεπε να τα χασω ομως)να μην τα πολληλογω πηγα στα 60 κιλα και τωρα(μετα απο 2 χρονια πολυ καλης διατροφης και προπονησης)ειμαι στα 72(πολυ κοπο)χαλαρωση δεν εχω(απο τα πολλα κιλα που εχασα αποτωμα!!).να πω επισης πως δεν εχω κανει ποτε μου λιπομετρηση αλλα μονο στα χερια με δερματοπαχυμετρο(αν το λεω καλα)και μου ειπαν πως ειχα 2%(με μετρησε 3 φορες γιατι νομιζε οτι κατι δεν πηγαινε καλα χαχα).Και εννοειται χωρις αυτο το site με την ΤΕΛΕΙΑ δουλεια που εχουν κανει τα παιδια εδω μεσα δεν θα τα ειχα καταφερει(αν και χρειαζομαι κιαλο ογκο πιστευω αν και οι φιλοι μου,μου λενε οτι οχι κιαλο ογκο πηγαινε για τρελα κοψιματα:confused:)αυτα απο εμενα χιλια συγνωμη αν σας κουρασα.edit:την διατροφη να σχολιασετε:laughs:
    Last edited by xrhstostakhs; 30-06-12 at 09:09.

  2. #2
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ειναι τοσο τελεια η διατροφη που δεν θελει διορθωσεις???

  3. #3
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    φιλε xrhstostakhs η διατροφη σου απ την αρχη ως το τελος την βλεπω καπως......ιδιος τα πρωτα 4 γευματα!να σου προτεινω μια διατροφουλα που ειναι σιγουρα καλυτερη και απο κει και περα παιξε πανω σε αυτη
    1ΓΕΥΜΑ[8:00]8 ασπραδια+50γρ βρωμη+1 μπανανα+1 ποτηρι γαλ 1%
    2ΓΕΥΜΑ[11:00]200γρ τονο σε νερο,2κουταλιεςελαιολαδο+150γρ ρυζι ολικης+πρασινη σαλατα
    3ΓΕΥΜΑ[14:00]150γρ κοτοπουλο+200γρ πατατα βραστη
    4ΓΕΥΜΑ[17:00] [whey πρωτεινη+50γρ βρωμη+1 μηλο
    5ΓΕΥΜΑ[20:00]200γρ μοσχαρισιο κρεας+200 γρ ρυζι ολικης+πρασινη σαλατα
    6ΓΕΥΜΑ[23:00]150γρ cottage χαμηλων λιπαρων +30 γρ ξηρους καρπους+1 ποτηρι γαλα 1%
    οπως αντιλαμβανεσαι ανα τρεις ωρες πρεπει να μασουλας!! να εχεις συνεχη ροη αμινοξεων στο αιμα. χωρις συμπληρωματα διατροφης αν εξαιρεσουμε την whey στις 5 η ωρα!
    Last edited by lary2332; 01-07-12 at 11:27.

  4. #4
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    μα φυσικα ρε καθε τρεις ωρες πρεπει να τρωμε το γαλα δεν το πινω γιατι κανει κατακρατηση υγρων καθως και την απλη πατατα επειδη εχει υψηλο γλυκαιμικο δηκτη(αν και συνθετος υδατανθρακας) αν μου ελεγες γλυκοπατατα να ελεγα ναι αλλα και εδω δεν με τρελαινει η γευσηεχω καζεινη δεν χρειαζεται το cottage.εξηγησε μου λιγο τι εχουν τα γευματα και λες πως "ειναι καπως" φιλικα παντα

  5. #5
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    η διατροφη οταν ειπα τι βλεπω καπως π.χ βλεπω οτι δεν ειχες αρκετα στερεα γεματα τροφης εχεις ας πουμε το 65 γρ ρυζι ειναι αρκετα λιγο η βλεπω οτι εχεις δυο σωστα γευματα !επισης καλα τα συμπληρωματα απλως οσο μπορεις κρατα την πρωτογενη τροφη [πρωτεινη- υδατανθρακα]επισης λες εχω καζεινη δεν χρειαζομαι cottage+ξηρους καρπους και γαλα που αυτο το αλλαζεις ανα σε ενοχλει!ΩΡΑΙΑ τοτε αν ειναι ετσι φτιαξε 6 ροφηματα whey +δεκτροζη και πολυβιταμινες και και μην τρως τιποτα αλλο....θελω να πω με αυτο οτι το φαγητο μην το αντικαταστησεις με κανενα συμπληρωμα Μονο σε καποια φαση συμπληρωσης!!
    Επισης γιαμενα φυσικα ειναι καλυτερο το πλανο που σου εδωσα και σου ειπα αν θες να παιξεις πανω σε αυτο με καποιες αλλαγες!!!!Οτι θελεις κανεις!!!!δεν πιεζουμε κανεναν.
    επισης τα γαλακτομικα μην τα φοβασαι!!!με χαμηλα λιπαρα
    Α επισης ηθελα να σου πω οτι εως και το 4 γευμα καθολου τσιτσι!!!
    Last edited by lary2332; 01-07-12 at 12:44.

  6. #6
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    οχι ρε βλακακο δεν ειπα οτι με πιεσες προσ θεου ισα ισα που θελω να ακουω διαφορα πραγματαγιατι σιγουρα θα εφαρμοστουν απο χειμωνα.κοιτα σου λεω για τα γαλακτοκομικα γιατι τον χειμωνα ετρωγα και επεινα πολυ πραμα παντα απαχο και τωρα που τα εχω κοψει εδω και ενα με εναμιση μηνα εχω στεγνωσει αρκετα.θελω να σ πω εχει λεπτινει το δερμα μου με καταλαβαινεις ρε παιδι μου τι θελω να σ πω....ειμαι φουλ σε συμπληρωματα τωρα οπως βλεπεις γιατι με την δουλεια ουτε το σεικερ δεν προλαβαινω να χτυπησω

  7. #7
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    ενταξει καταλαβαινω αν ειναι δουλεια και λιγο χρονος για προετοιμασια γευματων δεν αντιλεγω!!γιαυτο εχεις το συμπληρωμα!τοτε αν κρατησεις αυτο το προγραμμα αυξησε ρυζι ολικης στα 200 γρ και το κρεας η το ψαρι στα 200γρ οσο μπορεις να κρατηθεις μην μου γινεις κουνουπι με τα συμπληρωματα!!!!επισης τα γαλακτομικα σε σωστες αναλογιες χαμηλων λιπαρων μην σε φοβιζουν!!!επισης ο υδατανθρακας υψηλου ΓΔ μην σε φοβιζει επιτρεπεται μετα την προπονηση οπου οι αποθηκες γλυκογονου του οργανισμου μας ειναι εξαντλημενες!!!!!
    Last edited by lary2332; 01-07-12 at 13:18.

  8. #8
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    στα 200 γρ.συνολικα λες το ρυζι?δηλαδη το εχω τωρα 130γρ.συνολο να το παω στα 200???μηπως ειναι πολυ ρε σι??υποψην οτι εχω και 180 γρ.βρωμη!!!!και εννοειται μετα την προπονηση υψηλο γλυκαιμικο δεικτη για αυτο αλλωστε εχω το glycomaize αλλα εσυ λες το γευμα που ακολουθει μετα απο 40 λεπτα ε?

  9. #9
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    το χεις το στο γευμα 65γρ ρυζι ειναι πολυ λιγο εκει γυρο στα 180γρ και εξισου και στο κρεας η ψαρι γυρο στα 180!στο γευμα εννοω!!και απο χειμωνα μπες δυναμικα στην διατροφη μια που θα σαι πιο λασκα απο δουλεια οπως ειπες με περισσοτερη τροφη και λιγοτερα συμπληρωματα!!και αν θες να εισαι στην γραμμωση τα ζυμαρικα σου σε καθε γευμα θαναι 120γρ!τωρα επειδη δεν εχεις χρονο λογο φορτο εργασιας σου λεω να αυξησεις τον υδατανθρακα στο τωρινο σου 5 και 6 ΓΕΥΜΑ!!καλη συνεχεια!!!!!
    Last edited by lary2332; 01-07-12 at 15:57.

  10. #10
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και σε'σενα καλη δυναμη και καλη συνεχεια σε οτι και να κανεις

  11. #11
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    να κανω μια ερωτηση ρε παιδια.αν στο πρωινο μου εχω 1 scoop whey+2-3 ασπραδια μετα απο ποση ωρα θα υπαρχουν αμινοξεα στο αιμα γιατι ξερω οτι αφομοιωνονται και οι δυο αυτες πηγες αρκετα γρηγορα.αν ειπα βλακεια σοζ μαζι με την βρωμη εννοειται τα παραπανω....ξερω οτι σιγουρα θα καθυστερησει την πεψη της αλλα θελω να δω αν πρεπει να φαω λιγο πιο γρηγορα απο τις τρεις ωρες.αυτη τη στιγμη το πρωινο μου ειναι αυτο που εχω ποσταρει πιο πανω και σκεφτομαι να το κανω ετσι οπως ειπα τωρα τι ειναι καλυτερα ολα μαζι ή οπως την εχω ποσταρει την διατροφη.ή μηπως ειναι το ιδιο πολλες ερωτησεις σορρυ αν γινομαι βαρετος αλλα καταλαβαινετε.......
    Last edited by xrhstostakhs; 02-07-12 at 18:57.

  12. #12
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    σε αυτο τι εχεις να πεις cuban?? ή ειπα βλακεια

  13. #13
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Κοίτα, η πρωτεΐνη και τα ασπράδια φεύγουν στο μισάωρο περίπου. Βέβαια, η πρόσθεση της βρώμης, καθυστερεί την πέψη, αλλά εξαρτάται από την ποσότητα που θα προσθέσεις. Για να είσαι σίγουρος ότι δε θα πεινάσεις, μπορείς να τρως γιαούρτι χαμηλών λιπαρών αντί για πρωτεΐνη. Πάντως, αν καθυστερήσεις λίγο να φας, δε θα πάθεις τίποτα....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #14
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    αν τρωω 6 ασπραδια 100γρ.βρωμη και 1 γιαουρτι 0% για πρωινο τις ημερες που εχω προπονηση ειναι οκ τι λες?

  15. #15
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    αν τρωω 6 ασπραδια 100γρ.βρωμη και 1 γιαουρτι 0% για πρωινο τις ημερες που εχω προπονηση ειναι οκ τι λες?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #16
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Εισαι ΤΕΛΕΙΟΣ ρε μαν οτι και να πω ειναι πιγο πολυ λιγο να πω ευχαριστω χεχε

  17. #17
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    α και κατι τελευταιο(μαλλον)για σημερα :) ολα μαζι να τα τρωω στο πρωινο ε?δεν χρειαζεται π.χ. να τρωω λιγο πιο νωρις τα ασπραδια οπως εκανα και με την whey ε?και κατι αλλο.γιατι δεν προτιμαμε whey το πρωι και περνουμε ασπραδια??

  18. #18
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    να ρωτησω και κατι αλλο(αρχισα παλι) για μεσημεριανο τρωω 150γρ.κρεας απαχο ρυζι καστανο σαλατα πρασινη και 1κ.σ. ελαιολαδο αλλα παω μετα απο τρεις ωρες γυμναστηριο δεν πιστευω να πειραζει τιποτα ε?
    ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    α και κατι τελευταιο(μαλλον)για σημερα :) ολα μαζι να τα τρωω στο πρωινο ε?δεν χρειαζεται π.χ. να τρωω λιγο πιο νωρις τα ασπραδια οπως εκανα και με την whey ε?και κατι αλλο.γιατι δεν προτιμαμε whey το πρωι και περνουμε ασπραδια??
    Ναι. Όλα μαζί !

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    να ρωτησω και κατι αλλο(αρχισα παλι) για μεσημεριανο τρωω 150γρ.κρεας απαχο ρυζι καστανο σαλατα πρασινη και 1κ.σ. ελαιολαδο αλλα παω μετα απο τρεις ωρες γυμναστηριο δεν πιστευω να πειραζει τιποτα ε?
    ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!
    Όχι ρε συ. Τι να πειράζει ? Το κρέας είναι αρκετό σαν ποσότητα....
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #20
    Bodybuilding Newbie Shallme's Avatar
    Join Date
    22-06-12
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    φιλε xrhstostakhs η διατροφη σου απ την αρχη ως το τελος την βλεπω καπως......ιδιος τα πρωτα 4 γευματα!να σου προτεινω μια διατροφουλα που ειναι σιγουρα καλυτερη και απο κει και περα παιξε πανω σε αυτη
    1ΓΕΥΜΑ[8:00]8 ασπραδια+50γρ βρωμη+1 μπανανα+1 ποτηρι γαλ 1%
    2ΓΕΥΜΑ[11:00]200γρ τονο σε νερο,2κουταλιεςελαιολαδο+150γρ ρυζι ολικης+πρασινη σαλατα
    3ΓΕΥΜΑ[14:00]150γρ κοτοπουλο+200γρ πατατα βραστη
    4ΓΕΥΜΑ[17:00] [whey πρωτεινη+50γρ βρωμη+1 μηλο
    5ΓΕΥΜΑ[20:00]200γρ μοσχαρισιο κρεας+200 γρ ρυζι ολικης+πρασινη σαλατα
    6ΓΕΥΜΑ[23:00]150γρ cottage χαμηλων λιπαρων +30 γρ ξηρους καρπους+1 ποτηρι γαλα 1%
    οπως αντιλαμβανεσαι ανα τρεις ωρες πρεπει να μασουλας!! να εχεις συνεχη ροη αμινοξεων στο αιμα. χωρις συμπληρωματα διατροφης αν εξαιρεσουμε την whey στις 5 η ωρα!
    Πολύ μου αρέσει φίλε μου η διατροφή αυτή! Τη πρωτεινη με τη βρωμη ειναι γευμα πριν η μετα το γυμναστηριο?

  21. #21
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by PanosStz View Post
    Πολύ μου αρέσει φίλε μου η διατροφή αυτή! Τη πρωτεινη με τη βρωμη ειναι γευμα πριν η μετα το γυμναστηριο?
    μετα την προπονηση!!

  22. #22
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    δεν ολοκληρωσα την προταση μου ζητω συγνωμη! cuban ηθελα να πω πως αυτα τα τρωω συνηθως κατα τις 2 το μεσημερι και κατα τις 4:30 παιρνω τα bcaa σε σκονη και στις 5 πινω την whey (20-25γρ.) και μετα παω γυμναστηριο βαρη 1-1,5 ωρα.δεν πιστευω να καταβολιζομαι!?βοηθαει ο υδατανθρακας απο εκεινη την ωρα ετσι?οι προπονησεις μου ειναι δυνατες παντως!

  23. #23
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Αν καταβολιζόμασταν τόσο εύκολα, πολλοί θα είχαν εξατμιστεί ρε συ. Τα αμινοξέα είναι περιττά εφόσον πίνεις whey.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  24. #24
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ευχαριστω για ακομη μια φορα που προτεινεις να μπουν τα αμινοξεα ετσι ωστε να παρω το καλητερο απο αυτα εχω και λευκινη την εφερε ο ξαδερφος απ'εξω αλλα αυτην δεν την χρεισημοποιω γιατι δεν ξερω πως να τα φτιαξω στην διατροφη μου καμια προταση?μονο τα bcaa παιρνω μιση ωρα πριν την προπονηση και αμεσως μετα.τι προτεινεις?

  25. #25
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Βάζε τα αμινοξέα μαζί με τη λευκίνη μέσα στο νερό που πίνεις στην προπόνηση. Βάζε 5 γρ από κάθε ένα (λευκίνη, BCAA).
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  26. #26
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Καλησπερα...."πειραξα" και παλι την διατροφη μου και ειπα να την ποσταρω να δω σχολια μιας και νομιζω ειναι σαφως καλυτερη απο την προηγουμενη

    Γευμα 1: 10 αυγα (8 ασπραδια + 2 ολοκληρα)+100γρ.βρωμη+(σπανακι ή πιπεριες)

    Γευμα 2: 100γρ.καφε ρυζι+150γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 3(μετα-προπονητηκο): 40γρ.whey+1banana

    Γευμα 4(μετα απο μια ωρα απο το μετα-προπονητηκο): 100γρ.ρυζι καφε+150γρ.κρεας απαχο+λαχανικα

    Γευμα 5: 150γρ.κρεας απαχο ή ψαρι+σαλατα+10-20γρ.καλα λιπαρα

    Γευμα 6: το ιδιο με το Γευμα 5

    Γευμα 7: 1-1,5 scoop casein+10-20γρ.καλα λιπαρα

    Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις: μετα απο ποση ωρα απο το γευμα 2 πρεπει να πηγαινω γυμναστηριο?τα 100 γραμμαρια ρυζι ειναι αβραστο θα μου βαλει λιπος επειδη ειναι αρκετο μαζεμενο ή οχι?ειναι υπολογισμενα παντος με τις θερμιδες.Αυτη η διατροφη ειναι συντηρησης και ελαχιστα υπερθερμιδικη.να πω επισης πως μεσα στην προπονηση παιρνω 5γρ.bcaa και 5γρ.λευκινη!Αυτα και περιμενω αποψεις πανω σε αυτην την διατροφη σε συγκριση και με την αλλη αν γινεται.

  27. #27
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by xrhstostakhs View Post
    Καλησπερα...."πειραξα" και παλι την διατροφη μου και ειπα να την ποσταρω να δω σχολια μιας και νομιζω ειναι σαφως καλυτερη απο την προηγουμενη

    Γευμα 1: 10 αυγα (8 ασπραδια + 2 ολοκληρα)+100γρ.βρωμη+(σπανακι ή πιπεριες)

    Γευμα 2: 100γρ.καφε ρυζι+150γρ.κρεας απαχο

    Γευμα 3(μετα-προπονητηκο): 40γρ.whey+1banana

    Γευμα 4(μετα απο μια ωρα απο το μετα-προπονητηκο): 100γρ.ρυζι καφε+150γρ.κρεας απαχο+λαχανικα

    Γευμα 5: 150γρ.κρεας απαχο ή ψαρι+σαλατα+10-20γρ.καλα λιπαρα

    Γευμα 6: το ιδιο με το Γευμα 5

    Γευμα 7: 1-1,5 scoop casein+10-20γρ.καλα λιπαρα:
    πολυ καλη!!+λιγο υδατανθρακα 5 με 6 γευμα οπως ανεφερε και ο cuban!

  28. #28
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    Για την ακριβεια οι θερμιδες βγαινουν 3000 δηλαδη περιπου στις +200 απο συντηρησης.ελπιζω να μην βαλω παρα πολυ λιπος οπως βλεπεται ολες οι τροφες ειναι "καθαρες".τις ημερες οπου δεν εχω προπονηση απλα θα αφαιρω το μετα-προπονητηκο shake δηλαδη βγαινουν κοντα στις 300 θερμιδες αρα παω στις συντηρησης.Υ.Σ θελω να παρω ογκο αλλα επειδη εχουμε και καλοκαιρι οσο το δυνατον με το λιγοτερο λιπος και φυσικα σκληρη προπονηση!!

  29. #29
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Μια χαρά είναι η διατροφή σου !! Απλά μοίρασε το σύνολο του ρυζιού, και στα γεύματα 5 και 6.

    Για να βάλεις λίπος, θα πρέπει να έχεις πολύ μεγάλο πλεόνασμα θερμίδων. Μη σε απασχολεί. Μια χαρά είσαι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  30. #30
    Pumping Iron xrhstostakhs's Avatar
    Join Date
    08-06-12
    Location
    ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ,ΕΥΒΟΙΑΣ
    Posts
    267

    Default

    ευχαριστω ρε cub! να βαλω το ρυζι ετσι:Γευμα 2: 65γρ.ρυζι/Γευμα 4:70γρ.ρυζι/Γευμα 5:65γρ.ρυζι ειναι καλυτερα ετσι?και δεν μου ειπες ποση ωρα μετα το Γευμα 2 μπορω να παω γυμναστηριο?μετα απο 1.5-2 ωρες ειναι καλα?και για τα bcaa και την λευκινη τα εβαλα οπως μου ειπες μεσα στην προπονηση ειναι ολα οκ τωρα?


 
Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •